Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיאט אונו 93': רעשים חזקים בנסיעה

stio
שימו לב! השרשור הזה בן 6620 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב

אתמול בלילה חזרתי מנסיעה של 81 ק"מ ושבמהלכה החלו להתפתח רעשים מכיוון המנוע. (רעש של שריקה).

הרעשים הולכים ומתחזקים ככל שהמהירות הולכת וגודלת. במהירות של 100 קמ"ש בהילוך 5 זה כבר בלתי נסבל ונאלצתי להגביר את הרדיו דיסק על עוצמה מאוד גבוהה כדי לא לקבל כאב ראש.

בהילוך סרק שהרכב עומד אין רעשים. מכיוון שהרעשים נשמעים רק בנסיעה אין לי אפשרות לפתוח מכסה מנוע ולהתחיל לאתר מאיפה הרעש.

גם שהרכב בנסיעה בירידה ללא מגע בדוושת התאוצה עדיין הרעשים נשמעים "כרגיל".

למרות חוסר המידע (ונכון שזה קשה לאתר תקלות מעל מסך המחשב והמקלדת) אודה לכם אם תייעצו לי מה זה יכול להיות ואם כדאי לנסוע ביום שישי 150 ק"מ במצב הזה. (יש מפגש של פיאט...)

פרטי הרכב המלאים נמצאים למטה בחתימה.

תודה מראש

גיא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

גיא שלום רב!

למרות שהרעשים נשמעים מכוון המנוע, הרגשתי שהרעשים באים מכוון התמסורת דווקא הכוונה תיבת הילוכים , או מיסבים קדמים!

היום רק יום שלישי שעליו נאמר פעמים כי טוב, לכן עצתי לך בצע נסיעת מבחן, במקום שקט, ללא תנועה רבה באזור יוקנעם, כאשר אתה נוסע במהירות מסויימת קבועה, ( בוא נאמר 80 קמ"ש למשל..)

ועזוב את הרגל מדוושת התאוצה, ואז הקשב אם הרעשים נמשכים, אם הרעשים נמשכים נסה לאתר בעזרת האוזן בלבד, מאיזה צד שמאל או ימין או מרכז הרכב, אם הרעשים נפסקים לגמרי בעת עמידה בהילוך סרק, גם אם אתה מאיץ את המנוע לסלד גבוה בעדינות, הרעשים לא המהמנוע אל רק מהתמסורת : תיבת הילוכים, ( חוסר בשמן גיר)ציריות ,מיסבים קדמים!

ושלא תחשוב אפילו להעדר מהמפגש בשישי!

בברכה

צביקה

צביקה נפטר בדצמבר 2016 ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

ליצירת קשר, בנושא קרבורטורים בלבד , פנה לנייד בלבד:054-4861318

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההילוכים נכנסים קשה, יכול להיות שזו הסיבה?

בכל אופן אני ינסה להגיע למפגש בשישי, אם אני ייתקע בדרך אני יודיע לך צביקה בטלפון כדי שתודיע לכולם...

א. הרעשים נמשכים כאשר אני עוזב את הרגל מהגז.

ב. הרעשים נפסקים לחלוטין כאשר המנוע פועל בסרק, וגם כאשר אני מעלה את הסל"ד אין שום רעשים.

וכאשר אנו דנים לנו כאן על הרעשים, אמי מתקשרת אלי ומודיעה לי שהיא נתקעה עם האוטו. למזלי היא נתקעה במרחק הליכה של 15 דקות מהבית, בגלל פנצ'ר בגלגל קדמי שמאלי. הגעתי למקום והחלפתי את הגלגל ב- 10 דקות. היה חושך כמעט מוחלט, מזל שיש לי בערכת כלי העבודה ברכב, גם פנס שמתחבר למצית הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גיא חבל שלא בדקת בהזדמנות חגיגית זאת, האם לא קיים בצמיג הישן שהתפנצר קרע בדופן הצמיג, או בליטה חשודה שיכולה להסביר את הרעשים שקדמו לתקר, ובנוסף לכך הייי בודק בהזדמנות חגיגית זאת כשהרכב על הגק, חופש במיסב קדמי שמאחי, או מיסב מרעיש בעת סיבוב ידני של הגלגל!

