Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה אני צריך בשביל למלא גז לבד? יש תוקף לבלון גז פראון ?

Mrmi
שימו לב! השרשור הזה בן 1687 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא מצליך למצוא עליהם תאריך תפוגה...האם יש בכלל על הבלון תאריך תפוגה ? r134a

מה אני עוד צריך מלבד בלון וסט שעונים.. אני רואה שבאיביי אפשר למצוא ב 150 .. יש משהו מומלץ אשמח לקישור

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב ידיעתי גז R134a הנו גז סינטטי ולא גז פריאון ומילוי נכון שלו ברכב הנו

לפי משקל ובהתאם להראות היצרן.

גז פריאון 12 היה בשימוש עד לשנת 1993 ושם היה ניתן למלא גז בעזרת עינית בקורת

ועם הסתייעות בשעוני לחץ.

באיזה מכונית ושנת ייצור מדובר?.

בברכה - רפי לין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן R134A לזה התכוונתי . מכונית הונדה ויש גם סוויפט וגם פולו זה כמה רכבים בגלל זה בלון .

מאיפה אני יכול לקנות בלון הכי כדאי ? איזה שעונים כדאי ? מחברים ?

איך התהליך של המילוי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שיש תאריך תפוגה משמעותי. תתחבר, מקסימום לא יהיה מספיק לחץ כדי למלא.

אין כאן הרבה מיסטיקה ואין שום סיבה בעולם לשלם למזגנאי רק עבור מילוי גז. בזמנו בפורסטר המחיר שביקשו היה בשמיים, המוצר הזה סגר לי את הפינה אח"כ הבנתי שאפילו הוא יקר, רכשתי בלון ב-12$ + צינור עם מד לחץ שעבד יופי. מתחברים לפתח הלחץ הנמוך ממלאים עד הלחץ המומלץ (אצלי היה 40PSI נדמה לי) ונהנים ממזגן מקפיא בפחות מדקה. כל זה כמובן בהנחה שאין בריחת גז משמעותית שצריך לטפל בה (גם את זה קל לגלות). ההפרש בעלויות היה כל כך מגוחך חשבתי לפתוח עסק.

לא יודע על משלוח בקבוקים ארצה, מניח שכאן אפשר לקנות זהה או מקביל.

עם גולף ידנית 1995 (1.4) לומדים לא לבזבז אף טיפה של כח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תקשיב לתגובות כמו זאת שמעלי כי מלבד הרבה בטחון עצמי אין בהן יותר מדי.

הסיבה שמשתמשים במכונות השואבות את הגז ומחזירות אותו הן:

1. הלחץ במערכת הוא לא אינדיקציה לכמות הגז במערכת מכיוון שהלחץ תלוי בטמפ'. כלומר שעבור אותה כמות גז בשתי טמפרטורות שונות תקבל לחצים שונים ובעצם אתה לא יודע כמה חסר וכמה להוסיף.

2. תהליך זה שנעשה באמצעות ציוד המוציא ומחזיר את הגז מהווה גם ביקורת לכמות השמן במערכת, וכמו כן מחדש את המערכת בשמן.

לפני שידעתי מידע זה הלכתי למלא גז אצל בעל מקצוע חאפר שהיה לו רק מד לחץ. בפועל הוא מילא כפול ממה שהיה צריך ובימים חמים המזגן לא עבד כלל עקב לחץ יתר. למזלי הגעתי לבעל מקצוע נורמלי לפני שהמזגן התפגר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מה שאתה צריך לדעת יש בווידאו הזה

לקנות שעונים ומכונת וואקום (לא עשיתי סקר , סתם לקחתי את הראשונים שעלו בחיפוש).

https://www.amazon.com/dp/B07JLQTK9C/ref=sspa_dk_detail_3?psc=1&pd_rd_i=B07JLQTK9C&pd_rd_w=7HvcZ&pf_rd_p=8a8f3917-7900-4ce8-ad90-adf0d53c0985&pd_rd_wg=ZUDES&pf_rd_r=3K9QH9SE4JYGPPA65J7N&pd_rd_r=aae7086e-1530-41a8-823f-0f6b284a3167&spLa=ZW5jcnlwdGVkUXVhbGlmaWVyPUEyUU1JMEhDWFZCTVVaJ mVuY3J5cHRlZElkPUEwMTg4Njc5MjJJREpLRVQySEpEVSZlbmN yeXB0ZWRBZElkPUEwNzE5Nzc5QU8xRTdGUDlOSEtIJndpZGdld E5hbWU9c3BfZGV0YWlsJmFjdGlvbj1jbGlja1JlZGlyZWN0JmR vTm90TG9nQ2xpY2s9dHJ1ZQ==

https://www.amazon.com/Kozyvacu-TA350-Single-Stage-Refrigerant-Recharging/dp/B01N6IOBWF/ref=pd_bxgy_img_2/130-8419815-7879038?_encoding=UTF8&pd_rd_i=B01N6IOBWF&pd_rd_r=c4214279-2692-4467-8ac1-edb5b8177697&pd_rd_w=iBHZ1&pd_rd_wg=cw6nE&pf_rd_p=a2006322-0bc0-4db9-a08e-d168c18ce6f0&pf_rd_r=S4R4SBTJGTNCYQZW508C&psc=1&refRID=S4R4SBTJGTNCYQZW508C

