Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבחן - אלפא רומיאו ג'וליה

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 2480 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אף פעם לא הבנתי מה הקטע של אלפא. עכשיו אני מבין.

אלפא רומיאו ג'וליה במבחן.

אלפא-רומיאו-גול&#1.jpgאלפא-רומיאו-גול&#1.jpgאלפא-רומיאו-גול&#1.jpg

^ פורד פוקוס סטיישן שצולמה נוסעת ממש מהר ברוורס בכביש שמותר בו 110 קמ"ש.

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 362
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

• אחראי פורום

זאת הפעם השניה שאני נוהג בג'וליה.

קדם לזה מפגש בודד בג'נבה כשהוצגה ועמדתי מולה אדיש לגמרי. לא כ"כ יפה, לא כ"כ מעניינת,

ברמה שזה עימעם את ההתרגשות מלשבת באלפא חדשה וכ"כ מדוברת, עם ציפיות כגודל האוורסט שש פעמים למעלה למטה.

הבטחתי לעצמי שאת הדעות המוצקות אשמור אחרי שאנהג בה.

והנה זה בא.

היא טובה. מאוד טובה. התכונות הטובות שלה שמות בצל את המראה הכמעט סתמי, את הפאולים בפיניש ובאבזור, את ההגה הקל.

היא אתלטית וקלת רגליים, היא מהירה, היא אוחזת כמעט מוחלטת, היא נוחה, היא זורמת בפניות כמו הוט האצ', היא שרה מהאגזוזים כמו שהרבה זמן אלפא לא שרה ככה.

הגיעה אליי חבורה עליזה אך עייפה ונסענו רגוע במגרש הביתי שלי, בו יש הרים וגבעות לרוב.

כשנכנעו לעייפות וביקשו קפה, עשיתי להם "תראו ציפור!", ברחתי לאוטו ולקחתי קצת לבד.

שם ממש התאהבתי בה. עליתי בכבישים צפופים עם אספלט גמור ושיפועים חזקים, האוטו הזה מודבק לאספלט.

לוחץ גז כמו חמור בפניה בעייתית במיוחד, הזנב יוצא על המ"מ וחוזר בלי שום תיקון מצידי, בעדינות ובלי שום דרמה.

היא אוכלת את הבורות באופן כזה מרשים שמתגבר כשקולטים שאלו אותם מתלים ובולמים שמשאירים את הגוף הגדול הזה נייטרלי לחלוטין בפניות ובבלימות חריפות.

הגיר נהדר, ההעברות שלו משכרות יחד עם נביחה קטנה מהאגזוזים, במיוחד בהורדת הילוך. מחרמן.

לשלילה אני מציין את ההגה שאינו עומד בקנה אחד עם כיול השלדה והמתלים. הוא קל מאוד, קל בצורה מעצבנת. נכון - חד, מהיר ועדיין לא דורש תיקונים בישורת

כמו הרבה הגהים מהירים, אבל זה פאק. זה לא אמור להיות ככה.

במצב D תגובת הגז ביציאה מהמקום, גם יציאה עדינה, הוא אגרסיבי מדי.

ניצלתי את הזמן לבד וישבתי בה בחניון. שיחקתי, הזזתי, מיששתי.

פה קפצו הבעיות. ידית הגיר (שב.מ.וו החצופים העתיקו אחד לאחד) מורכבת כ"כ גרוע שזה יכול לחתוך אצבע.

המכסים השונים, הדלתיות הקטנות, לכולן מהלך מלא חיכוך ותחושה של קליפה דקה.

ברמת איבזור כזו, לוותר על מושבים חשמליים וקיפול מראות זה מחדל.

השאר טוב. המתגים שטינפו עליהם יודעי דבר, דווקא בסדר גמור. התצוגה יפה וקריאה, המולטימדיה מהמעט ששיחקתי בה גם בסדר.

ירדתי ממנה עם הידיעה שהיא תחליף את ה-159 מתישהו, כי היא שיפרה אותה כמעט בכל אספקט (אם מעניין אני יכול להשוות בינהן,

למרות שנראה לי שהזמן שעבר, אשכרה ברמה של שני דורות, קצת שומט את הקרקע מהשוואה כזו) ועושה עדיין את אותה עבודה -

מכונית גדולה ומכובדת שיודעת לספק את יצר הגירזון שנולדנו איתו עם תנועה מלאת סטייל ותחושות.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהגתי בה פעמיים. נסיעה אחת מאוד קצרה, בדגם הכי מאובזר, ונסיעה שניה בה קיבלתי אותה overnight בדגם המבחן פה.

עם כל מה שנכתב לגבי הניהוג אני מסכים לחלוטין (אחיזה, טרן אין, שלדה קלה). לגבי תחושת היוקרתיות בתא הנוסעים פחות. העיצוב יפיפה זה בטוח ומעניין יותר מסדרה 3, אבל לא יעזור כלום, יש שם פאולים בגימור שלי אישית קשה איתם כשאני בא מהמתחרה שלה.

