Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מספר שאלות לגבי חיפושית ישנה (הכותרת נערכה)

OpWildFox
שימו לב! השרשור הזה בן 2129 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

1. הייתם ממליצים עליה כרכב ראשון? (ככל ולא רק כרכב אספנות ראשון)

2. מה עלות התחזוקה לשנה?

3. איזה מוסכים מטפלים ברכבים כאלה?

4. כמה אמור לעלות רכב במצב טוב?

5. הוא רכב טוב ליום יום?

תודה מראש לעונים :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

1. כרכב אספנות ראשון, כן.

2. עלות תחזוקה "קשיחה", כלומר אגרת רישוי וביטוח, סביב ה 1,200 ש"ח לשנה.

3. יש כמה מוסכים שמתמחים בתיקון חיפושיות, זו אינה בעיה.

4. מ 15K וצפונה.

5. לא.מכונית מודרנית תהווה חלופה טובה בהרבה.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרכב ראשון כללית?

בקשר לשאלה ה5 אני מתכוון לנסיעות קצרות לא לנסיעות של הרבה זמן, אני מאוד אוהב את הרכבי אספנות וחיפושית בעיקר וזו הסיבה לשאלות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

בעבר גם אני שאלתי בפורום בנוגע לשימוש יום יומי בחיפושית, הסבירו לי שזה לא מומלץ בעיקר בגלל הדברים הבאים:

1. מרווח טיפולים קטן. לרכב אין פילטר שמן אז צריך להחליף כל 3 חודשים את השמן.

2. שדה ראיה גרוע לנהג

3. לנסוע בכביש בין עירוני במהירות שיוט ממוצעת זה לדחוף את הרכב למגבלות...

4. אין מגבר בלם.

היו עוד דברים, אתה יכול לחפש את השרשור.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נדמה לי שאני אז רשמתי את כל הדברים האלו, אחר שהייתה לי חיפושתי כזאת במשך כמה שנים.

לא ממלץ בתור רכב אספנות, אם רוצים גם לנסוע איתו הכייף.

רוצה רכב אספנות ראשון - קנה מכונית משנות ה 80 - פולקסוואגן גולף, אופל קדט, פורד פיאסאה, פיז'ו 205, סובארו כלשהי. הן נמכרות היום באלפים בודדים, הרבה יותר סבירות לנסיעה יומיומית, יש עדיין חלקים, ואפשר לטפל פחות או יותר בכל מוסך או לבד בדברים הקטנים. בחלקן אפילו יש מזגן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה, כמו שאמרתי קודם אולי לא שמתם לב זה לנסיעה בתוך העיר בלבד, מחוץ לעיר כנראה שלא אסע ואם כן אז אשתמש ברכב אחר.

בקשר אליך בוקי, אין רכב אחר של אספנות שמעניין אותי כמו החיפושית כרגע, וחיפושית זה חלום שלי מאז שהייתי קטן.

ראיתי לא מעט אנשים שמוכרים את החיפושיות עם מזגנים (אני יודע שלא מגיע עם הרכב).

אולי טיפה הגזמתי אם מה שרשמתי נסיעה יום יומית כנראה כל 4-5 ימים מה דעתכם? עדיין הרכב לא מומלץ בשבילי? אם לא, איזה רכב שהכי קרוב בסגנון המבנה לחיפושית הייתם ממליצים כמובן שאספנות :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב אספנות ליום יום זה לא כיף, זה אולי נחמד בחודש-חודשיים הראשונים אבל מהר מאוד זה מתחיל להימאס כי זה כבר לא מיוחד.

אני מבין את החלום, אני מניח שגם לא תקשיב כי אתה כנראה רוצה את זה אז אני אציע לך אחרי שתקנה את החיפושית ללמוד לטפל לבד, ככה תחסוך קצת כסף, תכיר את האוטו יותר טוב ותדע טוב יותר לתפעל תקלות בשטח.

עריכה אחרונה על ידי rupni

Renault Clio sport 2001 - Sold

תקשיב מה דניקס אומר לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אשמח לטפל בה לבד :) חלום של כל אחד אני מאמין אני אקשיב כי אתם מבינים יותר ממני, מה הייתם ממליצים לרכב שהוא רכב אספנות אבל די ישן ולא מ1980+ אם לא חיפושית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אנשים אחרים לא יכולים לדעת בוודאות מה יתאים לך, יש "שרוטים" שבאמת זה כיף להם לנסוע כל יום בחיפושית. אתה צריך לגלות לבד אם אתה כזה או לא. תקנה חיפושית, תחייה איתה ותראה אם זה מתאים לך. מקסימום תמכור ומה שהוצאת על הרכב במהלך התקופה יהיה כשכר לימוד.

כשהייתי סטודנט (לפני שנתיים) ראיתי כמה אנשים שבוא כל בוקר לטכניון עם חיפושית, ככה שזה אפשרי לחלוטין, פשוט צריך להיות משוגע מספיק.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

אמנם עברו כמה שנים אבל השתמשתי בחיפושית כרכב יומיומי עירוני (ולא מעט גם בינעירוני) והיה בסדר גמור.

יש לא מעט ויתורים וחייבים להבין אותם, אבל מאוד אהבתי אותה ולהתעסק איתה,

היא פשוטה ולמי שיש גישה טכנית, ילמד אותה ויתחזק לבד שזה כיף גדול.

אני בעד להתנסות. מקסימום מוכרים, לא קרה כלום.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסעתי במצטבר משהו כמו 10.000 ק"מ עם חיפושית. שלי הייתה מודל 1977 מנוע 1.2.

