Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם אחזקת b.m.w x1 הרבה יותר יקרה ממאזדה ?

lidor578
שימו לב! השרשור הזה בן 2140 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי !

ברשותי כיום מאזדה 3 מודל 2008 ,ובאמת שחוץ מדלק וטיפולים תקופתיים ,הרכב לא דורש כלום.

כמו כל כמה ימים , אני להנאתי מסתכל במכוניות יד 2 , וראיתי היום ב.מ.וו דגם x1 מודל 2014 עם 30.000 במצב חדש והמוכר דורש עליו 128k (קצת מוזר כי מחירון יד 2 הוא 94k)

בגלל שאני לא מבין במכוניות בכלל ובב.מ.וו בפרט , רציתי לשאול אתכם :

במידה ואלך עם הלב שלי , האם צפויות לי עלויות מטורפות כמו כאלה שקראתי בפורום על דגמי סדרה 7 ?

חשבתי לעצמי שזה אומנם bmw אבל x1 כנראה "מפגר" טכנולוגית מאחיו הגדולים , ולכן אינו עמוס חיישנים וטכנולוגיה.

לפי מידע באינטרנט, הוא אף חסכוני בדלק מהמאזדה שלי.

אשמח לחוות דעתכם

הערה :נא לא להתייחס בבקשה למחירי ביטוח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש שני מנועי בנזין בסידרה ואחד דיזל.

צריכת הדלק העירונית, 7.5 קמ לליטר תלוי בנסועה שלך, במנוע ה2.0 ליטר טורבו.

השני 1.8 ליטר אטמוספרי, זריז אבל לא חסכוני . אמין יותר מדגם הטורבו אבל גם

חלש יותר. הטורבו , חזק ואמין פחות. לי לא היו תקלות במנוע 2.0 ליטר טורבו וזהו

רכבי ה3 עם המנוע הזה ותיבת ההילוכים הזו.

על טיפולים תקרא בשרשור שנפתח ממש לא מזמן כאן

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?653193-%D7%91-%D7%9E-%D7%95%D7%95-X1-%D7%91%D7%A0%D7%96%D7%99%D7%9F-%D7%93%D7%99%D7%96%D7%9C-%D7%95%D7%9E%D7%A1%D7%A4%D7%A8-%D7%94%D7%AA%D7%9C%D7%91%D7%98%D7%95%D7%99%D7%95%D7%AA-%D7%9C%D7%A4%D7%A0%D7%99-%D7%A7%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%AA-%D7%A8%D7%9B%D7%91

מחירי ביטוח הגיעו גם ל9000 שח הזויים, הרכב התישן מעט מאז, אז ברור שפחות.

אני שילמתי לכל נהג מעל 40 5500 או 6500 שח.

רכב שכיף לנהוג בו ואמין יחסית, יותר ממה שחושבים ויודעים.

לדוגמה, הQ3 Q5 של האודי לא אמינים לעומתו ונחשבים גם ליקרים יותר בקנייה הראשונה

ובשוק המשומשות.

רכב שבזמנו שקלתי לרכוש וביטלתי בגלל אמינות.

עריכה אחרונה על ידי bigmik
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עלות טיפול קטן באזור ה-1000 ש"ח שימוש בחלפים מקוריים במוסך בימר המצוין בבת ים.

לדעתי לא יקר בהרבה ממכוניות עממיות ושווה את ההפרש,כמובן שיש לקחת בחשבון שהחלפים יקרים במקרה של תקלה. מדובר ברכב שמפגין אמינות ועדיף בהרבה על אאודי q3 בעיקר מהפן הזה !

המחירון שלו הזוי ולא מוצדק ולכן דורשים עליו מעל המחירון ועדיין הוא שווה את המחיר לדעתי במיוחד שההפרש בינו לבין הדגם שהחליף אותו מתבטא בעשרות אלפי שקלים כשבמודל 2014-2015 אתה מקבל 184 כ"ס עם הנעה אחורית וב-2016 אתה גם משלם יותר וגם מקבל מנוע 3 צילינדר 1.5 עם הנעה קדמית. אם אהבת את הצורה הישנה אז לדעתי הוא עדיף - יותר רכב בפחות כסף !

שיהיה בהצלחה

עריכה אחרונה על ידי 133hp
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זהו ? 1000 שקל ? לא שאני מזלזל בסכום , אבל מדובר בסך הכל ב500 שח יותר בשנה מהמאזדה שלי.

למה זה ככה ? הרי בסדרה 7 מדובר על תיקונים שיכולים להגיע לעשרות אלפי שקלים...

ואם זה ככה , למה יש בודדים כאלה על הכביש...?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטיפול השוטף אינו אמור להיות הרבה יותר יקר ממשפחתומטית .

