Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תלאותיו של ד' בשוק המשומשות

danielisot
שימו לב! השרשור הזה בן 2118 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

על הכוונת

צרפתייה משומשת במצב טוב. ללא טרייד אין.

הזמן

תחילת 2018

התקציב

40

הנשק הסודי

המלצות החברים המדהימים בקארספורום.

השלל

בסוף נבחרה סיטרואן C5 שנתון 2010 מפרטית. לדעתי האישית רכב מפנק ברמות שלא רואה ממטר 95% מהמכוניות שנוסעות לידו בכביש. אפילו הצליל של המנוע כמו מוזיקה לאוזן.

המונה – (מומלצי הפורום)

העברת בעלות

יישור קו במוסך גבע התותחים !

דיטיילינג פנים הרכב אצל יבגני מ"נס-דיטייל" התותח !

מישלן פרימסי 3 מאוטו דיפו

שונות

סה"כ : 26 אלף

פחחות וצבע ודיטיילינג חוץ - בהמשך

תחנה ראשונה: פי גלילות

סוכנות מורשה היבואן-

היצע מגוון והרבה רצון טוב אבל לטעמי מעט מדי הצעות טובות.

לזכותם יאמר מתייחסים אליך כאילו אתה הלקוח היחיד במדינה.במגרש מכוניות שזופות ומשתזפות היטב. ליד המשרד שלהם הייצוגיות , הרחוקות הרבה פחות.

היסטורית טיפולים מלאה מהמוסך - לא תמיד מלא. צריך להתקשר ולראיין את הבעלים הקודמים או סתם להאמין לסוכן.

אחריות ויישור קו – להבנתי מוסכים לא מורשים.

מחיר - ניסיון להגעה קרוב למחירי שוק נתקל בהצעת as is ללא אחריות בבדיקה או יישור קו מטעמם.

תחנה שניה - היבואן טרייד אין

היצע מגוון. חווית לקוח מעולה אך כשיורדים לפרטים המכוניות (שראיתי) עם עבר לא מרשים.

היסטוריית טיפולים מלאה מהמוסך - יש(חשוב לדעת לבקש שלא לקבל סיכום שלהם).

אחריות לשנתיים - יש.

מחיר - לא כלכלי ביחס ליד2. נצמדים לכל גופה גם אם נכנסו בה מכל כיוון כאילו היא רהיט חדש שנחת רק עכשיו באיקאה.

תחנה שלישית - יד2

היצע דל יחסית. לפחות 60% סוחרים או חרטטנים. רובם ניתנים לסינון פשוט: בעלות קצרה או לא שלהם, רשום במודעה אישה בפועל עונה גבר, תשובות עקיפות, תשובות תמציתיות מדי או שסתם הכל מושלם, מוכנים להראות רק בשעות העבודה משום מה, כתובת בנתניה...

היתרון הגדול ביותר - רואים מי הבעלים. יתרון נוסף - מחירים ברצפה.

בסוף הסבלנות משתלמת. מצאתי רכב משפחתי בלי סיפורים ופיתולים, הכל כמו שנאמר לי. בינתיים טפו טפו מרוצה מאד.

דניאל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל זה ובלי אף תמונה?!? לפני ואחרי דיטיילינג לפחות? תתחדש!

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נושא מגרשי הרכב מעלה שאלות רבות. שוכבות שם מכוניות גמורות, חבוטות ועלובות שאולי במקרה הטוב ימכרו בעתיד כברזל, וכשניגשים לקבל עליהם הנחה, הנציגים לא מוכנים להתפשר ומתייחסים אליה כאילו זה ג'יפון קוריאני אופנתי שימכרו במחיר מחירון. כאילו והם מעדיפים שהמכוניות פשט יירקבו שם- העיקר לא למכור אותן... מוזר מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשעברתי במגרשים זו הגישה, הם מעדיפים לחכות שמישהו יבוא ויקנה במחיר שלהם מאשר לתת הנחה גם אם זה אומר שהרכב יחכה אצלם במגרש כמה חודשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובצדק.