בצע נסיעת מבחן כעת, משום מה, יש לי הרגשה שהרעשים ששמעת בנסיעה ,מקורם בצמיג הפגום!

בברכה

צביקה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהמקום שהרכב נתקע בו ועד הבית יש קצת נסיעה, לאחר החלפת הגלגל הרעשים עדיין נשמעו היטב.

לפי דעתי אין קשר בין הרעשים לצמיגים. בבוקר הצמיג הנ"ל היה תקין ועדיין היו רעשים. בשאר הגלגלים יש לחץ אויר תקין, בדקתי לפני כשבועיים.

חוץ מזה שהרכב נתקע במקום בעייתי מבחינת החלפת הגלגל (הצד השמאלי היה בצד הכביש). רציתי להחליף את הגלגל ולהסתלק משם כמה שיותר מהר בלי להתעסק שם עם המע'. חוץ מזה, חבל שיש נהגים שאין להם אלוהים ונוסעים כמו חיות, וכמה מהם כמעט נכנסו בי בזמן החלפת הגלגל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה שאלתית האם לבשת את האפוד הזוהר בזמן החלפת הגלגל, והאם הפעלת את איתות החירום ופנסי החנייה, בעת החלפת הגלגל?!

בברכה

צביקה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את האפוד אמורים ללבוש רק אם נתקעים בדרך בין עירונית. (האוטו עמד בחנייה כלשהיא שאמא שלי מצאה).

לא לבשתי את האפוד ולא הפעלתי את האיתות חירום והפנסי חנייה (חבל על המצבר..)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

.

חוץ מזה שהרכב נתקע במקום בעייתי מבחינת החלפת הגלגל (הצד השמאלי היה בצד הכביש). רציתי להחליף את הגלגל ולהסתלק משם כמה שיותר מהר בלי להתעסק שם עם המע'. חוץ מזה, חבל שיש נהגים שאין להם אלוהים ונוסעים כמו חיות, וכמה מהם כמעט נכנסו בי בזמן החלפת הגלגל.

ואחרי כל התיאור הזה אתה אומר לי שאתה לא זקוק לאפוד הזוהר??!!

מטרת האפוד לגרום לך להראות למרחוק, בעיקר במקומות חשוכים, ואו בעלי תנועת כלי רכב, ומטרתו להגן על חייך, לא ליית לחוק כדברו או כלשונו, וחייך חשובים יותר בהפעלת איתות חירום והפעלת פנסי חנייה, על מנת שתוכל להראות, ממצבר שיוכל להחזיק מעמד 10 דקות בזמן החלפת גלגל!

בברכה

צביקה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

עדכונים:

רק היום, מסיבות שונות ומשונות נסעתי לבדוק את פשר הרעשים במוסך.

האבחנה: מיסב גלגל אחורי שמאלי גמור. (העלו את הרכב על הליפט, בסיבוב ידני של הגלגל נשמעו רעשים).

אני צריך להביא את הרכב ביום א' לביצוע העבודה. האם יש לכם הערכת עלויות לחלק הנ"ל? כמה זמן עבודה זה?

תודה מראש,

גיא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שנסעתי באוטו שלך וידענו בעיניים עצומות שזה מיסב גלגל שמאל אחורי.
משום מה גיא אתה מעלים אינפורמציה חשובה, שמאשרת שמפגש מועדון פיאט האחרון ביקום,

ביצענו אתה גיא וטיסן 4, ואנוכי נסיעת מבחן במכוניתך, ואכן שנינו טיסן ואנוכי איבחנו כבר אז שהרעש

נשמע מכוון מיסב גלגל אחורי שמאלי, האם אין כך הדבר, למה המתנת עד עכשו ,עברו שבועים מאז?!

בברכה

צביקה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6620 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...