Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמה מסובך התהליך של מעבר בנק ומעבר חברת אשראי?

super-man
שימו לב! השרשור הזה בן 2303 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

שמתי לב בחיובים החודשים שהתחילו לחייב אותנו בדמי כרטיס 19.80₪ דמי כרטיס/הנפקה.

בדר"כ אני תמיד מתווכח (זה מה שמפריע לי, שצריך להתעצבן ורק אחרי הרבה עצבים) עם הבנק, והם מבטלים את דמי כרטיס לשנה.

(הופתעתי שאני צריך כל פעם לעשות את זה דרך הבנק, אבל אמרו לי בגלל שזה כרטיס בנקאי.

הפעם אני אנסה לעשות את זה דרך חברת האשראי, אולי אצליח. פניתי אליהם בצור קשר באתר.

כי בסופו של דבר, הם הרי מקבלים את דמי כרטיס האלה, או שהבנק מקבל?)

נניח ולא יסכימו לי לבטל דרך חברת האשראי, ושוב יהיה צריך עצבים בבנק, החלטתי לבטל את הכרטיס

לעשות כרטיס חוץ בנקאי. כך שלפעמים הבאות התהליך יהיה פשוט וקל. בחוץ בנקאי למיטב הבנתי בשיחת טלפון

אחת אפשר לבטל את דמי כרטיס לשנה/שנתיים.

השאלה מה קורה עם כל התשלומים? צריך להתקשר לעסק עסק ולעדכן אותם בפרטי אשראי החדשים?

חברות תקשורת, טלפון, טלויזיה, מכללה, איתוראן של הרכב ועוד.

אם כן, אז אני מבין שאני קודם צריך להנפיק כרטיס חדש, לתת להם, ורק אז לבטל את הישן - נכון?

ואשמח גם לשמוע עד כמה זה מסובך לעבור בנק.

האם אני פשוט מגיע לסניף הבנק, אומר להם שאני רוצה לסגור את החשבון, ומה קורה עם היתרה בעו"ש?

מקבלים המחאה שאותה אני מפקיד בבנק החדש? יש עמלה לסגירת חשבון או משהו נוסף שאני צריך לדעת?

תודה רבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 63
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

1. השאלה הראשונה שעליך לשאול (את עצמך) הוא באיזה בנק אתה מנהל את החשבון ומה היקף הפעילות שלך בכרטיס האשראי. לכל כרטיס יש "יעעד שימוש" שמעליו תקבל פטור חלקי או מלא מדמי הכרטיס. לפחות בחשבון שלי מדובר בסכום השימוש בכל הכרטיסים בחשבון, כך שלא קשה לי להגיע לאותו "יעד".

2. אם אתה נזקק לאשראי באמצעות כרטיס האשראי יש לכרטיס הבנקאי יתרון - בדרך כלל הרבית שיגבה תהיה נמוכה מזו של כרטיס חוץ בנקאי. עד כמה - זה תלוי בסוג הכרטיס שלך ובמצב החשבון שלך בבנק. אני יכול לומר לך שהרבית בכרטיסים הבנקאיים שלי נמוכה בסדר גודל של 10% לשנה (!!!) מזו של הכרטיסים החוץ בנקאיים - אם כי לשמחתי איני נזקק למימון זה. גם מסגרת האשראי עשויה להיות יותר גדולה בכרטיס בנקאי, בהתאם למצב החשבון שלך.

3. בדוק מה דרגת הכרטיס המתאימה לך. נחמד להסתובב עם כרטיס זהב או פלטינה, אבל אם זה עולה לך דמי כרטיס שאינך מוכל לשלם רד לרמת הבין לאומי הסטנדרטי. זה יעלה את הרבית ואולי יפחית את המסגרת שציינתי בסעיף הקודם, אבל עשוי להפחית בדמי כרטיס ולצמצם את "יעד השימוש" שהוזכר בסעיף הראשון. אל תתפתה לכרטיס מקומי - קניות ברשת עשויות לחסוך לך לא מעט כסף.

4. בדוק אפשרות לכרטיס במסגרת מועדון כלשהו - מקום עבודה, מוסד לימודים, רשת צרכנות וכו'.

5. חברות האשראי השונות מתיחסות באופן שונה לבקשות ביטול\הפחתת דמי כרטיס.

