Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מנוע אחרי שיפוץ מנוע - איזה שמן מנוע מומלץ? והאם צריך הרצה?

ceyal
שימו לב! השרשור הזה בן 7621 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום וערב טוב שוב :shock: .

אחרי שביקרתי במוסך - (בעיה של חוסר קומפרסיה למי שזוכר) - הוברר לי שהבעיה היתה בבוכנות עצמן.משהו עם המידות שגרם ללחץ לברוח.(כלומר עשיתי ראש מנוע + החלפת רינגים לבוכנות "גמורות...)

המוסכניק לקח עליו את האחריות לפדיחה ואני משלם רק 500 שקל לטיפול חוזר של ראש מנוע + אוברול.

עכשיו השאלות החשובות:!:

שאלה ראשונה :!:

המוסכניק נשבע במזוזה שאסור לי לשים שמן חצי סינטטי (10 40) בגלל שהוא לא מתאים למנועים הישנים מאחר והשמן "דק" מידי בשביל השסתומים והרינגים.

הוא אומר לי להשאר עם ה 20 50 הרגיל.

מה דעתכם?

במידה וכן לעבור ל 10 40 - האם נדרש ניקוי כלשהוא :?: או מספיק להחליף שמן + פילטר :?: (בהנחה שהוא אכן ימלא לי 20 50).

והשאלה השניה:!:

צריך הרצה למנוע?

איך?כמה?ולמה?

רוב תודות לכולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי שביקרתי במוסך - (בעיה של חוסר קומפרסיה למי שזוכר) - הוברר לי שהבעיה היתה בבוכנות עצמן.משהו עם המידות שגרם ללחץ לברוח.(כלומר עשיתי ראש מנוע + החלפת רינגים לבוכנות "גמורות...)

המוסכניק לקח עליו את האחריות לפדיחה ואני משלם רק 500 שקל לטיפול חוזר של ראש מנוע + אוברול.

המוסכניק נשבע במזוזה שאסור לי לשים שמן חצי סינטטי (10 40) בגלל שהוא לא מתאים למנועים הישנים מאחר והשמן "דק" מידי בשביל השסתומים והרינגים.

מה דעתכם?

במידה וכן לעבור ל 10 40 - האם נדרש ניקוי כלשהוא :?: או מספיק להחליף שמן + פילטר :?: (בהנחה שהוא אכן ימלא לי 20 50).

צריך הרצה למנוע?

איך?כמה?ולמה?

רוב תודות לכולם.

לדעתי עדיף להישאר עם שמן פחות דליל , ו 20 50 איכותי יעשה את העבודה ,אולי המוסכניק צודק בעניין הזה ..

הרצה : 600 ק"מ על טורים נמוכים יחסית ( 3500 מקסימום ) , אחרי זה להגיע לחיזוק ראש ויאללה לתת בראש .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה דעתכם?

צריך הרצה למנוע?

איך?כמה?ולמה?

רוב תודות לכולם.

אם אינני טועה, באתר של קסטרול יש המלצה להשתמש בשמן מינרלי בתקופת ההרצה לזירוז התהליך, ורק אח"כ לעבור לחצי סינטטי או סינטטי מלא (כמובן לאחר ריקון השמן והחלפת המסנן).

בנוגע להמלצת המכונאי שלך - יש בזה משהו, אבל קח את זה בערבון מוגבל.

ייתכן ו 10W40 יעשה לך את העבודה על הצד הטוב ביותר (לאחר ההרצה) - ויכול להיות שלא... :p

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז איציק - מה כדאי לי לעשות?

ואיך אפשר לדעת אם אכן חצי סינטטי טוב או רע?מה אמור לקרות?

ד"א בסםר הרכב המקורי של סיטרואן כתוב להשתמש ב 10W40

אבל בספר של לובינסקי כתוב 20W50

..

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7621 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...