Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מסך מחשב LCD שטוח. איזה נתונים חשובים?

איתמר
שימו לב! השרשור הזה בן 6669 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מעוניין לרכוש מחשב חדש + מסך LCD חדש. (בעיקר בגלל שבמשך כמה ימים 3 מאווררים החליטו שנמאס להם מהעולם האכזר שהם חיים בו ופתחו בשביתת רעב. הצלתי אותם באמצעות אינפוזיית WD40 אך כנראה שהזנק למוחם היה בלתי הפיך והם לא יחיו עוד הרבה זמן.)

בקיצור ובלי קשר למחשב, אני רוצה מסך LCD. יוצא לי שאני יושב כמה שעות ביום מול מסך המחשב, ולמרות שהוא יחסית חדש אני רוצה LCD מופחת קרינה.

יש מבחר עצום בשוק של מסכי LCD, ואני מתלבט מה לקחת.

דבר ראשון, הוא חייב להיות ממותג. הבנתי שהמסכים הטובים הם של LG, סאמסונג, מאג וסוני. נכון?

דבר שני, הגודל צריך לנוע בין 17-19 אינצ'.

דבר שלישי, המחיר ינוע עד 2200 ש"ח עם גמישות מעטה מאוד כלפי מעלה.

השאלה הכי חשובה - על איזה נתונים צריך להסתכל בבחירת מסך? יש זמן תגובה שהבנתי שהוא חשוב, בהירות שהיא חשובה ויחס ניגודיות. יש עוד משהו? יש איזשהו "רף מינימום" של נתונים?

אודה למי שיוכל לעזור.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל חשש. אני תמיד חיפשתי וקניתי איכות. מוצרים של חברות עלומות שמתקלקלים אחרי יומיים לא מדברים אליי. גם ז' לא.

זמן תגובה נמוך = 8 מילי-שניות ומטה.

בהירות - לפחות 300 איזה-נתון-שזה-לא-יהיה. מה המינימום של הנתון הזה?

ניגודיות - כמה שיותר גבוה יותר טוב. מה המינימום?

תודה,

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי מסכי 17" - כאשר אני קניתי (לפני כ-3 חודשים), שני המסכים שבהם הצפייה הייתה הטובה ביותר היו:

viewsonic vg712

samsung 730B

שניהם עולים בסביבות 1800 ש"ח.

לגבי ה-19" - עד כמה שידוע לי (אם כי לא בדקתי בעצמי) הדגמים 930B ו-912 של סמסונג ו-וויוסוניק בהתאמה זהים בנתונים למסכי ה-17 הנ"ל (וגם חולקים את אותה חוברת ההוראות).

בסופו של דבר, אני בחרתי ב-712 ומרוצה ממנו מאוד.

כמו כן אני מכיר מישהו עם ה-730B ולדעתי ה-712 יותר מוצלח, אבל יכול להיות שזה בגלל כיוונוני צבע שונים שביצעתי על שלי והוא ביצע על שלו.

בכל מקרה, חובה לראות כל מסך בעצמך, כי אין לסמוך על הנתונים (היצרנים נוטים להיות אופטימים בפרסומים שלהם) וכמו כן, ישנם הבדלים קטנים שאולי ימצאו חן בעינייך ואולי פחות ובסופו של דבר ישפיעו על ההחלטה שלך.

שים לב, שכאשר אתה הולך לראות מסך בחנויות הגדולות (אופיס דיפו, סקאל וכדומה) - המסכים מחוברים בשרשור למחשב יחיד ולכן בכולם תראה תמונה מחורבנת.

בקש לחבר מסך באופן ישיר למחשב כך שהוא יהיה היחיד שמחובר אליו בזמן נתון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המלצה:

Philips 170C 12ms

קניתי לפני 3 חודשים בערך.

המחיר היה 1300..

אני מרוצה ממנו מאוד.

לדעתי זה מיותר לקנות מסך שמתאים לגיימרים כבדים

קריא 8MS

מיותר לחלוטין..

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זמן תגובה של 12 מילישניות מספיק בהחלט. למעשה, זמנים נמוכים יותר עלולים לעלות לך מבחינת דיוק הצבעים (לא בכל מסך, אבל בחלקם).

כניסת DVI קריטית (אמורה להיות בכל אחד מהמסכים המודרניים).

החברה פחות חשובה. יש בסך הכל ארבעה-חמישה יצרני פאנלים (מה שמציג את התמונה), אבל הרבה יצרנים שעוטפים את זה בפלסטיק עם השם שלהם. היצרנים הם בסך הכל AU Optronics, LG.Philips, Samsung, ועוד אחד-שניים ששכחתי - כך שהמותג עצמו אינו קריטי (מאוד יכול להיות שמסך של סוני יהיה זהה לחלוטין למסך של מאג, למעט הפלסטיק החיצוני).

הViewSonic VP912S נחשב למסך מצויין (ב19), אבל יקר - 3300+ למיטב זכרוני. בכלל, מסך 19 טוב יעבור בקלות את התקציב שלך. קח גם בחשבון שמבחינת רזולוציה הם זהים למסכי ה17 (1280x1024), ושמסך 17 LCD זהה מבחינת גודל תצוגה למסך 19 CRT, כך שלרוב האנשים ברוב המצבים, 17 מספיק בהחלט - אבל תעשה את החשבון שלך.

כאמור, למסך 19 הייתי מקציב 3000 שקל, למסך 17 2000 שקל. זה סביר בהחלט.

לבסוף, כדאי לך לבדוק את הדירוגים של PCWORLD - מסכי 19 ומסכי 17. אל תתייחס אליהם כתורה מסיני או ציווי מכפיר ערוסי, אלא סתם המלצה (הם גם לוקחים בחשבון דברים מלבד איכות תמונה, אז קרא בקפידה לפני שאתה פועל לפי המדריך הזה). כמו כן, תמיד כדאי להכנס לפורומים של Hardware Zone, ספציפית לפורום תצוגה וגרפיקה ולשאול שם.

בהצלחה.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוסיף המלצה על הסמסונג 710N , המחיר שלו ידידותי מאוד, התמורה טובה וכמו גם איכות הצבעים והחדות.

יש לציין שאין לו DVI.

עוד המלצה : אחרי שתחליט איזה דגם אתה רוצה (חובה לראות את כולם בעבודה לפני ההחלטה),

תציע באחד המכרזים 200-300 מתחת למחיר בו הוא נמכר בחנות, ורוב הסיכויים שגם תיקח.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש את ה910T..

מסך מעולה, כמו שאייל ציין, רק שבדגם אצלי מדובר על ה19" ועם כניסת DVI (ויש מצב שאפילו כמה MS פחות בקצב רענון)

בנוסף, קיים בדיוק אותו מסך בדגם 910TM, שיש לו גם חיבור דיגיטלי וגם רמקולים מובנים.

מי שמודד את התקדמותו, הצלחתו ואושרו בצורה יחסית לאחרים, לעד ישאר מתוסכל;

תמיד יהיה שכן עם גינה גדולה יותר, דשא ירוק יותר ומכסחת-דשא חדשה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...