6. אם יש לך בעיה של מסגרת קטנה מדי - גם זה נושא נתון לדיון עם חברת האשראי. כבר היו לי כל מיני סיחפורים מוזרים - למשל כאשר רציתי לרכוש מקרר ברשת מסויימת חברת האשראי הגדילה לי את המסגרת בלי להניד עפעף (אפשר לי קבלת כמה אחוזי הנחה בגלל הסדר בין חברת האשראי ללרשת החנויות), ובמקרה אחר העבירו לי מסגרת מכרטיס לכרטיס באותה חברת אשראי, והשאירו את המסגרת המוגדלת כאשר ביטלתי את הכרטיס האחר.

7. בצע כמה שיותר רכישות בכרטיס האשראי על מנת לעמוד ב"יעד". לי, אישית, זה גם מסייע לעקוב אחר ההוצאות - מזומן זולג בין האצבעות בלי להרגיש בעוד שכל פעולה, ולא הקטנה ביותר, בכרטיס האשראי גם גוררת הודעת SMS וגם מופיעה בדו"ח השוטף במרשתת ובדו"ח החודשי.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. לי נראה שזה לא משנה באיזה בנק להיות. פשוט קצת מרגיז אותי היחס.

שכל פעם צריך להתחנן, להתעצבן, להסביר להם ורק אז הם מבינים שבסדר, נבטל. זה מרגיז.

בגלל זה חשבתי לעצמי, איזה ערך מוסף נותן הבנק הספציפי? כמו כל הבנקים האחרים. פשוט הוא קרוב לבית. 5 דקות מהבית.

מעבר לזה, אין שום היתרון. משיכת כסף משלמים כל פעם 5.90₪. שזה גם מרגיז אבל אין ברירה.

השאלה, כמה זה מסובך? מעבר לבנק אחר.

2. אשראי זה הלוואה? כי אם כן אנחנו משתדלים שלא להגיע למצבים כאלה. גם אם צריך להצטמצם או לחיות עם חישוב ותכנון מראש.

כך שלדעתי אין צורך באשראי.

3. לא משנה לדעתי מה צבע הכרטיס או דרגתו. אני משער לעצמי שזה יותר לאנשים שהכרטיס מסמל משהו (כמו שעון יוקרה, רכב יוקרה).

שזה בסדר.

אבל לנו לדעתי זה לא משנה.

בסה"כ צריך כרטיס אשראי כי יש עסקים שאי אפשר לחיות בלי אשראי: תשלום לאיתוראן. תשלום לחברת הסלולר.

4. בדקתי, פחות מתחבר לדברים כאלה. אין לנו גם כ"כ הרבה אפשרויות. יש כל מיני מועדוני נכים אבל גם להם צריך לשלם כל חודש.

5. אכן. הן לא ששות לבטל. כי זה 20₪ קלים עבורם מדי חודש. אבל זה לא מעט, בשנה זה 240₪. סכום לא קטן.

6. מה זה מסגרת?

האם זה אומר, שאם בעו"ש יש לך 2500₪ אז מאפשרים לך לרכוש ב 5000₪? משמע, מסגרת של 2500 נוספים על מה שיש בעו"ש?

או שלא הבנתי נכון (אני לא מבין בדברים האלה כל כך) אשמח להסבר קצר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1

שכל פעם צריך להתחנן, להתעצבן, להסביר להם ורק אז הם מבינים שבסדר, נבטל. זה מרגיז.

בכל הבנקים זה ככה. תקבל פטור מעמלות לתקופה מסוימת אחרי שרבת איתם, כשהתקופה מסתיימת העמלות חוזרות.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פה דווקא אין לי הצלחה.

ניסיתי רק פעם אחת או אולי פעמיים לבקש פטור מעמלות.

אני גם לא זוכר אם ביקשתי פטור מכל העמלות, או רק מהעמלה 5.90ִ כשמושכים כסף, ואמרו לי לא.

אין דבר כזה, מה נראה לך?

אני כבר מזמן הכנסתי לי לראש, מה שקראתי פעם: שבנק זה כמו שוק, פשוט שם יושבים עם עניבות, זה הכל.

אבל זה כנראה משנה מי אתה, איך אתה נראה, איך אתה מציג את עצמך, כמה כסף יש לך בעו"ש?

חשבון עו"ש שנכנסת לו כל חודש, קצבת נכות, ומגיע הבן אדם או בן משפחה שלו, ומבקש פטור אפילו רק מעמלה אחת.

