Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם 3,000 סל"ד במהירות 100 קמ"ש זה נורמלי ?

sksb
שימו לב! השרשור הזה בן 6679 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב.

מדובר בסיויק מודל 1991, אוטומט, מנוע 1600 שהוחלף לפני מספר חודשים.

המנוע הקודם, במהירות 100 קמ"ש, היה עושה כ-2,800 סל"ד. המנוע החדש, ב-100 קמ"ש, עושה קצת יותר מ-3,000 סל"ד. האם זה תקין?

כמו כן, במנוע הקודם, אחרי ההחלפה להילוך רביעי (כאמור, גיר אוטומט, ארבעה הילוכים), נניח ב-60 או 70 קמ"ש, אם הייתי ממשיך להאיץ, כשהייתי מתקרב ל-80 או 85 קמ"ש, הייתי מרגיש כאילו הגיר "מחליף" הילוך נוסף, או מעין חצי הילוך, ואפילו מד הטורים יורד מעט.... ואילו במנוע החדש אני לא מרגיש את התופעה הזו.

מה דעתכם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפותח השרשור, לא הגיוני, בהנחה שהגיר לא הוחלף, יחסי העברה נשארו כשהיו

לבחור עם המאזדה, זה יכול להיות בגלל שאלה יחסי ההעברה בגיר, לא בגלל אוטו ישן, פשוט ככה זה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה קצת מוזרה...הספק המנוע יחסי העברה בממסרת וקוט הגלגלים הם רק חלק מן הפרמטרים

הקובעים את היחס מהירות/סלד (בכוונה לא הוספתי רצועות פיתוח מומנט)

לכן זה ספציפי לכל רכב!!

בBX ישנה מנוע 1900 אוטומט (4) אני נוסע 100קמש על בערך2600 סלד

:evil:וולו הנאה אחורית 6 צילינדר 164 960 .
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאופיר, תקרא את מה שכתבתי על השינוי שאני מרגיש באותו "חצי הילוך" שהיה קיים בנסיעה עם המנוע הקודם, ולא קיים כיום. לא נראה לי שדמיינתי את זה....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאופיר, תקרא את מה שכתבתי על השינוי שאני מרגיש באותו "חצי הילוך" שהיה קיים בנסיעה עם המנוע הקודם, ולא קיים כיום. לא נראה לי שדמיינתי את זה....

אולי בעיה בגיר, אולי בהחלפת המנוע, לא מבין כלום בגירים אוטומטיים, אבל אולי הגיר לא מעביר את ה"חצי הילוך" הזה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מה להסביר ואנחנו לא חייבים לאפחד הסבר, תנסח שאלה יפה תקבל תשובה יפה.

לענייננו, הסל"ד במהירות נתונה בהילוך נתון תלוייה בכמה פרמטרים כפי שהוזכר קודם לכן, יחסי העברה בגיר, קוטר הגלגלים ופרמטרים נוספים.

לדוגמא ההונדה שלך מגיעה עם יחסים כאלו שב100 קמ"ש אתה תשייט ב3000 סל"ד ולעומת זאת הקאווליר קופה 2200 באה מהחברה עם יחסי העברה (בגיר) ארוכים יותר שמאפשרת לה לשייט ב130 קמ"ש ב3000 סל"ד זה הכל.

אבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר'ה, צאו מזה !

כל אחד עכשיו יעלה שאלה "ואצלי אני נוסע 100 קמ"ש על 384.2 סל"ד, איך זה ?".

יש הרבה גורמים שמשפיעים על סל"ד המנוע במהירות מסויימת, בינהם:

1.יחסי העברה של הגיר (גורם מרכזי)- יחסי העברה קצרים=סל"ד גבוה יותר על 100 קמ"ש.

2.מצב מנוע- מנוע גמור ייתאמץ יותר= עליה אפשרית בסל"ד.

3.מצב קלאץ' בידני- גלאץ' גמור יביא לכך שתצטרכו ללחוץ יותר על הדוושה כדי לטפס במהירות.

4.מצב הגיר.

בכל רכב יש יחסי העברה שונים, יש רכבים עם יחסי העברה ארוכים שנוסעים ב-100 קמ"ש על 1500 סל"ד, ויש רכבים עם יחסי העברה קצרים (כמו אצלי לדוגמא) שנוסעים ב-100 קמ"ש על 3200 סל"ד (כמובן ההתייחסות להילוך סופי).

לפותח השרשור, כיוון שאתה לא נוהג במשאית, אין לך חצי הילוך (במשאיות דווקא יש, כדי לעזור בתאוצה), יכול להיות שיש\היתה בעייה בגיר ולכן הרגשת מעין חצי הילוך, כמו שאמרו לפני, למרות שהחליפו לך מנוע יחסי ההעברה בגיר נותרו כמו שהיו, משמע לא אמור להיות שינוי בסל"ד המנוע במהירות נתונה.

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר'ה, צאו מזה !

1.יחסי העברה של הגיר (גורם מרכזי)- יחסי העברה קצרים=סל"ד גבוה יותר על 100 קמ"ש.

2.מצב מנוע- מנוע גמור ייתאמץ יותר= עליה אפשרית בסל"ד.

3.מצב קלאץ' בידני- גלאץ' גמור יביא לכך שתצטרכו ללחוץ יותר על הדוושה כדי לטפס במהירות.

4.מצב הגיר.

5.ממיר מומנט בגיר אוטומאטי

ממיר מומנט גורם להפסדי כוח משמעותיים המתבטאים בטווח סל"ד מסויים שהוא פשוט לא אפקטיבי

אצלי למשל בפוקוס אני מרגיש פיזית סל"ד יותר גבוה בהאצה לעומת שיוט.

לדוגמא:

אני יכול לשייט על 90 קמ"ש על 2500 סל"ד, אבל אם אני רוצה להאיץ מהמהירות הזאת אני חייב לטפס ל-2800 אחרת זה לא מורגש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי למשל קוואליר קופה 96 מנוע 2.2

ב130 אני נוסע על 3000 סל"ד וקצת

איך אתם מסבירים את זה?

יחסי העברה

עידן:

1.יחסי העברה של הגיר (גורם מרכזי)- יחסי העברה קצרים=סל"ד גבוה יותר על 100 קמ"ש. - נכון כמו שנכתב כבר

2.מצב מנוע- מנוע גמור ייתאמץ יותר= עליה אפשרית בסל"ד. - לא נכון, ישרוף יותר דלק, אין הבדל בסל"ד לעומת מהירות

3.מצב קלאץ' בידני- גלאץ' גמור יביא לכך שתצטרכו ללחוץ יותר על הדוושה כדי לטפס במהירות. - נכון, קלאץ מחליק יכול לגרום לזה

4.מצב הגיר. - לא יודע, אבל אני מאמין שגלגלי שיניים שחוקים יכולים להשפיע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באוטו שלך יש נעילת ממיר מומנט במהירות של כ- 80 קמ"ש. בעת הנעילה יורדים סיבובי המנוע בערך של "חצי הילוך" שזה בדיוק הפסד הכוח בגין ממיר המומנט.

ככל הנראה בעת ההחלפה של המנוע לא חיברו דברים כשורה או ההתקנה לא טובה או קלקלו משהו במערכת ממיר המומנט. בכל מקרה, מה שבטוח, על פי דבריך, שכעת המערכת לא פועלת.

תיגש למכון גירים אוטומטיים לקבלת חוות דעת בכתב ותחזור למוסך שלך שיתקנו על חשבונם.

BMW Car Club Israel

Official BMW Club

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6679 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...