Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טרקטורון לשעות הפנאי, שווה את ההוצאה או לא?

d00G
שימו לב! השרשור הזה בן 6632 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם, לא כל-כך ידעתי איפה לרשום את ההודעה הזאת לכן, רשמתי אותה ברכב כללי.

אז ככה, אני רוצה לקנות טרקטורון אבל לפני הכל רציתי לברר כמה דברים.

האם טרקטורון זה הוצאות כספיות רבות? זאת אומרת, האם הוא עושה בעיות הרבה בעיות, והאם יקר לתקן? (כמובן שיש לציין דגם אז אני רוצה ללכת על בומבאדיר DS650) לטרקטורון תיהיה עגלה שאיתה אני יסע לחולות, לים וכו' בשביל לרכב עליו. האם יש עוד דברים שאני צריך לדעת? יש לי רישיון לטרקטור.

האם זה בכלל שווה את ההוצאה? אשמח לתגובות.

תודה, יוסי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה קצת מצחיק, אז בוא אני אענה לך ברצינות

אני מניח מדבריך שמעולם לא נסעת על טרקטורון, ואם נסעת פה ושם, עדיין, אתה רחוק מאוד מלקנות DS, גם בגלל המחיר, גם בגלל עלויות האחזקה, וגם! בגלל שהוא צורך דלק כמו האוטו שלך.

בהנחה שכבר כן תקנה טרקטורון יותר ישן ושפוי, רצוי מאוד שתדע לתקן לבד דברים, אחרת ההוצאות בלתי נגמרות, טרקטורון זה לא "רכב אמין" זה רכב לשחיטה.

צריך לבצע ריתוכים מידי פעם, צריך לפרק דברים, לתקן, ורצוי מאוד שלא תגיע על כל דבר קטן למוסך, אם התכוונת לתקן כל דבר במוסך, שכח מזה,

ולנושא רישוי, אם אתה מתכוון להחזיק טרקטורון עם טסט וביטוח, המחירים יפתיעו אותך.

אם החלטת בכל זאת לא לתקן לבד כלום, ללכת על חוקיות מלאה, ולקנות DS.

ההוצאות שלך יהיו הרבה הרבה יותר גבוהות ממה שאתה חושב.

מה גם שDS קצת יקר, ולא בשבילך אם מעולם לא נסעת על כזה.

לא יותר טוב שתתחיל בהונדה כדוגמת פורטרקס?

עדיף בשבילך, ובשביל ההורים שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לך האם יש לך ניסיון אם טרקטורון ?!

כי טרקטורון זה לא דבר פשוט כמו שאמרו פה תתחיל במשהו פשוט הונדה עבודה אחלה כלי 4X4 קבוע

להחזיק טרקטורון אתה צריך ביטוח טסט קשת מספר של הכלי מספר שהכלי מוגבל עד 40

לגבי מוסך אזה הרבה כסף תיקונים וחלקים אלה אתה עושה את זה בבית ויש לך ידע במכונאות זה חוסך לך כסך תאמין לי הרבה

אני אומר את זה מניסיון כי יש לי גם כלי בבית אחרי מנוע שאני עשיתי לו לבד!

הטרקטורון שאתה מחפש זה תלוי איזה שנה זה כי המחירים של היום מגיעים ל50 או 60 אלף ש'ח

כמה כסף יש לך תמיד אני שואל את השאלה הזאות וככה אני יכול לומר לך איזה כלי טוב לך ספורט עבודה

תומר מה אתה רוצה !!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה לכם על היענות.

דבר שני אני מחפש במחיר של 25-30 אלף שקל ואם יש פחות אז ברצון. יש לי ידע בסיסי במכונאות, בקשר לריתוכים ולמכונאות אז אבא שלי יודע בצורה מעולה, ויש לו את כל הכלים שדרושים במחסן. (הוא גגן ד"א)

אני לא רוצה משהו בשביל להרוג את עצמי, אלא משהו שכל המשפחה תוכל להנות ממנו.

אגב, צריך ביטוח בשביל טרקטורון? כאילו אני לא מתכוון להוציא עליו אלפי שקלים, רק לעלות אותו על הנגרר ומידי פעם בשישי או שבת יפים לצאת איתו לשטח. אם אני לא נוסע עם טסט או ביטוח מה עושים על זה? אני לא נוסע איתו על כביש, אז איך אפשר לדעת?

