Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבחן דרך - יונדאי I30N

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 1718 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אתם לא באמת צריכים משפט שנון ומתחכם כדי ללחוץ על הלינק, נכון?

מבחן מלא ראשון של itaysamurai, אז תהיו עדינים :-)

HOME-יונדאי-i30N.jpg

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 164
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לטעמי הרכב הכי יפה בקטגוריה (חיצונית)

עיצוב הפנים לוקה חסר, בעיקר המשטח המשעמם עם כניסת V12 שנראה כמו של טנדר צבאי.

אם היתה תיבה אוטומטית כנראה שהייתי קונה.

אגב, לשים 240 על אמינות כמו של יונדאי זה יקר אבל סבבה. אם היא תתגלה כאמינה כמו הדגמים הפשוטים זו תהיה קניה לא פחות ממעולה כיד שניה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סקירה יפה. שאפו על הכתיבה הרהוטה. רק הערה קטנה אחת באשר ל"מקטע הדינמי" :wink:

הרכב הוא רכב בעל הנעה קידמית הוא לא זוכה לבצע היגוי יתר, הוא פשוט מאבד אחיזה של הציר האחורי שהתיקון שלה פשוט על ידי הורדת הרגל מהגז. בלי דרמה של נעילות הפוכות.

אני נתקל לא אחת כאן, בתאורי חוויות של החלקה בכיכרות ="תחת יוצא" זה נראה אולי ומרגיש כמו היגוי יתר אבל זה לא.

Unlike rear wheel drive, you cannot use the throttle and brakes to sustain the slide in the FWD. ... Basically, a Front Wheel Drive can't drift, yes it's a slide but that's not pretty much everything

עריכה אחרונה על ידי zaf

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעולה, סקירה רחבה שנוגעת בכל פרט חשוב.

אני מאוד סקרן וחפץ לנהוג ברכב הזה, אולי ביום מן הימים.

לדעתי באמת הוזלה של 5-10 אחוז תהיה קצת יותר הוגנת, אמנם האמינות של יונדאי לא בעלת מוניטין של טויוטה, אך היא לא רעה כמו יצרנים אחרים (ואני לא אכנס לזה כדי לא לסטות מהדיון). מעבר לכך היתרון הגדול באחזקת קוריאנית הוא עלויות חלפים זולות (בשלב מתקדם יותר, בו מפסיקים לטפל במוסך היבואן) ביותר באופן יחסי (הוט האץ לעומת הוט האץ), ונגישות מלאה מול קוריאה באינטרנט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב הוא רכב בעל הנעה קידמית הוא לא זוכה לבצע היגוי יתר, הוא פשוט מאבד אחיזה של הציר האחורי שהתיקון שלה פשוט על ידי הורדת הרגל מהגז. בלי דרמה של נעילות הפוכות.

אני נתקל לא אחת כאן, בתאורי חוויות של החלקה בכיכרות ="תחת יוצא" זה נראה אולי ומרגיש כמו היגוי יתר אבל זה לא.

Unlike rear wheel drive, you cannot use the throttle and brakes to sustain the slide in the FWD. ... Basically, a Front Wheel Drive can't drift, yes it's a slide but that's not pretty much everything

את הסקירה שלי על ה-N אתן בהמשך, אבל חייב להתייחס למצוטט. לצערי אתה טועה ומטעה, שכן לגבי דידך דריפט = היגוי יתר. כל דריפט הוא היגוי יתר, לא כל היגוי יתר הוא דריפט. היגוי יתר אינו מילה אחרת לדריפט.

וכן, מכונית הנעה קדמית (וכפולה) יכולה להיכנס למצב של היגוי יתר. בהגדרה הכי פשטנית, מקום בו הציר האחורי "יוצא", כלומר הרכב פונה יותר ממה שהתכוון אליו הנהג, המדובר בהיגוי יתר. זה אינו דריפט כמובן (שאינו אפשרי במכונית הנעה קדמית) אך זהו היגוי יתר לכל דבר ועניין. כשהגלגלים האחוריים מחליקים החוצה מהפניה, זה היגוי יתר. לא דריפט, היגוי יתר. כשהקדמיים עושים את זה, זה תת היגוי.