ברור לך לבד מה יגידו לו. או לפחות זה מה שאני הסקתי.

אבל פה לשלם 20₪ כל חודש על כלום (הרי את הכרטיס הנפיקו פעם אחת, למה לשלם כל חודש 20₪?) זה מעצבן אותי.

ועוד יותר מעצבן אותי, שאני צריך כל פעם להילחם. כשהבנתי שיש אפשרות אחרת: כרטיס חוץ בנקאי.

אז גם פה אשמח לתשובה מבעלי ניסיון - עד כמה היה לכם מסובך לבטל את האשראי הישן, ולהנפיק חדש מבחינת התשלומים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניסית את בנק איגוד? יש להם פטור מלא מעמלות עו"ש אם אתה (או כל בעלי החשבון ביחד) מכניס 7,000₪ ומעלה בחודש או משהו באזור. לא זוכר מה המינימום הנדרש לפטור מעמלה של כרטיס אשראי, אבל שווה לברר. מעבר לזה, לפחות בסניף שלי נתקלתי ביחס טוב ואישי, בלי תור של שעות ופרוצדורות מתישות.

כמובן שאם איגוד באמת ימכר למזרחי כל העניין הזה עשוי להתבטל, אבל בינתיים זה בתוקף למיטב ידיעתי.

עריכה אחרונה על ידי pooh-bear

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. סניף בנק בוחרים לפי הנוחות וטיב השירות. לא לפי הלוגו ולא לפי הג'ינגל. אם הסניף שבו אתה מנהל את חשבונך נוח לך - השאר בו. אם השירות ירוד - בדוק אפשרות לעבור למקום אחר - אבל לא בלי לקבל המלצות מחברים ומכרים שמכירים את טיב השירות.

1א. עמלת המשיכה שאתה מציין היא עמלת פקיד. טעות!! מזומן מושכים מהכספומט ובמנות יחסית גדולות כדי לצמצם את מספר הפעולות (כמובן בהקפדה לא לגרום למשיכת יתר נושאת רבית). בסניף שבו אני מנהל את החשבון אין יותר מזומן אלא לפי הזמנה - ואם מישהו רוצה למשוך הפקיד מלווה אותו לכספומט ומדריך אותו (כן, עדיין יש אנשים שלא מסתדרים עם המכשיר למרות שכספומטים קיימים בארץ קרוב ל-50 שנה.

2. אשראי זו הלואה - שיחכולה להנתן בתהליך הפורמלי של חתימה על טפסים בבנק, אובהליך מזורז של קניה ב"קרדיט" ודומיו. הגישה שלך נכונה, רצוי למעט בשימוש באשראי נושא רבית חלוקה לתשלומים ללא רבית יכולה להועיל במצבים מסויימים, אבל תמיד צריך לחשוב על כך שהתשלומים ייגבו בחודשים הקרובים והם מצמצמים את מסגרת האשראי.

3. בחר בכרטיס שיתן לך את התנאים הדרושים לך - בעקר מסגרת אשראי. כבר כתבתי - אני מנהל את מרבית חשבונותי בכרטיס, מקרים מיוחדים בהמחאות, ומחזיק מזומן בשביל העוזרת, הספר והיציאות של הבנים. אם אתה יכול לקבל כרטיס בדרגה יותר גבוהה בלי תשלום מוגזם יש לכך יתרונות שכבר מניתי.

4. מרבית המועדונים נותנים 1-3 שנים פטור מדמי כרטיס. נצל זאת, בסוף התקופה נסה לקבל הארכה, ואם זה לא הולך - נסה מועדון אחר.

5. הניסיון שלי הוא שונה, אבל תלוי בחברה ובסוג הכרטיס. דוגמא קטנה: יש לי כרטיס הקרוי "פאואר קארד" של כ.א.ל. (חוץ בנקאי). משך מספר שנים נתנו לי פטור מדמי כרטיס בשימוש חודשי של 1000 ש"ח ( זה לא הרבה -הוצאות דלק לשתי מכוניות סוגרות את הסכום), השנה כבר הסתפקו ב-1 ש"ח לחודש.

