Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרה ברכישה בעלת פרמטרים דינמיים (כלומר פתוח להצעות שונות לחלוטין)

Moonlight Theory
שימו לב! השרשור הזה בן 6656 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לחברי הפורום!

אני שוקל בימים אלו רכישת רכב (חדש , יד שנייה , ליסינג וכל אופציה אחרת) .

ההתלבטויות שלי כה רבות , קשה לי להתמקד בדגמים ספציפיים , וגם הדרישות והתקציב לא בדיוק קבועים לחלוטין .

קראתי את כל עשר העמודים האחרונים בפורום , במקום למקד אותי זה רק גורם לי להתלבט בין פונטו לבין Z4 (הן דומות סה"כ , לא?) .

הדרישות :

1. בטיחות (פאסיבית ואקטיבית) , לא צריך האמר אבל גם לא פחית טונה .

2. עמידות בבלאי , אמינות , החזקה - סוס עבודה , יחסית , שנגד מנוי חופשי חודשי למוסך .

3. מראה , סגנון קופה (דיאבלו SV תהיה סבירה) או בכלל ספורטיבי (המילה ספורטיבי נכתבה בקשר למראה , חכו לביצועים תיכף).

אני גם אוהב מראה יוקרתי , ככה שלא חובה להנהל על ספורטיבי - מי ימצא לי וולו S80 זולה , יחסית , לרכישה ואחזקה (ציניות)?

4. ביצועים - אני כיום נוסע על גולף CL שנת 94 אוטומטית , לפני כן נסעתי על סקודה אוקטביה ידנית , ולפני כן על וולו S40 ידנית , וגם מיצובי סופר לאנסר אוטומטית , כל המכוניות (למעט המיצובישי) סיפקו אותי פחות או יותר מבחינת הביצועים .

כמובן שהייתי שמח למעט יותר , בייחוד בתאוצה הקצרה (0-100 קמ"ש , עקיפות) , אחיזה רצויה מעט יותר משל הגולף (זה ממש לא פוסל הנעה אחורית) .

קחו שחבון , אני לא צריך רכב ספורט , אפילו הוולו S70 (לא נהגתי , אבל נוסע עם אבא כל יום ומתרשם) תהיה ברמה גבוהה יותר מרמה שתספק אותי .

5. עלויות - התקציב מאוד לא קבוע , אני זורם כאן , בואו נגיד שאני מעדיף כמה שיותר לא לעלות את ה-100,000 ש"ח אך אם זה משתלם גם מוכן לקנות מיאטה (MX-5) חדשה (לא באמת , גג נפתח מקור לצרות לטעמי) .

הדגמים שעד כה חשבתי עליהם , וכן אני יודע שכל אחד מהם נופל בדרישות כאלו ואחרות :

1. יונדאי קופה , לא בטוח לגבי ה-2.7 או ה-2.0 , בכל מקרה שנתון חדש .

2. אודי TT קופה (אל תתאמצו , אני יודע שזה עלבון מהיונדאי) , לא מתמצא ממש בדגמים .

3. פיאט קופה , שמעתי על חסרונות אבל שמטרידים מעט .

4. מאזדה MX-5 , למרות שאני מסתייג בעקבות הגג הנפתח (אני אצטרך להחזיק אלה מכובדת בצד שלי עם כזה אוטו , לא לדבר על ביטוח) .

בבקשה תעזרו לי למצוא חברות ודגמים המתאימים לדרישות שלי , פחות או יותר .

תודה רבה מראש!

MX-5T 05>911 S 08>S2000 07>S2000 06>S2000 08>Mazda 6 05+Z800 14+Polo 98>Suzuki Splash 09 :cry:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש פיאט קופה מדהימה ביופיה ועם מנוע 5 צילינדרים למכירה השייכת לבעל מוסך פיאט "אמיר" שביפו,

טל' 03-6825634 ובקש את תומר.

המחיר המבוקש גבוה אך המכונית מיוחדת, משופצת, יפה ומאובזרת.

בברכה ובהצלחה - רפי לין :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פיאט קופה היא פנטסטית, אבל קצת Overkill לדרישות המפורטות. גם אי אפשר לומר שזהו סוס עבודה בעל אחזקה זולה שלא רואה מוסך.

