Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרה-ביטול כרית אוויר לצורך מושב לתינוק טויוטה RAV4

kastro
שימו לב! השרשור הזה בן 6625 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי לכולם

יש ברשותי רכב מסוג RAV4 שנת 2002 ובעוד חודש אני מגדיל את המשפחה (תינוקת בדך)

התקשרתי לטויטה בארץ ונאמר לי שברכב מהסוג שלי לא ניתן לבטל את כרית הרכב.

גם לא ניתן במוסך לבטל באופן מכני . בקיצור התינוקת אמורה לשבת מאחור עם הגב לנהג

מסוכן לא פחות מכרית אוויר.

בקיצור שמעתי שיש אפשרות לבטל את הכרית במוסכים שמבינים איך עושים זאת.

מישהו יודע אולי איפה ניתן לעשות זאת והאם בכלל כדאי, וכמה עלות של ניתוק שכזה.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

............. בקיצור התינוקת אמורה לשבת מאחור עם הגב לנהג מסוכן לא פחות מכרית אוויר.
זה לא נכון, אבל עצם העובדה שאתה מעוניין שהיא תשב מלפנים מצדיקה את המאמץ

בקיצור שמעתי שיש אפשרות לבטל את הכרית במוסכים שמבינים איך עושים זאת.

מישהו יודע אולי איפה ניתן לעשות זאת והאם בכלל כדאי, וכמה עלות של ניתוק שכזה.

בלי שאני מכיר ספציפית את הדגם, לא יתכן שאי אפשר פשוט לנתק את החיבור החשמלי של הכרית.

המחיר עשוי להיות הודעת תקלה קבועה, אבל גם במכוניות עם מתג ניתוק כרית יש הודעה על כך שאינה פעילה.

בכך אופן שיהיה במזל...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

יותר בטוח להושיב את הילד במושב האחורי עם כסא ריסון מתאים ,מאשר שהאמא תתעסק בלהכניס מוצץ או בקבוק בזמן הנסיעה כאשר הילד חגור מקדימה.

בכול מקרה המוסכים המורשים מתנערים מביצוע העבודה בכדי להמנע מתביעות בעתיד (צודקים).

אני ממליץ לך לא לבצע את השינוי.

תמתין לעוד תגובות

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביטול חאפרי של כרית האוויר באופן שאינו מאושר ע"י היצרן עלול במקרים קיצוניים לגרום לכריות האוויר (חלקן או כולן) להתפוצץ בלי סיבה.

בד"כ זה אמנם לא קורה, אבל מה שקורה בביטול כזה (ע"י ניתוק שקעים או פיוזים) הוא הידלקות נורת האזהרה של כריות האוויר ונטרול פעולת כל הכריות ברכב, וייתכן שגם נטרול פעולת ה"קדם מותחנים" של החגורות.

הפתרון הכי בטוח (בכל רכב) הוא להושיב את התינוק מאחור ולא ברור לי למה אתה חושב שיש בכך סכנה - כאשר כל המחקרים הסטטיסטיים מראים שהסיכוי להיפגע במושב האחורי הינו נמוך יותר מאשר במושב הקדמי, אפילו בלי קשר לכריות אוויר.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביטול חאפרי של כרית האוויר באופן שאינו מאושר ע"י היצרן עלול במקרים קיצוניים לגרום לכריות האוויר (חלקן או כולן) להתפוצץ בלי סיבה.

בד"כ זה אמנם לא קורה, אבל מה שקורה בביטול כזה (ע"י ניתוק שקעים או פיוזים) הוא הידלקות נורת האזהרה של כריות האוויר ונטרול פעולת כל הכריות ברכב, וייתכן שגם נטרול פעולת ה"קדם מותחנים" של החגורות.

הפתרון הכי בטוח (בכל רכב) הוא להושיב את התינוק מאחור ולא ברור לי למה אתה חושב שיש בכך סכנה - כאשר כל המחקרים הסטטיסטיים מראים שהסיכוי להיפגע במושב האחורי הינו נמוך יותר מאשר במושב הקדמי, אפילו בלי קשר לכריות אוויר.

אני מסכים איתך שבמקרה של תאונה הסיכוי להפגע מקדימה גבוהה יותר הבעיה היא שבזמן נהיגה להסתובב אחורה לתינוק בן חודש ימים הרבה יותר מסוכן וזה מה שיכול לגרום לתאונה.

אבל אם כולם נגד ביטול הכרית אולי אני באמת טועה ואולי כדאי לא לבטל את הכרית ולהושיבה אחורה.

מעניין אותי לדעת מה עוד אנשים חושבים לגבי הסוגיה.

בכל מקרה תודה לכל אחד מכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

.

אני לא יודע על סמך מה אתה קובע את זה.

מדובר בניתוק השקע החשמלי שמפעיל את הכרית. אין לזה כלום ולחיישן התאוצה שמפעיל את הכריות ויתר מערכות "תאונת החזית".

הדלקות הנורה מתריעה על השקע המנותק אך לא קשורה לכריות האחרות.

הבעיה היחידה היא שאם תהיה בעיה נוספת במערכת כריות האויר הוא לא ידע מזה כי הנורה כבר דולקת.

דעתי האישית שאפשר לקחת את החסרון הקלוש הזה (אבדן יכולת ההתראה על בעיות נוספות בכרית האוויר) בשביל תוספת הנוחיות המשמעותית ב 9 החודשים הבאים - אחרי זה הילד יושב עם הפנים קדימה ואין בעיה במושב האחורי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו מדברים על חיי אדם ולא על נוחיות.
א) ברכות לרגל ההודעה ה1000

ב) סליחה על המילה אך יש מן הדמגוגיה בדבריך. בסה"כ דיברתי על אי התראה של מערכת כרית האויר. אמנם יש הסתברות רחוקה מאד לצירוף מקרים נדיר של תקלה נוספת מעבר לכרית המנותקת והתרחשות תאונת חזית, ואז יש השלכה לחיי אדם, אך האם אתה נוסע במכונית הבטוחה ביותר הקיימת? האם הDS המדהימה בחתימה שלך, ושייכת לעידן בו אף מכונית לא היתה בטוחה, היא באמת המכונית שיש לך וכשאתה בוחר (או חולם כמו שאני) ליסוע בה אתה שם את ההנאה מול חיי אדם?