במכונית הנעה קדמית היגוי יתר יהיה לרוב תוצאה של העברת משקל אגרסיבית מדי לפנים עם הגה מופנה, בין אם בכוונה ובין אם לא ואכן, כמו שכתבת, יתוקן לרוב עם דריכה אגרסיבית על הגז, למשל ככה:

[video=youtube;_FYEV66U-Go]

ואם תשים לב, במקרה חריף כגון זה, יש גם יש צורך בהפניית הגה לכיוון הנגדי לפניה.

הנה דוגמא נוספת שלא כוללת מגע, הרכב הוא אלפא GTV916:

[video=youtube;B-L36gi8s2A]

כאן הנהג היה פחות מוכשר מג'ייסון פלאטו, וירד מהמסלול. גם בהנעה קדמית היגוי יתר חריף שלא טופל כראוי - מסוכן.

עריכה אחרונה על ידי RK

ZC6 | JB43

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק רומן, לגבי התיקון, אגרסיבי או לא. אבל... ותמיד יש אבל. יציאת הזנב ברכב הנעה קידמית נובעת מאבדן אחיזה של הסרן האחורי עקב העברת המשקל קדימה. זה אכן אינו דריפט. אני טוען שכאן זו יותר סמנטיקה , האבדן מאופין בהיגוי יתר, אני לא בטוח שבמקרה של המבחן הוא היה מכוון ונישלט כלאמר הנהג התכוון לזרוק תחת וחזור . צריך הרבה! תרגול לבצע החלקה מבוקרת של רכב הנעה קידמית על מנת להפיק "הנאה" אמיתית.8)

אגב, גיסון נדחף, (פיש טייל) לא איבד אחיזה או כיוון לזה.

עריכה אחרונה על ידי zaf

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ג'ייסון נדחף, אבל התופעה הייתה אותה התופעה - הטריגר היה אחר. פיש טייל זה לא מה שהתכוונת, אלא כשהרכב משנה את כיוון ההחלקה, לרוב מספר פעמים. קרה לי, אגב, גם בהנעה קדמית וגם בהנעה אחורית. למזלי היה לי מספיק מזל ומקום כדי לחיות ולספר על זה.

לגבי האם במבחן הוא היה מכוון ונשלט - היה סמוך ובטוח שכן (אחרת זה היה מגיע לרמות שהבקרה הייתה תופסת).

שוב - זה לא עניין של הנעה, אלא הגדרה. אתה קושר בין דברים לא קשורים.

ZC6 | JB43

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב-205, הדוושה הייתה מנגנון היגוי נוסף, באמצעות העברת משקל היה מאד קל להוציא זנב ובעזרת מינון של הגז לקחת פניות. זה דרש מימנות גבוהה מהנהג, ודי בקלות יכלת לעוף מהכביש. היום המכוניות מתוכננות להיות קודם כל בטוחות - גם ה-208 וגם ה-308 יודעות להוציא זנב בהעברות משקל חדות תוך כדי סיבוב ולהדק את הפנייה, אך צריך להיות אידוט מושלם בשביל להגיע למצב ממש מסוכן.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ג'ייסון נדחף, אבל התופעה הייתה אותה התופעה - הטריגר היה אחר. פיש טייל זה לא מה שהתכוונת, אלא כשהרכב משנה את כיוון ההחלקה, לרוב מספר פעמים. קרה לי, אגב, גם בהנעה קדמית וגם בהנעה אחורית. למזלי היה לי מספיק מזל ומקום כדי לחיות ולספר על זה.

לגבי האם במבחן הוא היה מכוון ונשלט - היה סמוך ובטוח שכן (אחרת זה היה מגיע לרמות שהבקרה הייתה תופסת).

שוב - זה לא עניין של הנעה, אלא הגדרה. אתה קושר בין דברים לא קשורים.

מכיוון שלא אני נהגתי אין לי אפשרות לאשר או להכחיש כוונה 8) עדיין אני טוען ששליטה על העברות משקל אינה יכולת של כל אחד.

אגב ההגדרה של זנב דג התיחסה למכה בפינה שמשמשת להטות את הרכב הנפגע - כמו שמתרגלים במשטרת התנועה האמריקאית, על מנת לגרום לרכב הנרדף להפוך כיוון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מצב שבילבלתי עם PIT maneuver :-( בכל אופן אפשר להמשיך הדיון ביום שישי :lol:

עריכה אחרונה על ידי zaf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1718 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...