Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פס"ד-מוסך "מכונאות כללית" אסור לו לעסוק בחשמלאות

kompy
שימו לב! השרשור הזה בן 6504 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הורשעו בתיקון אלטרנטור ללא רישיון

בית המשפט קובע כי תיקון אלטרנטור ברכב הינו "חשמלאות רכב" המחייבת רישיון מיוחד midBull.jpg השופט טננבויים קורא לכנסת לאחד את תחומי המכונאות, מיזוג וחשמלאות רכב תחת מקצוע אחד

מאת: נווה יוסף - www.nfc.co.il

שופט בית המשפט לתעבורה בירושלים, אברהם טננבויים, הרשיע את מוסך אוטוויק בירושלים ואת מנהלו בעבירה של ביצוע עבודות חשמלאות רכב ללא רישיון. המשמעות: אלפי מוסכים מוסכים מורשים בישראל מבצעים עבודות חשמל ברכב בניגוד לחוק וחשופים להגשת כתבי אישום והרשעות פליליות.

תחילת הפרשה בתלונה שהגיש לקוח למשרד התחבורה על שירות שקיבל במוסך, במסגרתו טופלה תקלה במערכת החשמל ברכבו שכללה טעינה והחלפת אלטרנטור. הלקוח טען כי המוסך איננו מומחה ואיננו מבין בסוג השירות שנתן, דבר שהוביל לכך שהתקלה לא זוהתה ולא תוקנה כראוי גם אחרי מספר רב של טיפולים.

*להמשך הכתבה

*לפסק-הדין

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 53
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כתבה מחרידה,כך מתנהלים הענינים בארצנו,הצדק לא נראה.

כאן נולדתי,כאן נולדו לי ילדי,ואני יודע בדיוק איך מתנהלים הענינים בארצי.

לא שמעתי על מוסך, שישלח את הלקוח לחשמלאי, ויגיד לו שאינו מוסמך להחליף אלטרנטור.

כן ידוע לי על חשמלאים רבים שמבצעים עבודות מכונאות, ומוסכים ללא רשיון.

נראה שלמתלונן יש קשרים, והוא הצליח להתנקם בבעל המוסך.

מה עם מאות אנשים שמתלוננים באיגוד המוסכים,ונדחים בטענות מצחיקות.

זה מזכיר לי את הסיפור של חבר שלי,שקיבל בבי'המש 30 ימי שרות לציבור ו 5000 ש'ח פיצוי

לגנב שחדר לוילה וננשך ע'י כלבו.יהיו הסבריו של השופט אשר יהיו,הצדק לא נראה.

דוד מזרחי נפטר ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי דויד

אני לא מסכים עם דעתך, אתה רושם כך כי אתה מכונאי,

לפסול את פסיקת בית המשפט זה תמיד סביר לכאורה לפוסל, במיוחד אם הפסיקה נוגדת את האינטרס של הפוסל...

ברשותך, נשאיר את הידידות שלנו לא מעורבת בעניין, ואומר לך ולכולם את דעתי כאחד שגם מעורב בתחום, ומהצד השני, כחשמלאי(ולא רק, ועם תעודות ).

המכונאים חטפו את המקצוע מהחשמלאים, ללא זכות, ללא היתר, ועשו חוק לעצמם.

לא רק זאת, אלא בסוף הם טוענים שזה חלק מהמקצוע שלהם,

ואני שואל:

האין גבול לחוצפה , "הרצחת וגם ירשת?"

ונעזוב חוצפה, חוצפה כי זה כואב לי אישית, אבל מה עם החוק, הלו... יש כאן חוק!!!

יש חוק, פעל לפי החוק, לא מתאים לך (והכוונה לא אליך אישית) , לא מתאים לך, עבור על החוק , אבל תהיה מוכן לשלם את המחיר, לחילופין, בחר בתחום אחר שאינך עובר על החוק, או הכי טוב, לך תוציא הסמכה לחשמל , או שתביא חשמלאי מוסמך.