6. "מסגרת האשראי" היא סה"כ הסכום שאתה יכול לשלם בכרטיס בזמן נתון. לדוגמא - יש לך מסגרת של 10,000 ש"ח. קנית דלק ב-200 ש"ח והוצאת עוד 200 ש"ח בסופר - תוותר לך מסגרת של 9600 ש"ח. היית בפנצ'ריה וקנית צמיגים ב-2000 ש"ח בשני תשלומים - עכשיו המסגרת יורדת ל-7600 ש"ח. בסוף החודש תשלם לחברת האשראי 400 ש"ח דלק וסופר, ו-1,000 ש"ח ראשונים של הצמיגים - אתה עדיין חייב 1,000 ש"ח, ואז אתה מתחיל את המחזור הבא עם מסגרת של 9000 ש"ח. כעבור חודש נוסף המסגרת תחזור ל-10,000 ש"ח מינוס התחייבויות אחרות, אם תיקח על עצמך כאלה. שים לב שדיברתי על חלוקה לתשלומים של הסוחר, לא על מסגרת "קרדיט" של כרטיס האשראי שעליה החברה תגבה רבית, ובד"כ די גבוהה. שים לב לא להכנס להתחייבות כזו בלי צורך.

הערה קטנה: חברות האשראי אוהבות לשווק כרטיסים עם "אשראי מתגלגל". בלאומי קארד זה קרוי "מולטי", בישראכרט זה קרוי "מור" איני זוכר איך זה קרוי ב"כאל". הפיתוי הוא גדול - אפשר לשלם כל חודש סכום קטן. אבל זו מלכודת - החוב מצטבר ואתו ריבית דריבית יקרה. אפשר למנוע זאת בקלות - אם משווקים לך כרטיס מסוג זה קבע את החיוב החודשי בסכום שווה למסגרת הכרטיס, וכך לא תצבור חובות ורבית באופן בלתי נשלט.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עמלת משיכת כסף מכספומט של 5.90 שקלים? באמת?

בבנק הפועלים זה 1.35 שקלים, וגם על זה יש הנחות בכל מיני מצבים.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כמה חודשים אני ואשתי פתחנו חשבון משותף בבנק יהב, היא מורה אז אז אנחנו מקבלים פטור מלא מכל העמלות בחשבון.

התהליך יכול להיות מאוד פשוט או קצת מסובך, תלוי מאיפה לאיפה אתה עובר.

קודם כל, בדוק בבנקים השונים איפה אתה יכול לקבל קבוע פטור מעמלות, או לפחות לכמה שנים טובות (סטודנטים מקבלים פטורים, חיילים, חברים בועדי עובדים ועוד).

לך לבנק המיועד ובקש לפתוח חשבון.

בבנק החדש ינפיקו לך כרטיס אשראי, בחלקם ינפיקו אותו ישר, באחרים (כמו אצלנו) ימתינו לכניסת משכורת ראשונה ואז תקבל את הכרטיס.

פה העניין מסתבך (או לא): אם הכרטיס הקיים שלך הוא של אותה חברה כמו זה שאתה מקבל בבנק החדש, אתה לא צריך לעשות כמעט כלום - במעמד קבלת הכרטיס אתה יושב עם הבנקאי והוא מעביר את כל החיובים הקבועים מהכרטיס הישן לחדש, זה מה שהיה אצלי - היה לי מאסטרכארד והנפקתי מאסטרכארד חדש.

אם הכרטיס החדש הוא לא מאותה חברה, או מחברה שלחברת האשראי ה"חדשה" אין הסכם עם החברה ה"ישנה", אתה צריך להתקשר לכל העסקים שמחייבים אותך באופן קבוע ולשנות את האשראי שמופיע אצלם.

אם יש לך כרטיס חוץ בנקאי שמקושר לחשבון הישן, אותו דבר - אם זו חברה איתה לבנק יש הסכם, הבנקאי מעביר את החיוב. אם אין הסכם (כמו אצלי, יש לי כרטיס לאומי קארד של "בהצדעה"), אתה מתקשר לחברת האשראי ומבקש לשנות את החשבון שמקושר לכרטיס. הם שולחים לך טופס לפתיחת הוראת חיוב חדשה ואתה ממלא את פרטי החשבון החדשים.

סגירת החשבון הקיים מתבצעת באופן דומה, אבל הפוך - אתה הולך לבנק שלך ומבקש לסגור את החשבון, את זה אתה עושה אחרי שכל החיובים הקבועים שלך כבר הועברו לחשבון/אשראי החדשים. אם ישנה יתרה, במעמד סגירת החשבון אתה עושה העברה לעצמך לחשבון החדש, ואם יש מינוס/הלוואה אתה סוגר אותם.