היא הייתה במצב יחסית טוב ולא היו לי תקלות או תיקונים משמעותיים מעבר לתחזוקה רגילה. השקעתי רק בצבע חדש, בחזרה לצבע המקורי. כשקניתי היא הייתה צבועה בשילוב צבעים לא מקורי.

ברור שאפשר לנסוע איתה בעיר וגם בבין עירוני מישורי אבל צריך לעשות יותר מידי ויתורים על דברים בסיסיים, אני לא משווה לרכב מודרני אלא לרכב אחר ממוצע משנות ה 70.

למנוע 1.2 יש 34 כ"ס, ל 1.3 - 40 כ"ס. מהירות מקסימלית שלהם היא משהו כמו 110-115 קמ"ש. נסיעה סבירה היא עד מהירות 90-100.

שדה ראיה מאוד מוגבל, עד לרמה שכשאתה עומד ברמזור, אתה לא רואה את הרמזור כי החלון הקידמי מאוד קטן ונמוך. ברקסים ללא בוסטר. צריך לדרוך על הדוושה עם כל משקל הגוף. קשה לנהוג. רדיוס פניה גדול, בחניות צפופות צריך לעשות הרבה תמרוני חניה. אין משענות ראש, אין חגורות אינרטיות, כיוון מושב קידמי הוא ל 3 מצבים בלבד.

אורך האוטו כ 4 מטר אבל הוא יותר צפוף מקיה פיקנטו. יש שני תאי מטען, שניהם קטנים ואי אפשר להכניס משהו יותר גדול ממזוודה קטנה או שני תיקים קטנים.

כמו שאמרתי, אין מערכת איוורור של ממש, אין מערכת שטיפת שמשה (הפטנט עם לחץ אוויר מגלגל ספייר לא רציני), האוטו קופצני ולא נוח.

דווקא במהירויות עירוניות המנוע מספיק ולא מרגיש חלש יותר על המידה, יש לו רעש מגניב שמשתנה עם כל שינוי בלחיצה על הדוושה. את רוב החלקים אפשר עדיין להשיג בלי בעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקי אני מאמין שאפשר להוסיף דברים חיוניים כמו מזגן בשיפוץ(כדוגמא) , למרות שזה לא חשוב לי(בקשר למזגן לא חשוב), רק צריך ללמוד איך.

אין לי שימוש בתא מטען, אני יהיה היחיד ברכב כנראה, ואם כבר מישהו יהיה איתי אז זה אחיין שלי ככה שמבחינת מקום לא אמורה להיות בעיה.

לא חושב שתהיה לי בעיה לנקות את השמשה ידני.

החניה שיש לי לבניין לא צפופה, יש מוסטאנג של אספנות שנמצאת ויוצאת כל הזמן ואין לה בעיות כאלו או אחרות עם החנייה.

בקשר לצורת הנהיגה זה מה שאני מחפש, להיות מחובר לרכב.

לפי מה שאני אומר כאן יש עוד בעיות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצא לך פעם לנסוע בחיפושית ?

אני אתן לך דוגמא קצת שונה אבל בדיוק אותו דבר, יש לי קליאו ספורט 2001, בהרבה מובנים רכב מודרני אבל ספרטני קצת, כחלק מהיותו קליאו ספורט אומר שהמתלים יותר קשים, קלאץ של פעם עם כבל והילוכים קצרים יותר, זה האוטו היוםיומי שלי, כשקניתי אותו אמרתי בדיוק מה שאתה אומר, אין לי בעיה לטפל לבד, אין בעיה עם צריכת דלק, אין בעיה עם חוסר נוחות אני אסתדר עם הכל.

בשנה הראשונה באמת הכל היה סבבה לגמרי כי הייתי נוסע פעם פעמיים בשבוע באוטו (הייתי בצבא) אחרי השחרור התחיל תסריט קצת אחר, התחלתי להשתמש באוטו כל יום לנסיעה קצרה, בערך 20 דקות לעבודה וחזור ובאיזשהו שלב זה כבר נהיה מעיק קצת, כבר פחות בא לי, האוטו ישן יחסית אז כל הבלאי הטבעי מתחיל לתת את אותותיו.

אני מאוד אוהב את האוטו והוא בהחלט עושה את מה שהוא צריך לעשות טוב אבל וואלה יום יום זה לא כזה כיף כמו שחשבתי שזה יהיה ולפעמים בא לי לקחת את כל הכסף שחסכתי לטיול אחרי צבא ופשוט לקנות אוטו מודרני שכל מה שהוא יודע לעשות זה להגיע מנקודה א' לב'.

כמו שאמרתי בהודעה הראשונה, לא משנה מה נגיד לך אתה תמצא דרך שבה אתה "מסדר" את זה (יהיה קשה בחניה בבית - יש מוסטנג אספנות) לדעתי זאת ההוחכה שאתה נעול וזה מה שאתה רוצה, שזה בסדר, זה לגיטימי וזה בדיוק מה שהיה לי עם הקליאו, כולם בערך מסביב אמרו לי שלא כדאי אבל אני רציתי ובסוף קניתי, להגיד לך שלפעמים אני חושב לעצמי שהם צדקו - וואלה צדקו, אבל עדיין הייתי עושה את זה שוב.

הבעיה בתחביב שזה משהו שיגרום לך להוציא כסף ולהשקיע ולא לקבל בחזרה תמורה חומרית, אז אני במקומך הייתי לוקח את זה צעד קדימה, הולך קצת לומד אחזקה בסיסית שצריך לעשות לעיתים קרובות, מנסה להרגיש מה זה חיפושית באמת מעבר לצורה מגניבה ואם אתה עדיין חושב שזה מה שאתה רוצה אז תקנה, במרה הכי גרוע תפסיד כסף.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Renault Clio sport 2001 - Sold

תקשיב מה דניקס אומר לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2129 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...