Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רעיון מטורף שעלה לי אתמול בלילה

luckies
שימו לב! השרשור הזה בן 7841 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מכיוון שאני רוצה לקנות פונטו קבריולט

והרכב חלש יחסית (1300 שילדה כבדה)

חשבתי על להשתיל ברכב מנוע של פונטו gt 1400 טורבו

ארבע בולמי קוני הנמכה קטנה

וגלגלים 17" חתך נמוך....

השיפורים יכולים להגיע לסביבות ה- 10000 שקל

אם יש למישהו משהו להוסיף אני ישמח לשמוע

זה נשמע מיוחד ואני כמעט בטוח שהרכב יהיה מהנה ואפילו יותר

רק שאלה קטנה למבינים איך השלדה של הרכב בכלל מישהו מכיר אותו (נהג עליו)

אני לא חובב ישורת אוהב סיבובים ונוסע הרבה בעליות לכן סחיבה טובה מאוד חשובה לי

מחכה לתשובות רצינות ולא שטותיות.

תודה

בעלי איסוזו או רנו הינכם מוזמנים לקבוצות "איסוזו טרופר בשטח" ו-"רנו קליאו החדשה" בפייסבוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי!

כל מה שתיארת יכול להיות נחמד מאד א-ב-ל עולה הרבה יותר מ-10000 ש"ח.

תנסה משהו בסביבות ה-15000 עד 20000 ש"ח.

מנוע+טורבו של פונטוGT:בין 6000-8000

הנמכה טובה של קוני(קפיצים+בולמים):4000

ג'נטים 17+צמיגים:בין 4000 ל-5000 תלוי בחברות

כל זה+עבודה=מה שציינתי למעלה

אבל אם יש לך את הכסף ואתה בקטע אז GO FOR IT!!

הסקסו למכירה!-פרטים בקנייה/מכירה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיוון שמדובר בקבריולט , אני מציע שתבדוק אם השילדה מסוגלת לעמוד בעומס המוגבר.

אני לא יודע ספציפית לגבי הפונטו ,אבל רכב פתוח הינו באופן בסיסי בעל מבנה חלש יותר מרכב סגור , וייתכן שיש צורך בחיזוקי שלדה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עובד כבר 5 שנים בפיאט, כך שאני חושב שהתשובה שלי רצינית...

הרעיון והיוזמה מבורכים.

אבל קח בחשבון עלויות:

מנוע של פונטו GT עולה 5000 ש"ח. 138 כוחות הסוס שהוא מוציא (והמומנט-19 קג"מ) יפרקו לך את הגיר לרסיסים. אתה זקוק גם לגיר של פונטו GT שזה עוד 1000. אתה גם זקוק לקלאצ' - עוד 1300.

בינתיים יש לנו 7300.

עכשיו ציריות. תכין עוד 1500. ותושבות מנוע- תכין עוד 1000.

ותקווה שהמנוע בא עם אינטרקולר (ולרוב הם לא...) אם לא- 1000 שקל.

מנוע לא בא עם מחשב... אתה זקוק למחשב"מגנטי מארלי" - בערך 1000 עד 1500.

עוד 4500 שקלים.

כל המחירים מתייחסים אלי- אל מחירים שנתנו לי כעובד פיאט.

עכשיו ההרכבה-

תכין בערך 3000 שקלים.(וזה מחיר שלי הציעו... בעצם, תכין בערך 5000).

ורדיאטור גדול. עוד בערך 1000.

בולמים וקפיצים - לא בעייה- 3000 שקלים לסט טוב.

\ג'נטים - בערך 3000 שקלים לג'נט 17 פשוט - לא משהו ברמה של OZ.

רק אל תשכח - ג'נטים צריכים צמיגים... תכין עוד 2500 שקל לצמיגים.(גם כן- משהו פשוט).

את החשבון תעשה לבד...

הרעיון יפה ובוצע בעבר ,אבל נמצא כרגע מעבר לתקציב שנתת.

גברים ממאדים ונשים מפגרות על כל השכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

23 אלף ו- 3 מאות שקלים חדשים.

לתומר.

לך?

שאלה טובה...

רעיון טוב אבל י-ק-ר!!

כל זה כמובן לא כולל את עלות הרכב. אל תשכח שזה גם יקפיץ לך את הצריכת דלק. אם אתה חושב עליה - שכח מהרעיון. מה שתומר לא ענה ואת זה אני שואל האם זה יהיה בעייתי לאשר את כל הנושא מבחינה חוקית?.

