Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

Bi-Amping. או פקמ"ב: "איכות היא לא מילה גסה"

איתמר
שימו לב! השרשור הזה בן 6650 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

במסגרת המירוץ הבלתי פוסק לשפר ולשדרג את הסאונד בפחנוע שלי, ולאור הרצאה שקיבלתי אתמול מאחד מהחברים שמבין דבר או שניים בסאונד, החלטתי ללכת (או לפחות לנסות) לבצע בי-אמפינג.

שפני הניסוי: זוג זטק צירקט 5.25.

מבצעי הניסוי: פרופ' רוקפורד 600A4 וד"ר רוקפורד 301X.

בקרת איכות: האוזניים שלי.

תיאור הניסוי:

שלב א': שליפת ההד יוניט מתושבתו והעברתו למצב "network".

שלב ב': כל רמקול יקבל חיווט עצמאי.

שלב ג': החיבור למגברים יתבצע בשיטה הבאה (וכאן אתם יכולים לעזור):

אפשרות א' - חיבור המיד-באסים לרוקפורד 600A4 (יקבלו 75 RMS) וחיבור הטוויטרים ל 301X (יקבלו 40 RMS).

אפשרות ב' - גישור ארבעת הערוצים של ה 301X (יתן שני ערוצים של 150 RMS כ"א למיד-באסים) וחיבור ה 600A4 לטוויטרים (טוויטרים יקבלו 75 RMS).

בנקודה זו יש לציין כי המיד-באס מוצהר 100 RMS והטוויטר 40 RMS. הסאב לא במשחק - הוא מקבל את מה שמגיע לו, 300 RMS שזה די והותר בשבילו.

שלב ד': לאחר החלטת אופן החיבור למגבר יבוצע חיתוך תדרים ע"י ההד-יוניט בלבד, ללא שימוש בקרוס אקטיבי (פיוניר P9650).

לכל מי שיש המלצות, השגות, בעיות או טענות מוזמן לרשום אותן כאן.

חופשי!

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישית הייתי מנסה קודם בלי גישור , כל גישור מוסיף מעט עיוות לצליל THD אז זה אולי זניח אבל אם ממילה יש מספיק כוח מנסים קודם בלי

ותספר לנו על התוצאות ובהצלחה יהודה

בברכה יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איתמר, כמה דברים.:).

1. אתה תשרוף את המיד עם הגישור , הוא יכול לקבל עד 100 וואט RMS.

2. כנ"ל לגבי הטוויטר, 75 וואט RMS יצלו אותו כמו בייקון...

המיד של הXETEC הזה, יכול לעבוד עד תדר של 65 HZ, בפועל XETEC ממליצים לחתוך אותו באיזור ה80-100 HZ, בהתקנה כמו שלך (דלת) ולא קיק פאנל.

זאת הסיבה גם למה אין לך באס מקדימה ואתה לא ממש מרגיש את המיד...

ומכאן גם הפתרון, לפני שאתה הולך לעשות בי-אמפינג וכדומה ללא תוצאה.

1. התקנה של המיד עם זווית מתאימה תתן לך תוצאה טובה יותר מאשר המצב הקיים.

2. אני הייתי ממליץ לבצע גישור על הרוקפורד 301, ולסגור את הגיין כמעט לגמרי.

לפי דעתי, אם תתן לסט הספק של כ-100 וואט RMS גג!, זה יהיה המקסימום שאתה יכול להפיק מהסט הזה.

הזהר כמו מאש עם הגישור! , ותעדכן אותנו בהמשך.

under construction..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניר,

דבר ראשון המערכת היום נשמעת אחרת לגמרי מאז המפגש (פתאום מידבאסים ובאסים התעוררו לתחיה), וזאת תודות לכיוון המעולה שהיא עברה ע"י עופר.

דבר שני, אני אף פעם לא מנצל את המערכת עד הסוף ואני לא דואג שהמידים או משהו אחר יישרף (איפה ראובן שמפגיז את ההייבריד שלו עם 300+ RMS והם חיים ובועטים?).

דבר שלישי, אני מעוניין לבצע בי אמפינג בגלל שזה נכון לביצוע, אפשרי לביצוע ויש חוק פיזיקלי שאומר שבאמצעות בי-אמפינג ניתן לנצל את הדרייברים טוב יותר ולהוציא מהם סאונד בריא ונקי יותר.

אני חושב שאני אלך על האפשרות של 75 למידבאסים ו 40 לטוויטרים.

רק צריך לחכות ליום שימשי כדי להריץ כבלים נוספים ולשחק עם הכיוונים :roll: .

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באופן עקרוני אתה צודק ב100 אחוז.

אני רק הצעתי קודם לחבר אותם בגישור על ה301, ולסגור גיין ולראות את התוצאה.

בכל מקרה אם אתה צריך עזרה דבר איתי אני גם בשמחה יעזור.

under construction..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגיין גם ככה סגור לגמריי, ההדיוניט מוציא מספיק ולא צריך לפתוח את הגיינים, אולי קצת.

קראתי עוד קצת חומר על קרוס-אובר אקטיבי והשתכנעתי יותר שלא צריך יותר מדי עוצמה. קרוס פסיבי "אוכל" הרבה מאוד כוח שמגיע אליו מהמגבר. קרוס אקטיבי \ דיגיטלי מונע את הבזבוז כוח של הקרוס הפסיבי ובעצם הדרייבר מקבל הרבה יותר כוח נקי. 75 למידבאס בהחלט יספיקו לו.

איתמר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6650 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...