תוכלו למצוא מידע נוסף במגזין על

 • קיה
 • קיה קווריס – ספינת הדגל העתידית של קיה

  קיה

  קיה K9, הסדאן הגדולה והמאוד יוקרתית של קיה, מקבלת שם חדש לקראת תחילת שיווקה גם מחוץ לקוריאה. קבלו את קיה קווריס.

  • 20-07-2012
  • מאת: מערכת CarsForum

  הקוריאנים להוטים להמשיך ולמקם את עצמם בחזית עולם הרכב, כך שהשקת קיה קווריס בשווקים שמחוץ לקוריאה היה עניין צפוי למדי. קיה קווריס הושקה בקוריאה לפני מספר שבועות עם שם אחר, קיה K9. כבר אז סיפר לנו גדי שניידר, מנהל הפיתוח העסקי של יבואנית קיה לישראל (טלקאר), כי שמה ישונה לפני שיחל שיווקה בעולם. אמש חשפה קיה כי שמו של הרכב בשווקים שמחוץ לקוריאה יהיה קווריס (Quoris), הלחם של המילים core ו-quality.

  קיה קווריס תהיה מכונית סדאן גדולה ויוקרתית עם מנועים גדולים וחזקים. המנוע הקטן והחלש ביותר שלה הוא מנוע V6 בנפח 3.3 ליטרים שהספקו המרבי עומד על כ-300 כוחות סוס. לחזק יותר יש הספק מרבי של 338 כוחות סוס שמופקים ממנוע V6 בנפח של 3.8 ליטרים. שני המנועים יניעו את צמד הגלגלים האחוריים דרך תיבת הילוכים אוטומטית, בעלת 8 הילוכים.

  קיה קווריס

  על צריכת הדלק של קיה קווריס לא מדברים בקיה בשלב זה, עם מנועים כאלו חסכונית במיוחד היא כנראה לא תהיה.  בקיה כן מדגישים כי המכונית החדשה תצויד במגוון רחב מאוד של עזרי בטיחות מתקדמים. ביניהם ניתן למנות מערכת בקרת שיוט אקטיבית, מערכת לזיהוי רכבים בשטחים המתים, מערכת למניעת התנגשויות חזית-אחור, מערכת למניעת סטייה מנתיב הנסיעה ומערכת מצלמות היקפיות.

  בטלקאר, יבואנית קיה לישראל, עדיין לא בטוחים לגבי עתידה של קיה קווריס בישראל. לדבריהם העניין נמצא בימים אלו בבדיקה ובמידה שהרכב יוצע עם תקינה מתאימה ייתכן שיגיע גם לישראל. שיווקה בעולם צפוי להתחיל בסוף שנת 2012.

  קיה קווריס

  dddd