Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נדלקת נורת ניהול מנוע, אופל אסטרה

sbrvr
שימו לב! השרשור הזה בן 6638 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זה כבר חודשיים שיש לי בעיה עם נורה כתומה (שנקראת על פי ספר הרכב נורת חיווי מנוע).

זה התחיל לפני חודשיים שנדלקה הנורה, כיביתי את הרכב הדלקתי שוב והיא כבתה, כך תקופה מסויימת היא נדלקה וכבתה לסירוגין, עד שבשלב כלשהוא הרכב התחיל לחתוך, הלכתי למוסך מסויים שהחליך לי איזה חיישן מסויים.

אחרי שבועים בערך, שוב, בנסיעה באיילון הנורה נדלקה שוב ולאחר כמה ק"מ נכבה האוטו באמצע איילון (עם האשה ושתי תינוקות), וכל הפצרותי באוטו שימשיך לסוע (בדחיפה או בכל דרך אפשרית אחרת לא העילו), הזמנתי גרר ובעוד אני מחכה לגרר האוטו החליט לסוע כאילו הכל כרגיל וכמובן הנורה כבתה. נסעתי למוסך, המוסך לא יכל לדעת מה הבעיה כי הכל היה תקין, אבל בכל זאת הוא החליף לי עוד איזה חיישן.

ואתמול שוב החליטה הנורה לצוץ לה באמצע נסיעה, כיביתי את האוטו והדלקתי, והנורה כבתה.

מה עכשיו?

לכל הציניים למינהם, גם כשהנורה דלקה בפעם הראשונה הלכתי למוסך, אבל בפעמים שבאתי אליו הכל היה תקין והוא לא יכל לתת דיאגנוזה על בעיה שלא קיימת.

:agrue:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך בעיה באחד החיישנים של מערכת הדלק, פנה למכון להזרקות דלק שיש לו את הסורק הממוחשב המתאים לאיתור ותיקון התקלה.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך בעיה באחד החיישנים של מערכת הדלק, פנה למכון להזרקות דלק שיש לו את הסורק הממוחשב המתאים לאיתור ותיקון התקלה.

למה אתה חושב ככה? פשוט החלפתי כבר שתי חיישנים והבעיה חזרה לאחר זמן קצר

:agrue:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עניין מהותי: האם המוסך שהחליף את החיישן, חיבר סקנר לאיתור התקלה שנרשמה במחשב ניהול המנוע?

שאם לא כן, אז מאוד יתכן שפשוט לא קלעו למטרה.

חובה לחבר סקנר לאיתור רישום התקלה, אנא דווח אם זאת בוצע.

יש לבדוק בעיקר את חיישן הקראנק, הקאמשפט, ומחשב ניהול המנוע ורק עם סקנר בתור התחלה.

לא לזלזל בניתוקי מנוע של איזה קודן שהותקן אם הותקן כזה בארץ, ואשר יתכן ומתערב בניתוק אחד ממערכות ניהול המנוע.

בברכה

דני

מוסמך ניהול מוסך- E_CAR - 2015

חשמלאי רכבמיזוג אוויר - מוסמך משרד התחבורה,

מומחה התקנות סאונד, נוהל חיווטים, כיוונים סופיים.

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתה לנו בעיה דומה בווקטרה, בהתחלה UMI החליפו את חיישן הקמשפט פעמיים אבל הבעיה המשיכה לצוץ (הרכב היה באחריות, ולא היה לי איכפת שיחליפו)...

בכל מקרה, הבעיה הופיעה פעם נוספת בתום האחריות ועוד פעם הם טענו שצריך להחליף את החיישן ודרשו עבורו 800 ש"ח!!

אז פניתי למוסך אחר אשר גילה שהבעיה טמונה דווקא בכבל (שטקר) של החיישן ולא בחיישן עצמו..

עצתי היא שתלך לקבל חוות דעת ממוסך אחר

The New Opel Astra :grin: Trust Your Eyes

www.opel.de

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי יש בעיה של הנורה הזאת, אבל אצלי היא נידלקת רק בקייץ כשממש חם והיא גורמת לצריכת דלק גבוה יותר וצליל מנוע שונה, מלבד זאת הרכב נוסע כרגיל ואין בעיות של התנעות או כיבוי המנוע. נסענו לUMI ,הם חיברו את הרכב למחשב, יצאו לנסיעת מבחן ואמרו שהם לא רואים כל בעיה.

עד מתי ספטמבר 08.:(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם נורית התקלה נדלקה לפחות לחמש שניות אז קוד התקלה נכנס לזיכרון של הרכב.

