אודי A3 וולוו V40 החדשות מקבלות 5 כוכבי בטיחות

איסוזו די מקס חד קבינה

מצטרפות אל קיה סיד ורנו קליאו החדשות שמקבלות גם הן 5 כוכבים ואל איסוזו די-מקס החדש שמקבל 4 כוכבים במבחני הריסוק האירופאיים EuroNCAP.

  • 01-09-2012
  • מאת: מערכת CarsForum

ארגון הבטיחות האירופאי EuroNCAP פרסם השבוע את תוצאות סבב הבדיקות האחרון שערך, הכולל הפעם שישה רכבים. חמישה מתוך ששת הרכבים הללו ישווקו בקרוב בישראל, מה שהופך את תוצאות המבחנים הנוכחיים לרלוונטיים ביותר בעבור השוק המקומי. יוצא הדופן ברשימה הוא פורד B-Max, מיניוואן קומפקטי שלא משווק וכנראה גם לא ישווק בישראל בשל החלטה לא ברורה של יבואנית פורד לישראל, דלק מוטורס.

את התוצאה הטובה ביותר במבחן משיגה וולוו V40, הקומפקטית החדשה של וולוו שקובעת את הציון הגבוה ביותר שנקבע אי פעם מכונית בקטגוריה זו - 98 אחוזי הגנה על מבוגרים. הוולוו החדשה זוכה גם לציון גבוה במיוחד של 88 אחוזים במבחן ההגנה על הולכי הרגל, זאת בזכות שימוש במנגנון כרית אוויר חדשה שנפתחה מתחת למכסה המנוע ומגנה על הולכי רגל במקרה של תאונת חזית.

וולוו V40

גם אודי A3 החדשה זוכה לציון גבוה של חמישה כוכבים במבחני הריסוק. ל-A3 החדשה 95 אחוזי הגנה על מבוגרים, עם הגנה טובה על כל חלקי הגוף של למעט חזהו של הנהג וברך הנוסע בפגיעה קדמי. בציון ההגנה על הולכי הרגל מקבל ה-A3 ציון של 74 אחוזים ובציון ההגנה על ילדים 87 אחוזים.

רנו קליאו החדשה מקבלת ציון של 5 כוכבי בטיחות, עם ציונים הדומים מאוד לאלו של קיה סיד החדשה. הרנו מקבלת ציון של 88 אחוזי הגנה על מבוגרים (89 אחוזים בקיה), 89 אחוזי הגנה על ילדים (88 בקיה) ו-66 אחוזי הגנה על הולכי רגל (61 בקיה). שיווקם של שני הרכבים בישראל צפוי להתחיל בקרוב - הקיה צפויה להגיע ארצה לקראת סוף השנה והרנו בתחילת שנת 2013.

קיה סיד החדשה

אחרון חביב ברשימה, עם ציון שנראה על פניו מאכזב, הוא איסוזו די-מקס החדש שמקבל 4 כוכבי בטיחות בציון הכללי. ראוי לציין, מדובר בציון גבוה יחסית למקובל בקטגוריית הטנדרים שמתבססת על שלדת סולם ולרוב סובלת מציונים נמוכים עוד יותר. לשם השוואה, הדור הקודם של הדי-מקס קיבל כוכב וחצי במבחני הריסוק, פולקסווגן אמארוק החדש קיבל גם הוא ציון של 4 כוכבים כמו ההאנטר של מיצובישי. הדי-מקס החדש מאבד את הנקודה החמישית בשל ציון הגנה נמוך על הולכי רגל - 51 אחוזים בלבד.

איסוזו די מקס החדש

dddd