Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום שנה עם סוזוקי קרוסאובר 2014

ronaldo17
שימו לב! השרשור הזה בן 1651 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

סיכום שנה עם סוזוקי קרוסאובר 2014

הרכב נרכש לפני כשנה, מודל 2014 אוטומט, יד ראשונה פרטית, K90 ק"מ, מטופל ושמור.

אציין כי לפני הרכישה חיפשתי את הרכב הזה כחצי שנה, נסעתי בכל הארץ ולקח הרבה זמן למצוא את האחת השמורה, הנקייה והמטופלת.

הרכב נלקח לבדיקה במכון לפני הקנייה, הבדיקה יצאה פיקס, משם למוסך שטיפל ברכב לוודא שלא פיספסו משהו - הרכב עבר טיפולים כמו שעון, משם לבנק, לדואר והופ... התחדשתי ברכב דנדש.

זמן קצר לאחר קניית הרכב הכנסתי את הרכב ליישור קו וטיפול במוסך מורשה סוזוקי, במוסך נאמר שהרכב מטופל היטב ומלבד החלפת שמן ופילטרים שהגיע מועד החלפתם אין צורך לעשות שום דבר מעבר. עלות הטיפול במורשה סוזוקי הסתכמה ב – 600 ש"ח.

בנוסף ביצעתי את השדרוגים הבאים:

1. החלפת מערכת הסטראו המקורית במערכת אנדרואיד איכותית פלוס מצלמת רוורס.
  2. התקנת מערכת מובילאי.

הרכב נוח מאוד, כסאות נוחים, תנוחת נהיגה טובה, הגה מתכוונן גם לגובה וגם לעומק, מרווח גם מקדימה וגם לנוסעים מאחור (בוצעו מספר נסיעות ארוכות עם 2 נוסעים מבוגרים ומפונקים מאחור ללא תלונות), תא מטען ענק, ועוד יותר ענק אם מקפלים את המושב האחורי ואז מתקבל שטח אחסון גדול מאוד.

מבחינת אבזור, הרכב מאובזר בכל מה שהיה נהוג בזמן עלייתו לכביש ואף מעבר לכך.

הרכב כולל גלגלי מגנזיום, פנסי ערפל, כניסת USB, כניסת שקע מצת בתא המטען, בקרת אקלים מפוצלת לנהג ולנוסע, בקרת שיוט, מגביל מהירות, שליטה על הרדיו מההגה, מחשב דרך מפורט, חיישני לחץ אוויר ויש מצב ששכחתי עוד כמה דברים.

כל אלו אמנם נשמעים טריוויאלים אך לא בהרבה רכבים מהסגנמט הזה ניתן למצוא את כל האבזור הזה.

מבחינה טכנית / מכנית הרכב נעים לנסיעה, סוחב היטב גם בעליות של חיפה (יותר טוב מהיונדאי 30I), יחסית שקט (יותר שקט מהיונדאי 30I), הגה רך ומדוייק.

צריכת הדלק של הרכב בנסיעה בעיקר עירונית (85% עירונית) כולל מזגן ולא מעט עליות בחיפה, נעה בין 12-13 ק"מ לליטר בעיר; מחוץ לעיר בנסיעה מעורבת צריכת הדלק בגיעה ל 17 ק"מ לליטר, כולל לא מעט פקקים בגוש דן.

נתוני צריכת הדלק מדודים מהמשאבה ולא נלקחו ממחשב הרכב, למרות שהוא די מדוייק ולרוב מראה מספרים הקרובים לצריכה המעשית.

לסיכום, אציין שעד עכשיו אני מאוד מבסוט על הרכב, הרכב אמין, חסכוני, מאובזר ונוח מאוד.

כמו כן, עלויות אחזקה נמוכות גם בזכות צריכת דלק נמוכה וגם הודות לכך שהחלפים זולים כך שהטיפולים במורשה יבואן יחסית זולים.

מוזמנים להגיב, לשאול, להעיר בכיף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שחברי הפורום יודעים מהרב הודעות קודמות, אני עם רכב דומה מבציר 2016.

סה"כ הניסיון שלי די דומה, כולל הובלת כל המשפחה (5 מבוגרים), על ציודה (עד כדי שבוע באיסלנד הקרה), לנתב"ג וחזרה. צריכת הדלק שלי טיפה יותר גבוהה - כלומר 12-13 קמ"ל בשימוש עירו י ופרברי (מגורים בחיפה, עבודה בקריות ובעכו), ובסביבות 14-15 קמ"ל בשימוש בינעירוני עם נהג + 1-4 נוסעים. שים לב שמדובר בצריכה במשאבה, לא במחשב הדרך.

מבחינת אבור - אותי הוא מספק לחלוטין. מערכת המדיה משמשת אותי רק לשיחות טלפון (עקרונית אני אוהב שקט בזמן נהיגה). מגביל המהירות אינו מגביל אותה אלא מזהיר בצפצוף עדין כאשר עוברים את המהירות שנקבעה. את הפונקציה הזו מצאתי לא שימושית, ביגוד לבקרת השיוט שבה אני עושה שימש לא מועט. בידוד הרעשים סביר, בהתחשב בכך שמדובר בסוזוקי, יצרן שלפ יניסיוני באופן כללילא מצטיין בעניין זה. מבחינת ההיגוי אני ממש לא נתקלתי בתופעות השיוט שעליהן יש הרבה תלונות.

מבחינת טיפולים - גם אני מטפל במוסך מורשה ומחיר הטיפולים סביר. אני חייב לציין שלרכב שלי כ-45,000 ק"מ וטרם נזקק להחלפת רפידות בלמים! מצד שני, הצמיגים הם במידה נדירה ויקרה (205/50R17), כנראה שעלי להכין כ-3000 ש"ח להחלפתם ברביעיה באיכות סבירה.

דרך אגב, פות"ש, אם המצתים טרם הוחלפו תכין הרבה כסף לטיפול הבא. מוסכי היבואן גובים מחיר יקר למצתי האירידיום, בערך פי 4 (אולי יותר) ממחירם באמאזון או איביי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה טובה.

ממה שקראתי - ויתכן שלא מצאתי את המקורות הנכונים או שלא הבנתי - מדובר בתקלה בסדרות ייצור מוקדמות. שאלה ישירה למוסכניק שלי נענתה בצורה סתמית ולא ברורה.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הגיר, שאלתי במורשה יבואן האם יש אחריות לגיר, אמרו שאין, אך בגלל שמדובר בתקלה נדירה היבואן לפעמים יחליף כמחווה של רצון טוב, אך הדגישו כי אין שום אחריות.

ומדובר על אותו גיר מהשנים 13 עד 17, שאז יצא הדגם החדש עם גיר פלנטרי.

הגיר הרציף זהה בכל השנים, כך על פי מנהל המוסך בסוזוקי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגיר אותו גיר, ושימש גם בדגמים אחרים לא בארץ). אבל ממה שהבנתי פגם הייצור הוא משהו קטן ומרגיז - הצורה שבה הולחם איזה נגד על לוח אלקטרוני וגרמה לו להתחמם.

יש כתבה בטמקא שבה נטען שהיבואן לוקח אחריות, אבל, כאמור, מנהל המוסך שבו אני מטפל התחמק מתשובה ברורה. יתכן שאלה הוראות היבואן כדי להתמודד עם תביעות עתידיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1651 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...