Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אני גם מתלבט אולי לקנות יונדאי קופה מה אתם אומרים

טל18
שימו לב! השרשור הזה בן 7862 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תראה, כל מה שאני אומר לך זה דברים ששמעתי על המכונית, עדיין לא נהגתי בה . . .

בשביל לדעת אם הביצועים והיכולת שלה מספקים אותך אתה חייב לנהוג בה קצת מכיוון שכל אחד אוהב משהו אחר, יש כאלה שמחפשים רכב לרייסים ויש כאלה שמחפשים רכב פוזה וכו' . . . .

מבחינת אמינות, דיי קשה למצוא יונדאי קופה שלא עברה לפחות 3 ידיים, זה כבר מקשה על הקטע של האמינות שחוץ מזה שמעתי שהיא עושה מלא בעיות . . . .

סה"כ מכונית יפה מאוד, ביצועים נחמדים, הרבה פוזה ומחיר נמוך . . . .

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מה שהוא עושה הכי טוב.

מבחינת ביצועים, בינוני, רחוק מאיך שהרכב נראה.

מבחינת התנהגות, זה לא זה, סתם אוטו.

כבש בעור זאב בקיצר.

(מדובר על הקופה הישנה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היונדאי קופה מבוססת על הלנטרה והיא גרסת קופה מעוצבת,זה הכל.כמו הקופה לסיוויק,כך הקופה ללנטרה ולא כל מה שקוראים לו קופה הוא ספורטיבי,דוגמת פיאט קופה.

חוץ מזה אני דווקא שמעתי שהוא דיי אמין,אבל הפוזה היחידה שיש לו זו פוזה של ARSMOBILE :evil:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולא כל מה שקוראים לו קופה הוא ספורטיבי,דוגמת פיאט קופה.

לא דוגמא משהו, פיאט קופה זה הכי ספורטיבי שהנעה קדמית יכולה להיות :!:

Cars roll off the assembly line with a body,It's our mission to give it a soul

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלטתי לקחת יונדאי קופה לנסיעת מבחן, בעיקר בגלל העיצוב. אמרתי לעצמי שאם הקוריאנים היו מוכנים לעשות את המאמץ ולתת לקופה שלהם סוף סוף צורה של מכונית אמיתית (ולא של "לווייתן"), אז אני מוכן לעשות את המאמץ ולתת צ'אנס לקוריאנים. אולי קורה פה משהו מעניין?

אז ככה...

הקופה המתינה צהובה ונאה, ובמבט ראשון מקרוב ניתן בהחלט להעריך את העיצוב החיצוני - נושא סממנים צפויים של קופה (מקדם פוזה מכובד), אך ללא הגזמות. הספוילר האחורי צנוע, הקוים ישרים ונקיים, ולמרות שאין כאן הפתעות ומרכיבים ייחודיים, הציון למראה החיצוני הוא טוב מאוד.

גם בפנים המכונית נאה, אם כי שוב מעט חסרת השראה. שורת מחוונים (מומנט, לחץ, טעינה) מקשטת את הפאנל המרכזי, ההגה די נעים לאחיזה, ולמרות גובהי מצאתי תנוחת ישיבה סבירה בלי יותר מדי משחקים. נראה כי עם מעט יותר סבלנות, הייתי מוצא תנוחת ישיבה בהחלט טובה.

המושב הקדמי נוח, נוקשה במידה הנכונה, אך חסר קצת תמיכה בצדדים. המושב האחורי, לעומת זאת, הינו על תקן קישוט בלבד, אלא אם מקדימה יושבים ננסים.

הראות יחסית למכונית קופה קטנה מצויינת, המראות גדולות ובסה"כ ניתן לחוש נוחות רבה במכונית תוך זמן קצר. אווירה, לעומת זאת, לא השכילו ליצור שם: שוב, חסר איזה קו עיצובי, איזו הרמוניה, משהו מיוחד, שייתן תחושה של Cuore Sportivo... (סליחה על האלפיזם). הציון שלי לפנים המכונית הוא טוב.

הגיע הזמן לנסוע!

הזינוק במכונית הזו מהיר ומלא חיים, ומבטיח רבות לגבי הבאות... למרבה הצער, תוך מספר שניות מתברר שההבטחה אינה מסופקת במלואה. ציפיותי האלפאיות, לעקומת אדרנלין המגיעה לשיא בסביבות ה-6000 סל"ד ומעלה, לא התגשמו. המנוע הזה, 2 ליטר ו-136 כ"ס, נראה כמיועד יותר לפרידה מהירה מנק' הזינוק, שלאחריה באה שיוט ממושך, מהיר אך רגוע.

הכוח של המנוע מתפרץ פחות או יותר בין 1,500 ל-3,000 סל"ד, ואח"כ פשוט אין פרופורציה בין הלחיצה על הגז לתאוצה. אני לוחץ, והמכונית מתעקשת לשמור מהירות... וזה היה מנוע אחרי 1,800 ק"מ, בהחלט מספיק בשביל לתת ביצועים מלאים. נראה לי כי גם כי חור בין ההילוך השלישי והרביעי פוגע בתאוצות הביניים (טוב נו, מדדנו כבר 0-100, למה להמשיך?...) למרות שהחלפת ההילוכים עצמה נוחה ומהירה.

לקחתי את הסיבוב הכפול בסוף האיילון - העליה להרצליה, ומיד לאחריה הירידה המאתגרת (האהובה על רבים מאיתנו) בחזרה לאיילון. למרות שבחינה מדוקדקת תצריך התרגלות רבה יותר למכונית ולמגבלותיה, ההתרשמות הראשונית היתה שלמכונית יש אחיזת כביש מצויינת, זווית גלגול מאוד מתונה ובסה"כ בעלת יכולת דינמית טובה, שראויה למבחן ממושך ומעמיק יותר (לי היתה חצי שעה, כולל הפקקים...)

ההגה לעומת זאת, לא היה הנקודה החזקה. אמנם הוא די נעים וקליל, אבל היתה בו עמימות מסויימת במרכז, ובהחלט נופל מההגה של ה-147 בקבלת תחושות של העברת משקל. נראה לי שבמבחן דרכים קשה יותר היה ההגה גורע מהיכולת לנצל את השלדה במלואה.

נוחות הנסיעה הכללית סבירה, מעט יותר נוקשית מהאלפא בכביש המהיר, דומה לה בתוך העיר (כלומר, ניתן לחוש במהמורות היטב - אבל הרכב משדר קשיחות, בסגנון "תתעלם מהמכה, אני בסדר").

וזהו...

לסיכום: מכונית לא רעה בכלל, משדרת איכות מפתיעה (יחסית למוצאה) אך ללא נשמה. מנוע מאכזב מונע ממנה לתת תמורה מספקת למחיר (150,000 ש"ח). יש היום במחיר הזה מכוניות שהן יותר מ"לא רעות בכלל" (ואני בטוח שחברי הפורום יכולים להביא דוגמאות).

מי בכל זאת יאהב - אולי חובבי אודי TT מוגבלי תקציב, שהפוזה עושה להם את זה, או חובבי שיוט ללא ציפיות ספורטיביות מוגזמות, שאוהבים את תנוחת הישיבה ה"קופה-אית".

:roll:

ערן | חבר IAROC - הבית לבעלי וחובבי אלפא רומיאו* - נפגשים כל יום שישי בהרצליה פיתוח!

*וגם אבארט :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7862 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...