תוכלו למצוא מידע נוסף במגזין על

 • פורד
 • פורד פוקוס 5 דלתות
 • פורד פוקוס ST מגיעה לישראל

  פורד פוקוס 5 דלתות

  גרסת ה-ST הספורטיבית של פורד פוקוס מגיעה בימים אלו לישראל עם מנוע טורבו בנפח 2 ליטרים ותיבת הילוכים ידנית. המחיר יחל בכ-220 אלף ש"ח.

  • 01-11-2012
  • מאת: מערכת CarsForum

  חיזוק ספורטיבי חשוב לדגמי הפוקוס מגיע בימים אלו לישראל - פורד פוקוס ST. מדובר בגרסה החזקה והספורטיבית ביותר של הפוקוס שמשווקת כיום באופן סדרתי. עד כה, נמענה דלק מוטורס מלייבא ארצה גרסאות ספורטיביות של המותגים מאזדה ופורד, אותם היא מייבאת ארצה. אך הצלחתה המסחררת של הפוקוס הנוכחית שכנעה, ככל הנראה, את קברניטי היבואנית לייבא את הדגם ארצה ובימים אלו הוא מושק בישראל. לנו נותר רק לקוות כי הדבר יהווה ראש גשר וכי בהמשך יגיעו דגמים ספורטיבית נוספים של מאזדה ופורד ארצה.

  פורד פוקוס ST

  פורד פוקוס ST תשווק במרכב האצ'בק (5 דלתות) במידות הדומות לאלו של הגרסאות המוכרות. אך אל דאגה, בפורד ציידו את ה-ST בכמה אביזרים שבוודאי יעזרו גם לאלו שאינם חדי עין במיוחד כי מדובר במכונית ספורטיבית - כיתוב ST על הגריל הקדמי וספי הדלתות, חישוקי סגסוגת בקוטר 18 אינטש', שמשות צד כהות, ספוילר אחורי ייחודי ועוד. בתוך תא הנוסעים יוצעו מושבי ספורט מבית רקרו, מערכת שמע עם חיבורי בלוטות' ו-USB, בקרת אקלים מפוצלת, חלון שמש, בקרת שיוט ולוח שעונים בעיצוב ספורטיבי.

  פורד פוקוס ST

  החידוש האמיתי שמציגה פורד פוקוס ST הוא במנוע. כאן מציגה הפוקוס ST מנוע טורבו-בנזין הזרקה ישירה בנפח 2 ליטרים לו הספק מרבי של 250 כוחות סוס ומומנט מרבי של 36.7 קג"מ. תיבת ההילוכים ידנית, בעלת 6 הילוכים. נתוני הביצועים הרשמיים מספרים על זינוק מעמידה ל-100 קמ"ש ב-6.5 שניות ומהירות מרבית של 248 קמ"ש. צריכת הדלק הממוצעת עומדת על כ-13.9 קילומטרים לליטר.

  מחירה של פורד פוקוס ST יחל בכ-220 אלף ש"ח. המחיר הרשמי המדויק נחשף לראשונה על ידי dr_orclick בפורום הרכב הכללי של האתר (קישור לידיעה בפורום) והוא נמוך מההשערות שפורסמו עד כה על ידי היבואנית בכ-10,000 ש"ח. 

  פורד פוקוס ST - קטלוג ומפרט טכני

  פורד פוקוס ST

  dddd