Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אבא'לה בוא ללונה -פארק (נסיעת מבחן ליאריס TS)

רועי צוקרמן
שימו לב! השרשור הזה בן 7888 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

השעון המעורר של הפלאפון היה מכוון לשעה 11:00, די זמן לקום ולהתארגן לקראת נסיעת המבחן המתוכננת בת"א לקליאו ספורט 172 MK2. אבל בשעה 08:30 הוא צילצל פתאום. אבל זה לא היה השעון המעורר, זה היה אבנר מטויוטה, שהתקשר לדווח לי שהיאריס TS תגיע היום לנסיעות מבחן.

אחרי שסיננתי קללה עסיסית על זה שהעירו אותי מוקדם, נזכרתי שביקשתי מאבנר נסיעת מבחן שבוע קודם. יפה, הוא זכר לחזור אלי.

טלפון קצר למתן, ויצאנו לבחון את היאריס החמימה מקרוב.

השינויים מבחוץ מתרכזים בגריל עמוק יותר עם סבכת "כוורת", פנסי ערפל ותג TS מלפנים, חישוקים קלים בקוטר 15'' וספויילר אחורי צנוע

1900020.jpg

לסוכנות הגענו עם צפיות בשמיים. שפע של ביקורות טובות מחייבות את היאריס לקיים - והרבה. עיצוב הTS לא שונה מהותית מאחותה צנומת המנוע, ומתרכז בפגוש עמוק ואגרסיבי המשלב גריל "כוורת" ופנסי ערפל, בתג TS מלפנים ומאחור, ובספויילר קטן מעל החלון האחורי. חישוקי 15'' משלימים את המראה הקרבי, וכמובן הבדל גדול נוסף הוא מרכב 3 דלתות לראשונה ביאריס בארץ, שבמקרה גם הונמך ב20 מ"מ.

מבפנים השינויים מינוריים לא פחות. לוח מחוונים אנלוגי מחליף את זה הדיגיטלי במרכז הקונסוליה. המיקום נשאר נוח ואינטואיטיבי, אבל המחוונים הדיגיטליים צפופים ולא נוחים לקריאה, העדפתי את הדיגיטליים המקוריים יותר ב1.3.

נגיעות פה ושם של צבע אפור, ידית הילוכים דמויית אלומיניום ועור על ההגה (נראה זול ומצועצע) וידית ההילוכים מוודאים שנכנסנו למכונית הנכונה.

הגה בשני צבעים - אפור ועור שחור, לצד מתגים אפורים ולוח שעונים דיגיטלי מבדילים את הTS מהיאריס הרגילה. מחשב הדרך הדיגיטלי לא קריא באור שמש ישיר

1900025.jpg

כזכור מהיאריס הרגילה, תנוחה הישיבה הניתנת לכיוון לגובה לא מאפשרת הנמכה לגובה ראוי, וכפועל יוצא הנהג יושב גבוה מעט בתנוחה כמו-מיניוואנית. המושבים מציעים שפע של תמיכה צידית שחסרה כ"כ ביאריס הרגילה והם נוחים למדי, גם אם נוקשים קמעה.

ההגה מתכוונן לגובה אך לא למרחק, ובסך הכל ניתן לשבת בנוחות במושב הנהג. סיבוב קל של המפתח, ואנחנו כבר יוצאים לדרך.

1900031.jpg

דבר ראשון שתופס את תשומת הלב, הוא שילוב מצויין של מצמד רך ומדוייק ותיבת הילוכים חדה ומדוייקת להפליא. מהלך הידית קצר למדי, והכל עובד למשעי. זינוק מהמקום חושף גם את נקודת התורפה של הTS. זאת תבוא לרובכם כהפתעה. עם תזמון שסתומים משתנה ולמעלה מ100 סוסים, היה אפשר לצפות מיחידת הכוח להיות נמרצת או גמישה יותר. אבל לא זה המצב. כושר הנשימה של מנוע היאריס בסל"ד גבוה מוגבל, המנתק מגיע מהר ובסל"ד נמוך המנוע מרגיש קצת אנמי. רעש האגזוז והמנוע חוברים יחדיו לסימפוניה של כלים לא מכוונים, והורסים את החגיגה של המצמד והגיר הנהדרים.

הבלמים מוכיחים כושר בלימה נאה, גם אם לא מרשים - אך לזכותם יאמר שכושר הבלימה נמשך זהה לאורך זמן.

1900034.jpg

אבל לא נאמר נואש עדיין. ליאריס הזאת יש עוד תרגיל בשרוול.

