תוכלו למצוא מידע נוסף במגזין על

 • רנו
 • רנו קליאו
 • רנו קליאו
 • רנו קליאו החדשה (2013) – הפרטים המלאים

  רנו קליאו

  רנו חושפת את המפרט הטכני המלא של הקליאו החדשה לקראת השקתה באירופה בחודש הבא. אלינו היא תגיע רק במהלך שנת 2013.

  • 14-09-2012
  • מאת: מערכת CarsForum

  רנו קליאו החדשה תיחשף לראשונה בסוף החודש, בתערוכת הבית של יצרנית הרכב הצרפתית רנו. יהיה זה הדור הרביעי של הקליאו, שהחלה את דרכה בשנת 1990 כמחליפת הרנו 5. ברנו ינסה לזכות בחיבתם של הלקוחות בעזרת עיצוב חדש וספורטיבי יותר, שהוא חלק משפת העיצוב החדשה של רנו שהושקה לפני כשנתיים עם הקונספט דזיר. הקליאו החדשה תושק תחילה בגרסת האצ'בק (5 דלתות), אך בהמשך צפויות להופיע גם גרסת 3 דלתות ספורטיבית (קליאו RS) וגרסת סטיישן.

  רנו קליאו החדשה

  לגרסת ה-5 דלתות של רנו קליאו החדשה אורך כולל של כ-406 סנטימטרים, כ-3 סנטימטרים יותר מהקליאו הנוכחית. בסיס הגלגלים גדל אף הוא במעט (בכ-2 סנטימטרים) ויעמוד כעת על 259 סנטימטרים. נפח תא המטען גדל אף הוא במעט ועומד כעת על כ-300 ליטרים במצב הרגיל או כ-1,146 ליטרים לאחר קיפול המושבים. עוד בתחום האכסון, מגוון רחב יותר של תאי אכסון בתא הנוסעים - תא כפפות כפול, מחזיק לבקבוקי 1.5 ליטר בכל אחת מהדלתות, תא אכסון מתחת למשענת היד של הנהג ועוד. המשקל העצמי נמוך בכ-100 קילוגרמים בהשוואה לדור הקודם, מה שצפוי לתרום לשיפור בצריכת הדלק.

  רנו קליאו החדשה

  ממשיכים אל היצע המנועים של רנו קליאו החדשה. כאן תציע רנו מבחר מנועים רחב יחסית הכולל שלושה מנועי בנזין ושני מנועי דיזל, כולם עומדים בתקן זיהום האוויר EURO5.

  גרסת הבנזין הבסיסית תצויד במנוע ה-1.2 ליטר (75 כוחות סוס) הוותיק של רנו, שהחל את דרכו בתחילת שנות ה-2000. גרסה זו של המנוע תשודך לתיבת הילוכים ידנית בעלת 5 הילוכים, תזנק מעמידה ל-100 קמ"ש ב-15.4 שניות ותמשיך למהירות מרבית של 167 קמ"ש. צריכת הדלק הממוצעת שלה היא 18.2 קילומטרים לליטר.

  גרסת בנזין נוספת תצויד במנוע בנזין חדש בתצורת 3 צילינדרים שנפחו 900 סמ"ק (0.9 ליטר) ובתיבת הילוכים ידנית. מנוע זה מפיק, בסיוע מגדש טורבו קטן, הספק מרבי של 90 כוחות סוס ומצויד כסטנדרט במערכת Start&Stop ובמערכת בלימה רגרנטיבית. הזינוק מעמידה ל-100 קמ"ש מהיר יותר בגרסה זו ואורך 12.2 שניות והמהירות המרבית היא 182 קמ"ש. צריכת הדלק הממוצעת נמוכה ועומדת על כ-22.2 קילומטרים לליטר. מנוע זה יוצע גם בגרסה חסכונית במיוחד, שתצויד בגיר עם יחסי העברה ארוכים יותר שיפגעו מעט בביצועים (תוספת של כ-0.8 שניות במיאוץ הקלאסי) אך יחסכו עוד קילומטר לכל ליטר בנזין בממוצע.

  הגרסאות האוטומטיות של רנו קליאו החדשה יוצגו רק בתחילת השנה הבאה ויצודו בתיבת ההילוכים הרובוטית כפולת מצמדים החדשה של רנו (EDC), שהוצגה לראשונה ברנו פלואנס דיזל. היא תשודך למנוע ה-0.9 ליטר החדש ולמנוע בנזין נוסף שתשיק רנו בתחילת השנה הבאה - טורבו-בנזין קטן בנפח 1.2 ליטר ובהספק מרבי של 120 כוחות סוס.

  רנו קליאו החדשה

  רשימת האבזור הבטיחותי של רנו קליאו החדשה תכלול כסטנדרט 6 כריות אוויר, עיגוני ISOFIX מלפנים ומאחור, משענות ראש אקטיביות, בקרת יציבות ומערכת עזר לבלימת חרום. רשימת האבזור הקוסמטית תכלול מבחר של 8 צבעים חיצוניים, 6 חישוקי סגסוגת, 4 גוונים לדיפוני תא הנוסעים ושלוש צביעות שונות לגג. כל הגרסאות ישווקו עם בקרת שיוט, מגביל מהירות אלקטרוני, כיסא נהג מתכוון לגובה, הגה מתכוונן לגובה ולמרחק, חלונות חשמל ומראות מחוממות. הדגמים המאובזרים ישווקו עם מערכת המולטימדיה החדשה של רנו, R-LINK, חלון גג ומערכת כניסה ללא מפתח.

  רנו קליאו החדשה - מידות
  רנו קליאו החדשה - מפרט טכני

  רנו קליאו החדשה