Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מצבר 6 וואט

ron_mazda323-f
שימו לב! השרשור הזה בן 7839 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם, אינני יודע אם זהו האינדקס הנכון לפרסום הת'רד אבל אכתוב פה בכל זאת, אם זהו לא המקום , אודה להנהלה אם רק תעביר אותו לאינדקס הנכון לפי ראות עיניה, לדעתי זה המקום הכי נכון.

ובקשר לשאלה עצמה- המצב הוא כזה:

לסבא שלי שיזכה לחיים ארוכים יש ג'יפ סי ג'יי 5 משנת 1959 (אזרחי) והוא משתמש במצבר של 6 וואט, לאחרונה המצבר לא היה בשימוש והוא בן שנה וחצי לטענותיו. הבעיה היא שהרכב לא מניע, וגם לאחר התנעה בעזרת רכב אחר ופעילות של חצי שעה העניין לא הסתדר.

סבי אדם מבוגר ולא יכול להוציא את המצבר שלטענתו כבר די כבד יחסית לאדם בגילו והוא לא מסוגל להתרוצץ בין חנויות מצברים. לטענתו גם מאוד קשה להשיג מצבר מסוג זה שכן מרבית הרכבים כיום משתמשים במצברים של 12 וואט.

מה ניתן לעשות? אני יודע שמילוי המצבר וטעינתו היא אופציה אך פעם שעברה ביצענו זאת ולא ניתן לעשות זאת לעיתים תכופות. היכן ניתן לקנות מצבר כזה ומהי עלותו המשוערת(לפי מה שהבנתי קשה למצוא כאלה מצברים)? והאם יש לכם פתרון נוסף להציע לי? :roll:

נ.ב. מה המלצותיכים לשמירה על המצבר והארכת חייו?

בתודה מראש, רון.

L'amour Toujours

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המצבר מן הסתם מת....

אני חשוב שאפשר להתקין מצבר 12 וולט בכייף..

מכוון שפעם הייתה לנו פיז`ו 203 משנת 56 והחליפו לה את המצבר ל12

וולט.

שמירה על מצבר פשוט למלא אותה פעם בכמה זמן

If you don't chew Big Red, then f-*bleep* you.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם איזה רכב אחר התנעתם? עם רכב עם 12V עם כבלים? ועם איזה מטען הטענתם את המצבר פעם קודמת?

לא שאני יודע ספציפית, אבל נראה לי שזה יכול לגרום לנזק.

עד כמה שידוע לי, צריך להסב את מערכת החשמל ל-12V, לא יודע בדיוק איזה רכיבים. אבל אי אפשר סתם להחליף.

ולגבי מצברים 6V, שווה לשאול במועדון ה-5. בטח יש להם ספקים שהם עובדים איתם קבוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם איזה רכב אחר התנעתם? עם רכב עם 12V עם כבלים? ועם איזה מטען הטענתם את המצבר פעם קודמת?

לא שאני יודע ספציפית, אבל נראה לי שזה יכול לגרום לנזק.

:shock::oops:

אכן לפי מה שאני יודע היה נסיון עם 12 וואט כנראה מרכב סיטרואן ברלינגו

מקווה שאכן לא נגרם נזק מיותר

אגב, הג'יפ הניע, המנוע היה פעיל למשך חצי שעה שלאחריה שום כלום, כל הנסיונות להתנעה עצמית מצידו עלו בתוהו. :x

עד כמה שידוע לי, צריך להסב את מערכת החשמל ל-12V, לא יודע בדיוק איזה רכיבים. אבל אי אפשר סתם להחליף.

זה כל העניין, סבא שלי מעוניין לשמור על המערכת מקורית ככל שניתן והוא לא רוצה לעבור ל12 וואט, הוא מתעקש, על אף שזה עתיד לפתור כנראה הרבה בעיות.

אגב לפני חודשיים בערך גררתי אותו למפגש של מועדון ה5 והוא שאל בחור בעל "דה-שבו" האם הוא משתמש במצבר 6 וואט ונענה בשלילה וכי המצבר ומערכת החשמל הוחלפו ל12, כנראה שהרבה עושים זאת אבל סבי מתעקש.

:cry:

L'amour Toujours

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה כל העניין, סבא שלי מעוניין לשמור על המערכת מקורית ככל שניתן והוא לא רוצה לעבור ל12 וואט, הוא מתעקש, על אף שזה עתיד לפתור כנראה הרבה בעיות.

:cry:

קודם כל, היחידה היא וולט, יענו Volt, שהיא יחידת מתח, ולא וואט שהיא יחידת הספק.

אני ממש לא רואה סיבה להתעקש על מערכת 6 וולט, זה ממש לא מוסיף או גורע מהקלאסיות של הרכב, אם מסבים ל 12 וולט, ובכל מקרה השינויים הם מינוריים.

ממש רעיון רע להניע רכב של 6 וולט עם 12 וולט, אפשר בקלות לשרוף את הקויל, או משהו אחר.

