Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

106 ראלי , לראלי

shagun
שימו לב! השרשור הזה בן 6644 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום, בזמן האחרון עלתה בראשי מחשבה להתחיל להשתתף בראלים, לדוגמה ראלי ספרינט וחולה...

חשבתי לקנות 106 ראלי ישנה, או אחרי "התנגשות ברכב אחר" ולהשקיע בבטיחות ובבולמים, ולהתחיל להתחרות, מה אתם חושבים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תתחיל לדעת לינהוג.

ואחר כך עם יש לך הרבה אבל הרבה כסף להשקיע על האוטו אז אולי תוכל.

זה לא סיפור כזה קל וזול כמו שזה ניראה.

מיכאל.

:twisted:מי שלא גודש לא נוסע :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגיע לארועים בתור צופה, ואם אכן זה מעניין אותך חפש בלוח בפורום הודעות של אלון / ניצן / קובי על מכוניות ראלי מוכנות למכירה.

כדי להתחיל להתחרות יש צורך ברכב תיקני.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאפשר באותה המידה להתחיל עם 106KID או 205 1100.

השם לא בהכרח אומר משהו...

אני לא אוהב את הגישה המזלזלת הזו!

חבר טוב גם אמר לי "מה כולם מתלהבים מזה שקוראים לזה ראלי, זה שם, מה זה כבר אומר איזה דפוקים כולם"

אז כך:

לראלי 1.3 יש גיר קצר במיוחד!!! (יחסית לרכב כביש)

יש סרן אחורי עם מוטות פיתול 19 ממ', לא מספיק אבל יותר מ 106KID וסביר בהחלט

יש לה מוט מיצב אחורי הכי עבה (והעובי קובע :wink: ) מכל דגמי ה106 כולל S16 GTI וכ"ו. אני חושב שגם יותר מלדגמי הסקסו, וזה משמעותי.

אני לא סגור על זה אבל חושב שהציריות יותר חזקות אל תתפשו אותי במילה.

המנוע של הראלי 1.3 חז' למדי, אין מה להשוות ל1100 בחייכם!!! אגב המנוע הזה הוא גם אמין מאוד ועמיד מאוד!!!

בקיצור אין מה לבנות רכב ראלי מKID 1100 אלא אם אתם בקאפ של מסכנים!!!

ולפותח השרשור, בהחלט כן! כדאי לך לבנות, אחרי שהרכב יהיה מוכן תקח את כל הקורסים שאתה צריך, על הרכב ראלי שלך!!! זה יותר זול ויותר תורם לנהיגה, שמור את הכסף לבנייה ואח"כ תלמד עם הרכב לנהוג! ואם אתה צריך עזרה, יש פה הרבה שיעזרו!!!

אני מרשה לעצמי להציג את אלון חלווה שיעזור לכל מי שיפנה אליו.

יכול להעיד עלי משהו שקורא בפורום שאני מקדיש זמן וטלפונים לעזור ולייעץ לכל מי שמתחיל

וגם יובל מלמד איש מקצועי ביותר וחף מאינטרסים (למרות שזה נשמע מוזר) וייעץ ויעזור לכל דורש (אך ורק שיהייה רציני ביותר!!!

בברכה נדב

נ.ב. שחכתי לומר, חלק מדגמי הקיד הם בעלי תצורת מתלים שכבר לא ניתן להשיג להם חלקים בפיזו ספורט צרפת (שני ברגים בחיבור הבולם לשילדה בניגוד ל3 בחדשות יותר) נק' למחשבה!

הפרוייקט הקטן(גדול) שלי למכירה, מכונית מרוץ ישראלית(לחצו כאן)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נדב,

רק מהניק שלך אני יכול להניח שהניסיון שלך בראלי גדול כמה עשרות מונים משלי, ולכן אני לא מנסה להתווכח. אבל...

