יונדאי סנטה פה ואופל מוקה זוכים לציוני ריסוק גבוהים

מיצובישי אאוטלנדר

ארגון ה-EuroNCAP מפרסם את תוצאות סבב בדיקות הריסוק האחרון שביצע. יונדאי סנטה-פה, אופל מוקה ורבות אחרות מקבלות ציונים גבוהים. דאצ'יה לודג'י דווקא לא.

  • 28-11-2012
  • מאת: מערכת CarsForum

תוצאות הסבב האחרון של מבחני הריסוק האירופאיים, ה-EuroNCAP, פורסמו הבוקר. מדובר בסבב גדול ומקיף במיוחד שכולל לא מעט מדגמי 2013 החדשים, רובם אף צפוי להגיע לישראל בתקופה הקרובה. בארגון ה-EuroNCAP מציינים לחיוב כי הפעם כל המכוניות זכו לציוני ריסוק גבוהים במיוחד - 5 כוכבי בטיחות ולמעלה מ-90 אחוזי הגנה על מבוגרים. גם ציוני ההגנה על הולכי הרגל הולכים ומשתפרים, עם ציון ממוצע של למעלה מ-65 אחוזים. מפתיע גם לראות שחלק מרכבי השטח הגדולים, שבעבר נחשבו למסוכנים להולכי הרגל, מקבלים ציונים גבוהים יותר בסעיף ההגנה על הולכי הרגל מאשר חלק מהרכבים הקטנים. כך למשל, את ציון ההגנה הטוב ביותר על הולכי הרגל מקבל דווקא סובארו פורסטר החדש, עם 73 אחוזים.

סובארו פורסטר 2013

יוצאת דופן בסבב המבחנים הזה היא רנו/דאצ'יה לודג'י. זה הוא מיניוואן קומפקטי עם 7 מקומות ישיבה שהציגה בשנה שעברה דאצ'יה, חטיבת הרכבים הזולים של רנו. הוא מתהדר ברמת שימושיות גבוהה ובמחיר נמוך במיוחד אך כפי שניתן לראות אינו יכול להתהדר ברמת בטיחות גבוהה. ב-EuroNCAP העניקו לרכב ציון לא מחמיא של 3 כוכבים בהגנה על מבוגרים וציינו כי מדובר ברמת בטיחות שהיא מתחת לממוצע המקובל בקטגוריה. בנוסף מתחו בארגון ביקורת על כך שהלודג'י אינו משווק כסטנדרט עם בקרת יציבות, אלא רק כאופציה בתוספת תשלום.

רנו לודג'י

בקצה היקר יותר של הסקאלה נמצאים רכבי פנאי חדשים רבים. בראשם יונדאי סנטה פה החדש וכן אופל מוקה, עם הציון הגבוה ביותר בסבב המבחנים הנוכחי - 96 אחוזי הגנה על מבוגרים. מיד לאחריהם פורד קוגה וגם מיצובישי אאוטלנדר החדש, עם ציון של 94 אחוזים בהגנה על מבוגרים. בהמשך הרשימה זכו לציונים נאים גם סובארו פורסטר החדש וכן הריינג' רובר החדש.

גם באגף המשפחתיות נרשמו הישגים נאים למדי. פלטפורמת ה-MQB החדשה של קבוצת פולקסווגן מסתמנת כבטיחותית ביותר. פולקסווגן גולף החדשה, סיאט לאון החדשה, סיאט טולדו החדשה וסקודה ראפיד, כולן מבוססות על אותה הפלטפורמה וכולן זוכות לציון גבוה של 94 אחוזי הגנה על מבוגרים וכ-70 אחוזי הגנה על הולכי רגל (למעט הגולף, עם 65 אחוזים בסעיף זה). אלו מצטרפים אל אודי A3 החדשה, שמבוססת על אותה הפלטפורמה וזכתה בסבב הקודם לציונים דומים.

עוד ברשימת הדגמים שזכו לציונים נאים - מרצדס A קלאס החדשה, עם 93 אחוזי הגנה על מבוגרים, פיאט 500L עם 94 אחוזי הגנה על מבוגרים, פורד פיאסטה המחודשת עם 91 אחוזי הגנה על מבוגרים, והגרסה ההיברידית של וולוו V60 עם 93 אחוזי הגנה על מבוגרים.

טבלת תוצאות ריסוק נובמבר 2012

dddd