Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה לאנשים חושבים !!!!! ונחמדים, חלק א'

d_guy11
שימו לב! השרשור הזה בן 7863 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

:!::lol:

אחרי שבחודשיים האחרונים חיפשתי לעצמי וולקן במצב נורמלי והתייאשתי

(חלק עברו תאונה, חלק הבעלים השתגע ורצה 10 מעל המחירון-קצת מוגזם, חלק צריכות לעבור תיקונים יקרים מידי, חלק עברו התעללות קשה, חלק פשוט נראות זוועה, וחלק נראות מאוד יפות אך עם היסטוריה מפוקפקת ולא כ"כ אמינה)

החלטתי, (נכון לעכשיו) להישאר עם הפונטו 90 שלי, שמסתבר שבדיוק כמו סיטרואן סובלת אולי משם לא כ"כ אמין אך למעשה צוחקת למוסכים בפרצוף ולמעט טיפולים סטנדטים (טפו, טפו, טפו) לא עברה שום טראומה. ולכן אני מעדיף להישאר עם רכב שאני מכיר טוב ויודע מה ההיסטוריה המדוייקת שלו (אני מחזיק אותו כבר שלוש שנים) ושלא מחכות לי איתו שום הפתעות.

שאלתי היא:

האם יש דרך,רצוי זולה לשדרג את הפונטו כדי שאוכל להנות ממנה קצת יותר.

אם מישהו רואה או רוצה למכור vtr/vts או 106 ראלי דור שני אז שלא יתבייש ושירים לי מהר טלפון 055336232 או שישאר הודעה פרטית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהמשך לשאלה האם אפשר לשדרג את הפונטו

האם יש דרך למשל לקצר באיזו שהיא צורה את יחסי ההעברה ברכב (ההילוכים מאוד ארוכים).

אני צריך להחליף את ארבעת הצמיגים (מה לעשות זמנם הגיע) האם שינוי מידות הצמיגים יכול לעזור (כרגע יש על הרכב ג'נטים מגנזיום ים מידה 165/65/14 כמו כן ברשותי עדיין נמצאים הג'נטים המקוריים במידות הללו) והאם ניתן להתקין את הצמיגים בחתך החדש על הג'נט הקיים

האם התקנת פילטר אוויר ו/או אגזוז לחץ או "פרי-פלו" (אינני בקיא בדיוק בשמות ותיפקוד האגזוזים) יכולה להועיל.

למעט הצמיגים שאותם אני חייב להחליף לקראת ה"חורף" הממשמש ובא כל שאר הדברים הינם "מותרות" שאני מעדיף שיספקו מקסימום תועלת במינימום עלות, במידה והדבר אפשרי שכן בניגוד לרכבים ספורטיבים תוספות כאלו ברכב "סטנדרטי" כמו פונטו אינן מזכות את בעליו בתוספת ערך כשהוא הולך למכור את ריכבו

בתודה מראש על התשובות הרציניות

גיא

אם מישהו רואה או רוצה למכור vtr/vts או 106 ראלי דור שני אז שלא יתבייש ושירים לי מהר טלפון 055336232 או שישאר הודעה פרטית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני מס' ימים בחנתי יחד עם חבר (בשבילו) וולקן 2.0 94' שלוש דלתות עם ~100K שהרגישה בנסיעה ובכלל טוב מאוד.

הוולקן ירדה מהפרק מבחינתו משיקולים שלא בידיו - והוא קנה...פונטו :lol::lol:

לפי דעתי שווה לך לבדוק את הוולקן הזו - ולא להיכנס לשיפור רכב אשר מיסודו איננו ספורטיבי.

חפש בפורום קנייה ומכירה - יש שם פרטים על הרכב הנ"ל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במידה ומדובר בוולקן כסופה מהרצליה עם "סאן רוף".

גם אני ראיתי אותה עם עוד שני חברים שמבינים עיניין ופסיקתם הייתה כי למרות שהרכב נראה שמור, מטופל ועם היטוריה מתועדת ומעבר לעובדה שקיים סיכוי של 99.9% שלרכב יש נזק בשילדה (בהתבוננות מתחת לטמבון הקידמי נצפה נתק באחד מהריתוכים - לא נלקח לבדיקה במכון) יש לרכב חלודה בחיבורים שבין החלון הקידמי לגג, חלודה בסאן-רוף, בולמים אחוריים גמורים, אגזוז תחליפי שלא מתאים לרכב ומסרס את ביצועיו ובעיה מיסתורית במנוע צעדים (החיבור שלו מנותק - כשמחברים אותו הטורים נופלים והרכב כבה).

עלות התיקונים המשוערת לרכב (במידה ובמכון יסתרו את מה שראו עיניינו ויאמרו שאין נזק בשילדה) היא לפחות 4,500 שקל הרבה כסף לא כולל ההפתעות שמגיעות חודש חודשים אחרי שקונים רכב משומש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הינך רוצה לבצע שיפורים ברכב "סטנדרטי",עיניין אשר לא יוסיף לו מאומה.

דבר אשר אתה מודע לו,ועוד מוסיף ובמידה וישנם שיפורים כאלו הינך רוצה אותם המינימום עלות-מקסימום תועלת.

אז ידידי,רד מזה,סע בראש שקט ב"סטנדרטית" שלך.