ראלימן

קורס 154 RESTEPA.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקור פונטו קבריו צויד בשני מנועים: 1300 60כ"ס (מאוחר יותר 1250 באותו הספק) ו1600 90כ"ס (מאוחר יותר 1250 16V עם 85כ"ס)

לפי CAR MAGAZINE UK גירסות חלשות - חלשות, ב1600 משקל המנוע המיושן גבוע

ופוגע קשות בנוחות הנסיעה וגורם לתת היגוי סופני...1250 16V (לדעתי לא נמכר בארץ :(

הוא הטוב ביותר.

אכשיו לבעיות: לפני 3 שנים שכרתי קבריו 60 ברודוס וחרשתי את האי המסכן לרוחב ולאורך.

והמסכנה - שילדה לא מספיק קשיחה :( בסיבובים ועל כבישים משובשים מרגישים היטב את

פיתולי הגוף ושומעים צעקות הדשבורד.

אז לא נראה לי שמנוע GT זה ראיון טוב כ"כ, ומתלים + הנמכה + צמיגים חתך נמוך עוד יותר

אבל: אם תמצא מנוע 1250 16V מפירוק + לוח שעונים (אתה רוצה מד תורים, נכון? :)

+ מושבים של GT +...צמיגים 175 במקום 165 המקורי...בולמים משופרים אך לא קשים מדי...תקבל מכונית טורינג נוחה ומהנה - אך לא GTI :(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תומר אחלה תשובה ענית לי כמעט על הכל תודה שוב

לא חשבתי שזה יצא כל כך יקר לכן נרד מהפרק

אבל אם תוכל לתת לי קצת פרטים (החזקה,אמינות,איכות נסיעה,מהירות מרבית,יציבות וכו')

אני ישמח לדעת .

אני מתכוון ללמוד טוב על הרכב לפני הקנייה ולהיות מוכן לכל דבר

חוץ מזה בגלל בעיה תקציבית אני מחפש דגם מסויים אחד והוא שנת 95 1300

תודה שוב

אבל אתם חייבים להודות שהרעיון נחמד ואפילו מיוחד

בעלי איסוזו או רנו הינכם מוזמנים לקבוצות "איסוזו טרופר בשטח" ו-"רנו קליאו החדשה" בפייסבוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תנסה להפוך אותה למה שהיא לא - זו מכונית פתוחה וזולה, לפוזה בלבד - אם בכלל.

זו לא מכונית ספורט, ולא יכולה להיות. השלדה מאוד רכה והתנהגות לא תהיה לך בכל מקרה, מה שלא תעשה.

מצד שני, אני מבין את השאיפה לקבריו - זה כיף אמיתי.

אז מה עושים? קונים 306 קבריולה, שלמרות שגם היא מתפתלת לה ולא ממש ספורטיבית, הרבה יותר מהירה מהפונטו שלעיל. אבל אין לי מושג כמה היא עולה, וזה בטוח יותר מהפונטו..

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז מה עושים? קונים 306 קבריולה, שלמרות שגם היא מתפתלת לה ולא ממש ספורטיבית, הרבה יותר מהירה מהפונטו שלעיל. אבל אין לי מושג כמה היא עולה, וזה בטוח יותר מהפונטו..

שזה בכלל פרוייקט בפני עצמו כי קשה למצוא אחת כזו, עוד יותר קשה למצוא אחת למכירה והכי הכי קשה יהיה לשלב בין הדברים ועוד למצוא אחת שלא עברה אי אילו התעללויות.

:cry:

L'amour Toujours

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שזה בכלל פרוייקט בפני עצמו כי קשה למצוא אחת כזו, עוד יותר קשה למצוא אחת למכירה והכי הכי קשה יהיה לשלב בין הדברים ועוד למצוא אחת שלא עברה אי אילו התעללויות.

לפי דעתי אתה טועה.

על כל פונטו קבריו שראיתי ראיתי לפחות 2-3 306 קבריולט..

פונטו קבריו נדירה יותר לפי דעתי.

ראלימן

קורס 154 RESTEPA.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא אני אתן לך חוות דעת שלי....

אני נסעתי על פונטו טורבו למעלה משנה !

המימצאים:

השלדה מוקשחת ! אבל מה שרה הוא שהרכב נכנס לתת היגוי רציני ולא זורק את הזנב....( באסה...) השלדה של הפונטו הרגילה מאוד מאוד " גמישה " , אבל הפונטו קבריו מן הסתם עם שלדה מחוזקת ( אני מאמין כמו של הטורבו ) כך שנראה לי שזה אפשרי !