תודה, יוסי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע זה כמו לנסוע עם הרכב בלי ביטוח וטסט!! אבל היום יש הרבה כילים בלי ביטוח כי הביטוח עולה יקר מאוד מתחיל ב 4.500 ש'ח!

רק שיהיה רישיון לכלי זה חשוב לא גנוב!

ב20 30 אלף אחלה כילים אתה יכול לקנות ואם זה למשפחה גם השאלה הבא שלי זה אוטומת או גיר רגיל

אוטומת אז אני ממליץ לך מגנום 500 החדש שנת 2000 עולה משהו כמו 25 אלף

או הונדה עבודה גיר רגיל חצי אוטומת זאות אומרת שאתה מעביר הילוכים בלי קלא'ץ

והוא גם 4 פעימות זה חשוב ההונדה הוא 4X4 קבוע ניתן למצוא שנת 95 ב 15 אלף הוא כלי המין ביותר

וקשה למצוא אותם..

כנס לICQ שלי ונדבר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הDS לא ממש נופל תחת הגדרת "לכל המשפחה". זה טרקטורון ספורטיבי חזק מאוד.

לא אומר שלא תסתדר איתו, אם יש לך קצת שכל ושיקול דעת אתה תסתדר עם כל דבר, אבל קח את זה בחשבון.

ההוצאות לא זולות אף פעם. זה לא תחביב זול - יש ציוד מגן, חלקים מתכלים (צמיגים, גלגלי שיניים, שרשראות), וכל זה בהנחה שלא מתקלקל שומדבר. אני הייתי בודק בשבע עיניים כל טרקטורון כזה ובמיוחד שם לב למי הם בעליו - הרבה ילדים רוכבים על כאלו בצפון, למשל, ויש לי הרגשה עמומה כזו שהם לא בדיוק נותנים לכלים את הטיפול לו היצרן פילל.

כל השאלה היא - מה ברצונך לעשות? זה כלי מגניב, אין ספק. לא הייתי מתנגד לאחד.

אם אתה מחפש משהו דמוי ג'יפ ולא מכונת אדרנלין, אני בטוח שטרקטורון "עבודה" יתאים יותר מבחינות רבות - עמיד יותר, אפשר לרכב עליו בנוחות גם בזוג וכנראה יותר זול לאחזקה.

אגב, אם לאבא שלך יש עסק, בדוק אפשרות של רישום הטרקטורון על העסק בשביל לקבל מע"מ בחזרה - אני לא בטוח אם זה אפשרי או לא ומהן המגבלות, אבל שווה לבדוק. יש לציין שבמקרה כזה אתה צריך לקנות את הטרקטורון ממישהו שיכול לתת לך עליו חשבונית.

באופנועים זה כך - הכרה מלאה בכלי הרכב, כולל החזר מע"מ.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שציינו מעלי.

טרקטורון זה תחביב מוטורי, וככזה זה עולה כסף, אז אל תבוא בראש קמצני מדי.

כלי שאני חושב נחמד לטיולים של שבת אם או בלי מורכב, אם או בלי התחרעות מעט מהירה על השביל, אם או בלי עליות בוץ וסלעים, הוא הספורטמן של פולריס.

קיים מ1994. קח בחשבון ע"פ רוב אלו כלים שלא נשמרו בצורה טובה מאוד. דו"פ 400 סמ"ק, לא חסר כוח בכלל יש לציין.

אאל"ט משנה 1995 הגיעו כבר דגמים מרובעי פעימות, כיום יש בהיצע החל מ500 ועד 800 סמ"ק, אבל אלו כלים חדשים ויקרים (גם לקניה וגם לתחזוקה).

בכל מקרה, לאורך כל השנים נשמר האופי של הספורטמן. הוא נוח (גם בהרכבה), מהיר (לא כמו הספורטיבים - אך לא חסר לו קמ"ש אחד), יכול להתמודד בכבוד עם כל עליה/שלולית/סלע ואם תצטרך מדי פעם לגרור עגלה, גם בה הוא יוכל לסחוב משקל לא מבוטל (בדגמים החדשים עד כ680 ק"ג).