לא יתכן שמוסך מכונאות יגבה ללקוח את מיטב כספו בעבור שירותים ועבודות וחלקי חשמל מחד, אך יחסוך ממנו את איש המקצוע המוסמך על פי חוק לבצע את העבודה מאידך...

בכלל, טיפול בתחום שאדם אינו מוסמך לו, כמוהו כחצייתקו לבן, כחציית צומת באור אדום.

ואם תופסים אותו, הוא משלם מחיר,

אתה יודע, גנב על מה נענש/נכנס לכלא? על שגנב? ..לא , מה פתאום, -על שתפסו אותו..:wink:

יתכן ויוצאים לי דברים "מהבטן", אבל בכל מקרה, בית המשפט אמר את דברו

לאחר שטובי המומחים בארץ חיוו דיעה, ואני שמח על פסיקה זו.

אולי עכשיו לפחות, "ישובו בנים לגבולם" , ולא , לא , ממש לו, אין לי אשליות, מחר הכל ישכח , ועולם כמנהגו נוהג, במיוחד במזרח התיכון.

בברכה

דני

מוסמך ניהול מוסך- E_CAR - 2015

חשמלאי רכבמיזוג אוויר - מוסמך משרד התחבורה,

מומחה התקנות סאונד, נוהל חיווטים, כיוונים סופיים.

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים לגמרי עם דני.

כאשר אני מגיע למוסך, ומשלם למוסך ממיטב כספי, אני מצפה שבעל מקצוע מוסמך יטפל לי בבעיה, ולא מישהו שלא הוכשר לזה.

אם הייתי רוצה שמישהו שלא מוכשר לסוג העבודות הנ"ל ייטפל לי בבעיה, הייתי פשוט נוסע לאיזשהו חאפר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק לי זה נשמע מפגר שמותר לי ללא כל תעודה, להגדיר, לתכנן ולבנות מחשבי ירי, מערכות ניווט טילים ומערכות למטוסי ריגול (מן הסתם גם מערכות בלם לרכב) אבל אסור לי לתקן אלטרנטור? :?

שווה להוציא קצת את הראש מהתחת, אתם עלולים לגלות שחלק גדול מהרשיונות והתעודות נועדו למטרות שלא קשורות בשום צורה להבאת תועלת לאזרח הפשוט.

רמז:

חפשו את הכסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חנן,חבר שלי הלך למוסך מכואנות כללית,ברשותו רנו קליאו B,היה לו בעיה ברדיו המקורי של הרכב (הרדיו פשוט לא עבד),אחרי שהרכב היה במוסך זמן מה,הבעיה התעצמה וגם האזעקה הפסיקה לעבוד,כשפנו למוסך בטענה שהרכב הגיע עם אזעקה תקינה,המכונאי "ניסה" לתקן את הנזק,ופשוט שרף להם את המחשב כליל.

הרכב ישב חודשיים במוסך עד שהתקינו להם מחשב חדש,האזעקה חזרה לעבוד,והרדיו עדיין מקולקל.

המכונאי לאחר כמה ימים שלח להם מכתב איום ,שאם הם לא ישאו בהוצאות המחשב הוא יתבע אותם בבית משפט,פשוט חוצפה,לחבר שלי אין חשק אפילו לסדר את הרדיו המקורי והוא נוסע בלי רדיו מאותו זמן.

אני מכיר מכונאי רחוב שמכונה על ידיכם "חאפר",הוא בפירוש לא נוגע בבעיות חשמל למעט דברים קלים ,הוא אמר לי בפירוש חשמל זה מקצוע ומי שלא מכיר לא מתעסק.