אפשר לבדוק מצברים של אופנועים קטנים או מכונות אחרות, לאו דווקא מכוניות. אם אני לא טועה, ברח' יצחק שדה בת"א נמצאת הסוכנות הראשית של יצרנית המצברים הגדולה Fiamm אפשר לברר אצלם, הם מייצרים מצברים במגוון גדלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא ציטוט של דברים שאני אמרתי.

תאאאאמין לי שאני לא מתבלבל בין וולט לוואט - אני סטודנט שנה ג' להנדסת חשמל :wink:

ולגבי מצבר של אופנוע, אני לא בטוח שזה יעבוד, דרישות האמפר בהתנעה (מה שנקרא Cold Cranking Amps) של רכב גבוהות משל אופנוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאפשר לחדש את הבטריה אבל זה יעלה קצת כסף.. צריך לבדוק איזה מפעל מיצר בטריות בארץ ולגשת אליהם...

ובקשר להנדסת חשמל: משתתף בצערך...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשמל של 6 וולט.

יש הרבה נורות, סליל הצתה שלא יעמדו במתח.

חוץ מזה יש אלטרנטור או דינמו אשר אמורים להטעין מצבר 6 וולט וכן יוצרים מתח של קצת יותר מ 6, למצבר 12 וולט הם יהיה מעמסה במקום להטעין.

אכן המעבר ל 12 וולט הוא די נפוץ בגלל קשיים של מציאת חלפים של 6 וולט אבל האנשים שרוצים לשמור על מקוריות נשארים עם אותה מערכת חשמל 6 וולט.

חוץ מלחדש מצבר 6 וולט ישן אפשר גם לקחת מצבר 12 וולט ולחתוך אותו ל 2 (3 תאים לכל צד) וככה לקבל 2 מצברי 6 וולט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאולי כן אפשר לעשות זה לחבר שני מצברי אופנוע 6V במקביל (לא בטור! זה ייתן 12V! לא בטור!). וכך להגיע לCCA מתאים לרכב.

הנתון הזה (Cold Cranking Amps) נמצא על כל מצבר ומתאר את היכולת של המצבר לספק כח בזמן התנעה. נתון אופייני לרכב 4 ציל' הוא 450-600 אמפר לשעה.

חוץ מזה יש את הנתון של Reserve Capacity - נותן את פרק הזמן שבו יכול מצבר לתת כח ברמת ההספק שלו (6V/12V). כמה שיותר גבוה יותר טוב.

דוגמא לחיבור נכון - איך שני מצברי 12V נותנים 12V עם יותר כח התנעה:

parallel.jpg

דוגמא לחיבור לא נכון - איך שני מצברי 12V נותנים 24V עם אותו כח:

series.jpg

תסתכל על מצברי אופנוע - אם זה כתוב עליהם, אז תראה אם שניים ביחד מגיעים לרמה הזאת אז לחבר שניים במקביל ייתן לך את הכח שאתה צריך ב- 6V.

חוץ מזה - תקווה שכל המשחקים עם 12V שעשית לא שרפו משהו משמעותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיבור מקבלי טורי של ספקי כח......

פחחחחחחחחחחח כיתה י הרחוקה.... 5 יחדות חשמל הרחוקות עוד יותר..

אני עדיין.. חושב שאפר ליצר בהזמנה מצבר עם אותם נתונים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרבה זמן אני נוסע,עם רכב 1953 הנהנה ממערכת חשמל 6 וולט.

אין בעיה לקנות מצבר 6 וולט לפחות לא בבאר שבע מהסוכן הראשי של שנ"פ

אם יש בעיה עם ווסת הטעינה יש לי מלאי גדול של הללו ואשמח לתת,

ואם יש בעיה עם הדינמו כל משפץ שמכבד את עצמו ערוך לתקנו.

מכאן שאין בעיה להשאר עם מערכת של 6 וולט שבהחלט מוסיפה לאוטניות של הרכב.

עליך לטפח מוזרויותך מגיל צעיר,כדי שלכשתזדקן לא יחשבו שעף לך בורג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו אני לא לבד :wink:

אני לא חושב שזה ביג דיל להחליף מערכת חשמל מ-6V ל-12V. עם קצת תושייה אפשר להחליף את הדינמו לאלטרנטור ,אפילו חזק יותר (אצלי ב-2CV יושב אלטרנטור של GSA).

קויל זה ממש לא בעייה ,נורות וכאלה זה באמת חארטה. ברוב הרכבים מהשנים הללו אין ממסרים מלבד האיתות ,כך שגם זה משני.

אולי מאבדים כאן מעט אותנטיות (למרות שקשה מאוד להבחין בכך) ,אבל מנגד עוברים מדינמו לאלטרנטור ,שפותר את בעיית המתח הנמוך בסל"ד סרק , מרוויחים אמינות של המערכת (לא צריך רגולטור , מתח יותר יציב ,פחות נורות שרופות) - והכי חשוב , חלקים בשפע.

למרות זאת אני בטוח שניתן למצוא מצברים 6V. נסה בת"א , ק.גלויות פינת הר ציון.

יש שם אתהיבואן של FIAMM כמדומני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7839 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...