Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמה זמן מותר לבית עסק (מלון) לשמור פרטי אשראי?

stas12
שימו לב! השרשור הזה בן 1924 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

בתחילת דצמבר שהיתי באחד המלונות בארץ, כמו תמיד בקשו ממני כרטיס אשראי לבטחון בצ'ק-אין. נהנתי מהחופשה, שלמתי את החשבון בצק-אאוט וחזרתי לחיי המשעממים.

עבר חודש ופתאום אני רואה חיוב של כ 227 שח על שם אותו מלון (ללא התראה מראש או אישור טלפוני ממני). התקשרתי לברר לפשר העניין והם אמרו שהם שכחו לחייב על איזה שירות במהלך החופשה.

עכשיו עצם עניין החיוב מקובל, רק פה התחלתי לחשוב על עניין שמירת פרטי האשראי. האם הם לא אמורים לשכוח/למחוק את פרטי האשראי ברגע העזיבה? האם הגיוני שישמרו אותם במשך חודש? ומי אמר שלא שומרים אותם לעד?

האם יש איזה חוק או משהו שמנחה עסקים כמה זמן מותר להם לשמור את פרטי האשראי?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

...ומי אמר שלא שומרים אותם לעד?

מהמר על זה בדיוק...

לא מזמן פורסמה פריצה לרשת בתי מלון עולמית שבה נגנבו פרטים של מיליוני לקוחות כולל פרטי אשראי.

https://www.forbes.com/sites/thomasbrewster/2018/11/30/marriott-admits-hackers-stole-data-on-500-million-guests/#5633557b6492

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא שמעתי על חוק שאומר למחוק את פרטי האשראי בתוך X זמן, אם כי רצוי שיהיה אחד כזה - בכל סוגי העסקים ולאו דווקא רק בבתי מלון.

גם לא נתקלתי בבתי עסק שמוחקים את הנתונים האלו, האמת. לא באופן פעיל הכוונה (אולי יש בוט ברקע, לא ידוע לי).

אני הייתי האדיוט היחיד (לתחושתי) שדאג להשמיד את פרטי האשראי של הלקוחות שלו לאחר החיוב...

תודה על הפוסט, נתת לי חומר למחשבה.:mm_yeah:

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגלל זה לא משלם ולא משאיר פיקדון בכרטיס אשראי אלא במזומן.

בדיוק מה שאמר אלכס

בשביל להזמין מלון ולשריין לך מקום ותאריך אתה חייב לתת בטחון כלשהו,אחרת איך העסק שדרכו הזמנת (נניח hotel4u) או הבית מלון,יידעו שבאמת תגיע ולא סתם הזמנת ?

אופציה אחרת כנראה זה לגשת פיזית לסוכנות נסיעות\מלון ושם לשלם במזומן מראש

אופציה אחרת #2 - ספונטניות ולהגיע למלון ביום החופשה הראשון,אתה והמזל שלך אם יש מקום.. :-P

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא שמעתי על חוק שאומר למחוק את פרטי האשראי בתוך X זמן, אם כי רצוי שיהיה אחד כזה - בכל סוגי העסקים ולאו דווקא רק בבתי מלון.

גם לא נתקלתי בבתי עסק שמוחקים את הנתונים האלו, האמת. לא באופן פעיל הכוונה (אולי יש בוט ברקע, לא ידוע לי).

אני הייתי האדיוט היחיד (לתחושתי) שדאג להשמיד את פרטי האשראי של הלקוחות שלו לאחר החיוב...

תודה על הפוסט, נתת לי חומר למחשבה.:mm_yeah:

אז אני לא בטוח שיש חוק שאומר למחוק, אבל בטוח יש איזה חוק שאומר שצריך ליידע את הלקוח/לבקש רשות שלו כדי לשמור פרטי אשראי במאגר..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אופציה אחרת #2 - ספונטניות ולהגיע למלון ביום החופשה הראשון,אתה והמזל שלך אם יש מקום.. :-P

אל תהיה קטנוני... מדינה קטנה, איזה יום אחרי העבודה קופץ ומשריין לי יום, שם פקדון במזומן, ונוסע הביתה.

:lol:

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק מה שאמר אלכס

בשביל להזמין מלון ולשריין לך מקום ותאריך אתה חייב לתת בטחון כלשהו,אחרת איך העסק שדרכו הזמנת (נניח hotel4u) או הבית מלון,יידעו שבאמת תגיע ולא סתם הזמנת ?

אופציה אחרת כנראה זה לגשת פיזית לסוכנות נסיעות\מלון ושם לשלם במזומן מראש

מזמין דרך בוקינג ואז הביטחונות אצלם ולא אצל המלון. ביטחון במלון אף פעם לא אמרו לי לא על מזומן.

