Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מוסך מתמחה בבעיות בלמים?

amicool
שימו לב! השרשור הזה בן 6674 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לי בעיה ההולכת ומחמירה עם הזמן בפיאט מריאה. המכונית פשוט אוכלת רפידות בלמים בקצב הולך וגדל. 15,000 ק"מ עברו מהחלפה קודמת וכבר נורית השחיקה נדלקת כשלוחצים על הבלמים (בפעם הקודמת היא עברה בערך 20,000 ק"מ ולפני כן 25,000 ק"מ). הרפידות הן של רמסה, והבעיה היא תמיד עם הרפידות שעל הגלגל השמאלי. אני מודע לכך שמדובר ברכב כבד (זו גירסת הסטיישן והיא אוטומטית) אבל בכל זאת זה כבר נשמע לי מוגזם. בעבר שאלתי כאן שאלה דומה וענו לי שיכול להיות שהקליפר תפוס או משהו בסגנון. כשהחליפו לי את הרפידות בכל הפעמים האחרונות התרעתי על הבעיה וציינתי גם שכל פעם הרפידה השמאלית נאכלת הרבה יותר מהרפידה בגלגל הימני, אבל במוסכים לא מצאו (והאמת גם לא נראה לי שחיפשו ) שום בעיה.

בקיצור, אני מעוניין לעשות את ההחלפה הבאה במקום אמין והגון שמתמחה בבלמים באיזור שבין מודיעין לתל אביב. מישהו יכול לעזור?

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אכן יש בעייה (ובלאי לא אחיד בהחלט רומז שיש בעייה) - כדאי שתטפל קודם בסיבה

לפני החלפת רפידות.

אם הצינורות הגמישים המחוברים לקאליפר אינם חדשים - הייתי מציע להחליף. לפעמים הם מתפוררים

מבפנים וחתיכות גומי סותמות את זרימת הנוזל.לחיצה על הדוושה (לחץ גבוה) מצליח להתגבר, והקליפר

מתהדק, אבל בשחרור הדוושה הסתימה מונעת מהלחץ להשתחרר, והבלם נותר מהודק (או מהודק חלקית).

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פנה למוסך שמשון ביהוד. הם אנשים קשובים, מקצוענים ואמינים וכמובן שמומחים לפיאט.

קליפר ניתן גם לשפץ באיכות גבוהה במכון מתאים.

בברכה - רפי לין :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק אצלם החלפתי רפידות פעם אחרונה וציינתי את ההבדל הגדול בשחיקה. אמרו לי שזה כלום, תופעה רגילה וסבירה. לא שוכנעתי. האם יש מוסכים המתמחים בבעיות בלמים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא רוצה האהבל שיורה בשליח אבל מה לגבי סגנון הנהיגה?

האם מי שנוהג באוטו נוהג לגרור את הבלמים בבלימות ארוכות יחסית?

האם אתם גרים באיזור שיש בו הרבה עליות וירידות?

גורמים בסיסיים כאלו עלולים בהחלט לגרום לקצב החלפה גבוה של רפידות הבלמים.

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אותי דווקא יותר מעניין שרפי המליץ על מוסך מסויים שמסתברר שגם הוא לא בדיוק מקצוען.

לא יודע מה איתכם אבל אני מתחיל לקחת את ההמלצות של רפי בצורה מאוד מאוד חשדנית.

יותר מידי פעמים אני שם לב שיש התנגשויות בין ההמלצות למציאות בפועל.

אשמח לתגובה מסודרת בעניין.

לגבי הרכב הנ"ל.

לדעתי הבעיה היא במחלק בלימה שליד הבוסטר.

קרה לי פעם עם פיאט 127 . אני בטוח שהרבה דברים שם שונים אבל זה מה שקרה אצלי.

לי כמובן לא היה בוסטר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי בעיה ההולכת ומחמירה עם הזמן בפיאט מריאה. המכונית פשוט אוכלת רפידות בלמים בקצב הולך וגדל. 15,000 ק"מ עברו מהחלפה קודמת וכבר נורית השחיקה נדלקת כשלוחצים על הבלמים (בפעם הקודמת היא עברה בערך 20,000 ק"מ ולפני כן 25,000 ק"מ). הרפידות הן של רמסה, והבעיה היא תמיד עם הרפידות שעל הגלגל השמאלי. אני מודע לכך שמדובר ברכב כבד (זו גירסת הסטיישן והיא אוטומטית) אבל בכל זאת זה כבר נשמע לי מוגזם. בעבר שאלתי כאן שאלה דומה וענו לי שיכול להיות שהקליפר תפוס או משהו בסגנון. כשהחליפו לי את הרפידות בכל הפעמים האחרונות התרעתי על הבעיה וציינתי גם שכל פעם הרפידה השמאלית נאכלת הרבה יותר מהרפידה בגלגל הימני, אבל במוסכים לא מצאו (והאמת גם לא נראה לי שחיפשו ) שום בעיה.

תודה!

האם בנוסף להחלפת הרפידות גם ביצעת חריטה\החלפה לדיסקים?

לדעתי יש לך בעיה עם הדיסקים ולא בעיה עם הרפידות.