לקנות בלון גז בארץ

https://www.cartools.co.il/item-1002/%D7%92%D7%96-%D7%9C%D7%9E%D7%99%D7%96%D7%95%D7%92-%D7%90%D7%95%D7%95%D7%99%D7%A8-134a

עכשיו תעשה את החשבון האם זה כדאי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק ... באמזון ארה"ב כמעט הכל תואם 110V ...

יש שנאים פשוטים בארץ ב 300 ש"ח , תמיד כדאי שיהיה אחד כזה במחסן.. ככה אתה יכול חופשי לקנות מוצרים של 110V

יש כזה באמזון

https://www.amazon.com/2000Watts-Adapter-Converter-Voltage-Countries/dp/B07N1KWMQT/ref=sr_1_2_sspa?keywords=220V+110V&qid=1565875870&s=gateway&sr=8-2-spons&psc=1&spLa=ZW5jcnlwdGVkUXVhbGlmaWVyPUEyRFhSNEtJSVdXNDU5JmVuY3J5cHRlZElkPUEwOTM5Njc1MVNXQzFWUUo3NU1OTSZlbmNyeXB0ZWRBZElkPUEwNTYyODIzSjlIU1MwVlhBRzJJJndpZGdldE5hbWU9c3BfYXRmJmFjdGlvbj1jbGlja1JlZGlyZWN0JmRvTm90TG9nQ2xpY2s9dHJ1ZQ==

או בארץ

https://www.afik2.com/40284/2698-1-1-1-1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חושב שמשתלם להביא משאבת ואקום מחול, זה מוצר כבד, המשלוח יצא מאוד יקר. זה לא מוצר אקזוטי ואני בטוח שניתן לרכוש משאבה גם בארץ.

בלון גז ניתן למצוא ב409 שקל, זה מה שני שילמתי, כולל מעמ.

שעונים ומתאמים רכשתי מאליאקספרס, בנתיים עושים עבודה טובה, אם כי הצינורות מעט קצרים, אבל לא נורא

עריכה אחרונה על ידי igal_zeltser

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה עובד עם משאבת וואקום? או שרק ממלא/מוסיף על מה שקיים?

בזמנו רכשתי מכונת תפירה מאמזון ..

יצא שליש מחיר מאשר בארץ אותה מכונת תפירה זהה לחלוטין

למעט הקטע של ה 110 וה 220 ..

אבל היא עובדת עד היום ..

תמיד צריך לבדוק אמזון/אליאקספרס ובארץ ..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה עובד עם משאבת וואקום? או שרק ממלא/מוסיף על מה שקיים?

.

לרוב מוסיף על הקיים..

אם אני נדרש לבצע ואקום (לדוגמא אחרי החלפת רכיב כלשהו במערכת), אני מלווה משאבה ממשהו.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תקשיב לתגובות כמו זאת שמעלי כי מלבד הרבה בטחון עצמי אין בהן יותר מדי.

הסיבה שמשתמשים במכונות השואבות את הגז ומחזירות אותו הן:

1. הלחץ במערכת הוא לא אינדיקציה לכמות הגז במערכת מכיוון שהלחץ תלוי בטמפ'. כלומר שעבור אותה כמות גז בשתי טמפרטורות שונות תקבל לחצים שונים ובעצם אתה לא יודע כמה חסר וכמה להוסיף.

2. תהליך זה שנעשה באמצעות ציוד המוציא ומחזיר את הגז מהווה גם ביקורת לכמות השמן במערכת, וכמו כן מחדש את המערכת בשמן.

לפני שידעתי מידע זה הלכתי למלא גז אצל בעל מקצוע חאפר שהיה לו רק מד לחץ. בפועל הוא מילא כפול ממה שהיה צריך ובימים חמים המזגן לא עבד כלל עקב לחץ יתר. למזלי הגעתי לבעל מקצוע נורמלי לפני שהמזגן התפגר.

זו אינפורמציה, היא נקנתה בניסיון ולימוד. על הקיט כתוב באיזה מנעד טמפ' לבצע הבדיקה, והעובדה שאיזה חאפר מילא יותר מדי אין פרושה שחבר פורום שקצת התנסה במערכת יעשה אותה טעות.

יש שני סוגי עצות בפורום. איך לעשות, ולאיזה בעל מקצוע ללכת. זו עצה מהסוג הראשון ואפשר להעדיף מהסוג השני. תמיד אפשר להגיד "לך לבעל מקצוע" - זה פות"ש יודע לבד. שים לב לשאלתו.

עם גולף ידנית 1995 (1.4) לומדים לא לבזבז אף טיפה של כח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1687 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...