יש שם עוד דברים קטנים ומעצבנים שאולי לא דיל ברייקרים, אבל בכל זאת, כמו חוסר מוחלט במקום איחסון, גרפיקה של קומודור 64 במסך מולטימדיה, מושבים קשים מדי (מושבי הספורט של ב.מ.וו משמעותית טובים יותר), גיר קופצני במהירויות איטיות כמו שצוין במבחן (אשתי העירה על זה כשישבה לידי ברכב), ואיבזור קמצני משהו (חוסר במצלמה, או מראות מתקפלות ברכב של 280k ש״ח לא מקובל עלי). מה שכן, הגג הפנורמי נהדר, וזו אפילו לא אופציה בב.מ.וו.

אגב, פעם ראשונה שאני שומע שניתן לקבל את המסך הגדול (8.8) בגרסה הכי מאובזרת, כי נהגתי בה ולא היה...

בסופו של דבר אלפא עשו עבודה נפלאה פה, אבל מבחינתי לא מספיק נפלאה כדי לגרום לי ממש לחשוק בה, ובאמת שחיכיתי לה (דאגתי להיות שם כשהשיקו אותה בג׳נבה) .

עריכה אחרונה על ידי robertf
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב הכי מדובר בפורום? מוקד השיטסטורמס במה שנראה מאז ומעולם? הרכב שהכי פחות אנשים יקנו אבל הכי הרבה מדברים עליו? הרכב שלכל אחד יש עליו דעה?

ב-14 שנותיי בפורום לא היה רכב שעורר עניין בסדר גודל כזה, עם מעל 100 עמודים בשרשור אחד ועוד כמה שרשורים נלווים. גם בין המובילים מעולם לא היה רכב שעורר כ"כ הרבה ביקוש למבחן, ולפחות לעניות דעתי, היו מכוניות מושכות לא פחות, ואף יותר, במערכת.

והנה היא חונה מתחת למשרד שלי. ממש כמו ב"טיסה נעימה", בחרתי בזמן הכי לא מתאים להוריד את הסיגרילות מהתפריט. ממש היה מתאים לסיעורי המוחין שהמבחן הזה העלה. כבר נהגתי בה בעבר (http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?600672-%D7%90%D7%9C%D7%A4%D7%90-%D7%A8%D7%95%D7%9E%D7%90%D7%95-%D7%92-%D7%95%D7%9C%D7%99%D7%94-%D7%90%D7%99%D7%9A-%D7%94%D7%99%D7%90-%D7%A0%D7%95%D7%A1%D7%A2%D7%AA&p=5309349#post5309349), אבל תמיד טוב לקבל פרספקטיבה נוספת.

הג'וליה התייצבה למבחן בצבע לבן, עם חישוקים דומים קצת לאלה של ה-159. חלק אוהבים, חלק לא, אני הייתי מעדיף אותה עם חישוק יותר "אלפיסטי". הדעה שלי על העיצוב החיצוני של הג'וליה היא שהוא פשוט לא פוטוגני – בתמונות היא נראית משמעותית פחות טוב מאשר במציאות. עם זאת, 156 או 159 היא לא, וחסר לה אפקט ה"וואו" שהיה לקודמותיה, אבל הפרופורציות שלה מאד נכונות, כמצופה מרכב הנעה אחורית. יש תמורה בעד אגרת הדרייבשאפט. פלוס מהותי, בעיניי, הוא שהג'וליה נמוכה, ונותנת בכך קונטרה של ממש לאופנת הג'יפונים והצמיחה לגובה שמאפיינת פחות או יותר את כל שוק הרכב בשנים האחרונות.

בפנים מגלים ריפוד עור משולב בד בשני גוונים, קאמל ושחור. מאד יפה לטעמי, והעור נראה ומרגיש איכותי ביותר. הדאש נראה כמו אבולוציה מוצלחת יותר של הסדרה 3 והוא בהחלט נעים למראה. הפאדלים של העברת ההילוכים קופצים לעין – הם עשויים אלומיניום וסימני ה"+" וה"-" חרוטים בתוכם – יפהפה. הם גם מקובעים לעמוד ההגה ולא להגה עצמו – גם נוח יותר, גם עוזר בנהיגה נמרצת, במיוחד כשהם מאד גדולים.

אלפא כמו אלפא, אי אפשר בלי מוזרויות. כפתור ההתנעה על ההגה. נוח זה לא, אבל היי, דומה לפרארי. שיכוך פתיחת תא הכפפות יכול היה להיות טוב יותר, וגם פתיחת התא המרכזי שבין המושבים לא בדיוק לעניין. שום דבר שיגרום לך לפסול רכישה, אבל מעצבן בהתחשב בסגמנט. המצית תופס מחזיק כוסות שלם ומשאיר אחד בלבד. בסטלביו טיפלו בזה יותר טוב, אולי ישונה גם כאן במסגרת איזו מתיחת פנים. אין תאי אחסון רבים ואלה שיש לא גדולים במיוחד . מספיק, אבל לא יותר מזה.

