Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה לגבי תיבה רובוטית שמתחילה

UlDa8
שימו לב! השרשור הזה בן 1768 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

ברכב שלי יש תיבה דו מצמדית עם 6 הילוכים, אין לי תלונות היא עושה את העבודה וגם מספקת חוויה יותר טובה במצב ספורט מאשר תיבות אוטומטיות רגילות.

הבעיה היחידה שלי איתה היא שלדוגמה אם אני עולה עליה (ללא עצירה) שמתחילה במישור ב 40-45 קמש מה שאומר שהאוטו נמצא בהילוך שלישי לפעמים קורה מצב שהוא לא מוריד לשני או ראשון והסלד יורד והוא יכול להידרדר. זה קורה לי לעיתים רחוקות שזה קורה, שאני כבר מרגיש שהרכב לא סוחב אני מעביר לניטרול ואז לD (ממש מהר - אין צורך ללחוץ על הבורר רק לדחוף למעלה לN ואז לD) והכל מסתדר (הוא שם הילוך ראשון כנראה) אני יודע שאפשר גם לעביר לM ולהוריד ל2 או 1 באופן עצמאי אבל יותר נוח לי להעביר לN ואז לD.

השאלה שלי עם זה יכול להרוס את התיבה או שזה בסדר.

חשוב להגיד שהבעיה הזאת לא קוראת כאשר עושים ״זינוק בעליה״ כי לרכב יש הייל אסיסט זה קורה לפעמים כאשר מורידים את הרגל מהגז והתיבה מתבלבלת.

תודה מראש!

דוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

לא מכיר ספציפית את התיבה שלך, אבל.. קיימות תיבות לומדות, הכוונה היא שהתיבה לומדת את הנהג(נהיגה רגועה/התגרזנות וכו') וכך היא יודעת במידה והנהג עם רגל ימין כבדה, התיבה לא ממהרת להעביר הילוכים ולהפך.

לא מומלץ בכלל הפטנט של העברה לניוטרל וחזרה, הבלאי גבוה וסתם שוחק את המצמדים.

מתי התיבה טופלה לאחרונה?

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התיבה עדיין לא טופלה (הרכב בן שנה וחצי) וכמו שרשמתי אין לי בעיה עם התיבה היא מחליפה הילוכים מצויין וחלק.

הבעיה עם העליות קוראת לפעמיים לרוב זה לא קורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הבעיה ללחוץ חזק יותר על דוושת הגז ברגע שהרכב לא מספיק סוחב?

התיבה במצב הזה תוריד הילוך או שתיים ותעלה את העלייה כמו גדול!

והטריק הזה שאתה עושה עם ידית ההילוכים מיותר, שוחק, לא הכי בריא לא לתיבה ולא לידית עצמה.

ובמקרה הכי גרוע, אם גם לחיצה על דוושת הגז לא עוזרת, תעביר למצב ידני ותוריד הילוכים, על זה אתה מתעצל? :roll:

Current: Seat Ateca 2019 1.4T (150HP) DSG7

Previous: VW Polo V 2012 1.4L (85HP) Manual Gear ---> VW Golf VII 2013 1.4T (122HP) DSG7 ---> VW Golf VII 2015 1.4T (150HP) DSG7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניסיתי פעם אחת פול גז אבל הוא הדרדר לא זוכר שהוא הוריד הילוך.

פעם הבאה אנסה באמת להוריד הילוך אני עושה את הטריק של הניוטרל נטו בגלל שזה הולך מאוד מהר (אבל אם יותר בריא להעביר לידני ולהוריד הילוך זה שווה את ״המאמץ״).

אבל כבר הבנתי שיותר עדיף לעלות את העליות בקצב איטי כזה כלומר לא למהר ללחוץ על הגז כשאני נוהג ככה לא צריך ניוטראל ולא מנואל.

תןדה על הטיפים :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

" אבל כבר הבנתי שיותר עדיף לעלות את העליות בקצב איטי כזה כלומר לא למהר ללחוץ על הגז כשאני נוהג

ככה לא צריך ניוטראל ולא מנואל."

....

:wink:

היותר נכון, להתאים את ההילוכים הנכונים למהירות ולמאמץ הנדרש.

להוריד ולהתאים בזמן את ההילוך הנכון.

עם תחילת העלייה (המאמץ) להתאים את ההילוך הנכון , וללחוץ על דוושת הגז

ורצוי כי סיבובי המנוע יהיו מעל 2500 סל"ד , כך המנוע מספק מומנט (כוח) מתאים למאמץ העלייה ולמהירות.

בד"כ למהירות של כ 80-90 קמ"ש.. עם סיבובי מנוע של 2500-3000 , יהיה מתאים ההילוך השלישי.

ולא לחשוש :-D מלחיצה על דוושת הגז.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1768 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...