Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה לגבי גיר אוטומטי

אור
שימו לב! השרשור הזה בן 7835 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם, עכשיו החלפתי למכונית אוטומטית ואין לי כל כך ניסיון עם אוטומטי. השאלה שלי היא - מה זה ההילוך השני? האם זה כמו הילוך שני בגיר אוטומטי או שזה כמו רמה שנייה של מהירות? מתי כדאי להשתמש בזה ועד איזה מהירות?

ואם יש לכם עוד טיפים על שימוש בגיר אוטומטי, אני אשמח...

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא 2, זה לא אומר שזה הילוך 2.

יש מכוניות שבהן יש D ויש 3,2 ואפילו 1... פשוט במהירוית האלו הילוכים מעוברים בטורים קצת יותר גבוהים. זה בשביל העליות, איפה שאוטו לא "סוחב" (איך שRACER אמר).

אני בעצמי לא אוהב אוטומט... רק גיר ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מכוניות שבהן יש D ויש 3,2 ואפילו 1... פשוט במהירוית האלו הילוכם מעוברים בתורים קצת יותר גבוהים. זה בשביל העליות, איפה שאוטו לא "סוחב" (איך שRACER אמר).

מה?!

הילוך 2 באוטומטי הוא הילוך שני, ולא שום דבר אחר. במכונית שיש לה גיר אוטומטי עם 5 מהירויות וגיר ידני עם 5 מהירויות, הילוך 2 = להילוך 2.

במצבים אחרים, מדובר רק בהבדלי יחסי העברה, עקב היותם של אלו באוט' ארוכים יותר (בשל ההילוך החסר).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הילוך 2 באוטומטי הוא הילוך שני, ולא שום דבר אחר. במכונית שיש לה גיר אוטומטי עם 5 מהירויות וגיר ידני עם 5 מהירויות, הילוך 2 = להילוך 2.

במצבים אחרים, מדובר רק בהבדלי יחסי העברה, עקב היותם של אלו באוט' ארוכים יותר (בשל ההילוך החסר).

אתה בטוח? נניח בפאסאט חדשה עם 5 הילוכים אוטומט או 5 הילוכים ידני - יחסי ההעברה זהים? יש לי הרגשה שיחסי ההעברה באוטומט עדיין ארוכים יותר... (יותר מ-60 בראשון, סביבות ה-120 בשני, איזה 170 בשלישי ומהירות סופית ברביעי... חמישי זה הילוך סופר שיוט...)

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא להימנע ממשחק ושילוב הילוכים,אף לא מעבר ל-N בעת עמידה ברמזור.

כל שילוב הילוך משמעו שחיקת דיסקיות בגיר.

למען אורך-חיים רצוי עד כמה שניתן להישאר ב-D(למעט חניות כמובן).

עמית

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בטוח? נניח בפאסאט חדשה עם 5 הילוכים אוטומט או 5 הילוכים ידני - יחסי ההעברה זהים? יש לי הרגשה שיחסי ההעברה באוטומט עדיין ארוכים יותר... (יותר מ-60 בראשון, סביבות ה-120 בשני, איזה 170 בשלישי ומהירות סופית ברביעי... חמישי זה הילוך סופר שיוט...)

רוני

אין סיבה שיהיו שונים, למעט הבדל המשקל בין הגרסאות, שלא ממש אמור לבוא לידי ביטוי ביחסי ההעברה, או הרצון של המתכנן "לכפר" על מגרעות התיבה האוט' באמצעות יחסים ארוכים (למען צריכת דלק, למשל).

בכל מקרה, העקרון הוא דומה ואם הם לא זהים, אז הם מאוד מאוד דומים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מכוניות שבהן יש D ויש 3,2 ואפילו 1... פשוט במהירוית האלו הילוכם מעוברים בתורים קצת יותר גבוהים. זה בשביל העליות, איפה שאוטו לא "סוחב" (איך שRACER אמר).

מה?!

רגע, אז 2, זה אומר שזה רק הילוך שני, כפי שאתה אומרת.

אז במאזדה לאנטיס (323), שיש בה 4 הילוכים בגיר אוטומתי. יש שם 3 אותיות:

D, S, L

וליד כל אות יש סיפרה:

L - 1

2 - S

3 - D

אז, מה זה אומר, שב מצב D, זה רק הילוך 3... :lol:

ו-L זה רק הילוך ראשון... (הילוך מיוחד ל"גלישה"... :lol: )

אז 2 זה לא רק הילוך שני, זה יותר נכון מצב עבודה מספר שניים של המנוע. אתה רוצה להגיד ש ב-2, אם אני עוצר אוטו ומתחיל לנסוע, הוא עומד על הילוך שני... נו נו...

אז "מה?!" שלך, ממש לא במקום...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7835 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...