אני לחושב שבדרישות שציין פותח השרשור האפשרות הסבירה ביותר היא יונדאי קופה. אין לי נסיון על הרכב הזה אז לא ידוע לי איך הוא דינמית - אבל הוא נראה טוב, מודרני (וכנראה בטוח למדי, בטח יותר מגולף 94), כפי הנראה בעל עלויות אחזקה סבירות ובעל ביצועים סבירים לייעודו.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רפי לין , תודה על הדיווח .

elibaba , אובר-קיל מתקבל בברכה , מנגד אני באמת מסתייג בעקבות נושא המוסך ועלות האחזקה .

בנוגע ליונדאי קופה , נראה לי שאני חושב כמוך , אבל גם בו מטרידים אותי מס' דברים .

המטרידים העיקריים הם הבטיחות האקטיבית (אחיזה סבירה) והפאסיבית (מבנה בחוזר סביר) , והמשניים הם אמינות הסאן-רוף וה-"בזבוז" של המנוע .

zak-rs2000 , עשיתי חיפוש קטן .

אני אשמח לפירוט מעמיק יחסית בושא עלויות האחזקה (אחריי הכל BMW בכלל לא זולה לאחזקה אם אני לא טועה) , אמינות מכל בחינה שהיא בדגש על עמידות בבלאי , מחלות אם ישנן , ערך שוק יציב או לא , מחירון של חדשה שנת 2006 (כן , ראיתי שיד שנייה במצב טוב תעלה סביב ה-130,000 ש"ח) וכל מידע אחר שיתרום להחלטה נכונה .

תודה!

MX-5T 05>911 S 08>S2000 07>S2000 06>S2000 08>Mazda 6 05+Z800 14+Polo 98>Suzuki Splash 09 :cry:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיון אישי אני יכול להמליץ על הסיאט לאון טורבו , שנת 2002 תתאים לתקציב שלך לפי מה שהבנתי ממך, מראה זה לא בדיוק אודי TT אבל לדעתי הרבה יותר נאה מהיונדאי קופה למשל, וביצועים טובים מאוד ביחס לחלק מהמתמודדות שרשמת.

אמינות - האוטו היה אצלי 3 שנים ובלי בעיות משמעותיות\מיוחדות שאין ברכבים אחרים.

גם סיאט איביזה טורבו וקליאו ספורט (המועדפת ביותר בעייני ) יכולות להיות מאוד מעניינות..

ברור שהמכוניות האלו לא רודסטארים עם גג נפתח , אבל מבחינת הנאה מנהיגה, לדעתי הן הכי טוב שהכסף יכול לקנות בתקציבים האלו .

לשיקולך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

fish , יש לי 2 הסתייגויות מן ה-Z3 :

1. קבריולט - מפתה לגניבה , שריטה וכל נזק אחר בעקבות הוצאת העיניים (לא דווקא בגלל ה-BMW , אלא דווקא בגלל הגג הנפתח) .

2. אני צופה שעלויות ההחזקה יהיו גבוהות מאוד (לכן שאלתי בהודעה הקודמת לגבי כל מיני דברים כולל עלויות אחזקה) .

ככה שעד שלא אהיה בטוח בכל מה ששאלתי בהודעתי הקודמת , אני בכלל לא שוקל אותה .

Ino , המליצו לי על הלאון בחום , גם לא מעט מוסכניקים שמבינים את הראש שלי .

אבל , סיגנון העיצוב שלה (שלא יודע איך הוא נקרא אבל דומה בכלליות לגולף , גטס , פיג'ו קטנות וכו') מאוד לא מושך אותי (ומכך שגם הקליאו והאיביזה) .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא רוצה קבריולט ולא רוצה האצ'בק. אתה שולל פה כמעט את כל האפשרויות לרכב ספורטיבי.

תאמין לי,אותו זבל שישרוט/יבעט/יגנוב לך את הZ3 יעשה את זה גם ללאון/יונדאי או כל אוטו "ספורטיבי" אחר שתקנה.

עצה שלי : בטח ניחשת. טוב נו....מיאטה :wink:

למתחכמים: כן,אני יודע שיש עוד מכוניות ספורטיביות שהן לא האצ'בק או קבריולט.:idea:

nissan silvia s14

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל , שים לב שאני לא דורש ביצועים ספורטיבים יותר מידי (וביחס לדרישות שלכם , בכלל לא) , אלא מראה ספורטיבי (ורצוי יוקרתי) .

בשבילי הוולו S80 היא כמו הלמבוריגיני דיאבלו בשבילכם .