למכירה - פולריס ריינג'ר. 2002. פרטים בה"פ או כאן:http://carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=129096

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מחפש קלי דיי זול, זאת אומרת כמו שאמרתי שלא יחרוג מ-25 בערך. שעלות ההחזקה שלו זולה (עד כמה שאפשר), כמובן שאני יבדוק כל טרקטורון וטרקטורון ב-50 עיניים לראות שלא כיסחו אותו. כמו-כן אני רוצה משהו שיחזיק בשטח טוב :), מן הסתם לזה הוא מיועד. שידע לנסוע על חול ים כמו שצריך, למה הוא הולך לעשות את זה הרבה. אתם יודעים תקופת הקיץ מגיעה, צריך קצת הנראה. שצליח להחזיק 2 אנשים בו זמנית (אני והחברה), והדבר הכי חשוב הוא, שהרכב שלי הוא גולף אוטומטית, אז אני רוצה משהו ידני לשם שינוי וכאן הטרקטורון נכנס לקטע :) אז ידני זה העיקר.

בכל מקרה אשמח לעוד תגובות בנושא, אני ממש לא מבין בזה כלום, רוצה לדעת דגמים העונים על קריטריונים אלו. (מצאתי והמליצו לי על ימאהה בלסטר מה אתם אומרים עליו?)

תודה רבה, יוסי.

נ.ב.

קבלו מה מצאתי, משהו שיעורר את כל חובבי השטח למינהם :)

http://www.cartel.co.il/Global/ShowVideoBitsuim.asp?TableName=Bitsuim&ID=631

http://www.cartel.co.il/Global/ShowVideoBitsuim.asp?TableName=Bitsuim&ID=627

http://www.cartel.co.il/Global/ShowVideoBitsuim.asp?TableName=Bitsuim&ID=629

זה בדיוק ההפך ממה שאני רוצה שהטרקטורון שלי יעשה, מה שגם לא מדובר פה על סתם צעצועים :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו, כשהבנת מי הוא רוכש הטרקטורון הממוצע, אולי כדאי שתשקול אופנוע שטח ;)

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אופנוע זה באמת כלי שאני לא יתקרב אליו.

אני רק רוצה משהו לכייף איתו, מי כמו חובבי הספורט המוטורי יודעים שאין כמו להעביר את שבת על החוף בטיול עם המשפחה על גבי טרקטורון עם הילדים. זה חויה לכל המינים :) (אני מדבר כמו אבא, סה"כ בן 18 ), חוץ מזה, אני חושב שזה מביא כוסיות בצורה טובה :wink: .

ועכשיו ברצינות, לבן דוד שלי היה פעם טרקטורון ומאז זה החלום הרטוב שלי, ואני לא כל-כך רחוק מלהגשים אותו. אז בבקשה ממכם, אנא עזרו לי להגשים את החלום חברי CarsForum :), כמו באוטו בדיוק אני מפחד לאכול אותה, ובשביל זה אתם כאן לצידי :) אוהב אותכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי בודק בשבע עיניים כל טרקטורון כזה ובמיוחד שם לב למי הם בעליו - הרבה ילדים רוכבים על כאלו בצפון, למשל, ויש לי הרגשה עמומה כזו שהם לא בדיוק נותנים לכלים את הטיפול לו היצרן פילל.

ידידי היקר, הרבה מאותם "ילדים" מבלים מגיל 13-14 על כלים מוטורים, והרבה מהם בעלי ידע ונסיון שרק אתה יכול לחלום עליהם.

ויתרה מזאת, זה גם לא ממש עובר להם ...

אל תתן למראית העין להטעות אותך, שאתה מבלה כ3-4 שעות ביום על נסיעה בכלי כזה, ואת שאר הזמן אתה מבלה על טיפולים שוטפים ובנוסף שאתה גר במושב למשל, יש לך מקום לעבוד על הכלי ואת כל הזמן שבעולם ,אתה לומד להכיר אותו יותר טוב מכל אדם אחר, וזה מנסיון.

בנוסף בד"כ מרוב ההתעסקות הם נותנים לכלים "טיפול יתר" שזה כבר בגדר פינוק הכלי...

ותאמין לי שאני אומר את זה עקב העובדה שאת רוב נעורי בילית על הכלים הללו, והחברים שלי ואני למדנו כולנו במגמת מכונאות וחלקנו היינו בעלי כלכך הרבה ידע מגיל כלכך מוקדם, שהדבר הראשון שחברים שלי עשו אחרי הצבא זה לפתוח מוסך, אם כי גם בגיל 16-17 הם היו בעלי מספיק ידע ונסיון עם הכלים הללו , שלא היה מבייש שום מוסך מוסמך.