אתה באמת חושב ש106 ראלי או כל צרפתיה עדינה אחרת תוכל לשרוד יותר מהקפה אחת ללא שינויים וחיזוקים מסיביים?

אתה באמת רוצה להגיד שאפשר לקחת 106 ראלי, לדחוף איזה כלוב התהפכות בפנים, להוציא כמה פלסטיקים מהדש-בורד, להדביק איזה מדבקה או שתיים על הצד והופ - קיבלנו רכב ראלי?

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פיקה צביק, נדב ראלי במקרה נוהג על פיז'ו 106 ראלי שהוא הכין בעצמו למירוצי ראלי ספרינט.

קח את המילה שלו בלי ספקות מיותרים - אין חכם כבעל ניסיון :idea:.

תתחיל לדעת לינהוג.

תגובה מלבבת :?.

ואיך לומדים לנהוג במירוצי ראלי בלי מכונית ראלי?

איך לומדים לנהוג בלי מכונית בכלל?

בחייאת אנשים, תפסיקו עם התשובות האלה, אנטי-הכל.

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב צרפתי "עדין" בהחלט לא יחזיק יותר מהקפה...

הרכב צריך להיות קודם כל במצב טוב, משמע בוקסות במצב טוב תפוחי הגה טובים (מקוריים) וכ"ו

מכניסים כלוב שמחזק את הבודי מאוד (רצויי כלוב 10 נק' עיגון לפחות)

וחשוב לא פחות, בולמ"ז יעודיים, כי בולמ"ז לא מתאימים לא יעמדו בעומס, משמע יתפרקו כל שני סטייג'ים והזמנים, אווי הזמנים...

המשולשים הצירייות ההגה וכל שאר המכלולים יחזיקו יפה מאוד!!! למעשה בגרופ N אסור להחליפם!!!

הדבר היחידי שלא מתאים הוא תושבות המנוע, אותן גם צריך להחליף לתושבות לראלי עפר!

ושוב, ההבדל בין הגרסאות הוא משמעותי ביותר ורחוק מזניח!!!

נ.ב. תודה על הפרגון מוטי, ואני מסכים איתך בקשר ל"תלמד לנהוג" תראה בהודעתי הראשונה

הפרוייקט הקטן(גדול) שלי למכירה, מכונית מרוץ ישראלית(לחצו כאן)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגיע לארועים בתור צופה, ואם אכן זה מעניין אותך חפש בלוח בפורום הודעות של אלון / ניצן / קובי על מכוניות ראלי מוכנות למכירה.

כדי להתחיל להתחרות יש צורך ברכב תיקני.

שלי כבר לא למכירה - לפחות לא בחודשים הקרובים - החלטתי לנצל את הרכב לחמשת המירוצים הקרובים - ואתה - תשמע ממני בנוגע לזה בטלפון... :wink:

אלון.

עוד דבר - להכין היום רכב פשוט לראלי (205,106 וכו') - זה סיפור של כ 40,000 ולא פחות. +- 20K לקניית הרכב הבסיסי ותלוי ביכולות העבודה העצמית שלכם. - כל מירוץ מפיל עלויות שבין 1500 ל 3000 ש"ח לפני נזקים לרכב - וגם כאלו ישנם. - צירייה אחת של ראלי 1.3 עוברת את ה 1000 ש"ח - יספר לכם נדב-ראלי...

עכשיו שאתה מתחיל להבין כמה זה הולך לעלות - תחשוב טוב אם סתם בא לך להכנס לזה -

כי: "בא לי" - לא מספיק - צריך ממש לרצות את זה!!!!

אלון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לה מוט מיצב אחורי הכי עבה (והעובי קובע :wink: ) מכל דגמי ה106 כולל S16 GTI וכ"ו. אני חושב שגם יותר מלדגמי הסקסו, וזה משמעותי.

!

