Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טלבוט (והיצרנים הצרפתיים)

ron_mazda323-f
שימו לב! השרשור הזה בן 7834 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בעודי יושב וקורא בפורום אני נזכר בטלבוט ישנה משנת 82 שהייתה ברשותנו ותוהה לאן נעלם היצרן בכלל ומה עלה בגורלה בפרט ? :(

אני מבין שבעבר היו בצרפת 3 יצרני רכב עיקריים פיג'ו, סיטרואן וטאלבוט. מתי התווסף היצרן רנו ומתי נפל/נעלם/לא יודע מה קרה לו היצרן טלבוט?

האם יש קשר בין נפילתו והקמת רנו? :roll:

בכל מקרה, מי שיכול לתת לי פרטים על ההסטוריה של היצרנים בצרפת ובעיקר מה קרה לטלבוט? אודה לו מאוד. :)

אגב, אם טעיתי באחד מהפרטים , תקנו אותי בבקשה.

רון.

L'amour Toujours

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רנו "התווספה" לרשימת היצרנים הצרפתיים בשנת... 1898 (שנתיים לאחר פג'ו).

סיטרואן קמה ב1919.

בשנת 1974 עברה השליטה על סיטרואן לידי פג'ו.

טלבוט הוקמה ב1903.

ב1919 נקנתה ע"י החברה הצרפתית "Darracq" שהיתה בשליטה בריטית בכלל..

ב1920 שתי החברות התמזגו עם "Sunbeam" הבריטית ויצרו את "STD".

העניינים התגלגלו, והחברה נרכשה ע"י קרייזלר כבסיס למערך הארופאי שלה.

מכיוון שקרייזלר לא הצליחה בארופה, היא החליטה למכור את הנכסים הנ"ל, ביניהם טלבוט תמורת.. דולר אחד. זה, והחובות העצומים שהיו לה ברשת ההפצה הארופאית כמובן.

במכרז התמודדו רנו ופג'ו, אך רנו פרשה עקב עסקה אחרת שלא איפשרה לה להשקיע בנושא.

כך, בשנת 1978, עברה טלבוט לידי פג'ו.

בשנת 1986 החליטה פג'ו שמספיק, וחיסלה את המותג טלבוט לצמיתות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דולר אחד? חבל לא אמרו לי, אני הייתי קונה. :wink:

בכל מקרה, מעניין לדעת את כל הפרטים הללו, אגב זה אומר שאם אבא שלי היה מתאזר טיפה בסבלנות (4 שנים) רוב הסיכויים שהטלבוט שלנו הייתה פיג'ו 205...

:lol:

תודה רועי, שיחקת אותה :mm_yeah: .

L'amour Toujours

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את חברת רובר קנו קבוצת משקיעים בריטית מב.מ.וו ב 10 פאונדס.

הם שלחו צ'ק בדואר.

בנוסף לכל העובדים, מלאים ומפעלים, הם קיבלו בתמורה גם חובות לא קטנים....

It's only a sport if you use a ball

It's a real sport if you use two

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאתה מנסה להגיד זה שלפעמים הזול יוצא יקר ורובר למעשה הייתה חתול בשק באותה השעה?

אגב, מישהו מכיר דגמים של טלבוט? (אם אפשר אנא צרפו תמונות, אפילו שזאת משימה קשה ... 8) ).

תודה.

L'amour Toujours

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משנות השלושים, למשל הטלבוט לאגו...

דגמי טלבוט שיובאו לארץ אחרי האיחוד עם פזו: טלבוט סמבה, שהיא פזו 106 עם מנוע של סיטרואן ויזה, טלבוט סולרה, מכונית בסדר גודל של משפחתית, וטלבוט הורייזון ששווקה גם בארה"ב תחת המותג של דודג', אם אינני טועה. כל אלה (למעט הסמבה) לא היו פיסגת השלמות...

אלבום התמוונות של המוסטנג 1966 והפלקון 1960 ושני אוטובוסי הטייגר 1965 ו-1975, ראו כאן:

http://www.flickr.com/photos/benihasp/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לא תמונות אולי אתה מכיר קישורים טובים?

ורועי,הידע שלך פשוט מדהים בנושא,אני לא חושב שיו"ר טלבוט ידע את המידע הזה,מאיפה אתה שואב מידע כזה על חברה שלא קיימת יותר? (ועדיף ככל הנראה שלא תהיה קיימת,לפי שנותיה האחרונות).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טלבוט סמבה, שהיא פזו 106 עם מנוע של סיטרואן ויזה,

רגע רגע, לפני שכל הפרנקופילים פה קופצים ומחפשים את הטלבוט המסתורית שאולי אפשר לפרק ממנה חלקים לראלי המתפרקות שלהם -

מדובר בגרסה של הפז'ו 104. סבתא של ה106.

ואגב הייתה לסמבה גרסת ראלי לא רעה שאפילו כיכבה פה בארץ במרוצי אשקלון ז"ל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ורועי,הידע שלך פשוט מדהים בנושא,אני לא חושב שיו"ר טלבוט ידע את המידע הזה,מאיפה אתה שואב מידע כזה על חברה שלא קיימת יותר? (ועדיף ככל הנראה שלא תהיה קיימת,לפי שנותיה האחרונות).

יש לי את המקורות שלי :borg:

;-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נראה חשוד... אולי מצאנו את יו"ר טלבוט לשעבר :?:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא הייתי אחראי העיצוב, תאשימו את כריס באנגל שעבד איתי.

מעניין לאן הוא עבר עכשיו?

כנראה שהוא זרוק מתחת לאיזה עץ בהודו ,משרטט ל-TATA עיצובים על קרטונים של ביצים עם צבע פנדה :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7834 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...