ההבדל יורגש בכל מה שמחוץ לטיפול. למשל : הלך לעולמו מחשב הגה או משהו כזה ... תשלמו הרבה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקת עלויות ביטוח לעומת המזדה?

טסט?

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טיפולים שוטפים שגרתיים ("טיפולים קטנים") לא יקרים כמעט באף רכב. תחזוקה שנתית כוללת אגרת רישוי, ביטוח, טיפולים שגרתיים וצמיגים. תסכום את הכל ותראה שההבדל לא קטן בכלל.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם נתעלם מעלויות ביטוח מקיף שינשוק ל10K , עלויות אגרה שנתית שינשקו ל3K ובמידה ולא תידרש לטפל בתקלה או בלאי שדורשת החלפת חלק כלשהו, אז לא יהיה לך עלויות גבוהות בכלל !

וכל זה כמובן בהנחה שיש לך ממון לרכישת הרכב ואתה לא הולך לרכוש את הרכב בהלוואה כלשהי שעלולה להכניס אותך לחובות.

תקנה את הרכב , במקסימום לא תעמוד בזה. תמכור אותו, כנראה בהפסד של כמה עשרות אלפי שקלים, העיקר הלכתה עם הלב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב לא כל כך מפגר טכנולוגית, תיבת ההילוכים מהיותר טובות שיש בשוק ZF 8 הילוכים

האמינה. במנוע 1.8הסיפור שונה ואמין מעט יותר בגלל פחות טכנולוגיה, תיבת הילוכים פחות מתקדמת ו6 הילוכים בלבד.

מנוע אטמוספרי שלא מיצר הרבה סוסים וכוח לא זמין כמו בגודשת, אבל אמין מאוד וחביב.

מנוע ה2.0 ליטר טורבו חזק ובשרני וכבר מסלד אפסי הוא זז ומהר.

אין לי מילים רעות להגיד על הרכב הזה, והכי כיף לנהוג בו. מושב אחורי קצת צפוף ומתאים יותר ל4 מבוגרים.

עוד אחד ברכב וצפוף מאוד.

לנהגים צעירים הביטוח יעלו הרבה , אבל חשוב לשאול בכמה חברות ביטוח כי המחירים שונים מאחת לשנייה.

חשוב לבדוק ולא להבהל, לחפש עוד הצעות.

לא לשכוח שהרכב נוסע כמו חלום והרבה רכבים יכולים רק לחלום על נסיעה חלקה ושקטה כמו זו.

יכול להיות שאני משוחד, אבל גם בעל נסיון עם הרכב הזה.

אם קורה קילקול ולפעמים קורה... זו הבמוו ה3 שלי עם אותו מנוע וגיר ואני עדיין עם X3 במוו.

יש קילקולים והם יקרים אם קורה. שני רכבים שלי היו ללא קילקולים גדולים למעט מנגנון נעילה פנימית

של דלת נהג שהוחלף ב 1600 שח. זהו כבר שנתיים וחצי.

עריכה אחרונה על ידי bigmik
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרי בסדרה 7 מדובר על תיקונים שיכולים להגיע לעשרות אלפי שקלים...

קודם כל יש הבדל גדול בין טיפולים שוטפים ובין תיקונים. ושנית, אתה משווה שתי מכוניות משני קצוות שונים של הסקאלה. זה שיש להן את אותו סמל לא הופך את עלויות האחזקה שלהן לדומות.

Sent from my iPhone using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי robertf
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רוצה את החומר שלוקח מי שחושב שלהחזיק X1 יעלה כמו מאזדה 3. הכל שם יקר בדיוק באותו האופן כמו מחיר קניה התחלתי. כלומר בערך פי 2.5.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עלות פילטר שמן מקורי של BMW מאיביי 60 שח

עלות פילטר אוויר מקורי של BMW מאיביי 137 שח

עלות שמן קסטרול בארץ 140 שח

עבודה 350

סהכ טיפול קטן פחות מ-700 שח.. זה רק דוגמא לטיפול קטן כמובן שתקף גם לשאר הדברים פשוט צריך להיערך ולהזמין מראש.

כמובן שאם תלך למורשה יקרעו אותך.

ביטוח חובה ומקיף 6800 שח וזה עוד יקר כי זה לכל נהג מעל 24 - נהגים מבוגרים ישלמו פחות.

נכון שעולה קצת יותר מאחזקה של מאזדה 3 אבל ממש לא פי 2.5 והתמורה שאתה מקבל הרבה יותר גבוהה. הפרש יחסית זניח יחסית למי שיכול להרשות לעצמו וכמובן שצריך לקחת בחשבון תקלות אבל הרכב מפגין אמינות גבוהה.

אם תרצה לינקים אשלח לך בכיף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2140 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...