נדב, מסכים איתך על כל מה שאמרת, למעט המשפט הזה, ל-106 ראלי 1.3 (דור ראשון) אין את המוט מייצב אחורי הכי עבה שיש, יש לה מוט מייצב אחורי (אנטירול-באר) 22 מ"מ לעומת 24 מ"מ בראלי MK2 וב-GTI ו-S16.

את זה אני במקרה יודע כי אני הסבתי את הרכב שלי לסט אפ של ראלי MK2\GTI\S16, וברוב עבונותיי קניתי סרן שלם של ראלי MK1, ואז גליתי שהמוט מייצב שלה לא הכי עבה (וכמו שאמרת, העובי קובע :wink: ) אז הזמנתי בלובינסקי מוט מייצב 24 מ"מ במחיר שערורייתי ביותר.......

מה שכן, בראלי דור ראשון המוט מייצב קדמי הכי עבה שיש, גם 24 מ"מ, בדומה לדור השני.

אבל, מסכים איתך לגמרי שההבדלים משמעותיים מאוד, אי אפשר להבין את זה עד שמנסים, היום מרגישים ברכב שלי כל אפונה שהצמיג עולה עליה (ואני לא מונמך ולא עם חתך היסטרי בצמיגים).

פשוט תענוג.....

נ.ב

בהזדמנות זו, אם מישהו מחפש סרן אחורי קומפלט של ראלי, בה"פ :wink:

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שאתה טועה - למיטב זכרוני נדב צודק. - מה גם שה"אנטי - רול - באר" הכי עבה שנמכר בפז'ו ספורט לרכבי ה 106 הוא 22 מ"מ. גם כשמדדנו ב S16 שלי - זה היה 18 או 19 מ"מ בטח לא מעל 20 - בטח לא 24!

אבל אולי יש מחומרים שונים ואז יש יותר עבה - משום מה לא נראה לי - קח קליבר ותמדוד שוב...

אלון.

נ.ב.

נדב, תרענן את זכרוני - לא מדדנו 18 מ"מ ב 106 שלך/שלי....?

אלון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלון, אתה טועה ולא טועה,

אתה מתכוון למוט פיתול, באמת ב-106 יש 2 מוטות פיתול (חיצוניים) שעוביים 19 מ"מ (בגרסאות הספורטיביות) לעומת 18 מ"מ בגרסאות הרגילות.

ונכון, בסקסו זה מגיע גם 18 מ"מ.

אבל, יש את המוט מייצב שהוא 22 מ"מ בראלי דור ראשון, ו-24 מ"מ בראלי דור שני ו-GTI\S16.

אנטירול באר הכוונה למוט שיושב בתוך הציר המרכזי של הסרן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ושוב, ההבדל בין הגרסאות הוא משמעותי ביותר ורחוק מזניח!!!

אמרת, אמרת...

אני לוקח את המילים שלי בחזרה וחוזר למאורה.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צירפתי כמה תמונות גם כדי להמחיש מה זה אנטירולים (למי שלא מבין מה זה הסינית שאלון נדב ואני דיברנו).

אלה תמונות שצולמו בעת ההסבה של הרכב שלי לסט אפ של GTI\S16\ראלי דור שני.

ראשית, המחשת ההבדל בין אנטירול 20 מ"מ (הצהוב) ל-24 מ"מ (השחור)

norm_3DD13A3938E44E4299143BB95804FA9E.JPG

אלה השיניים בקצוות של האנטירול, באמצעותן הוא "תופס" את הזרוע של הגלגל

norm_698F8227FC7847FCBA28BF85778D80A8.JPG

החור שרואים בזרוע- לשם נכנס האנטירול

norm_70AD0C0E71C348708BCD80605819FC54.JPG

ואלה כבר האנטירולים הקדמיים (התחתון 22 מ"מ ירד מהרכב, במקומו הותקן העליון, 24 מ"מ)

norm_AEC41693333C4801A0BC2E5724BA2B8D.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6644 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...