אני תומך בפסיקת השופט חד משמעית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המגמה הקיימת כיום הנה הכשרה של הנדסאי רכב כשהם לומדים את כל מערכות הרכב, מכונאות, חשמל, מיזוג אויר ודיאכנוזה ולדעתי אדם כזה צריך לקבל תעודת מוסמך אוטוטרוניקה כך שישיה מוסמך לניהול מוסך בכל המקצועות האלו. ישאר הסמכות נפרדות ל צמיגים, פחחות, צבע, רדיאטורים ואגזוזים ועוד כמה מקצועות נלווים משניים. כשבמוסך אין הנדסאי רכב כזה אז יש להקפיד על התעסקות מקצועית לפי הגדרות ההכשרה וההסמכה. כמובן שכל אחד פולש לתחום האחר, אך זה צריך להיות רק בדברים קטנים כמכונאי המחליף נתיך או סופית חוט שרופה וחשמלאי רכב המחליף חבק (בנד) לצינור מיים שראהו פגום בטפלו בתקלת חשמל בתא המנוע.

נדירים בעלי ידע במכונאות (וגם עמוק ויסודי) המסוגלים לאתר ולאבחן תקלות חשמל בצורה שיטתית וע"י ביצוע מדידות חשמל וחשיבה לוגית וללא החלפת חלפים סתם תוך כדי בזבוז כסף של הלקוח ללא צורך.

בברכה - רפי לין :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המגמה הקיימת כיום הנה הכשרה של הנדסאי רכב כשהם לומדים את כל מערכות הרכב, מכונאות, חשמל, מיזוג אויר ודיאכנוזה ולדעתי אדם כזה צריך לקבל תעודת מוסמך אוטוטרוניקה כך שישיה מוסמך לניהול מוסך בכל המקצועות האלו. ישאר הסמכות נפרדות ל צמיגים, פחחות, צבע, רדיאטורים ואגזוזים ועוד כמה מקצועות נלווים משניים. כשבמוסך אין הנדסאי רכב כזה אז יש להקפיד על התעסקות מקצועית לפי הגדרות ההכשרה וההסמכה. כמובן שכל אחד פולש לתחום האחר, אך זה צריך להיות רק בדברים קטנים כמכונאי המחליף נתיך או סופית חוט שרופה וחשמלאי רכב המחליף חבק (בנד) לצינור מיים שראהו פגום בטפלו בתקלת חשמל בתא המנוע.

נדירים בעלי ידע במכונאות (וגם עמוק ויסודי) המסוגלים לאתר ולאבחן תקלות חשמל בצורה שיטתית וע"י ביצוע מדידות חשמל וחשיבה לוגית וללא החלפת חלפים סתם תוך כדי בזבוז כסף של הלקוח ללא צורך.

בברכה - רפי לין :-)

יש לקחת בחשבון שמי שתהיה לו תעודת הנדסאי רכב ,זה לא מספיק!

גם אם יעבוד במוסך מכונאות, ולא עבר תקופת התמחות בחשמל,

הכוללת מבחן נוסף להסמכה, (בתהליך מקוצר כמובן , כי יש לו תעודה הנדסאי (דרך אגב שאינה אקדמית)) ,

אז אסור גם לו להתעסק בחשמל, עם כל הכבוד לתעודת ההנדסאי,

פשוט בדקתי את הנושא כי חשבתי לעצמי, יופי , אשלים ללמודי הנדסאי, ויהיה לי את כל סוגי ההסמכות לרכב כולל פחחות, צבע,צמיגים, פרונטים, ועוד..

ממש לא נכון, צריך השלמה ומבחן בכל מקצוע קיים!

דני

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המצב התיאורתי שאתם מתארים כאן נכון - החשמלאי יתעסק בחשמל, המכונאי במכונאות והצמיגאי בצמיגים.

הבעיה היא שהיום, ברכבים מודרניים, הגבול בין חשמל למכונאות דק עד כדי לא קיים, והאלקטרוניקה נכנסת לכל פינה של המנוע.

אז מה, מכונאי שהגיע לשפץ מנוע לא יפרק חיישן נקישות בלי פיקוח של חשמלאי?