ואני חייב לציין בפני פותח התרד' כמה דברים שיעזרו לו ברכישה.

שאתה חסר נסיון וידע בכל הקשור לכך, אתה צריך לשקול בדיוק את מה שמתאים לך מבחינת יכולת, כלי כמו הDS הוא כלי מפחיד, לא ממש מיועד לחובבנים ולמחילים, הוא מאוד חזק,אגרסבי וברגע אחד שאתה לא שם לב אתה יכול להגרר איתו למצבים מסוכנים.

והדבר הכי חשוב, להחזיק כלי כזה דורש ידע טכני נרחב, אתה לא ממש רוצה להכנס עם הכלים האלו יותר מידי למוסכים כי המחירים הם אסטרונומים וגם מדובר יחסית על כלים לא כלכך נפוצים, ומוסכים טובים לא ממש פרוסים בכל עיר.

צריך לדעת ולהכיר טיפולים שוטפים ובעיות שכיחות וידע לעשות זאת בעצמך, זה לא רק למלא דלק להניע ולנסוע להשתולל בשטח.

אני מכיר מישהו שיצא לטיול שטח עם חבר על הטרקטורון החדש שהוא רכש מהחברה, ושנגמר הדלק הוא פשוט נתקע בשטח ולא ידע מה לעשות, הזמין חילוץ וחיכה לו 3.5 שעות שילם על התענוג 450 ש"ח.

בפועל כל מה שהוא היה צריך לעשות זה להסיט את הוסת של הדלק למצב של רזרבי...

או במילים אחרות, תרד מהעניין של טרטורון ספורטיבי, אם זה לצורך טיולים מידי פעם בשבת עדיף שתרכוש לך כלי שמיועד יותר ל"עבודה" כמו פורטרקס של הונדה(הילוכים), או פולרים 400(אוטומטי) או כלי יותר "רגועים".

אך תאמין לי מספקים את התענוג בטיולים במיוחד ארוכים, והם מאוד מהנים.

לגבי ההצעה וההמלצה שקיבלת.

ימאהה בלאסטר הוא כלי יחסית קטן, מאוד זריז אך לצערי לא מתאים בטיולים ארוכים ל2 אנשים כי הוא די קטן, אם כבר "אחיו הגדול" הווריאור הוא כבר יותר פרקטי ל2 אנשים, אבל שוב יותר נוח לטייל 2 אנשים על כלי גדול יותר כמו פולריס 400 או סקרמלר או פורטראקס -אם חשקה נפשך בהילוכים.

בכל מקרה, אני מקווה שתמצא משהו לרוחך בסופו של דבר ותהנה מהבחירה הסופית שלך.

under construction..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידידי היקר, הרבה מאותם "ילדים" מבלים מגיל 13-14 על כלים מוטורים, והרבה מהם בעלי ידע ונסיון שרק אתה יכול לחלום עליהם.

ויתרה מזאת, זה גם לא ממש עובר להם ...

אל תתן למראית העין להטעות אותך, שאתה מבלה כ3-4 שעות ביום על נסיעה בכלי כזה, ואת שאר הזמן אתה מבלה על טיפולים שוטפים ובנוסף שאתה גר במושב למשל, יש לך מקום לעבוד על הכלי ואת כל הזמן שבעולם ,אתה לומד להכיר אותו יותר טוב מכל אדם אחר, וזה מנסיון.

בנוסף בד"כ מרוב ההתעסקות הם נותנים לכלים "טיפול יתר" שזה כבר בגדר פינוק הכלי...

אני לא אומר את זה סתם - אני גר במושב, מחזיק כלי דומה (אופנוע שטח) ומכיר היטב את הנפשות הפועלות. הכלים המודרניים כבר זקוקים לטיפול מסודר לפי הוראות היצרן, או שיש בעיות.

לא הייתי סומך על אף ילד במגמת מכונאות שיעשה את זה, מה גם שרבים מהם הם סתם ערסים שקיבלו פרדטור מאבא. האמת, גם על רבים מהמוסכים לא הייתי סומך.

לא אומר שכולם ככה, כן? אבל יש מספיק כאלו בשביל שתבדוק היטב ממי אתה קונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6632 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...