Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צריכה עצה :-)

Guest Anonymous
שימו לב! השרשור הזה בן 7859 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני רוצה לקנות רכב יד שניה מחברת ליסינג והשכרה

והאפשרויות העומדות בפני הם פורד פיאסטה פיאט פונטו או דייהו לנוס

איזה מהם נוחה יותר מרווחת אמינה ובטוחה יותר?

תודה:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצא לי לנהוג בפיאסטה CLX 5 דלתות גיר רגיל בנפח מנוע של 1300 מחברות השכרה לדעתי הרכב מעולה אני כמובן מדבר על גיר רגיל ולא אוטומט הרכב כמובן היה מטופל הקלאץ' כמו מרגרינה לא דרוש כוח רב כדי ללחוץ אותו העברות הילוכים יחסית קצרות מה שנותן יותר ניצול כוח של המנוע הכיסאות נוחים מאחורה אין הכי הרבה מקום שבעולם אבל זה נסבל האוטו קטן חסכוני בדלק מתאים לצעירים עם הגבלה כספית (כמו שלי למשל) רק בבעיה אחת נתקלתי שעד כמה שידוע לי רק לי זה קרה זה שמתחילים לסוע מעמידה צריך לדעת לתת גז בהתאם כי אם לא האוטו מגיב לגז אחריי 2 שניות ולא מידי כמו שנהוג במכוניות אחרות כמו כן יש להתיחס לעובדה שזה רכב מחברה לא משנה איזה רכב תקני אבל זה חברה האוטו אומנם מטופל מצויין ואני יכול להעיד על זה בתור אחד שעבד טיפה במוסך ונהגתי בפיאסטה מהשכרה כמו שאת קונה בזול ככה את גם תמכרי השאלה אם את מוכנה להפסיד הרבה במכירה ואל תשכחי שהאוטו עשה המון ק"מ מה שמעיד על בלאי טבעי למרות הטיפולים לכן יש להתיחס לכל הממצאים לגבי כל מכונית כאינדבידואל ולבדוק ב 7 עיניים את האוטו לפני הקניה גם מהשכרה וגם מפרטי

tAoS FoReVeR

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי השאלה על הדגמים:

מדובר בפיאסטה CLX בנפח של 1300 סמק שנת ייצור 2000/2001

או בפונטו ספייס SX נפח של 1240 שנת ייצור 2001

או פונטו S60 סטייל שנת ייצור 2000

(כל הדגמים ידניים)

עד כמה ABS חשוב או שאפשר לוותר עליו?

ושוב תודה

Never drive faster than your gaurdian angel can fly

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי השאלה על הדגמים:

עד כמה ABS חשוב או שאפשר לוותר עליו?

ושוב תודה

היתרון של ABS טמון בעובדה שבבלימת חרום (חריקה בלשון העם, "ידידי") , ניתן עדיין לשלוט על ההגה ולכוון את הרכב.

ברכב שלא מצוייד ב ABS, ההגה חסר משמעות בבלימת חרום.

עכשיו השאלה אם זה שימושי לך, האמת, רוב האנשים פשוט לא יודעים מה לעשות אם זה, אז אני לא יודע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתרון של ABS טמון בעובדה שבבלימת חרום (חריקה בלשון העם, "ידידי") , ניתן עדיין לשלוט על ההגה ולכוון את הרכב.

ברכב שלא מצוייד ב ABS, ההגה חסר משמעות בבלימת חרום.

עכשיו השאלה אם זה שימושי לך, האמת, רוב האנשים פשוט לא יודעים מה לעשות אם זה, אז אני לא יודע.

לדעתי זהו דווקא היתרון הגדול של ABS.

זה שיש לך הגה ,אם אתה לא יודע מה לעשות עם הרכב ,זה בד"כ יתרון למר ממוצע , כי זה משאיר לו כלי כלשהו לנווט את הרכב.

נהג שיודע ומרגיש את הרכב יידע להפעיל כלים נוספים ו/או ישתמש בצורה אחרת ברכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על הפונטו סטייל כדאי לוותר כי היא פשוט דגם מיושן ונחות.

אם את יכולה לקחת נסיעת מבחןעל המכוניות אז הייתי מציעה לך לקחת, ואז לבחור לפי מה שיותר מתאים ונוח לך.

מבחינת "שוק" סביר להניח שבשני המקרים יהיה לך קשה למכור כי יש המון פיאסטות ופונטואים מהשכרה.

בפיאסטה לא נסעתי מעולם ולא שמעתי הרבה על הדגם החדש, אבל מה שאני כן יודע זה שהמכללים המכאניים שלו הולכים הרבה שנים אחורה והוכיחו את אמינותם.

הפיאט גם אמורה להיות אמינה, אבל היא עדיין פיאט ויכולות להיות הפתעות.

הפיאסטה קיבלה 3 כוכבים במחני ריסוק, אבל עברה מתיחת פנים מאז אז יכול להיות שהבטיחות שופרה.

הפונטו קיבלה 4 כוכבים.

ABS, אם את יודעת שהוא קיים, אז זה טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוף, אני מצטערת שאני משגעת לכם את השכל פה.....