רכב שנמכר במחיר נמוך משפיע על שווי הרכבים של החברה מול הבנק שנותן את המימון. רכב שעומד נרשם כאילו יש לו ערך לפי לוי יצחק ואז לא פוגע בערך החברה בספרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובצדק.

רכב שנמכר במחיר נמוך משפיע על שווי הרכבים של החברה מול הבנק שנותן את המימון. רכב שעומד נרשם כאילו יש לו ערך לפי לוי יצחק ואז לא פוגע בערך החברה בספרים.

ומה קורה איתו אחרי שנה שלא נמכר? שנתיים? פתאום יימכר במחירון? הערך שלו יורד באלפי ש"ח כל שנה. תסתכל בלובינסקי בפי גלילות- רכבים נטושים שנרקבים שם כבר שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר מזמן זה לא המצב בלובינסקי טרייד.

הם הבינו את זה.

חלק מהפתרון היה שת"פ עם טריידמוביל.

אני רכשתי לפני כשנתיים וחצי רכב משומש מלובינסקי טרייד. ששכב לא מעט במגרש שלהם.

הרכב היה יד 1 פרטית עם ק"מ נמוך ומצב קוסמטי מעולה. נרכש במחירי השוק.

לאחר הרכישה בוצע יישור קו על חשבונם. אבל בזמנו הייתה להם עסקה של שנתיים אחריות + טיפולים על חשבונם. העדפתי לוותר על זה תמורת הנחה ורכשתי את הרכב עם שנת אחריות אחת בלבד. לדעתי אחת ההחלטות החכמות שקיבלתי, אחרי שיצא לבדוק מה האחריות שלהם שווה.

מה אני בא להגיד בעצם?

פתאום קם אדם ומתחיל ללכת לסוכנות טרייד. מקבל הצעה לרכישת רכב כולל אחריות/טיפולים יישור קו וכו' - המחיר גבוה מהמחיר שיכל להשיג רכב זהה ביד 2.

ואז אומרים לו - רוצה במחיר זול יותר? קח AS IS. השאלה אם אותו אדם מבין שגם בשוק הפרטי מקבלים רכב AS IS.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובצדק.

אתה בטוח שהבנק נותן את המימון ולא אתה? אתה בטוח שאני ואתה לא שילמנו כבר מכספי הפנסיה על המכוניות הנרקבות פשוט אנחנו לא יודעים את זה? הכל לכאורה כמובן.

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001221335

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה אם אותו אדם מבין שגם בשוק הפרטי מקבלים רכב AS IS.

ההבדל הוא שמוכר רכב פרטי מכיר את הרכב ואת מצבו. עם קצת נסיון, שאלות נכונות (וגם מזל) אתה יכול לדעת אם המוכר אמין ולקבל החלטה מושכלת האם לרכוש במצבו הנוכחי.

טריידאין קיבל את הרכב כמות שהוא, ביצע לו בדיקה מינימלית והנציג לא יודע על הרכב יותר ממך. לכן יש טעם לבטח את עצמך בעזרת אחריות (גם אם כולנו יודעים מה שווה האחריות הזו).

I see now that the circumstances of one's birth are irrelevant; it is what you do with the gift of life that determines who you are

Mewtwo -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט לטעמי עדיף לרכוש רכב מאם פרטי אמין שיודע מה עבר על הרכב ויספר לך את כל הסיפור מסביב.

אבל אני לא מסכים לטענה הזאת ב-100%.

אדם פרטי יכול לחשוף או לא לחשוף את המידע באותה מידע שהטרייד יכול.

גם אם תשאל את השאלות הנכונות, אותו אדם פרטי שמאוד רוצה להיפטר מהרכב יכול לספר לך סיפורים.

