Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם כדאי לשים 98 בשרייד 1300 או חבל על הכסף?

יגאל
שימו לב! השרשור הזה בן 7614 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

התחברתי רק היום לאתר אז אני שואל הרבה שאלות.

מה אתם אומרים שווה (אפשר) לשים בשרייד 1300 בנזין סופר?

יש כאלו שאומרים שבוודאי וזה אפילו כדאי, ליד הבית שלי יש תחנת דלק שנותנת הנחה גדולה דוקא על ה98 ואם הוא ישפר לי ביצועים\צריכה זה יהיה לי כדאי מאד..

השאלה היא האם התאוריה שלי נכונה.. או שזה לא יתן כלום או בכלל ידפוק לי ת'מנוע.

תודה

:D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התחברתי רק היום לאתר אז אני שואל הרבה שאלות.

מה אתם אומרים שווה (אפשר) לשים בשרייד 1300 בנזין סופר?

יש כאלו שאומרים שבוודאי וזה אפילו כדאי, ליד הבית שלי יש תחנת דלק שנותנת הנחה גדולה דוקא על ה98 ואם הוא ישפר לי ביצועים\צריכה זה יהיה לי כדאי מאד..

השאלה היא האם התאוריה שלי נכונה.. או שזה לא יתן כלום או בכלל ידפוק לי ת'מנוע.

תודה

:D

חבל על הכסף.לא ייתן כלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום בעיה אם אתה רוצה לבזבז יותר כסף. יותר כח / ביצועים / צריכה זה לא ייתן. גם נזק זה לא ייעשה, בהנחה שהמנוע שלך עובד כרגע על נטול עופרת, ולא על 96. אם אתה ממלא 96 אסור לך לעבור לנטול עופרת אחרת זה עלול לגרום נזק בטווח הארוך.

דלק מאוקטן גבוה יותר מיועד אך ורק כדי למנוע בעיה של דטונציה במנועים "חזקים", שממילא כנראה לא קיימת במנוע ה-1300 שלך.

ואגב, תכתוב בבקשה איפה עושים הנחה על 98 כי אני דווקא כן צריך ...

My responses are limited. You must ask the right questions

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האוטו שנת 93' ואני משתמש ב96 ולא בנטול עופרת..

אז אתם אומרים לא שווה?

התחנה בירושלים, לא מאמין שתיסע לשם בשביל דלק:)

קיצור לא לשים נכון? :(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האוטו שנת 93' ואני משתמש ב96 ולא בנטול עופרת..

אז אתם אומרים לא שווה?

התחנה בירושלים, לא מאמין שתיסע לשם בשביל דלק:)

קיצור לא לשים נכון? :(

אם אתה משתמש ב-96 אז לא רק לא שווה אלא מאוד מאוד לא רצוי... המנוע שלך צריך את העופרת... למרות שכבר שחכתי למה היא מיועדת...

ינון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במנועים ישנים, העופרת משמשת לשימון תושבות שסתומים. אם מתדלקים בטעות מיכל של נטול עופרת פעם ב... אז לא קרה אסון. אפשר לסוע עליו.

במנועים חדשים - התושבות לא צריכות את זה, והעופרת הורסת את הממיר הקטליטי. אם ממלאים בטעות מיכל 96 עם עופרת - הממיר ייחנק די מהר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה יש הנחה על 98 בירושלים ?

אני גר שם.

שמוליק

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה אתם אומרים, בפיג'ו 306 2000 סמ"ק, כדאי או גם בזבוז כסף לשווא ?

"If you really want something in this life you have to work for it.

Now quiet, they're about to announce the winning numbers !"

-Homer Simpson .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כולם אומרים שאין הבדל בין 95 ל 98 ושבשני המקרים האוטו יסע אותו דבר זה לא נכון מניסיון. אומנם ההבדלים לא בין שמיים וארץ אבל יש הבדל לטובת ה98

ברוב גדול מאוד של הרכבים שלא דורשים את זה ההבדל הוא בעיקר פסיכולוגי... האמת שזה אמור להיות בכל הרכבים... אבל לא ניסיתי ליסוע בכולם עם 95 ואחרי זה 98... אז אולי יש יוצאים מין הכלל.

ינון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מישהו "הרגיש" הבדל זה בגלל שהוא מאד רצה להרגיש. דלק 98 לא מכיל יותר "אנרגיה", הוא פשוט מתפוצץ יותר מאוחר מ-95 כשמפעילים עליו לחץ. יש מנועים שמאד דוחסים את הדלק, אז הם חייבים את זה.

וצדקת, יגאל, אני לא אסע לירושלים בשביל לתדלק כי כמו שאני מכיר את המנוע שלי זה ישתה חצי מיכל ... :cry:

אבל אם אני אהיה בסביבה אני אזכור את זה.

My responses are limited. You must ask the right questions

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתמול מנועי תודלק ב- 98

להיפך, אני מרגיש באי סחיבה.

שמוליק

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7614 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...