Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קניית רכב שנתון ישן יחסית בהון עצמי (40K) או לקחת מימון לרכב חדש יותר ?

Tom777
שימו לב! השרשור הזה בן 1739 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

יש לי התלבטות האם לרכוש רכב בהון העצמי שיש לי כרגע שהוא 40K או לקחת מימון לרכב משנתון מתקדם יותר.

אני מדבר על האם לקנות מאזדה 3 מנוע 2.0 שנים 11-12 או שנים 14-15 בערך שעולות כפול, 80K.

החשיבה שלי היא שהריבית על המימון היא נמוכה מאוד ורכב חדש יותר לאורך זמן יהיה יותר אמין,חסכוני והבלאי כמובן בהתאם לגיל אז סביר להניח שאאלץ להוציא פחות על בלאי של רכב בן 4 לעומת 7.

אשמח לחוות דעת נוספות :)

MAZDA 3 SPIRIT 2015

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

רכב כזה הייתי קונה בכסף שיש לי. בעצם כמעט כל רכב.

ההבדל בבלאי בין רכב בן 4 לאחד בן 7 הוא זניח, אבל תלוי איך טיפלו ברכב לפניך.

גם אם הבלאי יהיה נמוך יותר, אתה "תוציא" את הכסף על ירידת הערך שתהיה גבוהה יותר ברכב חדש יותר.

אם אתה פשוט רוצה את הדור השלישי של המאזדה הזו ויכול לשלם- זה כבר משהו אחר. היא עדיפה בכל פרמטר על זו שלפניה.

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה פה לפני לא המון זמן שרשור מימון ארוך ןמייגע, חבל לחזור עליו שוב. אמ;לק: יש פה מגוון רחב מאוד של דעות.

מה שאני הייתי עושה זה לקנות בהון עצמי, אבל לא מאזדה 3 אלא פיג'ו 308, ואז גם הייתי מקבל רכב חדש (14-15) וגם לא הייתי צריך להתממן. לשיקולך.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי האפשרות של לקחת הלוואה, הריבית אכן נמוכה, אבל אל תשכח שצריך גם להחזיר אותה בתשלומים.

ההחזר החודשי על הלוואה של 40,000 ש"ח לחמש שנים זה כ 700 ש"ח לחודש.

אם זה מסתדר בתזרים השוטף שלך אז לך על זה

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רגע. קודם כל תעצור.

מה הדרישות שלך מהרכב, מה בדיוק אתה צריך וכמה אתה נוסע בשנה?.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מתייחס אך ורק למה שכתבת. שיקול של רכב יקר אמין וחסכוני יותר אל מול זול שמן הסתם עלויות האחזקה יהיו גבוהות יותר.

ברכב הספציפי הזה האמינות והחיסכון הן כמעט באותה המידה. מה שמשאיר אותך עם ירדת ערך בנוסף- בקיצור תקנה את הזול אך חפש רכב שמור.

הקטע שכמעט אף פעם לא כלכלי לקנות רכב חדש אבל רוב האנשים מחפשים "חדש" יותר כדרישה ראשונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכולת החזר?הכנסה קבועה?הוצאות גדולות מתוכננות בעתיד?

לקחת הלוואה דורש הכנה מראש.

ב40 אלף אפשר למצוא רכבים שהם לא מאזדה 3 ועדיין יהיו טובים.

יונדאי i35 נניח או סוזוקי sx4.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שמה שאני אגיד לא יתקבל יפה, אבל אם אתה יכול (אבל באמת יכול) לעמוד בהחזר של ההלוואה ולא בקטע שלא ישאר לך כסף לשלם חשבונות אלא שעדיין תישאר לך מספיק הכנסה פנויה כדי להצליח לשים כסף בצד, הייתי הולך על ה-3 החדשה יותר. היא טובה בפער משמעותי מהקודמת, ובכלל לא בטוח שתפסיד עליה הרבה יותר בירידת ערך - מכוניות מתרסקות בערך שלהן בשתי תקופות, ב-3-4 שנים הראשונות, ואחרי גיל 10 מתחילה התרסקות נוספת ולא נדיר שרכב מאבד 20%~ מהערך בשנים האלה (מ-30 אש"ח ל-25 בין גיל 9 ל-10 או בין 10 ל-11, או מ-30 ל-20 תוך שנתיים).

מבחינת הוצאות - אני לא רואה איך תוציא על החדשה פחות מאשר על הישנה יותר. רק הפער במחירי הביטוח כנראה יכסה את כל הוצאות הבלאי, אז לא הייתי בונה על זה.

בשורה התחתונה, כל שיקולי ההבדלים בהוצאות בין שתי המכוניות דיי משניים ויסתכמו בטווח הארוך בלא יותר מכמה אלפי שקלים בשנה. זה לא שאתה מתלבט בין לנד קרוזר בן 3 לסיטרואן ספורטיבית יד 13 בת 18. השיקול המרכזי שלך צריך להיות האם תעמוד בהחזר של ההלאווה. אבל באמת תעמוד, לא "נראה לי", לא "יהיה בסדר", אלא "יש לי את הכסף ואין לי מה לעשות איתו".

*אני בכוונה לא נכנס להסתכלות לטווח ארוך או חסכון לדירה או תשלומי גן לנכדים. לא יודע מה גילו של פות"ש או מה התוכניות שלו לעתיד. אני מנסה להסתכל על הסיטואציה בצורה הכי קרה שאפשר.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקנה בסכום נמוך יותר.ההבדל בירידת הערך ענקית ותורגש.

מחיר הרכבים מאוד מנופחים ,אין ספק שמזדה חדשה יותר יהיו לה כמה יתרונות על דגמים ישנים יותר אבל עדיין מדובר על אותו רכב בשינויים קלים שבטח לא שווים עשרות אלפי שקלים.

הפיתוי לרכב חדש יותר הוא ענקי אבל המספרים הם ממש גבוהים ,בירידת ערך של שנה אחת אתה יכול לקחת את כל משפחתך לחול לשבוע או לממן שנת אוניברסיטה לילד.

כלכלית מזדה שמורה ישנה משתלמת יותר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיין מדובר על אותו רכב בשינויים קלים

האמירה הזאת פשוט לא נכונה. רכב אחד הוא מהדור השני, והאחר הוא מהדור השלישי. המשותף היחיד להם הוא השם.

למען הסר ספק, גם המנוע, למרות שבשני המקרים הוא 2.0 ליטר אטמוספרי, שונה לחלוטין.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאוד מסכים עם האמירה של Spire, רכב שונה בתכלית.

הייתה לי ספיריט משנתון 2011 וכעת יש לי 2015- יותר אבזור (הרבה יותר), חסכונית הרבה יותר בדלק ונראית הרבה יותר טוב חיצונית.

היתרון היחיד שאני יכול לחשוב שהיה לקודמת זה ההרגשה הקצת יותר זריזה- למרות שהפער בכ"ס הוא 15 לטובת החדשה.

מה שכן- פות"ש אל תעשה את הטעות של לקנות את הדגם החדש יותר עם מנוע 1,500 סמ"ק.

הייתה לי כזו תקופה קצרה מהעבודה והרכב מרגיש חלש וכבד למנוע הזה, בגלל זה מאמין שבסופו של יום לא יהיה הבדל בצריכת הדלק וירידת הערך ב1500 תהיה דרסטית מאוד בגלל ההצפה של רכבים מהליסינג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1739 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...