בחלק מהרכבים ניתן לעשות סריקת תקלות (דיאגנוסטיקה) לבד בבית. לכל דגם של אסטרה השיטה טיפה שונה, אבל העיקרון דומה. מגשרים פינים מסויימים בשקע הדיאגנוסטיקה עם סיכה דקה. ברגע שמגשרים את הפינים נהכונים הנורה של תקלת מנוע מתחילה בסדרת היבהובים מסויימים, היבהובים קצרים והיבהובים ארוכים. למשל אצלי היבוה ארוך זה ספרות עשרוניות והיבהוב קצר הן ספרות יחידות. לדוגמא אם הנורית היבהבה שני היבהובים ארוכים וחמש קצרים אז קוד התקלה הוא 35. משם הולכים לטבלת קודי התקלה מוצאים מהי תקלה מס' 35.

תשיג תוכנה בשם AUTODATA (ערוך חיפוש בפורום) ושם ע"י בחירת דגם מנוע מדוייק תוכל לקרא איך אפשר לעשות דיאגנוסטיקה לבד לרכב שלך עם סיכה פשוטה ולחסוך מאות שקלים על מחיר דיאגנוסטיקה במוסך.

חשוב לבצע במדוייק מה שרשום בהוראות אחרת תוכל לשרוף שם משהו. אני מכווה שברור לך שזה רק מכוון אותך לאיזור התקלה ולא מתקן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך ניגשים לתקלות רשומות:

1. וודא מתג הצתה מכובה

2. תגשר את פין 6 במחבר להארקה

3. סובב את מתג ההצתה ל-ON

4. ספור את היבהובי הנורת תקלת מנוע

5. כל תקלה מורכבת מארבע קבוצות של היבהוב אחד או יותר.

6. הקבוצה הראשונה של היבהובים, היא האלפים, הקבוצה השניה היא המאות, הקבוצה השלישית היא העשרות, והקבוצה הרביעית אחדות.

7. עשר היבהובים מסמנים 0

8. הפסקה קצרה מסמלת מעבר לקבוצה הבאה

9. הפסקה ארוכה מסמלת מעבר לקוד תקלה הבא

כתוב את מספרי התקלה שיש לך פה ונוכל לומר לך מהי התקלה.

היהודים עם אופטימי, לפני שיודעים מה הגודל הם חותכים.

גילוי נאות - אני חבר במועדון פיאט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלכתי למוסך מסויים שהחליך לי איזה חיישן מסויים.....

המוסך לא יכל לדעת מה הבעיה כי הכל היה תקין, אבל בכל זאת הוא החליף לי עוד איזה חיישן....

מה עכשיו?

לכל הציניים למינהם, גם כשהנורה דלקה בפעם הראשונה הלכתי למוסך, אבל בפעמים שבאתי אליו הכל היה תקין והוא לא יכל לתת דיאגנוזה על בעיה שלא קיימת.

מה עכשיו אתה שואל? אני יענה לך.

בחיי, אתה משלם מאות שקלים, ואפילו לא יודע על מה. תברר עם המוסך, תסתכל בחשבונית, לא יודע מה, תבוא עם תשובות מינימליות ואולי נוכל לעזור ולכוון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה אני לא מתיימר להיות מבין גדול ברכב אבל כשאמרת שאתה מדבר אל אופל ועל הבעיה הזאת ,

נפתחו עיניי , ברשותי היה עד לפני חצי שנה אופל קורסה ,עם אותה בעיה ,נדלקה מנורה כתומה מוזרה

חיווי מנוע , זה היה בכביש מהיר ,וכמו שאתה מתאר גם לי כבה האוטו לסירוגין באמצע איילון דבר שמפחיד מאוד , ולאחר כמה שניות דלק בחזרה , עד שיום אחד האוטו פשוט לא הניע . הזמנתי שגריר והוא לא ידע

לפתור לי את הבעיה , חבר שלי איתר לי את הבעיה באחד החוטים של המחשב שהיו מנותקים ,

או שיש מגע רופף בין החוטים הללו,אצליהם היו ממוקמים בצד שמאל בפנל שמתחת להגה צמוד לדופן הכנף

הוא גילה את זה על ידי כך שמצא שלא מגיע דלק למנוע ובאמצעות איזה ספריי כן הצליח להניע ...

יכול להיות שבגלל המקום בו הם נמצאים הם רגישים יותר לחום קור ואז הם מתפוררים או נחשפים ואתה

סובל מקצר .

דרך אגב רוב הבעיות במטוסים סתם לידע כללי סובלים גם מבעיה של חוטים חשופים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6638 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...