אם המנוע לא מקיים, לפחות תקיים השילדה. נוחות הנסיעה מתקבלת על הדעת ואפילו די טובה למעט אי שקט מסויים של המתלים על מהמורות גדולות, אז נוטה היאריס לקפץ.

סידור המתלים - ביחד עם הנמכה של 20 מ"מ מבטיח שהיאריס החמימה שומרת על זוויות הגלגול מתונות, והנהיגה בכביש מפותל שטוחה למדי. רמת האחיזה גבוהה יחסית, והפתעת היום היא רמת השליטה הטובה של המצערת בגלגלים האחוריים. אדוני רוצה להגיע מהר הביתה בלי קונצים? אדוני ילחץ על המצערת בצורה אחידה וקשובה. אדוני מעוניין בחפוז של הצמיגים האחוריים ובהחלקה פוטוגנית לרוחב הנתיב? רוצה לוודא שחלון הצד נקי? עזוב את הרגל מהמצערת או הפחת את הלחץ עליה והנה יוצא לו הזנב לטייל.

אני אישית העדפתי את אפשרות התיקון עם המצערת, יותר מתיקון עם ההגה מלווה בתיקון נגדי כמעט פראי. ההיגוי, באותו נושא, מדוייק ומתקשר למדי, אבל העדר משקל מספק פוגם בביצוע הסופי.

אופי השילדה, לא יכל שלא להזכיר לי את הפג'ו של הטרום-פוליטיקלי קורקט. בלי מסננים, בלי שטויות ועם שפע חדווה.

1900040.jpg

אז מה היה לנו?

היאריס מציעה יכולת דינמית מעוררת השראה. היא נוחה בצורה מספקת, קלה לשליטה מהנה בכל מהירות וחדה ומדוייקת. שילוב המצמד-גיר מוצלח לפקקים ונהיגה בין עירונית כאחד, וההיגוי מדוייק גם אם מעט קל מדי. המנוע, כאמור, הוא הורס המסיבות - נשמע רע, נושם רע.

יאריס TS

מנוע 1.5 106ליטר, כ"ס ב6000 סל"ד.

14.7 קג"מ ב4200 סל"ד.

0-100: 9 שניות, מהירות מרבית: 190 קמ"ש.

מחיר: 99,000 ש"ח.

בעד: התנהגות, היגוי, מחיר.

נגד: נוחות במשטחים גרועים, מנוע אנמי.

סיכום: כיף של פעם.

1900049.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 52
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כל הכבוד על המבחן , כן ירבו.

המבחן של רועי ומתן תואם את מסקנותיהם של מבחנים ברחבי העולם פרט לעניין המנוע שדרושה בדיקה.

איך ייתכן שליאריס עם מנוע 1.5 שיש ביצועים טובים יותר מלפונטו HGT 1.8 ומל206 XS וכל זה עם נחיתות בהספק ובמומנט,ולמרות זאת המנוע שלה כ"כ רע??

שווה בדיקה. משיחה עם רועי נובע העניין שמדובר בעיקר באופי מרגיז של המנוע ופחות בתוצאות בשטח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך ייתכן שליאריס עם מנוע 1.5 שיש ביצועים טובים יותר מלפונטו HGT 1.8 ומל206 XS וכל זה עם נחיתות בהספק ובמומנט' date='ולמרות זאת המנוע שלה כ"כ רע??[/quote']

דבר ראשון משקל היאריס נמוך יותר (940 ק"ג מול כ-1020 בשתי האחרות)

דבר שני ביצועי הפונטו יותר טובים (יצרן 8.6), בשל יחס משקל/הספק נמוך יותר

רועי לא אמר שהמנוע רע..... הוא פשוט לא מרגש משהו

יובל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא דיברתי על נתוני תאוצה מול הפונטו.

במבחנים שאני קראתי היאריס גברה בביצוע כולל גם על ה206 וגם על הפונטו. על הפונטו בתאוצות ביניים ועל ה206 בכל סוג של תאוצה.

עדיין לפונטו ול206 יש יחס הספק משקל טוב יותר!

אני מאמין שמכונית בעלת יחס הספק משקל של 9.1 כמו היאריס יורדת מ-10 שניות. ואכן באותם מבחנים היא ירדה . לא 9 אבל לא רחוק.

חבל על הדיבורים , להזמין נסיעת מבחן ולבדוק :angel:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מאמין ששכחתי מנסיעות מבחן שרציתי לעשות בזמן האחרון... יש כל כך הרבה מכוניות שאני רוצה לנהוג עליהן...