בגדול, זה נשמע מרתיע וחתיכת סיפור, אבל אם אתה משקיע בזה חצי שעה ביום אתה מסיים עם כל זה תוך שבוע.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסניף מתנהל בבנק אגוד.

מההתחלה היה לא נעים בסניף. לא היה נגיש לאדם עם כיסא גלגלים (בעל החשבון).

ואז עם הזמן מצאו פתרון, וכיום הוא נגיש, אבל עדיין - אין דבר כזה לוותר על עמלות. אולי כי מדובר בחשבון של אדם נכה?

והפטור מעמלות הוא על מעבירי משכורת (בדגש על משכורת, ולא קצבת ביטוח לאומי).

אכן רוני 5.90 אם מושכים אצל הפקיד/ה.

כמדומני שגם על קבלת תדפיסים (מודפס שחור לבן) פירוט עו"ש, אנחנו גם משלמים סכום כזה.

sperial, למען האמת, פחות חשוב השירות. כי כמעט ולא זקוקים להם. מלבד פעם בחודש למשוך כסף להתנהלות היום יומית.

אני מופתע לשמוע שיש סניף בנק שלא מחזיק מזומן. אבל שמעתי לאחרונה שבנקים החלו לאט לאט לצמצם פעילות אנושית, ויותר דיגיטלית.

אולי זה מסביר את הסיבה.

היה לי קצת קשה להבין את ההסבר על מסגרת אשראי (ממש לא קשור אליך, אתה מתנסח ברור ומובן, אני חלש בדברים האלה) אבל אני מבין שזה לא משהו שאנחנו צריכים?

או שאני אבקש מסגרת ברירת מחדל (ידוע כמה היא? אם הייתי צריך לנחש אז - בגובה הסכום שנכנס לעו"ש?)

אני עדיין אשמח ללמוד מבעלי ניסיון:

איך עבר התהליך של מעבר לבנק אחר, והנפקת אשראי חדש והתשלומים שיש בכרטיס הישן?

תודה רבה.

עריכה: רק עכשיו ראיתי את תגובתו של חברי מעלי.

אז תודה רבה, אכן ענית לי על השאלות. אני מבין שאין דבר כזה "המחאה על סך היתרה בעו"ש"

אלא, פשוט אם יש לך היתרה, אתה מעביר אותה לחשבון החדש. איך לא חשבתי על זה בעצמי?

זה עדיף באמת. מאשר המחאות וכולי.

בנוגע לאשראי, אני מבין שאם אני עובר מאותה חברה לאותה חברה - קל.

מאותה לחברה - לחברה אחרת - קצת יותר מסובך.

הבנתי.

תראה, למען האמת לא מפריע לי להישאר בחברת ישראכרט.

מה שכן מפריע לי, שכרטיס בנקאי כובל אותך ואתה צריך להתחנן לבנקאי שלך. בבנק.

אז נראה לי נישאר באותה חברה, רק נעשה כרטיס חוץ בנקאי (נזמין לבד).

אני אבדוק של איזו חברה הכרטיס של: רמי לוי / שופרסל / סופר פארם.

אם ישראכרט אני אעשה אצלם.

ואז אני אתקשר למוקד (לא קל לתפוס אותם, משער לעצמי) ואשאל אם אפשר להעביר

את כל התשלומים מכרטיס 1 לכרטיס 2 (נקווה שאפשר, כי נשארתי באותה חברה).

לעשות כרטיס בבנק אני לא מעוניין בשום פנים.

דרך אגב, איך שכחתי, אחי הרי סטודנט. אולי באמת שווה לבדוק בבנק אחר פטור לסטודנטים.

טוב, איך שהוא נראה לי שאין מנוס - נעבור בנק.

עריכה אחרונה על ידי super-man
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אחיך סטודנט אין פשוט מזה: הציגו בבנק כרטיס סטודנט, וייקבל מיד תנאים משופרים - כולל פטור מעמלות ניהול החשבון וכרטיס אשראי למשך 4 השנים הקרובות. גש לסניף עם אחיך (הוא בעל החשבון), הציגו את תעודת הזהות וכרטיס הסטודנט, חתמו על כמה טפסים ו..זהו. Problem Solved. עשיתי זאת עם הבנים שלי, הפרוצדורה ממש קצרה ופשוטה.