מצטער , אני לא מתמצא מספיק ולא יודע את השם של העיצוב אותו אני אוהב (אבל הכוונה לסיגנון היונדאי קופה , אודי TT קופה , פורש 911 קופה , בנטלי קופה , BMW סדרת M קופה , למבורגיני דיאבלו , Saturn קופה וכו'...) .

בכל מקרה , כן - האצ'בק אני פוסל .

את הקבריולט אני לא פוסל לחלוטין , אבל שוב יש את אותן ההסתייגויות שציינתי (ובנוסף שכחתי לציין שעל אף הקשתות חיזוק , אני מניח שהן פחות חזקות ממכוניות עם גג סגור במקרה של התהפכות חס וחלילה , עם כמה שאני נוהג חכם ובהחלט זהיר לא חסרים נהגים אחרים בכביש שלא) .

ככה שאני אשמח אם בבקשה תוכל : 1. לענות לי על השאלות ששאלתי לגבי ה-Z3 אבל כלפי המיאטה (כמובן שגם לגבי ה-Z3 אם אתה יודע) , 2. מדוע שהמיאטה תהיה עדיפה על האודי TT קופה ושאר הדגמים שמתאימים לקריטריונים שלי ובעלי גג סגור (תראה , אני מבין את ה-"פאן" שבגג נפתח , אבל הוא זניח לטעמי ביחס לשאר הייתרונות שיש לגג סגור , מצד שני אם ה-Z3 לא יקרה לאחזקה באופן קריטי אולי היא עדיפה על גג סגור כגון ה-TT קופה , הרי בכל זאת BMW) .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער , אני לא מתמצא מספיק ולא יודע את השם של העיצוב אותו אני אוהב (אבל הכוונה לסיגנון היונדאי קופה , אודי TT קופה , פורש 911 קופה , בנטלי קופה , BMW סדרת M קופה , למבורגיני דיאבלו , Saturn קופה וכו'...) .

לא יודע את שם העיצוב שאתה אוהב? אני היחיד שמוצא איזה שהוא מוטיב חוזר בהודעה שהוא גם במקרה בדיוק המילה שאתה מחפש? :roll:

אלעד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

eladz , אתה צודק שבכל דוגמאות המראה הספורטיבי ציינתי קופה .

אבל , גם 4 דלתות נוסעים יתקבלו בברכה .

ככה שמה שמושך במראה הוא כל השאר (הצורה האוירודינמית של פרופיל אסימטרי , מבנה אחורי מוארך ולא האצ'בק וכל תיאור אחר שתמצא לנכון) .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

www.roadster.co.il

שם תמצא את כל התשובות לגבי המיאטה.

בקצרה:

אם אתה מחפש הנאה מנהיגה , רודסטר פשוט ואחזקה זולה (יחסית ),אז קח את המיאטה.

אם יותר חשוב לך הנוחות,הפאר, הסמל והפוזה ולא איכפת לך לשלם יותר על ביטוח וחלקים, הZ3 היא בשבילך.

הTT לא ספורטיבית, אבל גם כאן , הסמל האיכות והפוזה. מחיר ביטוח לא בדקתי אבל אני מעריך שדי גבוה, כמו החלקים והאחזקה.

היונדאי היא האפשרות הכי זולה ומתאימה לך לדעתי. לא ספורטיבית, זולה לאחזקה וגם יפה.

nissan silvia s14

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

yonimiata , המשפט הראשון שבוהדעתך תרם לי לאחר כמה ימי קריאה , אבל העריכה שביצעת היא מה שעזר לי באמת .

אני אשמח אם באפשרותך , או באפשרות חבר פורום אחר , לפרט לי מעט יותר לעומק על עלויות האחזקה (בעיקר לגבי מוסכים - בין אם תיקונים בלתי נמנעים מבלאי ובין אם תיקונים נמנעים כתקלות כלליות ופגיעות מכניות) של המכוניות שהוצעו עד כה (ואם יוצעו נוספות , השתדלו בבקשה לפרט גם עליהן מה שבאפשרותכם) .

בנתיים האפשרויות הן : יונדאי קופה , אודי TT קופה , אימפרזה טורבו (בלי דגם ספציפי בנתיים) , Z3 ו-MX-5 .

הבדלי הביצועים פחות או יותר מובנים לי , רק חייב להבין יותר לעומק את עלויות האחזקה ובדגש עלויות המוסך .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6656 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...