Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה לגבי תיכנון תיבה לזוג סאבים של 10 אינצ'

שימו לב! השרשור הזה בן 6208 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בהמשך מסעותיי הלא פשוטים לבאס מסוים שאני מחפש ברכב, מסתבר שמה שיכול להיות הפתרון שלו פיללתי כ"כ הרבה זמן זה זוג של 10 אינצ' במקום מה שעד עכשיו חיפשתי (אחד של 12 אינצ').

היום התנסיתי עם סגנון כזה, כאשר שמתי ברכב לבדיקה זוג סאבים של 10 אינצ' מתוצרת קאדנס מדגם ה - BEAST שלהם (מפרט למי שמועניין - http://www.cadencestore.com/ProductCart/pc/viewPrd.asp?idcategory=24&idproduct=61 )בתיבה אטומה (אני לא יודע להגיד כמה ליטר היא הייתה..אני מעריך שבסביבות ה - 40 ליטר גג), בקיצור,בטוח לא משהו שתוכנן יותר מדי בקפידה בהתאם לנתונים הטכניים והמכניים של הסאב.

הנקודה שלי היא שמאוד מאוד מאוד התלהבתי מהתפוקה שלהם, גם ספציפית מהסאבים של קאדנס ויותר מזה - מתצורה של זוג עשיריות על פני אחד של 12. לפי טעמי האישי זה קולע כמעט לבול מה שאני מחפש: הייתה המון עוצמה ויחד עם זאת זה גם היה מאוד עדין ומאוד קולע, הייתה הרגשה מאוד "נקיה" כשהסאב ירד נמוך (בעיקר במוזיקה שחורה ששמתי כדי לבדוק) - ווברציות מאוד מדוייקות שמאוד קלעו לטעם שלי מבלי שכול השמשות והפלסטיקים ברכב ירעדו גם כן.

מאוד התלהבתי מזה וגם כעסתי על עצמי שלקח לי כ"כ הרבה זמן עד שהגעתי למסקנה הזו שעדיף שניים של עשר מאשר אחד של 12 - בכול מקרה, לי זה מאוד מתאים.

בסופו של יום, החלטתי שזה מה שאני רוצה ברכב, אבל(!), אני רוצה משהו אפילו יותר איכותי (עם כל הכבוד שיש לי למוצרים של קאדנס - ויש המון כבוד...לגמרי בלי ציניות), וחשבתי על זוג עשיריות של JL מדגם ה - 10W3V3: http://mobile.jlaudio.com/products_subs.php?series_id=24

עוד לא בדקתי לגבי ההתנגדויות שנמכרות בצ'יפר (זה המקום היחידי שמחזיק את דגמי 2007 שמצאתי) אבל אני מניח שאלו יהיו רק 4 אום.

בכול מקרה, אני צריך עזרה בלתכנן תיבה לזוג סאבים כאלו, ושתיהיה תיבה אטומה. יצא לי פה ושם לתכנן תיבה לסאב בודד של 12 אינצ' וגם זה לא כ"כ הצליח, אבל אני בטוח שתיכנון של תיבה לזוג עשיריות (ועוד לסאבים שנחשבים איכותיים לדוגמת ה JL) צריך תכנון יותר קפדני ומדוייק ככול האפשר על מנת להפיק את המירב מהם.

אני אשמח לכול סוג של עזרה, ואני אודה גם על כל תגובה שתבוא.

תודה רבה - אביחי.

Chevrolet Silverado 2500HD - 2015 - LTZ

TW: Morel Supremo Piccolo | MID: Morel CDM 880 | MIDBASS: ScanSpeak Silver

SUB-WOOFERS: 2X JL Audio 10TW3 - Original Under The Seat StealthBox

TW Amp: Genesis Stereo 100 | MID+MIDBASS Amp: JL Audio 450/4 | Monoblock: JL Audio 500/1 | DSP: Helix Pro MK2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין בעיה - רק שבהוראות היצרן יש תכנונים לבניית תיבה בודדת של סאב אחד - וכול הנושא הזה שפתחתי עוסק בתיבה לזוג.

עוד מישהו?

Chevrolet Silverado 2500HD - 2015 - LTZ

TW: Morel Supremo Piccolo | MID: Morel CDM 880 | MIDBASS: ScanSpeak Silver

SUB-WOOFERS: 2X JL Audio 10TW3 - Original Under The Seat StealthBox

TW Amp: Genesis Stereo 100 | MID+MIDBASS Amp: JL Audio 450/4 | Monoblock: JL Audio 500/1 | DSP: Helix Pro MK2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיה בנפח כפול (רוחב כפול) עם מחיצה באמצע, לא משתפים את שני הסאבים באותו חלל תיבה

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6208 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...