ועוד כלל חשוב - לא לפנות לפקיד אם ה לא מחוייב. שינוי תנאי החשבון מצריך הגשת מסמכים וזיהוי אישי, אז גשו לשם. אבל משיכת מזומנים? רק בכספומט הסמוך לסניף בנק. בדקתי בתעריפון של בנק איגוד - זה יעלה 2.90 ש"ח לפעולה. שים לב להגבלת סכום המשיכה אשר נגזרת מסוג הכרטיס, סיבה לנסות לבקש כרטיס בדרגה יותר גבוהה. תשלומים בצע בכרטיס האשראי באינטרנט (יותר פשוט ויותר בטוח מאשר לגשת לדואר ולשלם במזומן או בצ'ק, וגם חוסך עמלות). מעקב חשבון בצע באינטרנט. פנה לשירות פרונטלי רק אם הוא חיוני מבחינת הגשת או קבלת מסמכים, או צורך בייעוץ אישי או משהו מסוג זה.

עוד דבר - דובר בהלוואות - את אלה קח רק לאחר בדיקה בכמה בנקים והתמקחות. "הלואות הבזק" למיניהן יקרות מאד וממש רצוי להמנע מהן.

עריכה - רחמים - בהמשך לדבריו של sronis: הבנק אינו מנסה לגנוב ממך, אבל הוא עסק שרוצה להגדיל את רווחיו. יש עמלות ברירת מחדל גבוהות. בקש את ההטבות המגיעות לך (או לאחיך) - הבנק יתן אותן. כיון שאנחנו במזרח התיכון צריך לסגל מנהגים של ג'מא אלפנא - להתמקח. ולהתנהל כמו ב-2017 כמה שיותר שירותים אוטומטיים\ממוחשבים\אינטורנטיים, כמה שפחות שירותים פרונטליים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש מרתיח איך שמתייחסים לאנשים בעלי מוגבלויות.

לא מכיר איך זה בבנקים אחרים (מעריך שגם שם יש הטבות) אבל בבנק הפועלים למשל בנאדם עם תעודת נכה זכאי למגוון הטבות (למשל פעולות ע"י פקיד במחיר של פעולות ישירות). עדיין, לא ברור לי למה בשביל פעולה כמו הוצאת כסף מכספומט אתם הולכים לפקיד, או למה אתם מדפיסים פירוט עו"ש. חבל להוציא כספים מיותרים וגם 6 שקלים זה כסף.

בלי קשר, בנק זה כמו שוק. חייבים להניח אוטומטית שמנסים לגנוב אותך וחייבים להתמקח.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוגע לאשראי, אני מבין שאם אני עובר מאותה חברה לאותה חברה - קל.

מאותה לחברה - לחברה אחרת - קצת יותר מסובך.

הבנתי.

תראה, למען האמת לא מפריע לי להישאר בחברת ישראכרט.

מה שכן מפריע לי, שכרטיס בנקאי כובל אותך ואתה צריך להתחנן לבנקאי שלך. בבנק.

דרך אגב, איך שכחתי, אחי הרי סטודנט. אולי באמת שווה לבדוק בבנק אחר פטור לסטודנטים.

טוב, איך שהוא נראה לי שאין מנוס - נעבור בנק.

אתה מסתבך שלא לצורך. אם אחיך סטודנט, לכו ביחד לסניף עוד אתמול ושנו את הסטטוס לחשבון סטודנט. הוא אוטומטית יקבל פטור מלא מעמלות או לפחות הנחה משמעותית (אשתי הייתה סטודנטית עד לפני שנה ויש לה חשבון בבנק לאומי - אפס עמלות).

לגבי האשראי, זה שאתה רוצה פטור מעמלות, ממש לא אומר שאתה צריך כרטיס חוץ בנקאי. זה סתם כאב ראש, בעיקר כי אי אפשר לעקוב אחריו דרך חשבון הבנק אלא חייבים להתחבר לאפליקציה/אתר של חברת האשראי. אני מחזיק את הכרטיס של בהצדעה פשוט כי הוא חינמי ויש בו הטבות מסוימות על כל מיני דברים (אתרי טבע, קולנוע, חופשות בארץ), 99.5% מההוצאות שלי מתבצעות דרך הכרטיס הבנקאי.