שני מסכים לג'וליה. אחד קטן, בין המחוונים הראשיים. אחד קטן גם כן, במרכז הדאש. בגרסאות הבכירות הוא גדול יותר. השליטה עליו מתבצעת עם מערכת שדומה לממשקים המקובלים בב.מ.וו. ואודי. לא משהו לכתוב עליו הביתה, אבל גם לא רע. אפשר ללמוד די בקלות.

טווח כוונון ההגה והמושבים מאפשר מציאת תנוחת הנהיגה טובה והמושב נוח. גם ליושבי המושב האחורי המרווח לא רע בכלל, גם אם אף אחד לא יטעה לחשוב שהוא בקיה קארניבל.

תא המטען סביר בנפחו, אבל פתח ההטענה לא רחב והתא עצמו לא גבוה מספיק, פונקציה של היות הג'וליה נמוכה כאמור.

הסיגריות של החבר'ה נגמרו, אז הגיע הזמן להניע ולנסוע. הג'וליה נוחה, וזה ניכר ברחובות נשר המטולאים והדי שבורים, כולל פסי האטה לא נמוכים ולא אחידים, וזה הישג לא רע בהתחשב בתחושת הקלילות שהרכב משדר. V די חשוב לרכב מנהלים, שאמור לבלות זמן לא מועט על הכביש. מחוץ לעיר, בשיוט, הג'וליה מאד רגועה. צליל המנוע אינו נוכח בתא הנוסעים ובידוד הרעשים טוב, חוץ מהסאנרוף, שקצת מעיב על החגיגה. בצד השלילה בעיטות לעתים שמגיעות מהגיר בהילוכים הנמוכים, בעיקר במצב D בבורר ה-DNA, שם כנראה ניסו לשוות אופי ספורטיבי (מדי?) להעברות ההילוכים.

כשהכבישים מתחילים להתפתל בואכה הגליל, מגלים שהנוחות של המתלים לא מביאה לתשלום מיידי ברופסות, אלא ההיפך הוא הנכון. זויות הגלגול מתונות ומרוסנות והתנהגות הרכב מאד צפויה ומגובשת. ההנעה האחורית נותנת את שלה בהיגוי מאד נקי וטרן-אין מיידי, אם-כי אני, באופן אישי, מעדיף הגה כבד יותר, וגם ההתקשות שלו במצב D לא מספיקה לטעמי. בפניות הג'וליה מאד נייטראלית, בלי תת-היגוי אבל גם בלי היגוי יתר. לי אין בעיה עם זה, אבל אלה שסבורים שמהות התנהגות הרכב היא היגוי-יתר עלולים להתאכזב, הן מכמויות האחיזה והן מחוסר האפשרות לבטל בקרות. מצד שני, היא מגיבה היטב לדוושת הגז, והגם שזה לא בא לידי ביטוי בסחיפות זנב, אפשר לנהוג אותה עם הדוושה, ובשילוב הקלילות שלה וההגה המדויק זה מאד מהנה. מכל מקום, הקצב שהג'וליה מסוגלת לפתח מהיר ומרשים, והדבר נכון גם לכבישים מהירים יחסית וגם למשעולי עיזים שדומים יותר לסטייג' ראלי. אמנם, כמו בכל רכב מודרני, לא מקבלים הרבה פידבק מההגה, אבל הוא מאד ישיר ומדויק, ויש די והותר פידבק מהשלדה. בעיניי הג'וליה מאד מהנה לנהיגה, בעיקר בזכות המתלים המגובשים ובזכות תחושת הקלילות והישירות שבנהיגה בה. כתבתי את זה בעבר, הג'וליה מרגישה קלה מהמשקל המוצהר שלה, ורע זה לא יכול להיות. בצד החובה קורה A, שבשל עוביה ובשל הזווית שלה עלולה להפריע לשדה הראיה בפניות חדות. לא משהו ייחודי לג'וליה, אבל בהחלט לא יתרון. בנסיעת המבחן הראשונה התלוננתי על תחושת דוושת הבלם, אבל הפעם זה הפריע פחות. אמנם לא מושלם והג'וליה, בניגוד ל-156 ולג'ולייטה, לא נשתלת עם ליטוף הדוושה אלא דורשת לחיצה די עמוקה, אבל היכולת קיימת וניתן למנן את הבלימה לאחר הסתגלות קצרה.

