תוכלו למצוא מידע נוסף במגזין על

 • יונדאי
 • יונדאי I30 סטיישן
 • יונדאי i30
 • יונדאי i30 סטיישן
 • יונדאי i30cw החדשה – כל הפרטים

  יונדאי I30 סטיישן

  שיווקה של יונדאי i30cw החדשה צפוי להתחיל בישראל לקראת סוף 2012. פרטים ראשונים על גרסת הסטיישן החשובה של ה-i30.

  • 12-08-2012
  • מאת: מערכת CarsForum

  בימים אלו עושה יונדאי i30 החדשה את צעדיה הראשונים בארץ, ומשלוח ראשון של הדגם החדש הגיע לפני כמה ימים לנמל אילת לקראת מסירתו ללקוחות. בעוד כמה חודשים צפויה להצטרף להיצע הדגמים גם גרסת סטיישן חדשה, יונדאי i30cw. ביונדאי לא מוותרים על התצורה הזו, שהפכה להיות אחת מהחשובות ביותר בשוק האירופאי ואף זוכה להצלחה נאה בשוק המקומי. בשנת 2011, למשל, הייתה אחראית גרסת הסטיישן לכ-61 אחוזים מסך המכירות של ה-i30 בישראל.

  יונדאי i30cw החדשה

  יונדאי i30cw החדשה מתבססת על אותה הפלטפורמה כמו של דגם ההאצ'בק ושומרת על בסיס גלגלים זהה שאורכו 265 סנטימטרים. האורך הכללי, לעומת זאת, צמח בכ-18.5 סנטימטרים ועומד כעת על 448.5 סנטימטרים. זה אפשר ליונדאי להגדיל את נפחו של תא המטען בכ-30 אחוזים ובגרסת הסטיישן הוא עומד על 528 ליטרים לפני קיפול המושבים. לאחר קיפולם יצמח תא המטען לנפח של 1,640 ליטרים. האורך הכללי הגדול יותר גם אפשר ליונדאי לשפר את מרווח הראש ליושבים מאחור בכ-38 מילימטרים ולשפר את הגישה למושב האחורי.

  באירופה תשווק יונדאי i30cw החדשה עם מבחר של שני מנועים בנפח 1.6 ליטר - בנזין אחד ודיזל אחד בשני רמות הספק. גרסת הדיזל תצויד במגדש טורבו עם גיאומטריה משתנה ותשווק בהספקים של 110 ו-128 כוחות סוס. גרסת הבנזין תפיק מאותו הנפח כ-120 כוחות סוס, ללא סיוע של מגדש טורבו. כל המנועים ישודכו לתיבות הילוכים ידניות או אוטומטיות, הגרסאות הידניות יוצעו גם עם אופציה למערכת Start&Stop. צריכת הדלק הממוצעת, על פי נתוני היצרן, תנוע בין 27 קילומטרים לליטר בגרסת הדיזל הידנית לבין 18 קילומטרים לליטר בדגם הבנזין האוטומטי.

  יונדאי i30cw החדשה

  רשימת האבזור של יונדאי i30cw החדשה תהיה דומה מאוד לזאת של דגם ההאצ'בק. האבזור הבטיחותי כולל 6 כריות אוויר כסטנדרט, בקרת יציבות, מערכת עזר לזינוק בעלייה, הפעלה אוטומטית של המאותתים בזמן בלימה ומערכת לתגבור עוצמת הבלימה בזמן עצירת חירום. ביונדאי מצפים כי הדגם יקבל 5 כוכבים במבחני הריסוק האירופאים (euroNcap). רשימת האבזור צפויה לכלול תאורת DRL מבוססת LED, מסילות גג ומערכת שמע מקורית עם חיבורי USB ובלוטות'. הדגמים המאובזרים יותר יכללו גם חישוקי סגסוגת בקוטר 16 אינטש', חיישני חניה מקוריים, בקרת אקלים מפוצלת ובקרת שיוט.

  שיווקה של יונדאי i30cw החדשה בישראל צפוי להתחיל לקראת סוף השנה הנוכחית.

  יונדאי i30cw החדשה

  dddd