תוכלו למצוא מידע נוסף במגזין על

 • רנו
 • רנו פלואנס
 • רנו פלואנס 2013 – נחשפה מתיחת הפנים

  רנו פלואנס

  מתיחת הפנים שעברה רנו פלואנס נחשפת עם מנוע בנזין ותיבת הילוכים רציפה חדשים. במהלך שנת 2013 היא צפויה להגיע גם לישראל.

  • 01-11-2012
  • מאת: מערכת CarsForum

  כפי שסיפרנו לכם לפני יותר מחודשיים, רנו פלואנס תקבל מתיחת פנים קלה במהלך שנת 2013. תמונה ראשונה של מתיחת הפנים פורסמה כאן לפני כשלושה חודשים לאחר שהמכונית הוצגה בכנס לסוכנים בהודו. בניגוד לציפיות רנו לא השיקה את הפלואנס המחודשת בתערוכת הרכב של פריז והעדיפה להמתין לתערוכת הרכב של אינסטבול, תערוכת רכב קטנה יחסית בחשיבותה הבין לאומית. אך הפלואנס מיוצרת בטורקיה ומיועדת בעיקר לשוק הטורקי והרוסי, כך שבעבור רנו היה זה צעד טבעי והגיוני למדי.

  רנו פלואנס 2013

  את החידוש העיקרי שמקבלת רנו פלואנס 2013 במסגרת מתיחת הפנים ניתן למצוא מתחת למכסה המנוע. ברנו משדרגים את מנוע ה-1.6 ליטר הוותיק ומציגים מנוע משודרג באותו הנפח שהספקו המרבי עלה מ-110 ל-115 כוחות סוס. כצעד נוסף לשיפור הביצועים מוותרת הפלואנס בדגם זה על תיבת ההילוכים האוטומטית המיושנת בה עשתה שימוש עד כה ומחליפה אותה בתיבת הילוכים אוטומטית-רציפה חדשה. כתוצאה מבטיחה רנו נסיעה רגועה ונעימה יותר אך חשוב לא פחות - שיפור בצריכת הדלק שתעמוד כעת על כ-15.6 קילומטרים לליטר.

  גרסת הדיזל של הפלואנס, זו המצוידת במנוע טורבו-דיזל בנפח 1.5 ליטר, תמשיך להימכר ללא שינוי במפרט הטכני. אך אליה צפויה להצטרף גרסה דיזל חדשה, עם מנוע גדול וחזק יותר. גרסה זו תפיק ממנוע בנפח 1.6 ליטר הספק מרבי של כ-130 כוחות סוס ותצויד ככל הנראה בתיבת הילוכים ידנית בלבד. צריכת הדלק שלה תעמוד על כ-21.7 קילומטרים לליטר.

  רנו פלואנס 2013

  רנו פלואנס 2013 תציע שיפור קל גם בכל הנוגע לאיכות החומרים ולרמות האבזור. לוח שעונים דיגיטלי יוצע כעת כסטנדרט בכל הגרסאות, כמו גם תאורת DRL מבוססת LED. רשימת האבזור האופציונאלי תציע גם מערכת שמע חדשה (R-LINK) עם חיבורי USB ובלוטות', חיישני חניה קדמיים ואחוריים מקוריים, בלם חניה חשמלי, מערכת כניסה ללא מפתח ועוד.

  שיווקה של רנו פלואנס המחודשת יחל בטורקיה בתחילת השנה הבאה. אלינו היא צפויה להגיע כמה חודשים מאוחר יותר. בהמשך צפוי הדגם להימכר בכ-50 מדינות נוספות.

  רנו פלואנס 2013

  dddd