תוכלו למצוא מידע נוסף במגזין על

 • ניסאן
 • ניסאן טרה (TeRRA) - קונספט חשמלי מבוסס תא דלק

  ניסאן

  ניסאן ממשיכה להצהיר על כוונותיה להציג בעתיד הקרוב מכוניות עם תא דלק בייצור סדרתי. הפעם בעזרתו של הקונספט טרה (TeRRA)

  • 12-09-2012
  • מאת: מערכת CarsForum

  יצרנית הרכב ניסאן אינה זונחת את טכנולוגיית תאי הדלק ותציג בתערוכת פריז הקרובה רכב קונספט חדש שמטרתו הצהרתית - "ניסאן תייצר רכבים בטכנולוגיית תאי דלק ברגע שהם יהפכו לזמינים יותר". ניסאן הצהירה בסוף השנה שעברה כי בכוונתה לייצר רכבים מבוססי תאי דלק בייצור מסחרי לקראת שנת 2015 והטרה, למרות שאינו מיועד להפוך לרכב בייצור סדרתי, ממשיך ומציג את תוכניותיה של ניסאן להוביל את שוק ההנעה האלטרנטיבית.

  ניסאן טרה

  ניסאן טרה אינו מציג קונספט חדש בכל הנוגע לעיצוב. מדובר בקרוסאובר קטן שאורכו 416 סנטימטרים, רוחבו 180 סנטימטרים וגובהו 156 סנטימטרים - מידות הדומות מאוד לאלו של ניסאן ג'וק. הדלתות האחוריות קטנות יחסית ונפתחות לאחור, חושפות תא נוסעים שכולל מחשב טאבלט במקום לוח שעונים. בניסאן מספרים כי מלבד לוח שעונים ופאנל שליטה על הרכב משמש הטאבלט כמעיין מפתח, אותו שולף הנהג בסיום הנסיעה.

  ניסאן טרה

  מערכת ההנעה החשמלית מבוססת בחלקה על מערכת ההנעה של ניסאן ליף, שאחראית על הנעת צמד הגלגלים הקדמיים. שני מנועים חשמליים הותקנו בתוך הגלגלים האחוריים ויוצרים למעשה מערכת הנעה כפולה מבלי ליצור תעלה לדרייבשאפט במרכז תא הנוסעים. תא הדלק ממוקם במקום בו בדרך כלל נהוג למצוא מנוע בערה פנימית והוא בעל נצילות של 2.5 קילו-וואט לליטר מימן.
  ניסאן אינה חושפת פרטים טכניים נוספים אודות הרכב בשלב זה, ככל הנראה כיוון שהוא אינו מיועד לייצור סדרתי.

  ניסאן טרה

  dddd