חשמלאי שצריך לפרק רדיאטור חימום יקרא למכונאי כשיגיע לפריקו הרדיאטור?

הגבול דק עד מאוד...

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי לא דובר על פירוק או החלפה,

דובר על איתור תקלה ותיקונה

אם המוסך גדול ורציני ורוצה להתעסק בהכל, אז שיחזיק את כל הציוד הדרוש, כולל "ציוד" של איש מוסמך מתאים.

שוב, אם לוקחים לך במוסך ובעקר המרכזיים והמורשים מחיר מלא, שיתן לך טיפול מלא כפי שהגדיר משרד התחבורה.

בכל מקרה הדבר מתחייב לכול מוסך שרוצה לעשות הכל.

דני

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך בעל רכב צריך בעל רכב להחליט האם, בעת תקלה, להפנות את רכבו למוסך המתמחה במכונאות או לחשמלאי רכב?

אם למשל ישנה בעיה שהרכב לא מניע ובעל רכב מזמין גרר לאן עדיף לפנות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולכם

אני בד'כ לא מרבה לכתוב בפורום אך מאחר ויש לי נגיעה אישית לנושא אתייחס

ראשית אציין כי אני מנהל באוטוויק-נשוא ההליך המשפטי הזה.

אנחנו היחידים שהחליטו לצאת נגד האימפוטנציה של משרד התחבורה ונהל הליך משפטי.

איננו מסכים לדברים שנאמרו כאן כי מישהו גונב ממישהו עבודה-הענף השתנה וצריך לעשות התאמות לשינוי שקרה וקורה.

כל טענותינו היו כי משרד התחבורה בעצמו אינו יודע להגדיר מהי עבודת חשמל ומהי מכונאות. עירוב התחומים כיום הוא מציאות. בעוד שהטכנולוגיה התקדמה משרד התחבורה נשאר מאחור ולא דאג לפרסם (כפי שנדרש ממנו) מה מותר ולמי מותר.

במקום זאת הם מעדיפים לשמור על עמימות שעובדת לטובתם ופוגעת באנשים העוסקים במקצוע וכמובן גם בלקוחות.

אני שוב מדגיש- אין בשום מקום רשימה המגדירה את המותר והאסור ולכן מה שקובע זה הנוהג הפרקטיקה וההתנהלות של אלפי מוסכים במהלך השנים.

אם תבדקו תגלו כי אין אף הליך משפטי שהתנהל בנושא זה עד היום.השופט הפנה את פס'ד לעיונו של מנכ'ל משרד התחבורה לצורך בחינה מחדש של הנושא ויחד עם זאת החליט להרשיע אותנו.

המצב לאחר פס'ד תקדימי זה הוא כי כיום קיימת בעיה לאלפי מוסכים ולכאורה כיום הרבה מהם עוברים על החוק.

משרד התחבורה לא דואג לעדכן אף אחד בנושא יפעל נגד אותם מוסכים כעבריינים בשעה שהוא הוא צריך לעשות סדר.

בכל מקרה אנחנו אולי הפסדנו במקרה ספציפי זה (ומרגישים כנושאי הדגל) אך לדעתנו הדבר יאלץ את משרד התחבורה לעשות סדר והענף כולו ירויח.

צריך לזכור כי המצב לאחר פס'ד החמיר מכיוון והיום לא ברור מה מותר ולמי מותר??

האם מותר למכונאי לפרק ולהרכיב מצבר??

איך יחליף מכונאי קלאץ מבלי לפרק את הסטרטר?

איך יפרק וירכיב מנוע מבלי לפרק אלרטנטור?

מי מוסמך לטפל במערכת הגה חשמלי??

אלטרנטור עם משאבת וקום של הבלמים המורכבת עליו חשמלאי יטפל??(מע' בלמים!!!)

