Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למבינים במנועים של פיאטים שאלה מעניינת

garoldk
שימו לב! השרשור הזה בן 6658 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא ידעתי לאיזה פורום לשייך את השאלה שלי לכן שמתי כאן.

אני גם מאמין שאקבל עזרה.

אני בעל של לאדה ניבה, לאחרונה רודף אחרי רעיון לשדרג את הרכב שלי למנוע משופר יותר, כלומר מנוע של פיאט. למי שלא יודע בניבה יש מנוע כמו בפיאט 124 מסידרות של A000 נפח של 1600 75 כ"ס

למנוע הזה חסר כוח ומרגישים את זה פחות בשטח, אבל יותר בכביש. אני יודע שניתן להרכיב מנוע של פיאט מיראפיורי 1.6 עם גל זיזים כפול גם מנוע של פיאט ארגנטה 2.0 עם 118 כ"ס, אבל מנועים האלה

בילתי אפשרי להסיג בארץ. גם לשים מנוע יותר מדי חזק אני לא רוצה מכוון שזה יכול לגרום לנזקים בטרנסמיסיה וחולי. לא מזמן נפלתי על איזהשהו אתר באינתרנט על החלפת מנוע בלאדה למנועים של פיאט זה הקיצור דרך:http://www.zsiguli.hu/tuning/dohc_en.html

שם כתוב: FIAT twin camshaft engine 1.6...2.0 from Fiat 124 Abarth Spider, 131, 132, Argenta, Regata 100, Lancia Delta, Ritmo 105, 125, 130TC

אלא המנועים שניתן להתעים לאדה. מכל המבחר של המנועים האלה אני עצרתי על מנוע של Regata 100 השאלה היא כזות:

1) עם באמת מנוע של פיאט רגאטה 100 זה מאותו דגם שבפיאט 131 מיראפיורי? רק שהוא מורכב לרוחב.

2) עד כמה קשה להסיג מנוע כזה ובאיזה סכום?

3) מה היא רמת אמינות של המנוע הזה כלומר למי היהי רכב כזה ומה אפשר להגיד על מנוע הזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המנוע הזה הוא הוא לא רק אמין, הוא סופר אמין!

לראיה, אדם בשם GUY CROFT, מהנדס מנועי פורמולה 1, שפירסם ספר על איך להביא מנוע שכזה ל180 כ"ס (גל זיזים כפול כמובן).

אם יש לך בערך 800 אלף ש"ח פנויים, תוכל לשלוח את הרכב לחברת לוטוס ולקבל את הלאדה המטורפת ביותר בהיסטוריה:

לאדה לוטוס

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:.

שלחת פקס למשרד ממשלתי ואתה רוצה שיענו לך? אתה עולה חדש? אתה לא מכיר איך דברים עובדים פה?
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המנוע של רגאטה 100 היה עם מע' הזרקת דלק חד נקודתית של ג'נרל מוטורס והוא אכן בעל אמינות מכנית טובה.

לארץ יובאו גם פיאט 131 סופרמירפיורי עם מנוע 1600 2 גלי זיזים עליונים וגם רגאטה 100 כפי שציינתי קודם.

בשנת 1982-3 יובא הדגם החדיש יותר של פיאט שנקרא 131FL ובו היה מנוע מנוע 1600 עם גל זיזים עליון אחד ועם כ 83 כ"ס ואות מנוע היה גם בפיאט רגאטה 85 ידנית.

איני יודע אם תיבת ההילוכים במכוניתך תתאים אל מנוע אחר ועליך לברר זאת.

יתכן ובאתר הבא תמצא נתונים לפי המותג פיאט ו models ואז בחר בדגם המכונית הרצויה.

www.carsfromitaly.com

בברכה - רפי לין :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעבר היה שירשור דומה בדיוק לשירשור הזה, אולי מישהו יוכל לסייע לבחור למצוא אותו.... סיכום השירשור היה כי העסק לא חוקי ולא ניתן להוציא רישוי חוקי בארץ לקומבינה הזו.....רן

פעם האופנועים היו מברזל והרוכבים מפלדה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רגאטה הו רגאטה - אם יש רכב שבגיל 6 עשה לי לרייר [אחרי האונו טורבו והאלפא ספיידר, כמובן] והרבה לפני הE30, זו היתה הרגאטה של סבא שלי.

איזה אוטו, בקרת אקליים מדהימה [עד עכשיו אני זוכר את הלדים שרצים למעלה ולמטה ומראים את הטמפ']

בקיצור - נמכרו בארץ מספר מועט למדי של רגאטה 100 - אבל זה בדיוק כל היופי עבורך - הן נמכרות במחירים שהם פחות ממעליבים עבור האוטו הזה.

