תוכלו למצוא מידע נוסף במגזין על

 • במוו
 • במוו אקטיב טורר – קדימון של סדרה 1 GT

  במוו

  במוו מציגה את האקטיב טורר, קונספט שצפוי להפוך בשנה הקרובה לסדרה 1 GT ומציג יחידת הנעה היברידית חדשה.

  • 16-09-2012
  • מאת: מערכת CarsForum

  במוו תחשוף בתערוכת פריז את האקטיב טורר קונספט, מכונית תצוגה חדשה שעתידה להגיע ייצור סדרתי בשנה הקרובה אך בנוסף חושפת פלטפורמה ויחידת הנעה חדשים, שיהוו בעתיד בסיס לדגמים נוספים רבים. האקטיב טורר צפויה להפוך בשנה הקרובה לבמוו 1 GT, מתחרה ישירה של מרצדס B קלאס החדשה. התמונות מלמדות על רכב תצוגה שקרוב מאוד לייצור ובהחלט ניתן להניח כי דגם הייצור הסדרתי, שיוצג בשנה הבאה, יהיה דומה עד מאוד לרכב שמופיע בתמונות הללו.

  במוו אקטיב טורר

  גולת הכותרת של רכב הקונספט החדש היא יחידת ההנעה ההיברידית הנטענת החדשה, שמוצגת במלואה לראשונה ועתידה לשמש גם את דגמי ה-i העתידיים של במוו. יחידת ההנעה ההיברידית של במוו מבוססת על מנוע בנזין שלושה צילינדרים חדש בנפח 1.5 ליטר המצויד בשני מגדשי טורבו (TwinPower Turbo) המניע את הגלגלים הקדמיים דרך תיבת הילוכים אוטומטית. אליו מצטרף מנוע חשמלי שמניע את הגלגלים האחוריים של הרכב.

  ההספק המשולב של המערכת עומד על כ-190 כוחות סוס וצריכת הדלק הממוצעת של הרכב תעמוד על "40 קילומטרים לליטר לפחות". אך יש לקחת בחשבון כי נתון זה כולל בתוכו את טווח הנסיעה החשמלי של הרכב. בבמוו מספרים כי האקטיב טורר יוכל לנסוע למרחק של כ-30 קילומטרים בכוח החשמל בלבד, לאחר שהמצברים של יחידת ההנעה ההיברידית נטענו משקע טעינה ביתי (220 וולט) או בנסיעה ממושכת.

  במוו אקטיב טורר

  עוד חושפת במוו את פלטפורמת ה-UKL1 החדשה שלה, שהאקטיב טורר יהיה הרכב הראשון שיתבסס עליה. לאקטיב טורר אורך של 435 סנטימטרים, רוחב של 183 סנטימטרים ובסיס גלגלים של 267 סנטימטרים. ממדים אלו דומים מאוד, ואולי לא במקרה, לאלו של ה-B קלאס החדשה. בהמשך צפויה במוו להציג גרסה נוספת של הפלטפורמה החדשה, עם בסיס גלגלים ארוך יותר שישמש ככל הנראה בסיס למיניוואן עם 7 מקומות ישיבה.

  במוו אקטיב טורר

  dddd