ועוד שאלות רבות וחשובות

מקווה שהבהרתי חלק מהבעייתיות ואני מניח כי זה לא סוף הפרשה

איציק אסולין

אוטוויק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אסולין, ביה'מש הכניס מוסכים רבים לקטגוריה של "עוברים על החוק"

הוא זיגזג בין חוות הדעת של המומחים.

במקום לדחות את התביעה על הסף,ולהמליץ למשרד התחבורה,לתקן קודם את המחדל.

לדעתי בעוד שבוע הכל ישכח,והעולם ינהג כמנהגו.כמו שכתב זומרשטיין.

רק בעל המוסך ישא בעונש, שלדעתי לא מוצדק.

ועוד שאלה שעולה,אם העניין כל כך חמור וחריג,שמצדיק תביעה נגד בעל המוסך.למה בהתחלה

הפנה המשרד את המתלונן,לסגור את העניין עם בעל המוסך?.

לדעתי, התביעה,לא היתה כדי לעזור או לפצות את הלקוח,אלא לחפות על המחדלים של

משרד התחבורה,ולהראות "אנחנו קיימים".

דוד

דוד מזרחי נפטר ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק שלום:

ראשית, לדעתי לא היה צריך להרשיע, אלא לעשות סדר.

אני מצטער מכל ליבי שהשופט החליט להרשיע אתכם, ואני אומר אמת ומתכוון מכל ליבי, גם אחד היועצים הוא ידידי הקרוב.

בכללי:

צריך לעשות סדר, כפי שאתה מסכים, וכרגע אני פונה לכולם:

בתחום הביטוח למשל צריך לעבור 4-5 הסמכות שונות כדי לטפל בכל תחום הביטוח

שם למרבה הפלא, אין בעיה ותחומים לא "התערבבו" למרות שהם בחלקם מעורבבים לא פחות מתחום הרכב.

כך למשל, כדי ליתן שירות ולמכור פוליסת רכב, צריך 2 רשיונות, 2 הסמכות שונים:

ענף תאונות.

ענף רכוש.

מי שאין לו הסמכה מתאימה לא מעיז לעבור על החוק.

בתחום המוסכים, לצערי נהיה עירבוביה כי המצב התאפשר, מה שלא קורה בתחום הביטוח.

למה? כי בתחום הביטוח, ה"אכיפה" איכותית-

אכיפת משרד האוצר, המפקח על הביטוח:

אסור לסוכן ביטוח למכור ביטוח אם אינך בעל רשיון בתחום, משרד האוצר ,המפקח על הביטוח מקבל מאת חברות הביטוח, כמה ביטוחים ואיזה תחומים בצעת בכל שנה.

כך למשל אם מכרת ביטוח "ימי" ואין לך רישיון, ולא "נפלת" כבר בשלב עריכת הפוליסה אצל המבטח (חברת ביטוח מסויימת) שאמור לעלות על "טעותך וחריגתך"

אז אתה נופל בסוף השנה אצל המפקח על הביטוח ובפלילים, ואין מתחמק.

כך יש סדר בענף.

חזרה לתחומינו:

דוגמא:

יש לי חבר טוב בעל מוסך מורשה שעוסק כמוכם בהכל , ואין לו הסמכות מתאימות (והוא תותח) אני לעיתים נעזר בנסיון שלו בסוג הרכב המסויים ויש לו, וזה בהחלט מורגש, אך כשיש בעיה מהותית , הבנה איך החשמל עובד באמת ושצריך הבנה זו לפתרון הבעיה, אין לו.

אין ספק שיש מקום למקצוע חדש אוטוטרוניקה

אבל , לא נתעלם שהמכונאים והמוסכים המורשים מתממים ונוח להם עם זה , כי בעצם זה ייצר ומייצר להם הכנסה זה שנים רבות.

לא סביר הדבר שבעצם המכונאים (ונעזוב את החוק כרגע) תוך זלזול ואינטרסנטיות לשמה, חטפו לחשמלאים את העבודה.