אבל נכנסה לתמונה גם האופציה של כריזמה איר ( מיצובישי ) שנת ייצור 1998

מה דעתכם על האוטו הזה או שהביצועים / נוחות/ אמינות של פיאט או פורד עולות על הדגם לעיל

הגודל במקרה הזה לא משנה לי :lol:

שוב תודה וסליחה

Never drive faster than your gaurdian angel can fly

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל הכריזמה מ-98 היא לא "אייר", היא סתם כריזמה.

מבחינת אמינות, סביר להניח שהכריזמה תהיה טובה לפחות כמו האחרות. ורוב הסיכויים שהיא תהיה טובה יותר, אחרי הכל היא יפנית.

הכריזמה היא מכונית בקבוצה מעל הפונטו ולכן היא גדולה ומרווחת הרבה יותר.

יש לה מנוע 1.6 שאמנם דורש טורים גבוהים, אבל הוא דיי חזק והגיר האוטומטי טוב (באיזה גיר את מעוניינת בכלל?)

לכריזמה יש מתלים רכים שנותנים נוחות לא רעה בעיר ומחוצה לה, כל עוד הכביש לא ממש מחורבן ומהירות לא הרבה מעל החוק.

מבחינת היגוי והתנהגות כביש, אין לצפות ליותר מידי. אבל הכל בתחום הבטוח.

הדבר היחיד בכריזמה שאפשר להגיד עליו שהוא גרוע, הוא הבלמים שהם ממש דפוקים ודורשים החלפות תכופות.

אלא אם את לא (!) חובבת הגה, אז סביר להניח שיהיה לך יותר נעים לסוע בכריזמה.

אבל אם את לא ממש צריכה את המרחב הנוסף אז כדאי ללכת על אחת הקטנות שיהיו זולות יותר באחזקה, חדשות יותר וקלות יותר לחניה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ללכת על פיאסטה אוטו אמין חזק וטוב אני חושב גם לקנות כזה או פיג'ו 106 לא מהדגמים הספורטיבים בנפחים של 1300 1400 בגיר רגיל אם את כלכך רוצה יש לך פיג'ו 306 שהיא משפחתית קומפקטית מתאימה לצעירים היא כמו הפיג'ו 106 רק בגדול יותר ומנועים גדולים למרות שאפשר לקחת אותה בדגמים החלשים שלה במנוע 1600 אבל אני לא מכיר ממש טוב את האוטו הזה

tAoS FoReVeR

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר שהשבתתי את ה306 שלי ז"ל , קיבלתי למשך שבועיים פונטו ספייס מחברת

השכרה כרכב חלופי.

להגה יש מצב CITY, שלידו , הגה כח רגיל , מרגיש כמו הגה לא מוגבר כח.

(שמעתי שמועות שיש תקלות במנגנון ההגה בגלל שאפשר ידני לשנות את פעולתו)

הרכב שנסעתי עליו היה חדש יחסית , וכבר נשמעו קרקושים מאזור לוח השעונים :!::!:

כנראה איכות ההרכבה לא משהו בלשון המעטה.

הופתעתי לטובה ממנוע ה1250 סמ"ק שהיה בעל תגובה מהירה ואיפשר שיוט במהירויות גבוהות יחסית ללא מאמץ.

ההצעה שלי : רנו קליאו 1200 מהשכרה. (מנוע בעל 60 כ"ס)

שני חברים שלי רכשו כאלה, שנת 2001 ומרוצים עד הגג.

ושניהם רכשו מהשכרה.

ולסיכום : רנו קליאו היא הבחירה בשבילך.

באותו כסף, אפשר לקבל רכב הרבה יותר איכותי מכל מה שציינת , כולל הכריזמה.

חשוב כמובן לקחת את הרכב לבדיקה , אפילו להעזר במישהו שמבין.

שמעתי שיש חברות השכרה שפשוט מראות ללקוחות שלהן עותק מצולם של בדיקה ,שבה הכל נראה טוב , אבל תכלס המציאות שחורה.

עוד נקודת זכות. רכב שנת 2001 עדיין מצוי באחריות היצרן/יבואן (אלא אם כן הוא של צ'מפיון).

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכנים שלי קנו לפני שבוע וקצת פונטו "סול" מודל 2000 מבאדג'ט.

לפי מה שהשכנה ספרה לי, הם לקחו את המכונית לבדיקה, ולאחריה תוקנו הריג'קטים מהבדיקה ורק אז נמסרה המכונית.

כך שאל תסכימי שיראו איזשהם טפסים, תתעקשי שיעשו בדיקה מול עיניך. ואם אפשרי שתבחרי את המכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב יגנב או יהרס בתאונה תקבלי הרבה פחות פיצוי...בין 15 ל 10 %.

בגלל המקוריות כמובן.

אני לא הייתי נוגע באוטו כזה אלא אם בפוליסה של הרכב ברור הפיצוי המוסכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ABS הוא יתרון בטיחותי אדיר, לנהג שיודע שהוא שם, ובמיוחד לנהג שלא.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7859 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...