לגבי המנוע , המנוע מאוד אמין ( ושאף אחד לא יחלוק עליי , הרכב הגיש עלינו תלונה במשטרה.....) הוא לא צריך שמן , לא מים ולא .......טורים נמוכים.....

עכשיו למרות כל ההוצאות ( מנוע , גיר , אינטרקולר , אני אפסיק כאן תומר ביאס אותך בטח כבר בפעם הראשונה....) שאני מפקפק בזה שהם ייגמרו ב - 25000 ש"ח , אל תשכח את הזמן ! אוי הזמן , הזמן שיוציא אותך מדעתך עד שהכל יהיה מורכב וייסע 100% .

עצתי לך , רד מזה , מניסיון ! לך תביא משהו מוכן ותעזוב אותך מצרות.

וכמובן האחזקה....אם תשמור על הטורבו , אין הוצאות יקרות כי החלקים מאוד זולים , יחסית לרכב ספורט.....מה שכן הפונטו טורבו שנסעתי עליה למדה ליסוע גם בלי שמן , בלי מים ולפעמים גם בלי גדישה.... :shock:

אל תשכחו,

לא משנה כמה תנהגו מהר, תמיד תוכל להגיע לכם מיני מהשוליים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השלדה מוקשחת ! אבל מה שרה הוא שהרכב נכנס לתת היגוי רציני ולא זורק את הזנב....( באסה...) השלדה של הפונטו הרגילה מאוד מאוד " גמישה " , אבל הפונטו קבריו מן הסתם עם שלדה מחוזקת ( אני מאמין כמו של הטורבו ) כך שנראה לי שזה אפשרי !

פעם שנייה - קבריו ,כשמדובר על אותו מבנה שלדה (כלומר ללא חיזוקים נוספים) בחיים לא תהיה זהה בחוזקה למרכב סגור.

לא מאמין? קח קרטון סגור שלם וקרטון חתוך ,דרוך עליהם ובדוק על מי צריך להפעיל יותר כח.

גם אם הקבריו מגיעה עם חיזוקי שלדה זהים לטורבו (אני לא מכיר את ההבדלים) ,הרי שהחיזוקים מטפלים באובדן החוזק ומתוכננים למנוע המקורי. כמובן שאם תשים טורבו החיזוקים הללו לא יספיקו.מדובר בעומסים גבוהים בהרבה.

מה שיתקבל ללא החיזוקים המתאימים הוא מוצר איטלקי אחר :ספגטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ל RADARJJEDI :!:

דווקא אתה נראית לי מהאנשים שקודם קוראים ואח"כ מחזירים תשובה בקשר לזה !

מה שאמרתי זה שהשלדה של הפונטו טורבו היא קשיחה מהרגילה ב 30% ואם תרצה הוכחה אני אתן לך אותה או במפגש או כאן !!!!!!!

מה שהוספתי הוא שלא נראה לי שלקבריולט לא שמו את אותה שלדה כמו של הטורבו מהסיבה של גמישות יתר !!!!!!! ולכן לפי דעתי יש לה את השלדה של הטורבו שזה די טוב בשביל ההתחלה !!!!! אז נכון יש עומסים בגלל שזה קבריו , ותאמין לי שיש לי קצת מושג בעניין , אבל זה עדיין יותר טוב משלדה רגילה ולא קשיחה ( 30% לא באים ברגל ! ).

ואם הבחור מנסה או ינסה להסתובב איתה זה כבר בעיה אחרת ואני הזהרתי אותו כבר ( ואתה יכול לבדוק , פשוט תעלה עם החץ למעלה , לא קשה . ) שהאוטו ממשיך ישר !!!!!!!! ובכל זאת אם הוא יעשה כל מה שנאמר כאן כולל בולמים וקפיצים השלדה תחזיק יופי !!! למרות שזה קבריולט אפילו אם זה לא יהיה כמו גרסת הטורבו !!!

מצטער אם יהיו כאן שגיאות כתיב כי גם ככה קשה לי לכתוב ולא פחות ולא יותר עם עומס דם בראש .

אל תשכחו,

לא משנה כמה תנהגו מהר, תמיד תוכל להגיע לכם מיני מהשוליים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפונטו קבריולט לא יכולה להיות שילדה קשיחה כמו של הGT מעצם היותו של המרכב פתוח - והמנועים חלשים.

אין שום סיבה העולם שפיאט תקשיח את הקבריו לרמה של הGT, כשמספיק לה להקשיח אותה לרמה של פונטו 90 רגילה - וזה מה שהיא עשתה.

כמו כן, גם הGT לא בדיוק מצטיינת בתיקול פניות, בלשון המעטה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7841 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...