Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה לגבי הרצה של מכונית 2006 שקניתי

LVV
שימו לב! השרשור הזה בן 6645 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לי אופטרה חדשה LS 5

אני כבר אחרי 500 קילומטר ...מה צריך לעשות ומה לבדוק

ויש לי שאלה למכיל של 60 ליטר א ני עושה 400 קילומטר זה ניראה לי מוגזם ל 1600 סמ"ק

ואוטומטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעת שימוש ברכב חדש (או ברכב שהותקן בו מנוע חדש), חשוב להקפיד על בדיקת מפלס שמן המנוע, ולמלא עפ"י הנדרש.

כמו כן, מומלץ שלא לאמץ את המנוע ולהגיע למצבי קיצון, עד אשר הרכב אינו גומע מספר קילומטרים מסויים, המוגדר עפ"י היצרן.

וכפי שקודמי ציין - יש לקרוא את ההוראות המפורטות בספר הרכב.

אפי.

תנו חיוך, הכל לטובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברוב הרכבים החדשים אין הוראת יצרן לבצע הרצה. מה שכן מומלץ לך לעשות הוא ב 1500 הק"מ הראשונים זה לנסוע לאט יותר, לא להגיע לטורים גבוהים, לבדוק מפלס שמן בקביעות ובכלל - להתרגל לרכב. אם זה באמת משפיע לאורך זמן או לא - אי אפשר לדעת. פסיכולוגית זה עושה הרגשה טובה.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תתרשם לפי צריכת הדלק שהמחשב מראה. הרכב עשה נסיעות קצרות ועבר קצת הרצה גם בלי יותר מדי רצון...

תדלק מיכל מלא בעוד 1000 ק"מ ואז תמדוד את צריכת הדלק.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה גם שלא פירטת את אופי נסיעותיך, כך שאיננו יכולים לעזור בשאלה שנוגעת לצריכת הדלק.

נסה לפרט יותר מהו אופי הנהיגה ברכב:

עירוני, Stop&Go, בינעירוני, מאומץ, מחובר לנגרר, עמוס במטען ונוסעים, רגוע וכו'.

אפי.

תנו חיוך, הכל לטובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נוסע עד 90-100 בלי לאמץ אץ המנוע 2-3 אלף טורים מהירות לא קבוע, לפי ההוראות

אבל לפי הקטלוג רשום משולב 1-14 ליטר קילומטר

אני נוסע בעיר מהבית לעבודה אין לי ניגרר והאוטו חדש עם הניילונים אין עומס באוטו הוא נקי מעומס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עצתי אליך היא להחליף את שמן המנוע.

זאת משום שבדיקות מראות כי רוב השבבים הגסים הנוצרים כתוצאה מההרצה מגיעים לשמן כבר ב150 ק"מ הראשונים.

לכן מומלץ להחליף מספר פעמים תוך כדי ההרצה כדי לא לנסוע עם שמן מפוצץ במזהמים שכאלו.

לדעתי תחליף שמן עכשיו ובסוף ההרצה !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תהלכי היצור המודרנייים של המנועים, טכנולוגיית המתכות ואיכות השמנים, לא מצדיקים החלפת שמן מוקדמת כפי שהיה בעבר (הרחוק).

הרצה? תמיד מומלץ, 1K ק"מ למנוע בנזין ו 1.5K ק"מ למנוע דיזל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן.

קודם כל תתחדש.

אצלי בפולו 2002 צריכת הדלק עד ה- 1500 הק"מ הראשונים הייתה גבוהה:

9 ק"מ/ל' בעיר וכ- 17 ק"מ/ל' מחוץ לעיר. במוסך הסבירו לי שזה נובע מהחיכוך הגבוהה שיש במנוע בק"מ הראשונים שלו והראו לי שכך גם כתוב בספר הרכב.

לאחר מכן צריכת הדלק ירדה משמעותית, כ- 20.3 ק"מ/ל' מחוץ לעיר, וכ- 12 ק"מ/ל' בתוך העיר.

תבדוק בספר הרכב מהי תקופת ההרצה, לאחר תקופת ההרצה אם צריכת הדלק לא תרד גש למוסך.

בהצלחה, איתמר ג'ורג'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעבר לזה שזה לא נכון ( שאל אפילו את יוסי ), איפה שמעת על זה?

תוציא שמן מחלק ( בעיקר מנוע ) אחרי 200-300 קילומטר ותראה נצנצים....ואתה מוזמן לבדוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6645 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...