Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה באמת יותר זול חדש משומש או משומש מאוד

ariel_nir
שימו לב! השרשור הזה בן 5181 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מהבחינה הכלכלית לדעתכם איזה רכב יותר משתלם לקנות

חדש מהיבואן:

שיקולים נגד

1) עלות גבוהה דורשת לעיתים מימון שעולה כסף

2) ביטוח מקיף

3) ירידת ערך הכי משמעותית בגלל המחיר הגבוהה

שיקולים בעד

1) אחריות יצרן

מכונית משומשת בת כ3-6 שנים תחשבו על מכונית ממוצעת מבחינת ק"מ שכירות וכ"ו

בעד

1) המכונית עדיין אמינה למדיי ולא צפויים תיקונים יקרים כמו גיר או מנוע

2) לא חייבים לבטח בביטוח מקיף

3) זמינות חלקים משומשים ותחליפים טובה

נגד

1) בד"כ לא נימלט מכל התיקונים לדוגמה: טיימינג , צמיגים , מצבר

2) ירידת ערך עדיין די חזקה

מכונית משומשת מאוד יותר מ-6 שנים על הכביש

בעד

1) עלות ראשונית נמוכה מאוד

2) בד"כ חוסכים את מחיר הביטוח המקיף

3) זמינות גדולה לחלקים משומשים ותחליפים

נגד

1) כמעת תמיד נבצע תיקון גדול באוטו – ראש מנוע , מצמד או שיפוץ גיר

2) ביקורים מתוכננים במוסך בד"כ יהיו יקרים יותר ולא יסתכמו בהחלפת נוזלים פילטרים ופלאגים.

נסו בבקשה לחשוב על הנהג הממוצע ולא חובב מוטוריקה שעבורו שיקולים לא כלכליים מהווים מרכיב חשוב בהחלטה איזה רכב לקנות

יש לכם שיכולים כלכליים נוספים שלא חשבתי עליהם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

בלי הרבה סטטיסטיקה - להיות בסיכון עם הרכב זה לא עניין כלכלי , זה מטרד נפשי כבד.

כמי שנתקע עם מכוניות בנות 5-10 בכל מיני מצבים , שהטובים בהם היו תחת השגחת כבישש , והטובים פחות ...נו , בקיצור- האמינות יורדת , החשש עולה ומתחילים לחשוב לפני כל נסיעה "האם נגיע , או לא??"

להיות תקוע בצדהדרך , לשלוח המשפחה במונית מאי-שם הביתה ולהיות חביב נהגי הגרר זו לא שאיפה בחיים. סיכויי הסטטיסטיקה לפגישה איתם גדלים מהשנה השישית-שביעית .

:roll:ממשיך לחפש-אורי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנתיים מאוחר יותר...

אני בעד קניית רכב של 10 עד 15 שנים :) (אני אוהב גרמניות מאסיביות ושמורות)

יש לי תקציב גדול יותר, אבל לפי החישוב שלי זה פשוט משתלם יותר לאורך זמן.

החיסכון בביטוח, למחיר אין לאן לרדת (20K נו באמת), וחוץ מזה לדעתי כל רכב ללא אחריות יצרן הוא הימור.

שמעתי על אנשים שרכב בן 5 שפך מנוע או גיר, ככה ששום דבר לא בטוח, אם כבר לוקחים סיכון אני מעדיף לסכן פחות.

לי למשל יש אודי A4 96 כבר חצי שנה, חוץ מבעיות חשמל (שככה קניתי את הרכב) כמו סאן רוף\בקרת אקלים\נעילה מרכזית, שאגב עובדים רק קצת מזייפים

הרכב נוסע פשוט מדהים!! היו לי כמה פיאטים ואלפות, עברתי לאודי 80 ועכשיו A4 פשוט עולם אחר, במיוחד מבחינת תקלות.. הגרמניות אמינות יותר גם בשנתונים הישנים.

חוות דעת אישית שלי.

ערב טוב,

שחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא היתי ממליץ למי שהממון לא נימצא בכיסו כעודף , כלומר , לא היתי קונה רכב חדש בגרוש האחרון שלי.

למי שיש בצד ועל הדרך יכול לרכוש רכב חדש בלי שהוא נלחץ , שילך על זה.

שיקול נוסף וחשוב ברכישת רכב חדש הוא לדעתי משך זמן אחזקתו , כלומר אם מדובר בהתלהבות רגעית

ובקניית רכב לתקופה קצרה , לא כדאי .

רכב ישן יעשה בעיות .

ורכב בן שנתיים הוא האופציה שהיתי הולך עליו גם בגלל הנפילה שלו במחירון , מה שלא יגרום להפסד ניכר

וגם כי מדובר ברכב יחסית חדש ואמין

אמיר

Mitsubishi Evolution X MR

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה שאולי צריכה להשאל, בתקציב נתון מה עדיף רכב אחד חדיש או שני רכבים (בהנחה שמדובר במשפחה) משומשים , בתנאי שמטופלים לפי הספר. אם נשקלל נוחות ושמושיות האפשרות השניה בעיני עדיפה. שום רכב גם חדש לא מבטיח אפס תקלות. ברשותנו סיאט לאון חדשה. כחודשיים לאחר תום תקופת האחריות הלך מדחס המזגן (ברכב שבקושי נוסע) נזק של כ 9,500 שקל בצ'מפיון. בלי קשר ובנוסף יש את ירידת הערך והביטוח.

להבדיל, לעצמי אני מחזיק רנו מגן מודל 2002 שעלתה פחות משתים וחצי מזגנים של הסיאט, או ירידת הערך בשנה הראשונה של הסיאט...וטפו טפו כמה שמתעללים ברנו, היא נוסעת ונוסעת ונוסעת. אם הרנו תתקע על מנוע או גיר או כל דבר אחר משמעותי - נזרוק אותה ונגיד תודה. כך שבינתיים השיקול בעד הרכב היישן, כלכלית ותועלתית עדיף. רק בגלל הפחד(המולד והלא מוצדק) והפדיחה מהתקעות עם האשה והילדים בלילה חשוך באמצע שום מקום, אני מוכן לשלם הרבה להרגעת המצפון. למי שאין את הבעיה הזו. בעיני התשובה ברורה.

נהג מנוסה
:roll:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אני לקחתי רכב המכיל בתוכו את רוב ההמלצות כאן.

משומש, סיאט לאון מודל 2002 1.8 ל' ידני. קניתי אותו ב-2009 עם 70,000 ק"מ בלבד. מטופל בצ'מפיון.

כלומר, רכב ישן, אבל לא בן 10 ויותר. ק"מ נמוך, גיר ידני (למניעת צרות של גיר אוטו' אירופאי אחרי X שנים), "גרמני" שמחזיק טוב עם השנים ופלסטיקה איכותית וחזקה מהנורמל. המוכר היה יד 1, אשה, כך שלא היא במצב של "לקרוע" את הרכב ו"לבדוק" אותו או שעבר כמה וכמה בעלים. יצא בסדר גמור בבדיקה במכון וכן בבדיקה בחיבור למחשב במוסך מורשה.

לא פשוט למצוא רכב העונה על הדרישות הללו, אני נתקלתי בו "בטעות", אבל שווה לחפש, שווה לחכות. לקנות בזול, משהו טוב ולהנות ממנו כמה שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5181 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...