ב1000-2000 שקל אתה מביא אקזמפלר כזה עם מנוע תקין, שם עוד 1000-2000 שקל על שיפוץ המנוע באופן נאה, ויש לך אחלה מנוע, ורכב שלם לחלקים \ התעללות \ ממכר לברזל

החלק הקשה, כאמור, יהיה למצא רגאטה 100 כזו.

רון.

oo==00==00

למכירה אגזוז SEBRING אובלי, כניסה 2.5', פרטים בה"פ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברוך הבא לפורום הזה!:-) מה נשמע?

י Capri GT 74 MK2 "אספנות", עדיין מחכה לפחחות רצינית.*סוזוקי 1100F (שהפך ל"סטריטפייטר" לצערי :sad: )*GMC וואנדורה 4X4- "לוחם שטח" במנוחה *פורד D שנת78, ש"מת" להפוך ל"אספנות":oops:*פורד פיירמונט 79' :twisted: -חולם להיות שחור:wink: *"משפחת ליילנדים"* *ואסקורט סטיישן שניצלה בדקה ה-91:king::חובב מכוניות, אופנועים, מפלצות למיניהן ומוזיקה, הסובל מחוסר מקום, זמן ותקציב כרוני, להתעסק בכל התחביבים שלו :???:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה אכן מענינת אך התשובה אינה מעשית אם ברצונך לשמור על החוק.

כעקרון ניתן להתאים הכל,ענין של זמן ידע וכסף. התאמת מנוע רגטה 100 לגיר של 124/132 (אם כזה מותקן בניבה) אפשרית ויש לבצע התאמות לא מאד מסובכות.

מה שהרבה הרבה יותר קשה זה לקבל אישור ממשרד התחבורה. אינני מכיר את מספרי דגם המנוע בלאדה אך אם הם נושאים מספר דגם "פיאטי" A.000 כפי שציינת,תהיה לך בעיה שכן מספר דגם זה שייך אך ורק למנוע שהיה מותקן בפיאט 124 בנפח 1197 סמ"ק.

בדגמי 1600 עם גל זיזים כפול יש מספרים אחרים אך הקידומת אינה 124 אלא 125 (1608 סמ"ק שנדיר היום) או 132 (1592 סמ"ק) או 149 במקרה של הרגטה ולא ידוע לי על A.000 בנפח זה .

כך או אחרת,אין כמעט סיכוי שיאשרו לך את החלפת דגם המנוע,הדברים הינם בבחינת קל וחומר נוכח העדר יבואן ללאדה וחוסר רצון מצד יבואן פיאט לסייע במתן אישורים שנדרשים ע"י משרד התחבורה.

עריכה: במחשבה שניה,אם הינך דובר רוסית,פנה ליצרן-לאדה,ראה אם תוכל לקבל אישור על התאמת המנוע לניבה ואח"כ הגש בקשה למשרד התחבורה...

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בינתיים חוקיות פחות מעניין אותי מעניין אותי רק לדעת עם מנוע הזה ניתן להתמה לניבה ללא איצור פלטה ביין גיר ובלוק מנוע.

לגבי חוקיות: אף אחד לא אוסר להחליף ראש מנוע לראש מנוע עם שני גלי זיזים זה חוקי לגבי דברים אחרים אפשר להסתדר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בינתיים חוקיות פחות מעניין אותי מעניין אותי רק לדעת עם מנוע הזה ניתן להתמה לניבה ללא איצור פלטה ביין גיר ובלוק מנוע.

לגבי חוקיות: אף אחד לא אוסר להחליף ראש מנוע לראש מנוע עם שני גלי זיזים זה חוקי לגבי דברים אחרים אפשר להסתדר.

אם החוקיות מענינת אותך או לא,זה כמובן ענינך..

לא מדובר בהחלפת ראש אלא החלפת דגם מנוע. החלפת הראש טעונה שינויים נוספים ומדובר בשינויים שמחייבים אישור גם הם.

הכל בסדר..עד שקורה משהו... קל מאד להבחין בהשתלת מנוע/ראש עם שני גלי זיזים עליונים ברכב כמו ניבה,במיוחד במנועי פיאט בהם בתי גלי הזיזים בולטים מאד.

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני פעם שמעתי על לאדה שהושתל בה מנוע של תמה, אבל זה כבר נראה לי מדע בדיוני.

בנוסף, תקרא פה http://www.turboniva.ca

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לחבר שלי מנוע של פיאט 124 נפח 2000 וגם 1608 שניהם אחרי אוברול כללי ה2000 הגיע מסדנה מהולנד יש לו יחס דחיסה גבוה ו קאמשפטים 304 מעלות רק צריך זוג קרבורטורים 48מ"מ שוכבים להוציא את המיטב מהמנוע יש סיכוי שאחד מהם למכירה אבל אני צריך לבדוק את זה אולם אם אתה מעוניין שלח לי ה"פ ואני אקשר בינכם אגב ה 1608 עדיין לא עשו לו הרצה :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6658 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...