Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עיצות לטיפול וניקיון מערכות לרכב יד שניה

taos
שימו לב! השרשור הזה בן 7842 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

ברצוני לדעת לאחר שקניתי רכב יד שניה, איזה טיפולים כדאי לבצע כדי לשמור על המנוע וכלל המערכות ברכב, כדי שיעבוד הכי טוב שאפשר . אני חשבתי על ניקיון המערכות רק שאיני יודע איזה מערכות ניתן לנקות ובאיזה צורה.

tAoS FoReVeR

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אפשר, גם איך מורידים בצריכת דלק מה יש לתקן ולשפר ברכב יד שניה כדי שתרד צריכת הדלק לרמה הטבעית של הרכב, ולא כמו רכב יד שניה שעבר התעללויות אצל אנשים שונים.

tAoS FoReVeR

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה - אינני יודע באיזה רכב מדובר ו/או שנת הייצור שלו אך בכל מקרה ע"מ להפיק את המקסימום ביצועים/אמינות/תצרוכת דלק הכי חשוב הוא לשמור על המערכות במצב אופטימלי - דהיינו, טיפולים בזמן לפי הוראות יצרן/יבואן.

ע"מ "ליישר קו" עם הטיפולים של הרכב ובהנחה שמדובר ברכב לא חדש שכבר יצא מתקופת האחריות שלו (מעל 4-5 שנים) כדאי לבצע טיפול 10,000 גדול הכולל:

1. החלפת שמן מנוע לחצי סינטטי 10W40 לפחות

2. החלפת מסננים: אויר, דלק, שמן

3. החלפת מצתים + חוטי הצתה

4. אם מדובר על גיר ידני - להחליף שמן גיר לשמן איכותי (35-70 שח לליטר, בד"כ צריך 2-3 ליטר)

5. אם מדובר על אוטומטית - להחליף שמן גיר (40-70 ש"ח לגלון של 4 ליטר)

6. להשתמש בתוסף לניקוי אינג'קטורים (ליקויי מולי לניקוי אינג'קטורים)

7. להשתמש בתוסף לניקוי פיח מהשסתומים / בית השריפה במנוע (BG-44K)

8. לנקז את נוזל מערכת הבלמים ולהחליפו בחדש (בקבוק נוזל בלמים עולה כ-10 ש"ח, לא צריך יותר מ 2-3 לכל המערכת). כמו כן לבדוק את תקינות מערכת הבלמים.

9. לוודא כיוון פרונט ומצב הצמיגים - לתקן במידת הצורך.

10. לוודא תקינות מערכת הפליטה - לתקן במידת הצורך.

11. להחליף נוזל קירור (רדיאטור) ולשטוף את המערכת

12. אם ממש רוצים להשקיע (זה עולה הרבה כסף) - להחליף בולמי זעזועים (4).

במידה והרכב טופל במוסכים מורשים יש להשוות את הקבלות והטיפולים שנעשו לבין הנ"ל ולפי זה לפעול ולהחליף את מה שצריך.

תדירות החלפת הנוזלים ברכב משתנה מיצרן ליצרן - לרוב מדובר על שנתיים / 50,000 ק"מ בכל מה שקשור לנוזל קירור, נוזל בלמים ושמן תיבת הילוכים.

בכל מה שקשור למסננים ושמן מנוע - יש לבדוק מתי בוצע הטיפול האחרון ומה הוחלף.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל לפחות בסוג עזרת לי.

שמעתי משהו על תוספי דלק שהם עוזרים, אבל לא הבנתי בדיוק במה ואיך מנקים את מערכת הדלק, גם כדי למנוע סתימה, וגם כדי לצרוך פחות דלק. ובקשר למצתים אני לא יודע מה זה מצת התכוונת אולי לפלאגים במקרה?

כי ממה שעולה מהתגובה שלך זה טיפול 10 אם תוספות קטנות ובעצם אני יכול לבצע את הטיפול כמעט לבד (אני אוהב לעשות טיפולים לאוטו), והאם מוסך מורשה ימכור לי את המוצרים או שעלי לקנות אותם במקום אחר?

סליחה על הנדנוד ומדובר ברכב גיר רגיל בשנתונים בן 94 ל 97 בנפח 1600 בממוצע זה לא סגור עדיין מה קונים

tAoS FoReVeR

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7842 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...