אתה לא צריך להתחנן לאף אחד על שום דבר, אתה הולך לבנק שבו אין לך חשבון, ומבקש לשאול אילו הטבות קבועות אתה יכול לקבל בהינתן ש: אתה מכניס X כסף כל חודש, אחיך סטודנט/נכה וכל דבר אחר שתוכל לחשוב עליו שיכול לגרום לבנקאי לרצות אותך כלקוח (רצוי להדפיס תנועות בחשבון שלושה/שישה חודשים אחורה וריכוז יתרות-פקדונות-חסכונות נוכחי ולהגיע איתו לבנק החדש). במידה וההטבות שתקבל כוללות פטור מלא מעמלות, פתח חשבון. זה כבר כולל בתוכו פטור מדמי ניהול של כרטיס האשראי. במידה ואתה מקבל הטבות חלקיות, או כאלה שנראות לך לא מספיק טובות, לך לבנק אחר. תמיד אפשר לחזור.

יתרה מזו, הגעת לבנק השני/שלישי? שמור איתך את כל ההצעות שקיבלת מהבנקים הקודמים. אם הבנק ירצה אותך כלקוח, הוא ישווה את ההטבות שקיבלת בבנקים האחרים ואפילו יציע לך הטבות גבוהות יותר. אני מכיר סיפור על גברת שנכנסה לבנק מסוים וביקשה לפתוח חשבון, אמרו לה שיתנו לה X הטבות. אמרה שקיבלה בבנק מעבר לרחוב 2X הטבות, הבנקאי מיד נתן 2.5X והיא פתחה את החשבון שם.

ולגבי האמירה שזה כמו שוק, אני לא לגמרי מסכים.

מאז ומתמיד קיבלתי תנאים הוגנים בבנק שלי. לא פטור מלא, אבל ריבית נוחה על הלוואות, יחס טוב, גמישות בעת הצורך ואפילו השבת מספר החשבון מהמתים אחרי שסגרתי אותו ורציתי לפתוח שוב.

מה שכן, צריך תמיד לעשות סקר שוק ולבדוק איפה אפשר לקבל תנאים טובים יותר.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחי כבר הציג בעבר תעודת סטודנט, אבל כמדומני ביקשו ממנו להציג גם אישור לימודים, ופה אני לא זוכר.

או שהציג, או ששלח און ליין, או שפשוט שכח (וזה לא שכח מעצלות, אלא אם מטרטרים אדם נכה כל פעם, תלך, תביא לי, תחזור

זה די מוציא את המיץ הם עושים את זה בכוונה לדעתי. במיוחד שכשאני מגיע לעשות משהו אומרים לי "אתה מורשה רק למשוך כסף") וככה יוצא שעל כל דבר הבנק גובה כסף.

5.90 על משיכת כסף, 5.90 על תדפיסי עובר ושב.

אנחנו מוציאים את זה בכדי לראות, כמה גבו, מי, והאם נכנסה הקצבה מביטוח לאומי במלואה, ובכדי להיות עם יד על הדופק.

אצל אמי למשל, שהיא בבנק פועלים. מיד אחרי ששמעתי בטלויזיה שמגיע 10 פעולות ב10 שח. מיד הלכתי

וביקשתי להעביר אותה למסלול עמלות מנמלי. אמרו לי "איך שמעת על זה? אני לא יודעת אם יש וכולי"

ואמרתי שזה היה בטלויזיה, התעקשתי - הסכימו (כמובן גם פה היה צריך לבוא עם אמא שלי עד לסניף הבנק).

הבנק לא יוותר על כסף בקלות, את זה הבנתי. לא רק הבנק - אף אחד.

ואי אפשר להתעלם מזה שזה מרגיז כל הטרטורים האלה והעצבים שנלווים לזה (לא הכי מהנה מן הסתם, במיוחד

ההמתנה שלא נגמרת בבנק, ואז היחס, כי איזה יחס תקבל כשאתה מנסה לחסוך ולעשות משהו לטובתך?

לא כמו היחס שאם תנסה לבקש משכנתה למשל או הלוואה אני משער לעצמי).

אצל אמי למשל, אני מושך עבורה את הכספים בכספומט, והסכימו לנו שהיא תמשוך מעל ל 500-600 שח מהכספומט.