לדעתי כפי שגם מוטי רמז, זה מסמן גם את סגנון הנהיגה, כנראה שיש לך רגל "כבדה" על דוושת הגז וכמובן מה שמצטרף לכל זה רגל "כבדה" על דוושת הבלם.

גם אם יש צורך בחריטה\החלפת דיסקיות בלם, עדיין יש אורך חיים לרפידה והיא לא אמורה להישחק כל 15K, אלא אם יש שימוש רב בבלמים (ירידות\עליות לדוגמא), או שימוש לא נכון בבלמים (בלימות ממושכות וחזקות שגורמות להתחממות ומכאן בלאי גבוה יותר).

אינני מכיר מוסכים ספציפיים שמתמחים במערכות בלימה, אך ממה שאני מסיק מבעייתך מדובר על דיסק שחוק, ואו בעיה בקליפר השמאלי.

קבל את המלצותיהם של חברי הפורום לגבי מוסכים ספציפיים והפעם עמוד על דעתך שיבדקו לעומק את עניין השחיקה המוגברת בצד אחד, וכמוכן את דיסקיות הבלמים.

המלצה שלי, פשוט תשאר במוסך ותראה בדיוק מה נעשה על הרכב שלך, כנראה שבפעמים קודמות לא ממש התייחסו לבעיה שלך , היו אולי קשובים אבל לא פנו למעשים בנושא.

under construction..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית תודה על כל ההצעות! כמה תגובות:

אין לי שום בעיה עם מוסך שמשון. טיפלתי אצלם כבר מספר פעמים במכוניותי והם אכן אמינים והגונים, ואני ממליץ עליהם לאחרים. יחד עם זאת בפיתרון הבעיה הספציפית הזאת אני מחפש אם יש מוסך שמטפל יותר לעומק בבעיות בלמים, אם ישנו כזה.

לגבי סגנון נהיגה - נוהגת ברכב אישתי, בת 36, ולא בדיוק הנהגת עם הרגל הכבדה על דוושת הגז. היא אכן נוהגת ברכב כל יום ממודיעין לירושלים, וכידוע הדרך מלאה בעליות ומורדות, אבל 15,000 ק"מ? נשמע לכם הגיוני? מה שעוד מפריע לי הוא השחיקה הלחלוטין לא שווה בין שני הצדדים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי הבעיה היא במחלק בלימה שליד הבוסטר.

קרה לי פעם עם פיאט 127 . אני בטוח שהרבה דברים שם שונים אבל זה מה שקרה אצלי.

לי כמובן לא היה בוסטר

למיטב ידיעתי, בוסטר היה בכל דגמי ה- 127. "מחלק בלימה" אני מכיר רק בין הגלגלים הקדמיים

לאחוריים - לא בין צד ימין לשמאל.

אני לא רוצה האהבל שיורה בשליח אבל מה לגבי סגנון הנהיגה?

איך סגנון הנהיגה כול לגרום לבלאי לא אחיד בבלמים?!?

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום.

קודם כול !!! אין קשר ביין התנהגות הנהג לביין איכות השחיקה בבלמים זה שטויות.

אם נשחקו הדסקיות יותר מפעם אחד באותו הצד בצורה קיצונית יש בעיה בבלמים!!!

או צינור גמיש סתום (הסתידות פנימית) או קליפר ניתפס ואו לא מישתחרר.

אם תרצה עזרה תפנה אלי בפרטי.

בברכה בני ל.

מילים כמו: שטויות, אהבל,טיפש,תלמד, זה לא קללות אז לא להעלב!!!

:multi::onfire:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחליף צלחות בילום + רפידות + צינורות ותעשה ניקוי לצינוריות הבילום.

בצע שיפוץ/החלפת קליפרים.

אח"כ תחליף נוזל בלמים.

לדעתי יגמרו לך הבעיות.

ותקנה לאישה גיר רגיל :wink: ...

ול-technet :

אתה משחק באש :twisted:

עוד מעט יבוא שמר ואז יהיו לך בעיות.

מה שכן, כ"כ התעצבנתי עליו שהוא לא עונה אז שאלתי אותו אם הוא רוצה למצו# לי אז הוא ענה שהוא נעלב והוא לא מדבר איתי יותר, הזכיר לי את אישתי :lol:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום.

רק תגיד לי יועץ ניכבד ומומחה לעניני שמר

אתה גם תשלם את החשבון במוסך?

הידע המופלג שלך עולה על הדימיון הפרוע ביותר שיש מה זה תחליף, תחליף, תחליף?

אולי תשאיר למיסכן משהוא לפעם הבאה?

בברכה בני ל.

מילים כמו: שטויות, אהבל,טיפש,תלמד, זה לא קללות אז לא להעלב!!!

:multi::onfire:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ול-technet :

אתה משחק באש :twisted:

עוד מעט יבוא שמר ואז יהיו לך בעיות.

עוד מעט יבוא גדליה...

למה שיהיו לו בעיות ?

הוא חושב שההמלצות של רפי לין לא במקומן ? לבריאות.

לדעתי את רוב אנשי המקצוע הכותבים בפורום אנשים לומדים להכיר, ויודעים דעתו של מי שווה והמלצתו של מי טובה,ולהיפך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6674 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...