Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כיצד לקבל מסאב יותר "צליל" ופחות "בום"?

שימו לב! השרשור הזה בן 6624 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני חדש בנושא הסאבים אז אני מקווה שהשאלה שלי לא טפשית מדי......

אני בתהליך של חיפוש סאב SQ לרכב (תר'ד על כך בנפרד),על מנת להשלים את הבמה הקדמית החסרה באסים (הייבריד 5.25 מקדימה לא נותנים הרבה באס),ומשמיעה של 3 סאבים שמתי לב שיותר מאשר שמעתי את הסאב הרגשתי אותו - כלומר את דחיפת האוויר. כיצד אפשר לגרום לסאב להוציא יותר "צליל" ופחות "בומים"? האם ניתן להשיג זאת ע"י חתיכה של התדרים כך שלא יירד לתחום נמוך אותו אפשר רק להרגיש ולא לשמוע? האם הסאב הוא החשוב,כלומר יש סאבים יותר "מוזיקלים"? האם הגודל של הסאב משנה - למשל סאב 10 יתן יותר "צליל" מסאב 12? ואולי בכלל הפתרון הוא אטימה של הדלתות הקדמיות כך שהקומפוננט יפיק באס לשביעות רצוני?

תודה מראש......

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישלך גם סאבים של SPL אודיובהן ו-JLAUDIO כמו שאמרו פה כבר אבל ספציפית הדגם W6V2 הוא עדיף יותר

HU-ALPINE 9830

COMPONET- JL AUDIO XR 650

REAR- JL AUDIO TR690 TX

AMP- JL-AUDIO 300\4

SUBWOOFER- SPL 400 RMS

AMP- ROCKFORD 250.2

:twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה"בום" שאתה מתייחס אליו נובע משני דברים:

יכולת של הסאב להזיז אוויר בתדרים נמוכים.

וסוג התיבה בה הוא נמצא.

תיבה עם פורט (פיר, פתח אוורור...) מאפשרת יציאת אוויר גדולה יותר וע"י כך מגבירה את עוצמת הבאס - ברוב המקרים תיבה כזו היא פחות מדוייקת מתיבה אטומה, ככל שהפורט יותר גדול הדיוק יותר קטן והטעות הכי נוראית היא לשים סאב של נועד לעבוד בתיבה מאווררת בתוך תיבה שכזו.

ככל שהסאב בעל קוטר יותר גדול כך הוא גם יפיק תדרים נמוכים יותר בקלות וגם תחום התדר שלו יקטן לכוון התדרים הנמוכים. אם אתה מחפש סאב שגם ירד מאוד נמוך וגם יהיה מדוייק ומוזילקי - רצוי ללכת על סאב SQ בתיבה אטומה עם נפחים קטנים.

הדוגמא הכי יפה לסאב כזה היא האינפיניטי קאפא פרפקט. ככל שתרד בקוטר הסאב כך הוא גם יהיה יותר מדוייק ויותר מוזיקלי אך ירד פחות נמוך.

לי יש שתי שמיניות ברכב - הם מנגנים מאוד יפה, מאוד מדוייקים אבל הם פשוט לא מסוגלים לספק מכת פטיש כמו שהייתי יכול להוציא מסאב אחד של 12 אינטש או שתי עשיריות שזאת לדעתי הקונפיגורציה המועדפת עליי (שתי עשיריות) רק שבטויוטה ממש קשה לבנות שתי עשיריות מבלי לחסום חלק ניכר מהחלון האחורי.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככל שהפורט יותר גדול הדיוק יותר קטן והטעות הכי נוראית היא לשים סאב של נועד לעבוד בתיבה מאווררת בתוך תיבה שכזו.

אין שום קשר. את קוטר הפורט מגדילים על מנת להקטין את לחץ האוויר שזורם דרכו (לחץ גבוה יכול לגרום לרעש מהפורט).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

lanosforce תודה רבה על התגובה המפורטת... עד עכשיו שמעתי סאבים בתיבות אטומות בגודל 12 (רוקפורד HE ו HERTZ),אז אני אשמע גם בגודל 10. האם הגבלת תחום התדרים של הסאב יכול לתרום להגברת המוזיקליות? האם יש "טריקים" נוספים להשגת מטרה זאת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגבלת תחום תדרים ברמקול בראש ובראשונה נועד כדי להגביל אותו מלנגן תחום תדר שהוא לא אמור לנגן או לא מנגן אותו היטב.

בסאב יש גם תופעה נוספת שבגללה מנמיכים את תחום התדר שלו - עושים את זה כאשר רוצים ליצור אפקט של העברת הבאס קדימה (יותר נכון - רחוק יותר מהסאב עצמו). ככל שאתה מוריד את תחום התדר של הסאב הוא מנגן רק את הגלים הארוכים יותר (תחום התדר הנמוך) ואז בעצם אתה מרגיש כאילו והסאב מנגן במקום מתא מהטען - מתא הנוסעים או אפילו מהשמשה הקדמית.

אם אתה לוקח סאב ונותן לו לנגן ב80 90 יש אפשרות שהוא יגנוב לך חלק מהמידבאס אחורה, אם הסאב ינגן אצלך בין 200 ל300 הוא אפילו יכול לקחת לך חלק מהמיד אחורה לכוון שלו - במקרים כאלה אתה גם יכול לשחק עם הגיין של המגבר או הפאדר בHU בשביל "לכסות" על האובדן בבמה הקדמית.

אצלי - הסאבים הם שתי שמיניות - אני חותך אותם בסביבות ה80 הרץ - אולי אפילו טיפה יותר (אי אפשר ממש לדעת) וכדי ליצור בינם לבין הרמקולים הקדמיים איזון - באקולייזר אני מעביר את הפאדר לכוון הרמקולים הקדמיים - זה מחליש קצת מהעוצמה של הסאבוופרים אבל זה ממש מעביר את הבאס קדימה ויוצר מאזן מאוד יפה בתוך הרכב - לשמחתי - הסאבים אצלי הם על המגש האחורי ולכן המרחק הוא יחסית קטן ואין פער גדול שצריך לגשר עליו, אז התוצאה טובה ומושגת יחסית בקלות.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6624 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...