בקשר לצמיגים,השלה לא הובנה.

האם אתה משנה מידה?

האם הינך הולך להרכיב את המידה הקיימת על בג'נטים מברזל?

שינוי מידה/חתך אינו מוביל בהכרך לשינוי בגודל הג'נט.

שינוי גודל הג'נט יבוא כתוצאה של:

(1)שינוי בקוטר הפנימי של הצמיג.

(2)שינוי החתך+רוחב הצמיג במידה כזאת שרוחב הג'נט לא יהיה מותאם לו,עד כדי גלישת הדפנות.

עמית

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האוטו עבר תאונה מקדימה ובעל האוטו מצהיר על כך אבל לא מדובר בפגיעה בשילדה.

בכלל...איך בכלל ראיתם חיבור ריתוך שמנותק?? לא נראה לי שראיתם דבר כזה.

בכל אופן אפשר להוציא את האוטו הזה בערך ב-25Kו אז עם ההשקעה שאתה מדבר עליה (4.5K) שנראית לי קמת מוגזמת עדיין אתה משיג לעצמך רכב מדהים לדעתי מבחינת איבזור, ביצועים והתנהגות בפחות מ-30K, לדעתי זה שווה!!

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום. בניגוד לתשובות ששמעת כאן מקודם, יש לפונטו שלך פוטנציאל בלתי מבוטל.

אני מצטער על שהתייאשת ממציאת וולקן טובה (ובאמת קשה למצוא) שמן הסתם תתאים לצרכיך הספורטיביים יותר, אבל לפעמים צריך להסתפק במה שיש.

הרכב שלך מפיק 90 כ"ס ממנוע זהה לזה של טמפרה מודל 95 והפוטנציאל שלו אדיר.

אני מניח הנחה חופשית שאין ברצונך להשקיע אלפים ולכן נתמקד בדברים קטנים.

הרכב שלך חולק מנוע ושילדה עם דגם שמשווק בחו"ל ונקרא ,פונטו "ספורטינג". בדומה ל VTS ולVTR של סיטרואן- מדובר בגירסה ידידותית יותר לביטוח ולנהגים מתחילים, זהה מבחינת מראה לפונטו GT ומהנה לנהיגה לא פחות. משמע, כל שיפורי המנוע והשילדה של ה"ספורטינג" (ויש הרבה) תופסים לגבי ה90.

קודם כל, הסר את האיירבוקס- מדובר בקופסה השחורה שמקדימה, מעל לרדיאטור. במקום האיירבוקס התקן פילטר קונוס של JR (יש ב"פיין טיונינג") עם צינור אוויר קר. מנוע הפונטו זקוק נואשות לתוספת אוויר והפילטר ייתן עליה מורגשת.את הפילטר א-ל תרכיב על המצערת אלא בקצה הצינור השחור שמוביל לאיירבוקס (זה שעובר מעל למנוע , בקוטר של בערך אגרוף).

השלב הבא הוא לטפל בדלק שגם בעייתי ברכב. התקן (גם, פיין טיונינג) ווסת לחץ של 31/2 באר.

שלב הבא - ע"מ להבטיח פליטה תקינה הסר את הממיר הקטליטי שמן הסתם גם ככה סתום.

הדוד האחורי בפונטו 90 מגביל את הזרימה בצורה דראסטית והחלפתו באייטם פתוח ולא יקר (כדוגמת "אנסא") תשחרר עוד מספר סוסים.

בינתיים יש לנו כ100 כוחות סוס ומומנט בריא- מה שבהחלט מספק מבחינה ספורטיבית ויוריד את האוטו מתחת ל 10 שניות מאפס למאה- טריטוריה של וולקן 2 ליטר.

השלב הבא הוא טיפול בהתנהגות.

קנה בפיין טיונינג 4 בולמי קוני וסט קפיצי OMP לפונטו 90 ספורטינג. המחיר נע באזור ה 3000 שקלים. אלה יבטיחו לך התנהגות כביש הדוקה ומהנה .

בינתיים יש לנו בערך 6000 שקלים וביצועים לא רעים...

גברים ממאדים ונשים מפגרות על כל השכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם לאחר כל האיבזור הנ"ל בעלות של 6,000 ש' הרכב שלי יהיה שווה ערך מבחינה ספוטיבית לוולקן או שמה עדיף לקחת את סכום הכסף הנ"ל ולהשקיע אותו בוולקן שדורשת שיפוץ קל (לפי מחירון לוי יצחק החדש הערך של הפונטו שלי עלה בתחילת אוקטובר מ-26 ל-28, כלומר היא עולה כמו וולקן שנת 94)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם לאחר כל האיבזור הנ"ל בעלות של 6,000 ש' הרכב שלי יהיה שווה ערך מבחינה ספוטיבית לוולקן או שמה עדיף לקחת את סכום הכסף הנ"ל ולהשקיע אותו בוולקן שדורשת שיפוץ קל (לפי מחירון לוי יצחק החדש הערך של הפונטו שלי עלה בתחילת אוקטובר מ-26 ל-28, כלומר היא עולה כמו וולקן שנת 94)

תצטרך הרבה יותר מזה, בשביל להשתוות לוולקן.

הסבלנות משתלמת, המשך לחפש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7863 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...