לא רק שזה לא היה בתום לב, זה היה תוך ידיעה שאף אחד לא עושה עם זה כלום(מהרשויות).

אני נפגעתי מהמכונאים בכך שכשהיה מגיע לקוח וצריך סוג עבודה מסויים שהפניתי כחוק למכונאי, אז "התאדה/נאדה/או יותר נכון,-נחטף" הלקוח, כי כשהיה צריך מצבר או סטרטר או אלטרנטור או לא משנה מה, המכונאי כבר עשה לו הכל,

היום אני פועל לטובת הסמכה גם למכונאות, ואם אני צריך- אם לי לא מוותרים במשרד התחבורה, ולא, לא מוותרים לי, אז למה המכונאי רוצה שיוותרו לו?

כן, שמכונאי יתעסק בחשמל, רק שידאג להשלמת המקצוע שלו גם למקצוע החשמל!

ואני אתייחס גם לבעלי הרכב, שמשלמים ממיטב כספם, ולא עושים להם הנחה על זה שאין חשמלאי מוסמך במוסך, אז שיתנו להם חשמלאי מוסמך, כפי שכולנו , המוסכניקים יודעים , אבל חלקנו, המכונאים , נוח להם לא לדעת או ליתר דיוק לא לזכור את החשיבות.

מצד שני ונוסף , האם יתכן שהמכונאי כל כך לא מבין בחשמל עד כדי כך שהוא מטפל במערכות שהוא לא מודע לסיכונים והסכנות שעומדות בפניו, ולאחריהן הוא מוסר את הרכב לבעל הרכב לנסיעה בכביש..

כך למשל, חסרות מכוניות שכבות באמצע הנהיגה, זה בדיחה? מי הסמיך את המכונאי להחליט האם החיוט תקין? העיניים שלו, או מי בדיוק?

די עם התמימות של המכונאים , חטיפת המקצוע של החשמלאים, ולעיתים סיכון בעלי הרכב!

אולי לאחר החלטה זו ישתנו דברים, וכמו שדרשו מחשמלאים שרצו לגעת במשהו במכונאות, לעשות הסמכה למכונאות,

כל הנרשם כאן הוא דעתי האישית כפי שאני מתרשם ממנה, ויתכן ואינה מקצועית ואו אינה ראויה כולה או חלקה.

בברכה

דני

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דוד

אני דוחה מכל וכל את עמדתך.

אף אחד לא חוטף לאף אחד שום דבר.

חשמלאים צריכים להבין כי אין יותר מקצוע חשמל רכב.

אלקטרוניקה השתלטה על כל חלקה ברכב.

לא הבנתי מעמדתך מי מוסמך,לשיטתך, לטפל לדוגמא באותו אלטרנטור ברכב דיזל שעל האלטרנטור מורכבת משאבת וקום של הבלמים???

לחשמלאי מותר לגעת במערכת בלמים??

יש עוד 100 דוגמאות שאני יכול לתת לך שאין תשובה ברורה למי מותר ומה מותר.

אני מניח שאתה יודע שמשרד התחבורה דואג להוציא חוזרים שונים בכל מיני נושאים ובאמצעות חוזרים אלו קובע את עמדתו ולמעשה יוצר את החוק.

במקרה שלנו הוא בוחר במתכוון שלא לעשות כך-האם זה לא פגום?

לא מספיק שהוא אינו אומר מה לעשות ומה לא לעשות אלא לאחר שמנהל מקצועי בוחר לעשות פעולה כלשהי מתוך הבנתו כי מותר לו (ובעוד אין הגדרות) אומרים לו בדיעבד כי הוא עבר עבירה.

אינני חולק על סמכותו של משרד התחבורה לקבוע את הכללים -רק שיעשה משהו ויקבע אותם כבר.

בכל מקרה אשמח לשמוע ממך תשובה עניינית ומקצועית לשאלתי בתחילת דבריי.

איציק אסולין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6504 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...