לכן שאתה משווה מחיר של רכב בטרייד לשוק הפרטי והמחיר AS IS זהה - אני חושב שזה די הוגן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שלא צריך להאמין לכל מילה שמוציא המוכר והוא יכול להסתיר מידע.

אבל יש לו את המידע הזה. לנציג שראה את הרכב בפעם הראשונה היום בבוקר אין.

לטעמי, כדי שאקנה רכב משומש מנציג מכירות ולא מהבעלים עצמו צריך להיות ערך מוסף כלשהו. לרוב זו תהיה אחריות כלשהי (או מימון אם נדרש).

ברכישת הרכב המשומש האחרון שקניתי בחרתי ברכב ממוכר פרטי. למרות שהיה שתון אחד אחורה ומעט יקר יותר מרכב דומה ממגרש.

I see now that the circumstances of one's birth are irrelevant; it is what you do with the gift of life that determines who you are

Mewtwo -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

המד מראה 2500 קמ מאז הרכישה - הגיעה העת לסיכום ביניים.

אמינות

אפס תקלות.

נוחות

תענוג צרוף. מסאז לגב בכל נסיעה. מרווח ובידוד לנהג מהעולם החיצון.

חווית נהיגה

בתאוצות ופניות מרגיש קצת כבד וכך גם זז. לא לחובבי הטורבו.

לי באופן אישי זה כבר לא מפריע (למרות שנהגתי לפני הרכישה בפגו 508 החדשה ונהניתי מאד). למי שרוב הנסיעה בפקקים זה ממש לא ישנה לדעתי.

פוזה

מי שנכנס לרכב מתרשם מאד מהרכב (ומבעל הרכב :-) . לדעתי האישית מרשים גם מבחוץ.

תמורה לכסף

בינתיים הרכישה מתפתחת להיות אחת העסקאות הטובות בחיי. הפכתי לחובב מכוניות.

אם זאת אני לא מופתע שהכביש מלא בקוריאניות ויפניות. מי שאין לו זמן (ורצון) לבדוק רכבים וסובל מפוביה ממוסכים כנראה שC5 (ואולי סיטרואן בכלל) זה לא הדגם בשבילו.

נראה שזה רוב השוק בישראל. עובדה - בשבוע נהיגה אני רואה בקושי C5 אחת על הכביש.

אני מתכוון להמשיך לשפץ (לחדש) את הרכב להרגשה הטובה מבחוץ ככל שיתפנה לי תקציב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאחל לך הנאה מהרכב.

עם זאת אני חושב שאתה טועה לגבי הקוראניות והיפניות. הן גם מתקלקלות. לא מעט. בעיקר הקוראניות.

משום מה, אנשים מקבלים את זה יותר בהבנה. אולי אלו מחירי החלפים הזולים או המחשבה שזה "חד פעמי" כי ככה הדוד המבין אמר, לעומת צרפתיה - שזה ישר "אמרתי לך".

לא יודע. גם לא אכפת לי. אני מרוויח רכב מעולה במחיר אפסי ואין תחרות עליו גם. אנשים לא עומדים בתור.

פעם חיפשתי B3 - מצאתי אחת עם נתונים סבירים מינוס - הבן אדם אשכרה הזמין אותי להתמחרות מול 3 קונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הסיכום, מקווה שתמשיך להנות ותשתף גם אם יהיו תקלות.

ה-C5 הזו, לצערי הרב, מגיעה עם מנוע וגיר עתיקים שבעיר עוד אפשר לחיות איתם (אם לא אכפת לך מהבעיטות של הגיר) אבל ברגע ששינויי גובה בכביש בין עירוני נכנסים לתמונה, זה כבר (ממש) לא זה.

הגרסה החדשה יותר מגיעה עם מנוע שמצדיק את כל מה שחושבים על רכבים צרפתיים.

ככה שבכל מקרה, יש סיבות סבירות ללמה פחות ופחות רואים אותן.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2118 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...