עריכה: משלם במלון במזומן או שובר עם חתימה. לא משאיר שום דבר פתוח.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני צריך לבחור בין חוסר הביטחון של השארת פרטי כרטיס אשראי לבין חוסר הביטחון של להסתבובב עם סטיפות של כסף - אני מעדיף את כרטיס האשראי. הוא מבוטח. מה גם שעל כל חיוב, גם של אגורה אחת, אני מקבל התראה מידית ב-SMS.

דרך אגב - שנים או שלושה מקרי ניסיונות הונאה בכרטיסי אשראי של אשתי ושל בני נעשו במקומות שבהם מעולם לא היינו עם אותם כרטיסים (לונדון וניו יורק), וחברת האשראי חסמה אותם ביד עם הגיהוץ.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי בעיה עם אשראי בכל מקום עם חתימה או כל מקום מסודר. כביטחון לא משאיר כרטיס אשראי בדיוק כמו שאני לא משאיר להם שם משתמש וסיסמא של חשבון הבנק שלי.

כמה מאות יורו מזומן זה לא סטפות של כסף.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברגע שהעברת כרטיס בקורא יש להם המספר, ולך תדע היכן הוא נשמר.

כמה מאות אירו - או כמה אלפי ש"ח - זה לא מעט כסף אם זה אובד או נגנב. בטיולים האחרונים שלי בחו"ל הסתדרתי עם מזומן ברמה של 100 אירו לשבוע, וגם זה רק בשווקים. טיול של 3 שבועות בקנדה יכולתי לסגור עם פחות מ-50 דולר במזומן (דמי נסיעה בתח"צ בקלגרי ובטורונטו. בוונקובר שילמתי באוטובוס בכרטיס אשראי). כרטיס האשראי גם יותר נוח, גם יותר בטוח, וגם עמלות ההמרה יותר נמוכות מאשר מזומן כל עוד מדובר בדולר ארה"ב או אירו, וכנראה גם במטבעות אחרים.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שיש למישהו את מספר הכרטיס לא מעניין. אם לא השארתי אותו כפיקדון אני יכול להכחיש כל חיוב (במיוחד בחול כשצריך להקיש קוד סודי ולא לחתום) אבל אם השארתי פיקדון חברת האשראי לא תיכנס באמצע.

אני מעדיף מזומן איתי כי כשכרטיס אשראי אובד אובד לך כל הכסף הזמין.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וכאשר גונבים לך את המזומן אתה נשאר קרח לגמרי (או שולף את כרטיס האשראי).

ומסיב הזו אני לא זז בלי מינימום 2 כרטיסי אשראי, ובדרל כלל יותר, כאשר בחו"ל רק אחד נמצא בארנק, השאר בפאוץ' נסתר.

דרך אגב, אני מקווה שסוף סוף ה-EMV ייכנס לשירות בארץ, אם כי בינתיים זה קורה בעצלתיים. חוץ מזה, בחו"ל משלמים הרבה מאד בקונמטקטלס בלי קוד ובלי חתימה.

אתה יכול להכחיש כל עסקה, בודאי כאשר מדובר בחיוב מאוחר בלי הקשת הקוד. הסיכון שבית מלון יחייב אותך חיוב שקריי נמוך מאד, משפט אחד ב-TA על מקרה כזה יכול לחסל אותו. חיוב שקוי יכול לקרות, הוא גם יתוקן.

דרך אגב - היה לי פעם מקרה מאד לא נעים: עשיתי צ'ק אאוט מאיזה מלון משפחתי בגרמניה, ניגשתי לבעלת הבית בהיא אמרה לי שאיני חייב דבר (והייתי משוכנע שבני, שביצע את ההזמנה, שילם מראש בבוקינג.קום). כעבור מספר שעות - כאשר אני על ה-jetway בבריסל - התקשר אלי בעלה ושאל למה לא שילמתי. הסברתי את התקלה, אישרתי לו לחייב את הכרטיס שנמסר לבוקינג ובזה נגמרה הפרשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. עסק לא חייב למחוק את פרטי כ.א., אך מאידך הוא נושא באחריות אם הפרטים נגנבים ממנו ונעשה בהם שימוש לרעה.

2. בית המלון (או באופן כללי, כל עסק שהוא) שכח לחייב אותך על דבר כזה או אחר ? זבש"ו. אתה יכול להכחיש את העסקה הנ"ל, ושבית המלון יתבע אותך (רמז : בימ"ש יזרוק אותם מכל המדרגות).

3. לפי מה שהבנתי (ואינני בטוח שזה נכון) יתכן שהם לא שומרים את פרטי כ.א. המלאים אלא שולחים לחברת האשראי חיוב נוסף כהמשך לחיוב קודם (שומרים משהו בסגנון של קוקיז) - זכור לי שראיתי משהו לגבי זה באתר לאסטפרייס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...