Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צבעי מכוניות

Guest Anonymous
שימו לב! השרשור הזה בן 7861 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לאחרונה אני מתכננת לקנות מכונית קטנה ואמנם זה נשמע שיטחי אבל תמיד תכננתי שהיא תהיה בצבע שחור. לאחרונה אני נתקלת בהתנגדות כי אומרים שצבע שחור לא בנוי לטמפ' בארץ שלנו. האם זה באמת משמעותי?

כמו כן אמרו לי שגם ללחות יש השפעה בבחירת הצבע, ורצוי לי לקנות לבן

(אני גרה בתל אביב ודי לח פה)

איך אני יכולה להיות בטוחה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי יש מכוניות שצבע שחור הופך אותן מ"סתמיות" למהממות.

כך למשל הקליאו ספורט MK1 ועוד...

מהנסיון שלי עם 2 מכוניות שחורות (ואחרות בשאר הצבעים), בניגוד למה שאומרים שהצבע לא משנה הרבה בחום, הוא כן !!

להכנס לאוטו שחור שעמד בשמש זו בעיה רצינית, הרבה יותר מאוטו לבן למשל.

אבל לצבע השחור יש חסרונות נוספים,

הוא רגיש מאד לשריטות ובגלל שצבע היסוד הוא בהיר, רואים אותן יותר מאשר על צבעים אחרים.

שעה אחרי שרוחצים אוטו שחור, צריך לרחוץ שוב. ככה זה, על שחור רואים אפילו סתם אבק.

שנאמר : "תמיד דופקים ת'שחורים" .. :wink:

בקיצור, אני אוהב את הצבע השחור ולא אתנגד לקנות מכונית שחורה ובתנאי שהצבע הולם אותה.

דני G.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתה לי מכונית כחולה כהה וגם מכונית עם גג שחור (נפתח, כמובן...) ואני יכול להמליץ כדלהלן:

א. לקנות כיסוי ברזנט לרכב, במיוחד אם במשך היום אין לך חניה מקורה בעבודה/בבית.

ב. מכונית שחורה נוצצת יכולה להיות יפה במיוחד (אני חושב על רנו וול-סאטיס חדשה ומדהימה בשחור שראיתי ביום א'), אבל רק כשהיא נקיה... תהיי מוכנה לעבור במנהרת שטיפה בכל פעם לפני שתרצי להרשים מישהו.

ג. להיות רגועה... באים לאוטו, פותחים את הדלת, מחכים בצד איזה דקה, מפעילים מזגן, מחכים בחוץ עוד כמה שניות... לא נורא.

חוץ מזה, מעט מכוניות נראות טוב בלבן - בעיקר כאלו בעלי מתאר שיוצר משחקי אור וצל (כמו אלפא 147, או סובארו אימפרזה). מכוניות "תפוחות" כמו רנו מגאן נראות ממש משעממות בלבן. במיוחד כשבאץ השמיים מאוד בהירים לרוב, ואין אפקט של צבע שמעשיר את הלבן.

צבעים שמתאימים לצבע הרקיע בארץ, הם בעיקר צבעים כחולים - תכולים, והצבע האדום שיוצר קונטרסט חזק.

ערן | חבר IAROC - הבית לבעלי וחובבי אלפא רומיאו* - נפגשים כל יום שישי בהרצליה פיתוח!

*וגם אבארט :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני גר בתל אביב, ומסתובב וחונה בה 90% מהזמן (ואין לי חניה מקורה בבית, ורק חצי-מקורה במשרד). מעולם לא חשתי השפעה מיוחדת של לחות, רסס, שמש וכו'. היתה לי מכונית אדומה (ההיא עם הגג השחור), כאשר אדום נחשב צבע שבו הדהייה בולטת במיוחד, ואני יכול להבטיח לך שהאוטו נשאר אדום, בוהק ויפה במשך 3.5 שנים.

כמובן, שצמצום החשיפה לשמש עוזר, לכן המלצתי על ברזנט (אני דווקא לא שמתי עליה - פחדתי שאנשים יישענו על הגג, כי לא יראו שזה קבריולט), אבל זה לא עד כדי כך קריטי. וכמובן רצוי לנקות את ה"מתנות" של הציפורים מוקדם ככל שאפשר כדי למנוע סימנים.

ערן | חבר IAROC - הבית לבעלי וחובבי אלפא רומיאו* - נפגשים כל יום שישי בהרצליה פיתוח!

*וגם אבארט :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי

החיים זה לא סרט שחור/לבן - כלומר יש עוד כמה אפשרויות.

רוב המכוניות נראות טוב בכסוף - צבע בהיר כמעט כמו לבן.

וההעדפה האישית שלי - אדום (כמובן רצוי גם פרארי :cry: ) עדיין לא כהה כמו שחור.

ויותר חשובה המכונית עצמה ולא הצבע.

ירון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נראה לי שיש מקום להגיד "כסוף זה יפה" כי יש מכוניות שכסוף דווקא לא מתאים להן, הכל תלוי בטעם האישי.

למשל - הצבע ירוק "חיפושית זבל" שמשום מה ראיתי על הרבה 307 לדעתי לא מתאים לאוטו הזה, אבל על יאריס הוא דווקא מוצלח.

הצבע במכונית שלי: אפור (או "אפור עכבר" כמו שאנשי טויוטה מתעקשים לקרוא לו :) )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7861 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...