הדברים נאמרו ברוח טובה, כולל הביטוי בהתחלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר,

אני נוסע בגולף עם 4 כריות אוויר ובחיים לא חשבתי לבטל כרית אוויר.

בקשר ל-DS בפרופיל תודה על הפירגון, דרך אגב לא הבחנתי במונה של 1000 הודעות.

לפנ 10 שנים ויותר היה וויכוח האם צריך בכלל כריות אוויר (וויכוח בעיתונים ובפורומים) .תינוק או מבוגר שנפגע מכרית אוויר פתח מסע ציבורי רחב נגד כריות אוויר ברכב.

היום אף אחד לא חושב לקנות רכב ללא כריות אוויר.

הנושא של ביטול כריות אוויר בארה"ב לדוגמא מחייב הצהרה וחתימה של בעל הרכב על-מנת לבטל כרית אוויר במוסך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר בביטול הפיך של כרית אויר אחת בלבד לצורך הנחת כיסא לתינוק.

כמעט בכל מכונית חדשה יש אפשרות לביטול הכרית ליד הנהג על ידי המשתמש בדיוק לשם המטרה הזו אבל במכוניות ישנות יותר אופציה זו שכיחה פחות.

בהנחה שבתקופה האמורה המקום ליד הנהג משמש באופן בלעדי למושב התינוק, החסרון הבטיחותי היחיד לעניות דעתי הוא אובדן ההתרעה על בעיות במערכת כריות האויר.

התייחסתי להסתברות הנמוכה שיתרחשו גם תקלה שתעלם מעיני הנהג בגלל הניתוק וגם תאונת חזית בעוצמה כזו שכרית האויר תהיה משמעותית.

אני מסכים אתך שאם יהיה שימוש במושב שליד הנהג גם לנוסעים צריך לשקול זאת אחרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים איתך שבמקרה של תאונה הסיכוי להפגע מקדימה גבוהה יותר הבעיה היא שבזמן נהיגה להסתובב אחורה לתינוק בן חודש ימים הרבה יותר מסוכן וזה מה שיכול לגרום לתאונה.

אבל אם כולם נגד ביטול הכרית אולי אני באמת טועה ואולי כדאי לא לבטל את הכרית ולהושיבה אחורה.

מעניין אותי לדעת מה עוד אנשים חושבים לגבי הסוגיה.

בכל מקרה תודה לכל אחד מכם.

1. הסיכון בלהסתובב אחורה בזמן נהיגה הוא עצום - למה שתסתובב אחורה בזמן שהרכב בתנועה???

אין לך מספיק משמעת עצמית כדי להימנע מלבצע זאת?

2. למיטב ידיעתי כאשר שקע של כרית אחת מנותק המערכת תזהה תקלה, תדליק את הנורה, ולא תפעיל גם את יתר הכריות במקרה תאונה.

ככה לפחות זכור לי שקראתי בספר רכב של אחד הרכבים שהיו לי (נורה דלוקה=מערכת לא פעילה)

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אסור בתכלית האיסור לנתק כריות אוויר!!!

הפעולה עצמה מאוד פשוטה, סה"כ להוציא תקע משקע, אבל עלול להיווצר קצר או כל כשל חשמלי אחר שיגרום לפיצוץ הכרית.

ברכבים שיש בהם סוויץ' מיוחד לנטרול כרית אוויר נוסע אין שום בעייה. המערכת תוכננה לזה והפעולה בטוחה לחלוטין.

גם אני קראתי שיותר בטוח להושיב תינוק במושב האחורי. אולי כדאי שתאמץ את מה שהמחקרים מראים.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איתמר,

לצערי היהודים הם עם הכי חכם בעולם ויודעים טוב יותר מיצרן כריות האוויר והרכב מה טוב לנו.

גם השכן שלי והשכן שלך מלמעלה ששוטף את הרכב כול שבוע ,מייעץ לשכן ממול וזה שמע מהמוסכניק ששמע מחבר אחר, שאישתו עובדת בטיפת חלב שכדי לבטל כרית אוויר.

נגד שמועות קשה להתווכח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טכנית, ניתן ואפשר לבטל כל התקן פירוטכני ללא ביטול המערכת כולה.

יצרני הרכב שלא ציידו את הרכב במפסק אינם מעוניינים שינתקו , והמנתק , מנתק על אחריותו בלבד.

ישנם יצרנים שמאשרים ניתוק של כרית נוסע, אבל מתנים זאת על ידי ביצוע פרוצדורה מונחת , כגון להמציא אישור מחברת הביטוח, מילוי טופס לביטול אחריות והדבקת מדבקות על הדשבורד שמתריעים שכרית הנוסע בוטלה.

ניתוק של המחבר החשמלי לכרית לא יגרום לפיצוץ כלל, אלה לביטול כל המערכת הפירוטכנית.

המלצתי לסיכום, לא להתקין מושב או סלקל בכסא הנוסע רק מאחור, במקרים של אין ברירה, לגשת לחשמלאי שמבין ומכיר מערכות כרית אויר לביצוע הניתוק. (היודעים כיצד לבצע סביר להניח שלא יסכימו לנתק).

והנה לינק הממליץ על ריסון נכון של ילדים במכונית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6625 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...