Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ידית ההילוכים מתנהגת מוזר

Mr. MAG
שימו לב! השרשור הזה בן 6649 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מדובר באונו 45, שנת 92, תיבת 4 (4+R) הילוכים ידנית...

קודם כל כבר זמן רב שמתי לב לכך שידית ההילוכים נורא רופפת - עד כדי כך שקל להתבלבל באיזה מצב היא נמצאת בכלל. ברכבים ידניים אחרים, ידית ההילוכים היא קפיצית כזו, ברגע שמוציאים מההילוך היא קופצת לניוטרל dead centered, ובהילוכים עצמם היא מקובעת המקום. אצלנו, בניוטרל הידית נעה יותר מידי בקלות וגם כשמכניסים הילוך, היא נורא נורא רופפת.

בעיה שניה, שאולי קשורה ואולי לא - מידי פעם קורה לי שאחרי שאני מכניס להילוך רביעי, האוטו כדקה +\- נורמלי ואז פתאום הידית קופצת החוצה לניוטרל. אני בטוח ב100% שאני מכניס את ההילוך עד הסוף, אין שם הרבה מקום לטעות. וזה קורה לי לעתים נדירות, אבל כבר קרה משהו כמו 4 פעמים בחודשיים האחרונים, ומאוד מעצבן.

מה יכולים להיות הגורמים לבעיות האלה ? ניסיתי לעיין בתרשימים שבספר ההיינס של האונו אבל לא הבנתי דבר משם. אולי מישהו יוכל להאיר את עיניי ?

כמו כן, כבר העלתי את השאלה הזו פה בעבר אבל יכול להיות שזה קשור לבעית ההילוכים - עד כמה שאני יודע, הקלאצ' שחוק. ככה נאמר במוסך בו טופל הרכב לפני מספר חודשים, עד כמה שהבנתי מאבא שלי "זה לא קריטי אבל נצטרך להחליף בסופו של דבר". האם זה יכול להיות קשור לבעיות עם ידית ההילוכים ? למה זה גורם, בנוסף לאיבוד הכח הברור מאיליו ? וכמה צריכה לעלות החלפת קלאצ' לאוטו הנ"ל כולל חלקים ועבודה ?

בתודה מראש, מוטי

Chevrolet Sonic RS 2014, 1.4T

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם החופש הוא בידית ההילוכים עצמה, אז ישנן בוקסות גומי כאלה שנשחקות עם הזמן והן החלק שמקפיץ את הידית הילוכים חזרה למקום.

אני לא יודע אם אפשר להחליף רק אותן, (למרות שאני מאמין שכן, פשוט מעולם לא ניסיתי).

לגבי ההילוך שקופץ החוצה, יכול להיות שזה קשור, והחופש פשוט לא מכניס את הידית עד הסוף.

לגבי הקלאצ', אם אני זוכר נכון קלאצ' עולה בערך 400-500 ש"ח, והעבודה היא משהו באותו סדר גודל.

מה יכול לקרות אם תמשיך לנסוע עם קלאצ' גמור? נאמר פה שאתה עלול לעשות נזק לגלגל התנופה שלך.

היהודים עם אופטימי, לפני שיודעים מה הגודל הם חותכים.

גילוי נאות - אני חבר במועדון פיאט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חופש - אפשר וניתן להחליף את הבוקסות.

קופץ - יש קשר לחופש בידית, יש לבדוק לאחר התיקון. אם התופעה ממשיכה הבעיה עמוקה יותר בגיר-משלב שחוק.

מצמד - רק לאחר שתיקנת את החופש ווידאת האם קיימת או לא בעיה בקפיצת ההילוך, לגשת להחלפת המצמד וזאת שלא תבצע פירוק והרכבת גיר פעמיים.

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה על התגובה המהירה !

דבר שני אכן כשחיפשתי פה בפורום בנוגע לידית ההילוכים ראיתי את המונח "בוקסות" שניתן להחליפן אך לא ממש הבנתי היכן הן נמצאות ובאיזה חלק בדיוק מדובר.

אם מישהו יוכל לצרף תרשים או תמונה שיסבירו לי במה מדובר זה יעזור מאוד. כמו כן האם אפשר להחליף לבד ? כלומר, אם זה נמאצ בידית ההילוכים עצמה אני סבור שאני אסתדר. אם זה חלק שנמאצ בתוך הגיר, אני לא סומך על עצמי מספיק כדי לפרק את הגיר מהמנוע ולפתוח אותו.

וכמובן אם מישהו יודע באיזה סדר גודל של מחירים מדובר זה יעזור.

לגבי הקלאצ' הוא לא גמור, פשוט שחוק. הוא פשוט לא "תופס" כמו שאמור, יש מעין שטח מת לקראת סוף המהלך של הפדאל, אני אלחץ על אבא שלי לטפל בזה...

Chevrolet Sonic RS 2014, 1.4T

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6649 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...