תוכלו למצוא מידע נוסף במגזין על

 • קיה
 • קיה סורנטו
 • קיה סורנטו 2013 – יותר ממתיחת פנים

  קיה סורנטו

  קיה חושפת פרטים נוספים אודות מתיחת הפנים שעבר הסורנטו. שיווקו של הדגם המחודש באירופה יחל במהלך שנת 2013.

  • 16-08-2012
  • מאת: מערכת CarsForum

  קיה סורנטו החדש (2013) נחשף בפרטים ראשונים, לקראת השקת הגרסה האירופאית שלו בחודש הבא, בתערוכת הרכב של פריז. בניגוד למה שכתבנו לפני מספר חודשים, מדובר ביותר ממתיחת פנים קלה. דגמי 2013 של הסורנטו יתבססו על פלטפורמה מחודשת, מחוזקת ובעלת מערך מתלים משודרג. קיה מציינים כי הפלטפורמה החדשה תוכננה כך שהרכב יציג התנהגות כביש טובה יותר בזכות מערך המתלים המשודרג ושימוש במערכת הגה חשמלי בעל תגבור משתנה (FlexSteer).

  קיה סורנטו 2013

  דגמי 2013 של קיה סורנטו יוצעו במבחר של שלושה מנועים. העיקרי שבהם יהיה מנוע בנזין בנפח 2.4 ליטרים, מסדרת Theta II, המפיק כ-240 כוחות סוס המשודך לתיבת הילוכים אוטומטית או ידנית ולמערכת הנעה כפולה או קדמית. אליו יצטרף מנוע בנזין חלש יותר, בנפח 2 ליטרים ובהספק מרבי של 150 כוחות סוס. גרסת הדיזל תצויד במנוע בנפח 2.2 ליטרים לו הספק מרבי של 197 כוחות סוס ומומנט מרבי של כ-43 קג"מ. גם הוא ישודך לתיבת הילוכים אוטומטית או ידנית.

  רשימת החידושים שמקבל קיה סורנטו 2013 כוללת פנסים חדשים עם תאורת LED ואופציה לפנסי קסנון, חישוקי סגסוגת חדשים, מערכת בלימה משודרגת, ריפודים חדשים ונעימים יותר למגע, מערכת שמע חדשה עם מסך צבעוני, פתחי מיזוג לשורה השלישית וגג שמש כפול. בקיה טוענים כי דגמי 2013 ישמרו על דירוג חמשת הכוכבים להם זכו דגמי 2009 במבחני הריסוק של ה-EuroNcap, למרות שהמבחנים הוחמרו בשנים האחרונות. כל הרכבים יצוידו כסטנדרט באבזור בטיחותי הכולל בקרת יציבות ומערכת עזר למניעת דרדור. כאופציה יוצעו גם מערכות בטיחות מתקדמות יותר כמו מערכת לזיהוי רכבים בשטחים המתים, מערכת לזיהוי סטייה מנתיב הנסיעה ומערכת עזר לחניה.

  קיה סורנטו 2013

  dddd