מה שבעבר הצריך מאיתנו למשוך מספר פעמיים, כי הייתה הגבלה.

אצל אחי (שכאמור, בבנק אחר) יש הגבלה, ואם נמשוך מהכספומט - נצטרך למשוך כמה פעמיים כפול 2.90 עמלת משיכה במכשיר.

שזה כבר יוצא מעל 5.90 (זו התשובה מדוע אנחנו עדיין מושכים מול פקיד, וכל פעם אני נאלץ להמתין בין חצי שעה לשעה וחצי בסניף).

ביום יומיים הקרובים אני אקבל מחברת האשראי תשובה לגבי פנייתי (שיבטלו את דמי כרטיס/הנפקה).

מאמין שהתשובה תהיה "לא ניתן, וכולי".

אתחיל לגשש איזה כרטיס חוץ בנקאי שווה: רמי לוי / שופרסל / סופר פארם / ויקטורי.

למען האמת אני לא מחפש שווה. בסה"כ שיהיה כרטיס בלי 20₪ בחודש, וזה הכל. גם אם הוא יהיה בצבע שחור ולא זהב, זה לא משנה.

בקשר לבנק, מקווה שכבר עד סוף החודש (צריך למצוא זמן, כי אני לא יכול לעשות שום דבר בלי אחי) נפתח כבר חשבון בבנק אחר.

בינתיים לא נסגור את החשבון הנוכחי, גם לא נבטל את האשראי הנוכחי.

קודם נראה שהקצבאות מגיעות לחשבון החדש, והתשלומים עוברים ויורדים מהכרטיס החדש - ורק אז נסגור הכל.

בכדי להיות בטוחים במאה אחוז.

פעם נוספת שאני מרוצה מפניה לפורום ומעזרת החברים היקרים פה. המון תודה לכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סופרמן - מה הגבלת המשיכה שלכם שמצריכה משיכה כפולה בכספומט? מה סוגי כרטיסי האשראי בהם אתם משתמשים? האם אתם עם איזו מגבלה על החשבון?

התאור שלך מכוון אותי לכך שאתם לקוחות בעייתיים מבחינת הבנק, שכן הגבלת משיכה ל-500 ש"ח מתאימה לחשבונות נוער (תחת גיל 18 ), לא לחשבון של בוגרים - אלא אם יש איזו בעיה בחשבון.

בכל מקרה - לפי הוראות בנק ישראל כל בנק חייב להציע מסלולי עמלות. בדוק איזה מסלולים מציע כל בנק ובחר בזה המתאים לצרכיך.

אם אני חוזר כמה הודעות לאחור - עיין בחשבון החודשי של כרטיסי האשראי, בסוף כל הודעת חיוב יש טבלת מסגרת וריביות אשר תעשה לך סדר במה שלמת כאן.

לגבי כרטיס חוץ בנקאי - אם החשבון שלכם בעיתי עלולה להיות בעיה באישור הוראת הקבע לכרטיס חוץ בנקאי.

ואחרון ברשימה אך לא בחשיבות - בצע כמה שיותר פעולות באמצעות האינטרנט והמכשירים האוטומטיים. זה נוח וזה חינם. אתה מוציא תדפיס תנועות פעם בחודש ומשלם 6 ש"ח. אני בודק את מצב החשבון כל יום (ולפעמים יותר מפעם ביום) ולא משלם כלום (חוץ מחיבור האינטרנט, שיש לי ממילא, וגם לך). אתה משלם 6 ש"ח תמורת מזומן אצל הפקיד, אני משלם 1.35 ש"ח תמורת פעולה בכספומט, ואני מניח שאילו הייתי טורח לבחור מסלול זה היה נכלל בו. חוץ מזה, תשלומים בכרטיס האשראי מצמצמים את צריכת המזומן שלך בהשואה לתשלום אצל פקיד הבנק או הדואר. זה אומר פחות משיכת מזומן - ופחות עמלות. אז קח רשימה של פעולות לביצוע מהבית: תשלום חשמל, גז, בזק, ארנונה (דאגתם לקבל את זכויות הנכה?), מים, ביטוח לאומי ושאר מוסדות ממשלתיים. וגם בדוק אם רכישות ברשת מתאימות לצרכיך וחוסכות לך כסף (כמובן לא להתמכר לאמאזון, זה יעלה ביוקר).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...