נאלץ לדחות את זה קצת, כנראה...

רוני, גם רוצה לנהוג בטי ספורט

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמרת והלכתי לבדוק.

בארץ : אוטו מצאו שהאוטו מאיץ ב-9 וקצת עם 3 אנשים באוטו ומזגן

הגה כנ"ל- גם 9 וקצת

ממון - כנ"ל

אנגליה: TOPGEAR- 9.5

EVO-9.4

בשניהם מודגש בשחור- ז"א נמדד על ידם

ב CAR רשום נתון היצרן-9

וב AUTOCAR

11 שניות. הגיוני?? הסיוויק שלי עושה בפחות

אז איפה הם "כל העיתונאים"??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמרת והלכתי לבדוק.

בארץ : אוטו מצאו שהאוטו מאיץ ב-9 וקצת עם 3 אנשים באוטו ומזגן

הגה כנ"ל- גם 9 וקצת

ממון - כנ"ל

יש לך את הגליון שבו בדקו כמה זמן לוקח ל-STI להאיץ ל-100 עם 2 אנשים,

כלב, ונגרר?

איזה מדידה מוזרה... 3 אנשים ומזגן :shock:

ו-:mm_yeah: לרועי על המבחן הכתוב יפה מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגירסא החמה יותר שתבוא תהיה עם סופרצ'ארג'ר ולא אם מגדש..

היא תהיה מתחרה ישירה לקופר אס.

ראלימן

אולי מבחינת כוח, הבנתי שהיא תספק משהו כמו 150 כ"ס (המיני 163)

אבל אני בספק אם השלדה של היאריס אי פעם תשתווה למיני (כמו כן הגימור בפנים והנאת הנהיגה)

וכאירופו-פיל אני יכול להגיד שהיא עדיין יפנית.....

(לדעתי היאריס תהיה זולה משמעותית, מחיר הקופר S גבוה מידי)

יובל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המנוע אינו חסר כוח, אך הוא מרגיש כאחד שצריך "להלחץ" בשביל להניב תוצאות.

מבט חטוף בדף הנתונים מאשר את החשש - לTS שיא הספק המתקבל ב6000 סל"ד - זה הקו האדום!

כל הילוך החייב להסחט עד תום, על מנת להניב ביצועים נאותים.

הרכב לכשעצמו מרגיש חי וחזק ליומרות הפושרות, אבל שוב - באופי פעולת המנוע ובסאונד שהוא מניב יש משום אכזבה מסויימת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי מבחינת כוח, הבנתי שהיא תספק משהו כמו 150 כ"ס (המיני 163)

אבל אני בספק אם השלדה של היאריס אי פעם תשתווה למיני (כמו כן הגימור בפנים והנאת הנהיגה)

וכאירופו-פיל אני יכול להגיד שהיא עדיין יפנית.....

(לדעתי היאריס תהיה זולה משמעותית, מחיר הקופר S גבוה מידי)

החלוקה המלאכותית ליפנופילים וארופילים היא שלולה מהייסוד ומטופשת במקרה הטוב.

רמת השילדה של היאריס גבוהה, למרות העובדה שהיא גבוהה וגדולה מהמיני בכל אספקט רלוונטי.

אכות תא הנוסעים ביאריס לא נופל מהמיני (להפך, ברוב התחומים), תיבת ההילוכים טובה יותר משל הקופר והמנועים דומים ברמתם (יתרון קל למיני). היגוי המיני עדיף במקצת, אך לרעתה האחיזה העדיפה (או לזכותה, תלוי איך מסתכלים) שמקשה על משחקי מצערת ואיבוד אחיזה נוסח פג'ו ישנות.

היאריס, לטעמי - יכולה לתת מאבק טוב לקופר, וגם היא לא תנצח היא עולה 35 אלף פחות - הבדל עצום שלא מתבטא באותו היחס לטובת הקופר בביצועים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש משהו שממש לא נשמע אמין,

זה מדידה של 0 - 100 עם שלושה אנשים ומזגן ..

מכמה סיבות :

1. לא מודדים 0 - 100 עם 3 אנשים

2. לא מודדים 0 - 100 עם מזגן

3. לא הגיוני שעם שינוי יחס משקל הספק + מזגן המכונית תהיה כה קרובה לנתוני היצרן

בקיצור, משהו מאד חשוד פה !

דני G.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7888 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...