במהלך המבחן יצא לי לנהוג כ-150 ק"מ, כמעט ברציפות, ובין הנהיגות להיות נוסע בכ-50 ק"מ נוספים, חלקם במושב האחורי. שוב, הג'וליה מאד נוחה והקילומטרים והשעות עברו בלי תלונות מצד הגב, חשוב מאד הן לייעוד הרכב והן עבורי אישית, בהתחשב ב-100 ק"מ היומיים הממוצעים שלי. בהחלט נקודה לזכות הרכב, גם עבור הנהג וגם עבור הנוסעים.

האם הג'וליה מושלמת? ממש לא. היא לא חפה מפאקים איטלקיים טיפוסיים, כמו איכות גימור לא מושלמת, מיעוט מקומות איחסון ומהצל הכבד של שם המותג וסאגת הפיתוח הארוכה. מצד שני היא באמת מכונית טובה – נוחה, מתנהגת, מרווחת ואפילו נראית טוב, גם אם לא כמו שציפו ממנה.

קשה מאד לסכם את הג'וליה – היא בבירור מכונית טובה, הכי טובה שאלפא הוציאה מאז ומעולם, אבל נראה שהעננים המרחפים מעליה מגדילים כל פשלה קטנה למימדים ענקיים, לפחות כאן בפורום, כאשר בפועל אף אחד מהחסרונות שלה לא קרוב לרמה של דיל-ברייקר. לכן, הסיכום שלי הוא שבשלב זה הג'וליה היא המצטיינת הדינאמית של הסגמנט, וטובה מספיק בשאר ההיבטים בשביל להיות אופציית רכישה רלוונטית. כמו שסיכמתי את הפוסט הקודם, שיהיה לה בהצלחה!

ZC6 | JB43

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היא נייטרלית בהחלט, פשוט לא שובבה במובן הפרוע של המילה. היא כן throwable, במובן שקל לזרוק אותה מכיוון אחד לשני, אבל זה לא מלווה בדראמה. לי ולסגנון הנהיגה שלי זה מתאים בול.

ZC6 | JB43

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שמי בא להיות משוכנע בחיים לא ישתכנע.

משפטים כמו "ניסיתי להשתכנע" והצדקות נוספות שעפו פה בשרשור המקביל פשוט מבהירות שלא מדובר בקהל הלקוחות של הרכב הזה.

תודה רבה לכל מי שכתב. כיף לקרוא אתכם.

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהבתי מאוד את היכולות הדינמיות שלה.

פחות אהבתי את גימור הפנים, בקרת אחיזה וכל מיני דברים קטנים ומעצבנים אבל יחסית שוליים.

בשורה התחתונה, הג'וליה מצויינת, מיוחדת, לא אפויה ב-100% אבל בכללי, יופי של רכב.

סוף סוף משהו לגיטימי מבית אלפא.

הבעיה הכי גדולה שלה תהיה הנישות המצומצמות להן היא פונה:

לדעתי, בארץ, היא תימכר בעיקר לחובבי המותג ולנשים עם ממון שג'יפ זה גדול להן מדי.

חובבי מותגים בכללי יעדיפו להיצמד לסמל של במוו אאודי או מרצדס.

לחובבי נהיגה יש אלטרנטיבות טובות יותר במחירים של הגירסאות המעניינות.

הגירסה של ה-280 כ"ס כבר יקרה יותר מ-235M שבגיזרת ה-fun מציעה יותר מהג'וליה.

בכל מקרה, טוב שמייצרים מכוניות כאלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלו שבאים פתוחים (בפני עצמם, לא בפני אחרים) ומסוגלים לבצע השוואה אובייקטיבית (שוב, בינם לבין עצמם).

למשל הטיית הסמל היא מאוד קשה להתעלמות בעיניי. בסוף בנאדם בא לשפוך סכום 6 ספרות וצריך להצדיק לעצמו שזה יהיה על משהו חדש ולא מוכר לעומת הישן והטוב. בהחלט קשה.

לדעתי מי שבא בגישה של "אני אנסה לשכנע את עצמי" מראש, אולי באופן לא מודע, יקנה יותר משקל לחסרונות ולו הקטנים שביותר. כי מאוד קשה להחליף משהו שעובד לך.

אגב, זה לא שכל מי שלא בחר בג'וליה לא קהל היעד שלה. יכול להיות שמישהו באמת שוקל את כל הטוב והרע באופן אובייקטיבי כלפי עצמו, ואז מחליט שהחסרונות שלה עולים על היתרונות. גם לגיטימי.

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר התייחסותכם למחיר של הרכב?

ובפרט למחיר גרסת הבסיס (והתמורה בה מבחינת איבזור), ומחיר הגרסה הנבחנת, ושתיהן אל מול המתחרות.

לדעתי סעיף המחיר והתמורה הוא החיסרון הכי בולט של הג'וליה.

מסכים עם דברי שלומי בעיניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2480 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...